Esileht Väikelaps Lasteaia jõulupakk

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Lasteaia jõulupakk

Postitas:

Kas olete juba arutanud või välja valinud, mida sel korral jõuluvana lasteaias lastele toob? Meil eelmine kord raamat, sel korral veel häid ideid pakutud pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 15:43; 19.10 14:15; 21.11 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaed on otsustanud, et kommipakk. Vanemad saavad ainult valida, kas suur või väike (st terves rühmas kokku leppida, meil tuleb väile).

Ilmselt soovitakse nii vältida tülisid, sest on lapsi, kellele raamatud ei meeldi, teistele nukud, kolmandale autod jne ja tänapäeval peab ju kõik võrdne olema ja ei saa nii, et erinevad kingid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 16:11; 18.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitakse raamat – iga vanem ostab oma lapsele sellise, millist vajalikuks peab. Mulle see variant tegelikult ei meeldi, arvan, et 4-5-aastased võiks kõik ühtemoodi kingitused saada. Kahjuks aga otsustati see ära koosolekul, kuhu ma minna ei saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:02; 18.10 00:18; 18.10 00:22; 19.10 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on iga aasta selline süsteem, et iga vanem teeb ise oma lapsele paki. Pole virisemist, et ühele ei sobi see ja teisele too asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 17:04; 17.10 17:12; 17.10 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaed on otsustanud, et kommipakk. Vanemad saavad ainult valida, kas suur või väike (st terves rühmas kokku leppida, meil tuleb väile).

Ilmselt soovitakse nii vältida tülisid, sest on lapsi, kellele raamatud ei meeldi, teistele nukud, kolmandale autod jne ja tänapäeval peab ju kõik võrdne olema ja ei saa nii, et erinevad kingid…

Aga miks ei saa? Meil igal aastal teeb lapsevanem ise sobiliku kingi oma lapsele. Ja ei ole kordagi seda probleemi olnud, et mõni laps hakkab virisema, et miks tal selline ja sõbral teistsugune kingitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 17:04; 17.10 17:12; 17.10 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heldeke, mul veel roosid ja floksid õitsevad, pühapäeval sai seenel käidud ja teie arutate juba jõulupakkide üle? Olen ma kuidagi hiljaks jäänud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 18:02; 17.10 18:04; 22.10 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks aga otsustati see ära koosolekul, kuhu ma minna ei saanud.

Mu sõbranna on ka üksikvanem, aga sellistel puhkudel olen ise tema eest käinud (lubatud lasteaia poolt) või on siis vanavanemad aidanud. Igatahes igasuguste otsustamiste aegu on alati parem ise/ hea tuttav/ lähedane juures olla, et pärast ei tekiks olukordi, mis tegelikult ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 18:02; 17.10 18:04; 22.10 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väiksema lapse rühmas kingitakse raamat ning juurde väike tervislik maius. Raamatud tulevad kõigile lastele ühesugused, et vältida erimeelsusi.
Suurema lapse rühmas valiti kommipakid. Jällegi kõigile ühtemoodi. Ma küll ei kujutaks ette, et iga lapsevanem ostab ise mingi suvalise kingi ja viib lasteaeda. Siis üks laps saab suure Lego, teine mingi pisividina, ja arvate, et sellest ei tuleks probleeme?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väiksema lapse rühmas kingitakse raamat ning juurde väike tervislik maius. Raamatud tulevad kõigile lastele ühesugused, et vältida erimeelsusi.
Suurema lapse rühmas valiti kommipakid. Jällegi kõigile ühtemoodi. Ma küll ei kujutaks ette, et iga lapsevanem ostab ise mingi suvalise kingi ja viib lasteaeda. Siis üks laps saab suure Lego, teine mingi pisividina, ja arvate, et sellest ei tuleks probleeme?

Lapsevanemad on ikka mõistlikud ja saavad aru, et ei ole vaja mingi hiigelsuure kingiga eputama tulla. Üks tingimus on tegelikult ka, kink peab mahtuma A4 mõõdus kinkekotti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 17:04; 17.10 17:12; 17.10 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitakse raamat – iga vanem ostab oma lapsele sellise, millist vajalikuks peab. Mulle see variant tegelikult ei meeldi, arvan, et 4-5-aastased võiks kõik ühtemoodi kingitused saada. Kahjuks aga otsustati see ära koosolekul, kuhu ma minna ei saanud.

