Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaia kohatasu kallinemine 8,5 eur võrra.

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Lasteaia kohatasu kallinemine 8,5 eur võrra.

Postitas:

Kuidas Teie suhtute?
Ma olen nats ¨okis. Niimodi kohe korraga. Väga imelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on lasteaiatasu tegelikult väga odav arvestades selle raha eest saadava teenusega.

Lasteaiatasu on ka kaua muutumatud olnud. Minu arvates loogiline, et kõikide asjade kallinedes ka lasteaiatasu tõstetakse.

Sellest tõusust on ka palju-palju ajakirjanduses juttu olnud, ei ole päevapealt keegi salaja tõstnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn?

Tallinnas on lasteaiatasu seotud miinimumpalgaga.
Vanema osa määraks on summa, mis moodustab 10,6% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta.

Miinimumpalk tõusis, tõusis ka kohatasu.
———————-

http://www.tallinn.ee/est/lasteaiad/Kasulik-teada-3#kulud

Millised on võimalikud kulud lasteasutuses?
Lapsevanema poolt tasutavad kulud jagunevad vanema osamääraks ning toidurahaks. Koolieelsetes munitsipaallasteasutustes vanemate osa määra kehtestamist reguleerib Tallinna Linnavolikogu 23.02.2006 määrus nr 9 Koolieelsete munitsipaallasteasutuste muude kulude vanemate poolt kaetava osa määra kehtestamine. Vanema osa määraks on summa, mis moodustab 10,6% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta. Ujulaga lasteasutustes on ujula kasutamise perioodil vanema osa määraks ühes kuus summa, mis moodustab 12% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta.

1. jaanuarist 2012 on vanema osa määra suuruseks 30,74 eurot, ujulaga lasteaedades 34,80 eurot.

Toiduraha jääb üldjuhul 1,53-1,85 euro (24 – 29 krooni) piiresse päevas, selle suuruse üle otsustab iga lasteaia hoolekogu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn?

Tallinnas on lasteaiatasu seotud miinimumpalgaga.
Vanema osa määraks on summa, mis moodustab 10,6% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta.

Miinimumpalk tõusis, tõusis ka kohatasu.
———————-

http://www.tallinn.ee/est/lasteaiad/Kasulik-teada-3#kulud

Millised on võimalikud kulud lasteasutuses?
Lapsevanema poolt tasutavad kulud jagunevad vanema osamääraks ning toidurahaks. Koolieelsetes munitsipaallasteasutustes vanemate osa määra kehtestamist reguleerib Tallinna Linnavolikogu 23.02.2006 määrus nr 9 Koolieelsete munitsipaallasteasutuste muude kulude vanemate poolt kaetava osa määra kehtestamine. Vanema osa määraks on summa, mis moodustab 10,6% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta. Ujulaga lasteasutustes on ujula kasutamise perioodil vanema osa määraks ühes kuus summa, mis moodustab 12% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta.

1. jaanuarist 2012 on vanema osa määra suuruseks 30,74 eurot, ujulaga lasteaedades 34,80 eurot.

Toiduraha jääb üldjuhul 1,53-1,85 euro (24 – 29 krooni) piiresse päevas, selle suuruse üle otsustab iga lasteaia hoolekogu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest on lasteaiatasu tegelikult väga odav arvestades selle raha eest saadava teenusega.

Lasteaiatasu on ka kaua muutumatud olnud. Minu arvates loogiline, et kõikide asjade kallinedes ka lasteaiatasu tõstetakse.

Sellest tõusust on ka palju-palju ajakirjanduses juttu olnud, ei ole päevapealt keegi salaja tõstnud.[/tsitaat]

