Esileht Väikelaps Lasteaia kohatasu peaks olema 100e

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Lasteaia kohatasu peaks olema 100e

Postitas:

Siis saaks lapsed, kes hoidu vajavad, ka koha. Praegu vanemad istuvad kodus, laps viiakse jalust või veel hullem, hoitakse kohta kinni, laps kodus ja suur osa lastest ilma kohata. Kui kaua omavalitsused sellista jama rahastavad? Ma ei usu elusees, et see kohatasu tegelikud kulud lapsele kataks.

Teie arvamus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan kohatasu, aga laps juba 2 kuud kodus. Jäin töötuks ja otsin tööd. Ei saaks kuidagi kohta ära anda. Äkki saan kuskile tööle ja siis poleks last kuskile panna. Seega, jah hoian kohta kinni, aga ei tunne end seejuures kuidagi süüdi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:45; 04.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu siiras arvamus on see, et sa oled natuke napakas. 100 euri on suur raha. Mõnes peres käivad lasteaias 2-3 last.
Mu laps on käinud lasteaias 3 aastat ja kahes erinevas rühmas. Ma ei tea mitte ühtegi lapsevanemat, kes ise kodus istuks ja laps lasteaias oleks. Va. mõned beebidega kodus olevad emad.
Kust krt. tuleb see arvamus, et palju lapsevanemad viivad oma lapsed lihtsalt jalust ära. Mu meelest on praegune lasteaiatasu (terve kuu 65 eur) juba nii suur, et ilma põhjuseta ma last aeda ei viiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:49; 04.02 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaksikud käivad lasteaias, mina jäin tööta. Otsin uut töökohta, käin koolitustel, aitan abikaasa firmas asju korras hoida. Mingit passimist või jalad seinal olemist ei ole, kuigi mingi käoke perekoolis kujutab ehk elu nõnda ette. Ahjaa, seda \”pattu\” teen ka veel, et ühe päeva nädalas lasen lastel lasteaiast kodus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, uus sooda perekoolis 🙂
Maksan kohatasu, sest iga hetk peaksin tööle saama, kuid praegu veel kodus, seega ei pea laps KOGUAEG seal käima.
Ja mis see 100 eur kohatasu muudaks? Et siis kõik lapsed käiks aias? Kohti ju juurde sellest ei teki.
Inimesed, kes on koondatud või tööst ilma jäämud ning otsivad tööd, peavad olema valmis olema iga hetk tööle asuma, seega ei saa kohta ära öelda, kui see on saadud. Olukordi on ju erinevaid elus.

teemaalgataja, kui sul oleks 3 last, kas sa sisi ka hõiskaks, et võiks olla 100 eur? Et siis kuus maksad 300 eur. lasteaia koha eest? Sa oled ikka nii sinisilmne või lihstalt äärmiselt kitsa silmaringiga inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valus ei ole nii loll olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps lasteaias, mina kodus, tööl ei käi, ei otsi ka.

Ma olen kahjuks nii haige, et ei suuda enamasti enase eestki hoolitseda. Lasteaeda ja koju transpordib vanem laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgataja! See, et sina tahad oma last selle jaoks lasteaeda panna, et ta \”jalust ära oleks\”, ei tähenda veel, et teised emad seda teevad. Ära kõiki vanemaid ikka enese järgi hinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei tohiks ju teemaalgatajal probleem olla laps hoopis erakasse või päevahoidu panna- seal umbes sellised kohatasud+ siis veel söögiraha!
Mul on küll kolm last,aga see 100¤ ei ole küll nii suur raha, et sellepäras lasteaiast loobuks!
Käin ise küll tööl vaid paar korda nädalas ja annaks asjad ka nii organiseerida, et poleks üldse vaja last lasteaeda viia, aga vat lapsele meeldib!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täna \”kohahoidjatele\” on rühmas igapäevaselt pisut vähem lapsi ja seetõttu on lastel seal hea käia. Kui iga päev olekski rühmad 100% täis, siis oleks kõigil (ka sinu lapsel) seal palju kehvem olla.