Meil on ühe lapse rühmas see olnud, et osteti kõigile ühesugune raamat. Oli hääletamine, kus olid valikud, valituks osutus “poistekas” (poisse oli rühmas lihtsalt rohkem), pärast pidu olid tüdrukutel kodus näod pikad, hoolimata kogu vanemate selgitustööst, et see raamat sobib ju kenasti nii poistele kui ka tüdrukutele lugemiseks. Lapsed ise otsustasid ära, et see on poistekas ja olid kohutavalt pettunud. Järgmisel aastal otsustati lihtsalt summa, mille raames iga vanem ise lapsele kingi ostab, pakend oli ainult kõigil ühesugune. Kõik olid rahul.

Teise lapse rühmas olen samamoodi pidanud osalema selles hullus arutelus, et mis oleks see asi, mis kõigile ühtemoodi osta. Pakutakse välja igasugu asju, siis hakkab pihta, kelle lapsele ikka ei sobi meisterduskompleks, sest laps üldse ei meisterda ega tunne huvi, kellele ei sobi pusle jne. Järgmisel aastal olid vanemad üsna üksmeelselt selle poolt, et lepitakse kokku kingi maksumus ja igaüks toob ise kingi lapsele. Kinkekotid osteti kõigile ühesugused.

Nii et meil see ühesuguse kingi asi kahe lapsega läbi tehtud, ja nüüd ka see, et iga vanem toob ise kingi. No ei maksa asju liiga keeruliseks ajada, toimib kõik väga hästi ka nii, et iga vanem toob ise kingi. Niikuinii minnakse selle kingiga koju, seal alles laps teeb lahti (meil lepiti nii kokku). Nii et oli teada, et kingitus peab mahtuma A4 kotti ja võiks olla maksumusega kuni 10 eurot, eks vanemad ise teadsid, kas ostsid veidi kallima või suutsid selles piiris püsida. Ei olnud mingit võrdlemist, et Jaan sai auto, miks mina raamatu sain. Selline variant on nüüd kõigile vanematele sobinud, jääb ära ka see suur arutelu, et mida jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:29; 18.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikad koosolekud lasteaia kingi osas? Kodus saavad ju ometi juba “päris” kinke vanematelt, palju neid siis vaja on? Jumal tänatud, meil on lasteaia/linna poolt kõigile “saatanlik” kommipakk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on valla poolt kõikidele lastele ühesugune kommipakk. Selle paki saavad kõik lapsed kõigis valla lasteaedades. Seega mingeid arutelusid ja vaidlusi kinkide üle rühmas ei toimu. Mulle see süsteem väga meeldib ja selles, et kingiks on just kommipakk, mingit probleemi ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmisel aastal otsustati lihtsalt summa, mille raames iga vanem ise lapsele kingi ostab, pakend oli ainult kõigil ühesugune. Kõik olid rahul.

Kui igaüks oma lapsele ise kingi teeb, siis miks on summa otsustamine vajalik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:02; 18.10 00:18; 18.10 00:22; 19.10 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks aga otsustati see ära koosolekul, kuhu ma minna ei saanud.

Mu sõbranna on ka üksikvanem, aga sellistel puhkudel olen ise tema eest käinud (lubatud lasteaia poolt) või on siis vanavanemad aidanud. Igatahes igasuguste otsustamiste aegu on alati parem ise/ hea tuttav/ lähedane juures olla, et pärast ei tekiks olukordi, mis tegelikult ei meeldi.

Loodetavasti see “ka üksikvanem” ei olnud torge? Ma tegelikult ei ole üksikvanem, aga olin tööl ning mees haigete lastega kodus. Vanavanemaid meil (enam) ei ole, õdesid-vendi ka mitte ja sõbranna koosolekule saatmise peale ma isegi ei tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:02; 18.10 00:18; 18.10 00:22; 19.10 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heldeke, mul veel roosid ja floksid õitsevad, pühapäeval sai seenel käidud ja teie arutate juba jõulupakkide üle? Olen ma kuidagi hiljaks jäänud?

Me ka käisime pühapäeval metsas, aga tolles heas seenekohas olid küll alles ainult vettinud tatikad…
Tegelikult asi ei ole selles, vaid et meil lasteaias on enne jõulu ainult üks koosolek – ega vist teistelgi palju rohkem ei ole – ja see on juba toimunud. Õpetajad eelistavad aga jõulukingi küsimuse lahendada ikkagi kokkusaamisel, mitte meili teel. Tervet “pikka koosolekut” sellele ei kulunud, no vast viis minutit arutasime. Kommipakk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaed on otsustanud, et kommipakk. Vanemad saavad ainult valida, kas suur või väike (st terves rühmas kokku leppida, meil tuleb väile).

Ilmselt soovitakse nii vältida tülisid, sest on lapsi, kellele raamatud ei meeldi, teistele nukud, kolmandale autod jne ja tänapäeval peab ju kõik võrdne olema ja ei saa nii, et erinevad kingid…

Aga miks ei saa? Meil igal aastal teeb lapsevanem ise sobiliku kingi oma lapsele. Ja ei ole kordagi seda probleemi olnud, et mõni laps hakkab virisema, et miks tal selline ja sõbral teistsugune kingitus.

