Esileht Väikelaps Lasteaia kasvataja ülelõhnastatus

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Lasteaia kasvataja ülelõhnastatus

Postitas:

Ainult loll ja klappidega hobune ei tea tänapäeval, et parfüümid on keemiline saast nimega “kiirem tee vähini.” Terve internet on täis, palun otsige ja lugege.
Lasteasutuses töötav inimene võiks ikka mõelda palju ja millega end lõhnastab. Äkki piisaks ka vaid korralikust pesust.

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2019/may/23/fragrance-perfume-personal-cleaning-products-health-issues

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ei ole vaja naeruvääristada seda teemat.
Mul on üks tuttav, kes lõhnastab ennast nii palju, et kui selline teatris või bussis mu kõrvale istuks, siis ma peaks mujale minema. Ei, ma ei ole lõhnatundlik. Ise armastan ka tugevaid lõhnasid, aga see on ikka liig. Kui ta on mul külas käinud ja laste toas aega veetnud, siis tunnen veel mitu päeva hiljem laste asjade küljes ta lõhna.
Ja kusjuures, ta töötab lasteaias õpetajana. Kujutan väga hästi ette, kuidas lapsed tema järele õhtul lõhnavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus nendega, kelle arvates inimestega töötavad inimesed tööpäeval ei peaks parfüümi kandma. Mul läheb ka alati süda pahaks. Asi pole meeldivuses, vaid tegu on mõttetu keemiaga. Pese end, kasuta higipulka ja pole vaja enda kehahaisu peita.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õpetaja ja lõhnastan end töövälisel ajal kuhugi välja minnes tagasihoidlikult ja tööle minnes üldse mitte (kasutan ainult neutraalse lõhnaga rulldeodoranti) – lapsed on lõhnade suhtes palju tundlikumad kui suured inimesed ja minu jaoks on ebaeetiline sundida kedagi, kes end n-ö kaitsta (ära minna) ei saa, sisse hingama lõhnu, mis võivad tema jaoks liiga tugevad olla.

Mul on kolleeg, kes lõhnastab end tohutult tugevalt, ma ei ole ise eriti lõhnatundlik, aga kui tema on mingis ruumis enne mind viibinud, nt õpetajate toas, wc eesruumis vms, siis on õhk täiesti läkastamaajavalt imalmagus ja tõesti tekitab füüsilise ärrituse (köha). Talle on seda, et ta tagasihoidlikumalt parfüümi kasutaks, ka öeldud, nii lapsevanemate kui ülemuse poolt, aga ta ei ole seda kuulda võtnud, tõenäoliselt ta ise lõhnu ei tunnegi või tunneb väga nõrgalt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolleeg, kes lõhnastab end tohutult tugevalt, ma ei ole ise eriti lõhnatundlik, aga kui tema on mingis ruumis enne mind viibinud, nt õpetajate toas, wc eesruumis vms, siis on õhk täiesti läkastamaajavalt imalmagus ja tõesti tekitab füüsilise ärrituse (köha). Talle on seda, et ta tagasihoidlikumalt parfüümi kasutaks, ka öeldud, nii lapsevanemate kui ülemuse poolt, aga ta ei ole seda kuulda võtnud, tõenäoliselt ta ise lõhnu ei tunnegi või tunneb väga nõrgalt.

asi ei ole mitte selles, et kolleeg liiga palju lõhna paneb, vaid selles, et sulle või teile ei meeldi see lõhn. ma alati imestan, miks osad inimesed arvavad, et kui tuntakse tugevat lõhna, siis see lõhnastaja kindlasti kallab endale “pool pudelit peale”. see ei pruugi üldse nii olla, lihtsalt lõhna tundvale inimesele ei meeldi konkreetne lõhn ja siis ta võimendab seda enda jaoks negatiivselt.
enne, kui õrnad hakkavad mind kividega loopima, ütlen ka, et mul on endal samasugune kolleeg. alati on tema arvates keegi endale “pool pudelit kallanud”. ja samas, nagu arvata ongi, kasutab ta ise väga-väga tugevat magusapoolset lõhna, mida on kaugele tunda. aga ma ei arva, et ta seda endale rohkem, kui vaja, piserdab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt. Soomes ei ole lubatud õpetajatel parfüümi kasutada just kuna see võib hingamisteid ärritada ja allergiat tekitada. Ning parfüüm jääb küll riietele külge ka peale pesu. Nt. Mul on sallil ka peale pesu tuntav parfüümi lõhn juures ja sh. ma kasutan seda ainult kuskile üritusele minnes.

Mina räägiks õpetajale ,et laps allerigiline lõhnainete suhtes ning tegelikult milleks peab lastaiaõpetaja olema lõhnastatud lasteaias? Ma küll ei leie, et see nüüd mingi tohutu iskliku vabaduse piiramine oleks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peseme ka lõhnatu pesuvahendiga riideid ja nõusid ning kasutame lõhnavaba kosmeetikat ja aeg-ajalt laps tulebki “lõhnastatud” peaga lasteaiast tagasi, sest õpetaja on teda kallistanud või lohutanud lasteaias.

Olen ka tundnud, et lapsehoidja lõhnaõli lõhn on lapsel küljes pärast päeva, kui temaga on müratud ja kallistatud jne, juustesse jääb lõhn eriti hästi. Aga ma ei saa aru, kuidas see on probleem ja pole kunagi täheldanud, et veel peale pesu või päevi see külge jääks. Kui emal on ülitundlik nina, see on iseasi. VÕI kui lapsel tekivad ärritus-allergianähud. Iseenesest võd õpetajale ju kurta, et äkki lapse köha on lõhnaõlist tundlikkus või ongi lapsel millegi vastu allergia vms, see oleks küll “päris” põhjus, et õpetajaga jutt üles võtta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LIBA!
No ei ole küll kuidagi võimalik, et lapse riietel on ka peale pesu lõhnaõli lõhn küljes.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LIBA!

No ei ole küll kuidagi võimalik, et lapse riietel on ka peale pesu lõhnaõli lõhn küljes.

On ikka võimalik. Ega siis kohe libaks seda tee.
Inimestel on lihtsalt erinev lõhnataju.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 23:20; 03.02 08:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Väikelaps Lasteaia kasvataja ülelõhnastatus