Jagan arvamust. Olen olude sunnil pidanud lapsi pool aastat ka erakasse viima ja nüüd tundub riiklik lasteaed vägagi taskukohane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsosakond.
Märksõna TOIMETULEKUTOETUS, kui I vanem miinimumpalgaga. Isalt olgu muidugi elatis välja nõutud, kui tegu pole üksikvanema lapsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:55; 06.02 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väike summa minujaoks. virelesin ka ise kunagi miinimpalgaga ja hädaldasin, et kõik on nii kallis aga võtsin ennast käsile ja töötasin ennast üles. sai lihtsalt kõrini roti elust ja tegin ööd ja päevad tööd, et kuhugi jõuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:59; 06.02 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lp. Kohalik, see kõik on teada jah, aga ma räägingi sellest et need kaks summat (miinimum ja lasteaia tasu on lihtsalt omavahel võrreldamatu..naljakas lausa, sellepärast ongi ikkagi ¨okk.
(ma saan väga korr-ku palka ja mind see maha ei löö, aga räigelt ei meeldi) aga on tuttavaid, kellest on no nii kahju sellises olukorras. Kuidas need pered peavad välja elama niukeste lasteaia tasudega. Ja miks üldse eksisteerib selline rumalus(( panna neid numbrid omavahel sõltuvusse. Jälle kõige vaesete inimeste kahjuks.
Ma tahan sellest öelda, et riigis kus miinimum on 290, ei pea riiklik lasteaed ca.50 eur kuus maksma. Rahva piinamine(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toimetulekutoetus ei käi ju palganr alusel.

Loeb see, mitu inimest on leibkonnas ja millised st kui suured on elementaarsed maksed(elekter, vesi, kanalisatsioon, küte, gaas, üür jne).
Tõsi, laenud ja liisngud paraku arvesse ei lähe.

Toimetulekupiiri määr 76,70 eurot kuus üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele ning 61,36 eurot pere teisele ja igale järgnevale liikmele. Toimetulekutoetuse saajal, kelle kõik perekonnaliikmed on alaealised, on õigus saada koos toimetulekutoetusega täiendavat sotsiaaltoetust 15 eurot

http://www.sm.ee/sinule/perele/toimetulekutoetus.html

1 inimene 76,70
2 inimest 76,70+61,36
3 inimest 76,70+61,36+61,36
jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:55; 06.02 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toimetulekutoetus ei käi ju palganr alusel.

Loeb see, mitu inimest on leibkonnas ja millised st kui suured on elementaarsed maksed(elekter, vesi, kanalisatsioon, küte, gaas, üür jne).
Tõsi, laenud ja liisngud paraku arvesse ei lähe.

Toimetulekupiiri määr 76,70 eurot kuus üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele ning 61,36 eurot pere teisele ja igale järgnevale liikmele. Toimetulekutoetuse saajal, kelle kõik perekonnaliikmed on alaealised, on õigus saada koos toimetulekutoetusega täiendavat sotsiaaltoetust 15 eurot

http://www.sm.ee/sinule/perele/toimetulekutoetus.html

1 inimene 76,70
2 inimest 76,70+61,36
3 inimest 76,70+61,36+61,36
jne[/tsitaat]

Üks asi on jutt paberil, teine reaalsus. Minu tuttav saab palka veidi üle miinimumi (kätte siis kuskil 290). Tal ei jätku sellest ka maksudeks rääkimata söögiks. Ta pn 1 lapsega üksikema, kelle lapse isa ei toeta ja kuskilt ei saa talt midagi ka pigistada, kuna mees töötu. Kui tuttav läks küsima toimetulekutoetust, siis öeldi, et sa ju teenid raha ja sa ei saa seda! Ja ni ongi!. Kui ta oli töötu, siis ta sai toimetulekutoetust, millest ta ei suutnud maksegi ära maksta. Mis kuramuse toimetulekus siin rääkida saab.
Igatahes fakt on see, et raha sulle ei anda midagi ni lihtsalt-teenid kasvõi eurot üle miinimumi ja jääd toetusest ilma, mis sellest, et üür ise on juba üle 200 euro

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui palk on 550 ¤ kätte, siis sots. osakond ei aita ju, sest 550 ¤ on mitte miinimumpalk. Mida teha, kui terve palk läheb arvete maksmiseks ja isegi söögile ei jää raha?[/tsitaat]

peate endale tunnistama, et elate üle oma võimete! Mis arved teil on? laenud? Te ei saa sellise palga juures järelikult lubada endale liising autosid ja oma eluaset! Nii see paraku on, keegi ei saa ega peagi Teie elukvaliteeti tõstma! Kohustus seda teha on ainult teil endal. Mõni inimene väärtustab seda, mida tal on ja lepib olukorraga. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui palk on 550 ¤ kätte, siis sots. osakond ei aita ju, sest 550 ¤ on mitte miinimumpalk. Mida teha, kui terve palk läheb arvete maksmiseks ja isegi söögile ei jää raha?[/tsitaat]

terve pere peale teenide 550 eur? mis megakohustusi te olete siis endale võtnud? te elate ju üle enda võimete kui alla miinimumi neto saate. otsige teine töökoht või lisatöökohad, see ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:59; 06.02 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul on teil vilets sotstöötaja kes eirab seadust.

