Esileht Väikelaps Lasteaia must-have

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Lasteaia must-have

Postitas:
Kägu

Minu 2,5ne alustab sügisest lasteaiateed. Palun jagage, millised (õue)riided, jalanõud, kindad peab kindlasti sügiseks, talveks valmis varuma, et augustis kõike korraga ostma ei peaks. Mis firmade kaupa soovitate?
Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(õue)riided, jalanõud, kindad

Võimalikult lihtsasti selga-jalga-kätte pandavad.

– aja kokkuhoiu huvides kombekad

– tuukrimüts/müts-sall

– ilmastikukindlad käpikud (õhemad ja paksemad)

– saapad krõpsudega või üldse lihtsalt jalga torgatavad, teiste hooaegade jalatsid samamoodi; kummikute aega on lasteaias rohkem kui kodus (igaks juhuks)

– (nahk)sandaalid sisse, need võiks küll kvaliteetsed ja hästi jala järgi olla, arvestades, kui suure osa ajast need jalas on

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voodriga vihmariided või siis voodrita vihmapüksid, mida kombeka peale tõmmata.
Soovitaks osta erineva paksusega kombekaid(nt softshell ja seejärel kevad sügis kombe, mis kuni 0 kraadini kantav ja siis talvekombe), et lapse ei peaks ennast kombe all kihiliselt riidesse panema vaid saaks kombeka kohe toariiete peale panna.
Varuks võiks olla ka koju minemiseks mõned riided, et kui laps on ennast õues täiesti mudakolliks teinud ja sama kombekaga ei taha last koju viia.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

korralik talvekombe (didrikson, hinna kvaliteedisuhe paigas)

kummiriided fliisvoodriga (enamus kevadest, talvest, sügisest on meil sopane, porine. didrikson)

kummikud soojavoodriga (vikingud) laps kandis sügisest kevadeni, polnud talvel libedad ka.

korralikud kindad, tuukrikas.

rühmas eelistasid kõik paljajalu käimist. sees kandis tuunikaid-retuuse.

 

nelja lapse ema

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rühmas eelistasid kõik paljajalu käimist. sees kandis tuunikaid-retuuse.

Nad võivad ju eelistada, aga paljajalu käimist rühmas küll ei poolda mina vanemana ega ka õpetajad. Sest sugugi kõik kohad, kus lapsed käivad, ei ole kogu aeg ideaalselt puhtad. Küll on pesuruumi vett maha ajanud, koridoris liiv vms. Lisaks käiakse erinevate ruumide vahel, vahepeal on muusikatunnid, võimlemine jne. Ka astuvad pisikesed lapsed mänguasjade otsa, üksteisele varba peale, paljajalu käimine küll okei ei ole.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rühmas eelistasid kõik paljajalu käimist. sees kandis tuunikaid-retuuse.

Nad võivad ju eelistada, aga paljajalu käimist rühmas küll ei poolda mina vanemana ega ka õpetajad. Sest sugugi kõik kohad, kus lapsed käivad, ei ole kogu aeg ideaalselt puhtad. Küll on pesuruumi vett maha ajanud, koridoris liiv vms. Lisaks käiakse erinevate ruumide vahel, vahepeal on muusikatunnid, võimlemine jne. Ka astuvad pisikesed lapsed mänguasjade otsa, üksteisele varba peale, paljajalu käimine küll okei ei ole.

terves lasteaias oli see aktsepteeritud, kokku 12 rühma. mina alguses ka võitlesin ( seened, konnasilmad, tüükad, varvaste vahele jätmised jne) lõpuks lõin käega.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan just mitte väga varuda, va. juhul, kui suure soodushinnaga saad midagi head – siis on suurem võimalus, et õigel ajal on riided ja jalanõud suuruselt sobivad ja kujutad juba ka paremini ette, mismoodi just teie lasteaias asjad korraldatud on.

Augustis alustades ei olegi midagi erilist vaja peale sisejalanõude (enamik lasteaedu siiski eeldab neid minu teada). Eeldatavasti on ju lapsel mingid riided niikuinii olemas, millega toas ja õues käia, sh vihmakindel komplekt jms.  Ei pea olema kummiriided minu meelest, kui just lasteaed ei nõua, mul pole ühegi lapsega olnud. Aga kõik asjad võiksid olla sellised, et laps ise need selga saaks. Talveks on kombekas minu meelest mugavam kui püksid+jope.

Meil on olnud palju erinevate tootjate õueriideid ja kõigiga olen rahul olnud, tuleb lihtsalt valida sobiv mudel ja suurus ning selga-jalga proovida. Palju sõltub ju lapsest, näit. mõnel on kõrge jalg ja pooled jalanõud ei mahugi jalga, minu lastel on kitsad ja madalad jalad ja paljud kummikud kukuvad lihtsalt jalast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õueriided: ikka vett ja tuult pidavad. Selles vanuses kombe täiesti aktuaalne. Hiljem juba püksid-jope.

Neid võiks olla kaks, üks trööpamiseks, aga ei pea. samuti kindaid 2 paari. Sügisel kevad-sügis kombe, kindad kindlasti mitte sõrmikud või kootud käpikud vaid vettpidavad ja lihtsalt kätte tõmmatavad. Sallmüts, lihtsalt jalga tõmmatavad krõpsudega tossud, vihmase ilmaga kummikud.