Ei saa sellepärast, et lasteaed on nii otsustanud. Ma ise ka ei näe probleemi – jah, mingihinalagi võiks ees olle, et päris nii ei ole, et üks saab suure elektrilise auto ja teine saab siis kleepsud 😀 Aga kodus ka ju saavad lapsed erinevad kingituse dja kui jõule tähistatakse veel sugulastega maal, siis võivad ka kingituste suurused ja hinnaklassid väga erinevad olla. Aga no meil pandud fakti ette, mis siis ikka. Samas ei olegi neid asju nii palju koju vaja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 16:11; 18.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on täiesti absurdne, et on vanemaid, kes nõuavad ühesuguseid kingitusi. 3 aasta jooksul, mis minu laps on antud rühmas käinud, ei ole veel keegi kohapeal pakke avanud, vaid seda on tehtud kodus. Mis vahet seal siis on, mis on sisuks?
Tehislik ühise kingi otsimine on jube, küll ei meeldi raamatut, väikesed legokomplektid, meisterdamisasjad,ühine T-särk või jalatsikott või jooginõu, värviraamatud ning kui keegi julgeb mainida kommikott, siis hea et vaesekest risti ei lüüa.Jõulud on üks kord aastas, lausa kahju, et sellest tehakse selline stressiallikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 12:46; 19.10 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks on üldse kinke lasteaias vaja? Ühesugustest saan veel aru, aga kui lapsevanem ise toob kingi kohale? Siis võiks juba kodus neid kinke kinkida, ei oleks mingisugust võrdlemist ja ebaõiglust.

Mul oleks ausalt hea meel, kui lasteaias tookski jõuluvana lastele piparkooke, või suure kringli koheseks söömiseks, või ühise kingituse rühmas mängimiseks. Ja iga vanem otsustagu ise, mida ta oma lapsele kodus kingib, mitte ei osta kokku mõttetuid asju suuruses A4 ja väärtusega kuni 10 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et minnakse kõige lihtsamat ja tervist kahjustavamat lahenduse teed “KOMMIPAKK” !
Ajusid rohkemaks pole ?

Niigi topitakse jõululauale jm ümberringi komme, toppige veel sussi ka, et ikka mõnuga oleks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 16:50; 21.10 15:12; 25.10 16:38; 21.11 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil loodetavasti ka see aasta uuesti raamat, mille lapsevanem ise valib. Minu meelest kõige parem variant, sest vanem teab oma lapse huvisid ja raamaturiiulit kõige paremini. Samuti meeldib mulle see lugemishuvi tekitamine – haridusasutus seos.

Kommipakke saavad lapsed juba niigi kummagi vanema töölt meie peres, seetõttu seda ei eelistaks. Küll aga, kui oleks mõni usin vanem, meeldiks mulle ise kokkupandud kingid, milles piparkooke, väike mänguasi ja mõned kommid. Aga siis võiks see olla terve lasteaia peale ühesugune, sest oleks jube keeruline selgitada lapsele, miks ühes rühmas on raamat, teises aga mänguasi vms.

Mulle meeldiks ka, kui lasteaeda tooks jõuluvana kingi, mis jääb lasteaeda. (Koju tuleb ju jõuluvana niikuinii eraldi). Aga siis on jälle teema, et kas poistele garaaž või siis plikade nänn ja ei näe siin üksmeelt tekkimas. Pigem siis juba kõigile midagi odavat (kommipakk) või see raamatu variant, kus pere oma võimaluste järgi saab otsustada, sest väga paljudel on tegelikult eelarve piiratud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on kõikides rühmades kingiks raamat. Iga vanem ise ostab, sest igaüks teab, mis tema last rõõmustaks. Ainsaks etteantud parameetriks on mõõt – pakitud kink ei tohi olla suurem kui A4. Meie lapsel lähen 4. lasteaia-aasta ja siiani on lapsed alati kingid kohe peol avanud ning nende üle rõõmustanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:52; 21.10 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmisel aastal otsustati lihtsalt summa, mille raames iga vanem ise lapsele kingi ostab, pakend oli ainult kõigil ühesugune. Kõik olid rahul.

Kui igaüks oma lapsele ise kingi teeb, siis miks on summa otsustamine vajalik?