Seaduse kohaselt tuleb toimetulekutoetuse arvutused ära teha ja selle alusel otsustada, mitte vastata, et \”sa ju teenid raha ja sa ei saa seda!\”

Ilmselt olid tal mõned tingimused täitmata,
pakun
kas
lapse isalt elatis sisse nõudmata(hagi peab olema esitatud, isegi kui isa ei maksa tegelikult, näitab see, et teed omalt poolt kõik, et toime tulla)
elukaaslane polnud ametlikult end töötuks vormistanud

See, et eluasemelaen ei lähe arvesse kuid üsna kopsakas üür läheb on tõesti ebaloogiline ja on ka arutlusel olnud…paraku praegu on nii, et
üüri endale 500/kuus ja saad üürisumma arvelt toetust aga maksa eluasemelaenu 200 ja seda ei arvestata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänage Kaie Kõrbi – tema arust on normaalne pritsida miljoneid TTV’le, mitte aga lasteaedadele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah,mis te virisete!
Ma jäin ka tööst ilma.Meil 5 last.Mehel õnneks tööd on.Koos latetoetustega saame praegu ca 900 eurot.Arvutasime oma tulud-kulud kokku.Ja tuleb välja ,et arveid 300 euro eest.Sinna ei kuulu toit ja riided.Ei ole pangalaene.Järgi jääb 600.- euri-.Tuleme ilusti toime.Varem kui ma ka tööl käisin,oli elu ilusam.Sain 450.- euri kätte.Nüüd hoian kokku rohkem.Saame hakkama.
On inimesi,kellel veel veel väiksem sissetulek.Paljudel pole kodugi.
Mina läksin kooli sügisel,sellepärast ka tööst ilma jäin.Olin katseajal.Neile e sobinud,et
koolis käin.
Aga me pere on väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Poisiema3 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lp. Kohalik, see kõik on teada jah, aga ma räägingi sellest et need kaks summat (miinimum ja lasteaia tasu on lihtsalt omavahel võrreldamatu..naljakas lausa, sellepärast ongi ikkagi ¨okk.
(ma saan väga korr-ku palka ja mind see maha ei löö, aga räigelt ei meeldi) aga on tuttavaid, kellest on no nii kahju sellises olukorras. Kuidas need pered peavad välja elama niukeste lasteaia tasudega. Ja miks üldse eksisteerib selline rumalus(( panna neid numbrid omavahel sõltuvusse. Jälle kõige vaesete inimeste kahjuks.
Ma tahan sellest öelda, et riigis kus miinimum on 290, ei pea riiklik lasteaed ca.50 eur kuus maksma. Rahva piinamine( [/tsitaat]Ja sinu ettepanek? Esiteks, kuidas suurendada riigi tulusid? Tõsta tulumaksu? Oleksid rahul? Või jätta tulud samaks ja kaotada lasteaiatasu? Mille arvelt sa muid riigikulusid kokku tõmbaksid? Pensionite? Emapalga? Nojah, raha võib ka muidugi lihtsalt juurde trükkida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üks asi on jutt paberil, teine reaalsus. Minu tuttav saab palka veidi üle miinimumi (kätte siis kuskil 290). Tal ei jätku sellest ka maksudeks rääkimata söögiks. Ta pn 1 lapsega üksikema, kelle lapse isa ei toeta ja kuskilt ei saa talt midagi ka pigistada, kuna mees töötu. Kui tuttav läks küsima toimetulekutoetust, siis öeldi, et sa ju teenid raha ja sa ei saa seda! Ja ni ongi!. Kui ta oli töötu, siis ta sai toimetulekutoetust, millest ta ei suutnud maksegi ära maksta. Mis kuramuse toimetulekus siin rääkida saab.
Igatahes fakt on see, et raha sulle ei anda midagi ni lihtsalt-teenid kasvõi eurot üle miinimumi ja jääd toetusest ilma, mis sellest, et üür ise on juba üle 200 euro[/tsitaat]

siis ei jää muud üle kui kolida odavamale pinnale. Ahjuküte ja üks kööktuba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Poisiema3 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas Teie suhtute?
Ma olen nats ¨okis. Niimodi kohe korraga. Väga imelik.[/tsitaat]

Vähemalt sul ON lasteaia koht. Pane ennast minu situatsiooni – 2x 3a last, lasteaia kohta ei ole ja tööle minna ma ei saa, sest sellel poleks lihtsalt pointi.
Laulaksin rõõmust, kui saaksin tööl käia ja maksta oma palgast selle näruse 125.- (või kui palju iganes see oli)!