ise olen ka poole kohaga kohahoidja, sest laps on väga tihti haige, kuigi teine lasteaiaaasta käsil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 15:30; 03.02 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lasteaias ainuüksi kohatasu oleks juba 100¤, siis minu laps seal käia ei saakski, sest lihtsalt EI OLEKS raha selleks. Aga kuidas saaksime me siis üldse mingigi söögi lauale kui laps oleks kodune ehk siis mina ei saaks midagi raha teenimiseks teha?
Peaga peaks mõtlema, mitte selle teise kohaga! Praegugi tõsteti kohatasu ja toidupäeva hinda, see ei olnud üldsegi meeldiv, sest igakuiselt on nüüd väljaminekud kokku peaaegu kahekordsed eelnevaga. Ma ei tahaks teadagi, mis summasid siis tuleks välja käia kui kohatasu veel 3 korda kõrgem oleks :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siis saaks lapsed, kes hoidu vajavad, ka koha. Praegu vanemad istuvad kodus, laps viiakse jalust või veel hullem, hoitakse kohta kinni, laps kodus ja suur osa lastest ilma kohata. Kui kaua omavalitsused sellista jama rahastavad? Ma ei usu elusees, et see kohatasu tegelikud kulud lapsele kataks.

Teie arvamus?[/tsitaat]

Viimsi vallas ongi 100 euri, kohatasu u 60 ja toit päevas 2.60, aga ikka sama teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohatasu peab olema mingi % vanemate töötasust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maksan kohatasu, aga laps koguaeg kodus. sorry, sulle meeldiks, kui ma viin sinna pidevalt tatise oleva lapse? loomulikult ma loodan, et aja jooksul ta tugevneb ja võibolla kevade poole saab ka tema kauaigatsetud lasteaeda.

kui kohatasu oleks kõrgem, siis viiksid vanemad sinna nui neljaks ka haige lapse, sest hoidja palkamiseks ei jääks raha. kogu raha läheb lasteaia kohatasu maksmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Liilu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kohatasu peab olema mingi % vanemate töötasust.[/tsitaat]

Lahe, siis saaksid töötute lapsed lasteaias tasuta käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 15:30; 03.02 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Viimsi vallas ongi 100 euri, kohatasu u 60 ja toit päevas 2.60, aga ikka sama teema. [/tsitaat]

Teemaalgataja ju pakkus, et kohatasu võiks 100 euri olla, mitte kogu kuutasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Viimsi vallas ongi 100 euri, kohatasu u 60 ja toit päevas 2.60, aga ikka sama teema. [/tsitaat]

Jah, ja mul käivad seal kaksikud alsteaais. Nutetudsilmad, mis oleks saanud, kui sul oleks kaksikud tulnud? Siis olekski sul lasteaiamaks 100¤?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Viimsi vallas ongi 100 euri, kohatasu u 60 ja toit päevas 2.60, aga ikka sama teema. [/tsitaat]

Jah, ja mul käivad seal kaksikud lasteaias. Nutetudsilmad, mis oleks saanud, kui sul oleks kaksikud tulnud? Siis olekski sul lasteaiamaks 100¤?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 17:40; 04.02 17:55; 04.02 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn ju juba tõstis alates 1. jaanuarist kohatasu 8.50 võrra

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti leiad endale mõne erahoiu, kus saad 100 ¤ maksta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ma aus olen, siis pooldan ka, et vaadatakse kohtade jagamisel, kas selle järgi on reaalne vajadus v ei. rootsis vist oli see süsteem? tööotsijad jmt on eraldi teema. ka selle saaks kenasti ära reguleerida – kui oled tööotsijana kirjas, siis saab ka lasteaiakoha.
100 eurost kohatasu ei pooldaks. see on ikka väga suur summa. eriti kui mitu last lasteaias. pigem võiks pöörata tähelepanu vajadusele. ma ei tea täpselt, kuidas see süsteem mujal korraldatud on, aga kindlasti on häid meetodeid.

minu lapsel rühmas on hetkel näha, kui suur see vajadus lasteaia järele tegelikult on. terve selle nädala on 18 lapsest kohal käinud max 8 tk. ok, mõni on haige.. aga enamikel on võimalus laps kuskile mujale paigutada või on ise kodused.
samuti nt kl 16.30 on kohal max 3 last. st enamus viiakse palju varem ära.
sõimelapsed ei käi lasteaias ka sotsialiseerumas või õppimas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olekski ju hea kui töötute lapsed tasuta lasteaias saaksid käia – soe tuba ja 3 korda päevas korralik toit vähemalt lastel siis…

