Esileht Väikelaps Lasteaia kohatasu

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lasteaia kohatasu

Postitas:
Kägu

Tallinn vabastab alates teisest lapsest lasteaia kohatasust. Mis saab aga seljuhul kui üks laps käib erirühmas ja kohatasu tänu erirühmale puudub, kas nende perede jaoks jääb kõik samamoodi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib aga küsimus, et miks minu kolmas laps vähem väärt on ja tema eest peab maksma (kaks esimest on juba koolilapsed)?

Miks lapsi ebaõiglaselt koheldakse? Et teine on rohkem väärt kui esimene ja kolmas üldse mitte midagi…

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kolmelastelistel polegi kohatasu vabastust, kui kaks esimest käivad koolis? Arvasin kolme lastelistel nagunii tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kolmelastelistel polegi kohatasu vabastust, kui kaks esimest käivad koolis? Arvasin kolme lastelistel nagunii tasuta.

See kehtis kui kolm last korraga lasteaias. Vaatasin Tallinna soodustused üle – 2 last koolis, 1 lasteaias – ei ole mingit soodustust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib aga küsimus, et miks minu kolmas laps vähem väärt on ja tema eest peab maksma (kaks esimest on juba koolilapsed)?

Miks lapsi ebaõiglaselt koheldakse? Et teine on rohkem väärt kui esimene ja kolmas üldse mitte midagi…

Kuidas sa tõlgendad, et kolmas vähem väärt on? Igasuguste soodustuste jaoks peab ju raha olema linnal. Kui soodustus on suunatud 3 väikelapsega perele, siis sa ei ole ju 3 väikelapsega pere, kui 2 juba koolis.

Hoopis huvitavam on Saue vallas. Kohatasuvabastus on 3lapselistele, ka siis, kui vanemad lapsed koolis. Aga – soodustus kehtib nendele lastele, kes on sama õppeaasta 01.10 seisuga 3 täis. St mul on täna 2 aias ja kolmas verl kodune – kohatasu ei maksa, sest suuremad 3 täus. Ja kui pisem läheb aeda nii, et 01.10 seisuga on 2, sius esimesel aastal maksan tema eest üle 100 euri (ükski soodustus, ka valka elaniku oma, ei kehti), keskmine laps on vabastatud ja suurem on koolis nagunii …  Vähemalt nii loen mina välja, iseasi, kas nad nii on mõelnud. Maksan siis 1 eest rohkem kui ma enne beebi sündi 2 eest maksin ????

Aga samas saan aru, miks nii – et siis on kõik valla elanikud samas paadis – need, kelle lapsed “mahuvad” juba 2a KOV aeda kui ka need, kes peavad kuni 3a erahoius käima, sest kohti pole. Sest esimese lapsega tundsingi just ebavõrdsust, et pidin erakas rohkem maksma

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib aga küsimus, et miks minu kolmas laps vähem väärt on ja tema eest peab maksma (kaks esimest on juba koolilapsed)?

Miks lapsi ebaõiglaselt koheldakse? Et teine on rohkem väärt kui esimene ja kolmas üldse mitte midagi…

No juttu on ju kohatasuvabastusest alates teisest, mitte üldisest rahalisest toetusest. Koolis ei ole ju kohatasu. Ühe eest maksadki, nagu varem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib aga küsimus, et miks minu kolmas laps vähem väärt on ja tema eest peab maksma (kaks esimest on juba koolilapsed)?

Miks lapsi ebaõiglaselt koheldakse? Et teine on rohkem väärt kui esimene ja kolmas üldse mitte midagi…

Ja sa ei saa riigilt mingi 520 eutot iga kuu? Ikka vähe?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekib aga küsimus, et miks minu kolmas laps vähem väärt on ja tema eest peab maksma (kaks esimest on juba koolilapsed)?

Aga miks minu esimene ja teine laps vähem väärt on, et kolmelapselised rohkem lastetoetust saavad? Mina saan 60 eurot lapse eest, sinu kolmas laps on millegipärast järsku 400 eurot lisaraha väärt. Jumala ebaõiglane, ma ütleks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on nii, et kui pole soodustusi on inimesed vait. Nii kui riik/omavalitsus soovib midagigi head teha tekib rahulolematus. Ikka ei ole hästi. Ikka on vähe.

Olge tänulikud nendegi soodustuste eest mida teile pakutakse. Kõigi meelejärgi ei saa olla. Peaks ju olema nii, et pere muretseb endale nii palju lapsi kui suudab üleval pidada?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last lasteaias, st saan seda pea algavat soodustust, kuid leian, et sel kujul on see lollus. Maksuvabastus peaks olema vajaduspõhine. Meie perel iseenesest pole vajadust kohatasu vabastuseks ja vaadates autoparki õhtuti lasteaia ees, siis julgen väita, et selliseid peresid pole vähe. Andku see soodustus mingi sissetulek jagatud pereliikmete arv- kalkulatsiooni põhiselt vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kolm last lasteaias, aga ei mingit kohatasu- ega muud vabastust… uskumatu ebaõiglus… ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks just kooli nii et tema kohatasu asendub pikapäevarühmaga u. 100 eurot kuus. Pikapäevarühm võiks ka olla hõlmatud selles meetmes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Lasteaia kohatasu