Niiet – kui ei sobi, võta laps nimekirjast ära. MA hea meelega toon enda vidinad asemele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miinumum 290, seal maksud maha, kommunaalid, söök lapsele, riided. kui suur raha jääb elamiseks inimesel? Lisaks lapseraha siis 19,18 eurot. üksikvaneman selle rahaga hakkama ei saa kui tuge pole ja kui oleks, siis jätkuks vaid söögile ja seda tuleks piirata.[/tsitaat]

Üksi pole võimalik lapsi saada. Olid lapse isaga ikka abielus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma rääkisin ainult oma palga kohta, mina teenin 550 eur kätte ja ei kujuta ette, kuidas saaksin elada, kui oleksin üksikema. Õnneks mees teenib rohkem kui mina.[/tsitaat]
Oleks, oleks. Ega üksikema ei tähenda seda, et rohkem teenida ei võiks. 550 on ikka ääretult nadi palk, eks siis poleks vaja lapsi soetada, kui elujärg kindlustamata. Mul 4 last, neid soetades olen ikka arvestanud sellega, et mul on kinnisvara ja ma suudan neid ka oma palga eest täiesti üksi ülal pidada, koos eluasemelaenuga.

Ei saa ka aru sellest virinast kohatasu üle. Neid kohti võiks lihtsalt rohkem olla, üks laps on mul munitsipaalis, teine aga erakas ja maksan ennast niikaua vigaseks, kui teisele ka munitsipaalis koha saan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii,et kellel peres vähemat 3 last,saavad kohamaksuvabastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, et kui sellest määrusest eelmise aasta lõpupoole meedias pikalt juttu oli, oli Perekool täiesti vait. Nüüd ollakse ¨okis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tallinn?

Tallinnas on lasteaiatasu seotud miinimumpalgaga.
Vanema osa määraks on summa, mis moodustab 10,6% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta.

Miinimumpalk tõusis, tõusis ka kohatasu.
———————-

http://www.tallinn.ee/est/lasteaiad/Kasulik-teada-3#kulud

Millised on võimalikud kulud lasteasutuses?
Lapsevanema poolt tasutavad kulud jagunevad vanema osamääraks ning toidurahaks. Koolieelsetes munitsipaallasteasutustes vanemate osa määra kehtestamist reguleerib Tallinna Linnavolikogu 23.02.2006 määrus nr 9 Koolieelsete munitsipaallasteasutuste muude kulude vanemate poolt kaetava osa määra kehtestamine. Vanema osa määraks on summa, mis moodustab 10,6% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta. Ujulaga lasteasutustes on ujula kasutamise perioodil vanema osa määraks ühes kuus summa, mis moodustab 12% Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus ühe lapse kohta.

1. jaanuarist 2012 on vanema osa määra suuruseks 30,74 eurot, ujulaga lasteaedades 34,80 eurot.

Toiduraha jääb üldjuhul 1,53-1,85 euro (24 – 29 krooni) piiresse päevas, selle suuruse üle otsustab iga lasteaia hoolekogu.

[/tsitaat]

Arvestades seda, et miinimumpalk tõusis u 12 euri, siis 10.6% sellest on max 1.5euri, mitte 8.5 euri. Seega algataja poolt kurdetud tõus ei ole ilmselgelt vaid miinimumpalga muutusest põhjustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel enne oli 22 millegiga nüüd on 30.74. Pluss toit 1.92 päevas. Kuna laps enamuse aja haige (üle mõistuse juba), siis maksangi tühja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Poisiema3 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas Teie suhtute?
Ma olen nats ¨okis. Niimodi kohe korraga. Väga imelik.[/tsitaat]
See on nii leierdatud teema ju.

Jäta endale mõni ilutoode või nipsasi ostmata, söö ise vähem ja ei ole probleemi selle 8 euroga.
Kui sul seda lasteaia kohta ei oleks, siis ei saaks sa tööd teha ja raha oleks veel vähem kui praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaia kohatasu kallinemine 8,5 eur võrra.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.