Soomes ka süsteem ,et munitsipaalhoius/lasteaias saavad käia töötavate vanemate lapsed ning eranditult vanema tööajal, mitte siis kui vanemal nt vaba päev. ja kohatasu (koos toiduga) sõltub pere sissetulekust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kohatasu oleks nii suur, siis lasteaia õpetajad oleksid kas verinoored ja lastetud, või vanemad inimesed, kellel lapsed juba suured ja ärelkasvu rohkem ei planeeri. Sest sellise summa eest ei suuda enamik lasteadnike oma lapsi sinna viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 19:58; 04.02 14:21; 04.02 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolige siis sinna kus on lastaiakohti. Mustamäel küll probleemi pole.aga perekoolikatele on häbiväärne elada paneelikas.
mul käis ka noorim eelmisel aastal sõimes ja mina olin kodune. aga ega ma siis jalad seinal ei olnud.sel aastal pole ta praktiliselt üldse haige olnud ja olen saanud rahulikult tööl käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei või beebiga kodus oleva ema suurem laps käia lasteaias?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
minu lapsel rühmas on hetkel näha, kui suur see vajadus lasteaia järele tegelikult on. terve selle nädala on 18 lapsest kohal käinud max 8 tk. ok, mõni on haige.. aga enamikel on võimalus laps kuskile mujale paigutada või on ise kodused.
samuti nt kl 16.30 on kohal max 3 last. st enamus viiakse palju varem ära.
sõimelapsed ei käi lasteaias ka sotsialiseerumas või õppimas.[/tsitaat]

Ma ikka imestan, kuidas need perekooli emad teiste eludega nii kursis on? Mina ausalt ei tea, miks osad lapsed puuduvad. Ma eeldan, et haiged või siis on lapsel puhkepäev (mis pole ka ju kuritegu või). Sõimerühma laste vanemad töötavad ka tihti poole kohaga ja nii jõutaksegi varem järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 14:49; 04.02 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui kohatasu oleks nii suur, siis lasteaia õpetajad oleksid kas verinoored ja lastetud, või vanemad inimesed, kellel lapsed juba suured ja ärelkasvu rohkem ei planeeri. Sest sellise summa eest ei suuda enamik lasteadnike oma lapsi sinna viia.[/tsitaat]

Võibolla saaks suurema kohatasuga ka lasteaednike palku tõsta?

Ma olen nõus, et lasteaia kohatasu peaks sõltuma pere sissetulekust ja laste arvust. Sest see on sisuliselt sotsiaalteenus, praegune kohatasu enamasti ei kata lapse hoidmise/õpetamise maksumust niikuinii. Võiks siis olla sotsiaalteenus vastavalt vajadusele.

No ja normaalne oleks, et koht kodulähedases lasteaias oleks tagatud igale soovijale. Siis poleks ka kohahoidjaid, kui saaks nt 2-4n etteteatamisega alati lapsele soovitud lasteaeda koha. Tahan öelda, et kohahoidjate probleem on lasteaiakohtade vähesuse probleem, mitte vanemate mugavusest tekkinud. Enamus kohahoidjaid teeb seda hirmust, et kui ükskord vaja, siis kohta muidu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see paha ema, kes saatis vanema lapse 2,2 aastaselt lasteaeda. Riiklikusse loomulikult ei saanud, seega maksin ca 350 erot iga kuu erahoiu tasu. Laps oli toidetud, hoolitsetud, temaga tegeleti, käidi õues, pandi lõunaunele, aidati riidesse jne…
Mina seda kõike kahjuks 5 kuise pisipoja kõrvat ei suutnud.
Vilets ema olen vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siis saaks lapsed, kes hoidu vajavad, ka koha. Praegu vanemad istuvad kodus, laps viiakse jalust või veel hullem, hoitakse kohta kinni, laps kodus ja suur osa lastest ilma kohata. Kui kaua omavalitsused sellista jama rahastavad? Ma ei usu elusees, et see kohatasu tegelikud kulud lapsele kataks.

Teie arvamus?[/tsitaat]

Ahah. Et siis õpilastest ja üliõpilastest emad ei saaks üldse kohta? Mina olen tudeng, 100 eur oleks ikka suhteliselt suur tükk mu eelarvest, aga samas õpin ma nii vajalikku eriala, et pea igal naisel on elus korra selle eriala esindajat vaja. Ja selleks et koolis käia, vajan ma seda kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:56; 04.02 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võibolla saaks suurema kohatasuga ka lasteaednike palku tõsta?
[/tsitaat]Looda sa. Kohatasust ei maksta pragugi sentigi õpetajate palgaks, see läheb kõik õppevahenditele ja kui juhtub midagi üle jääma, siis maja ülalpidamiskuludeks. Õpetajate palka kohatasust maksta ei või.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 19:58; 04.02 14:21; 04.02 18:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Väikelaps Lasteaia kohatasu peaks olema 100e

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.