Terve rühma peale ikka mõni vanem on, kes on nagu peata kana 😀 Eks nende jaoks see summa välja hõigatakse. Enne kui mul endal lapsed lasteaeda ei läinud, ei saanud ma eriti aru, kui tuttavad kirusid lasteaia koosolekuid või probleeme, sest tundus, et mõni lapsevanem on ikka absurdsuse piiril elav, aga nüüd olen enda laste rühmadeski näinud, et kui 90% on ok ja mõistlikud, siis mõni ikka satub, kes suudab sääsest elevandi teha. See summa kokku leppimine on selline ennetav tegevus, et need sääsest elevandi tegijad ei võtaks mingit järgmist probleemi üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:29; 18.10 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste jaoks oli kõige mõttetum see nn tervislik snäkk. Kumbki laps pole kunagi söönud mingeid pähkleid, rosinaid jms. Puuviljad niigi kogu aeg laual. Siis antigi see kurva näoga vanematele ja lastel polnud mingit rõõmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 00:27; 22.10 01:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti siis tundub, et on kas kommipakk või raamat, aga kas keegi sel aastal kuskil pakkumistes mingeid vahvaid meisterduskomplekte ka juba näinud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 15:43; 19.10 14:15; 21.11 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et minnakse kõige lihtsamat ja tervist kahjustavamat lahenduse teed “KOMMIPAKK” !
Ajusid rohkemaks pole ?

Niigi topitakse jõululauale jm ümberringi komme, toppige veel sussi ka, et ikka mõnuga oleks

Vot sinusugused tervisehullud vanemad on üks eriline tõug kohe. Minu lapse rühma on ka üks selline. Eelmisel aastal kingiti lastele t-särgid ning taheti juurde osta pisikest sussišokolaadi- jeerum, kus teised vanemad said peapesu, lisaks igaks õhtul listi saadetud kiri magusa kahjulikkusest. Kas tõesti üks komm päevas detsembrikuus rikub teie lapse nii ära?

Minu kodus on näiteks iga päev laual kommikauss, kuid tegelikkuses ei söö neid õieti keegi. Minu arust söövadki need lapsed palju kommi, kes neid üliharva saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 12:46; 19.10 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust söövadki need lapsed palju kommi, kes neid üliharva saavad.

Täpselt. Ja kui mõni selline laps ilma vanemateta külla tuleb, siis algul imestatakse, et kas teil ongi kommid kogu aeg laual ja järgmisel hetkel on see kommivaagen juba tühjaks söödud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:02; 18.10 00:18; 18.10 00:22; 19.10 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie rühmas on siiani tehtud kas raamat või pusle, aga kuna mõni lapsevanem ei pidanud sellest kinni, siis sel aastal otsustasime, et iga vanem kingib seda, mis tahab aga summa ei tohi ületada 20eur ning kink ei tohi olla väga suur. Paki võib ja on laps siiani lahti teinud rühmas ja probleemi pole tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 08:09; 21.10 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie rühmas on siiani tehtud kas raamat või pusle, aga kuna mõni lapsevanem ei pidanud sellest kinni, siis sel aastal otsustasime, et iga vanem kingib seda, mis tahab aga summa ei tohi ületada 20eur ning kink ei tohi olla väga suur.

Kui vanemad eelmisest kokkuleppest kinni ei pidanud, siis miks te arvate, et sellest peetakse? See “ei tohi olla väga suur” on ka väga suhteline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:52; 21.10 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ma kuidagi hiljaks jäänud?

Juba pannakse siin kommi sussi sisse, kus koopas sa elad, ei tea…
Sul pole kindlasti jõulukalendridki veel elamises, nomaeivõi, kust sa nüüd äkki nii hilja välja kargasid… 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 13:58; 21.10 14:11; 25.10 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et minnakse kõige lihtsamat ja tervist kahjustavamat lahenduse teed “KOMMIPAKK” !
Ajusid rohkemaks pole ?

Niigi topitakse jõululauale jm ümberringi komme, toppige veel sussi ka, et ikka mõnuga oleks

Jepp, iga aasta rikutakse tuhandeid lapsi jäädavalt ja üleeestiliselt niimoodi.
Pole küll ise neid kahjustusi näinud ja ajalehtedes ka nagu pole juttu olnud sellest jubedast massilisest kahjustamisest, aga kui SINA juba ära minestad, siis ma ka kohe kaotan aru jja minestan ette ja taha kohe mitu korda ära.

Paistab su ülidramaatilisest reageeringust välja, et sa said jõuludeks ka kunagi lapsena sellise tervist kahjustava kommipaki…mõjus koheselt su ajumahule. Äkki sõid isegi rohkem kui ühe kommi toona ära, nojah, ikka päris jube juhtum, et sulle jõuludeks kommipakk kingiti, ja nüüd pead elama sellise häirega…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 13:58; 21.10 14:11; 25.10 00:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Väikelaps Lasteaia jõulupakk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.