Talvel: vastavalt talvekombe, 2 paari vettpidavaid talvekindaid (üks võib päeva jooksul märjaks saada, kindlasti ei sobi kootud käpikud ega sõrmikud), voodriga ilma lukkudeta lihtsalt jalgatõmmatavad talvesaapad, talve sallmüts, sukkpüksid või retuusid kombe alla.

Toas kinnise ninaotsaga sandaalid. Nimi riietele sisse kindlasti, sest võib esineda samu asju teistel lastel.

Märksõnad: lihtne-kiire selga tõmmata, õues vett ja tuult pidav.

 

Paeltega jalatseid ja sõrmikuid lubati siis, kui laps oskab ise siduda, ise kätte tõmmata.

Firmadest sobis meile Jonathan ja Lenne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rühmas eelistasid kõik paljajalu käimist. sees kandis tuunikaid-retuuse.

Nad võivad ju eelistada, aga paljajalu käimist rühmas küll ei poolda mina vanemana ega ka õpetajad. Sest sugugi kõik kohad, kus lapsed käivad, ei ole kogu aeg ideaalselt puhtad. Küll on pesuruumi vett maha ajanud, koridoris liiv vms. Lisaks käiakse erinevate ruumide vahel, vahepeal on muusikatunnid, võimlemine jne. Ka astuvad pisikesed lapsed mänguasjade otsa, üksteisele varba peale, paljajalu käimine küll okei ei ole.

terves lasteaias oli see aktsepteeritud, kokku 12 rühma. mina alguses ka võitlesin ( seened, konnasilmad, tüükad, varvaste vahele jätmised jne) lõpuks lõin käega.

Aga sinu laps oleks võinud ju kingi edasi kanda? Või milles probleem?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rühmas eelistasid kõik paljajalu käimist. sees kandis tuunikaid-retuuse.

Nad võivad ju eelistada, aga paljajalu käimist rühmas küll ei poolda mina vanemana ega ka õpetajad. Sest sugugi kõik kohad, kus lapsed käivad, ei ole kogu aeg ideaalselt puhtad. Küll on pesuruumi vett maha ajanud, koridoris liiv vms. Lisaks käiakse erinevate ruumide vahel, vahepeal on muusikatunnid, võimlemine jne. Ka astuvad pisikesed lapsed mänguasjade otsa, üksteisele varba peale, paljajalu käimine küll okei ei ole.

terves lasteaias oli see aktsepteeritud, kokku 12 rühma. mina alguses ka võitlesin ( seened, konnasilmad, tüükad, varvaste vahele jätmised jne) lõpuks lõin käega.

Aga sinu laps oleks võinud ju kingi edasi kanda? Või milles probleem?

kas teemaks on nüüd see?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Less is more on nii väikese lasteaialapse riietuse juures oluline. Näiteks mütsi ja kaeluse asemel tuukrimüts. Riiete ja jalatsite juures võimalikult vähe kinnitusi. Näiteks üle pea käiv pusa lukuga pusa asemel, ilma nöörideta müts, labakindad mitte sõrmikud jne.

Teine asi, et lasteaias olevatest õueriietest ei tohi kahju olla. Tõenäosus, et õhtul saad tagasi porikäki on täitsa arvestatav 🙂 Eriti tüdrukute puhul olen täheldanud, et pannakse nunnu heleroosa mantlike selga ja siis õhtul ohitakse, et appi milline sa välja näed (või kehvemal juhul ei julge laps ennast õues liigutada).

Kolmandaks, asju võiks mitu olla. Näiteks oma lastel on olnud korralik kombe möllamiseks ja siis lisaks näiteks järelturult komplekt vms tagavaraks, et õhtul kodus ka veel õue saaks minna, kui lasteaia kombe märg on. Meie lasteaias ollaks tavaliselt 2-3x päevas õues ja riided võivad vaatamata kuivatuskapile õhtul märjad olla.

Oleneb võib-olla ka lasteaiast aga meil saab päris palju asju seal hoida seega meil on alati 2 paari kummikuid. Ühed lasteaias ja teised kodus. Ei pea meeles pidama, et kaasa võtaks vastavalt ilmale. Sama lugu kinnastega. Lasteaias alati üks paar varuks.

Kaubamärkide osas kahjuks tuleb lihtsalt katsetada, mis sulle ja su lapsele sobib. Mulle nt meeldivad Popi asjad aga kombesid uuena osta ei raatsi. Kindad küll kõik sealt. Talvekombe ostan alede ajal didriksoni. Väga ok hinna ja kvaliteedi suhe. Kummikud ja talvesaapad on Demaril head.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Augustis ei ole veel mingeid õueriideid vaja, ära varumisega üle pinguta.

Vajalikud on: tuukrimüts (breden/Lenne/kivat või misiganes, sügiseks õhem puuvillane 1kihiline, talveks juba talvetuukrimüts), hea kombekas (ehk on teil juba kujunenud lemmikmark, meie lapsed käisid alati Reimateciga), nn üleminekuajakombekaks sobib ka mõni vanem või õhem ja siis korralik talvekombekas (kui jube korralikult varuda tahad, siis võiks üks olla ka tagavaraks, kui pesta vaja vms, allakolmesele ma püks+jopet lasteaeda ei soovitaks, nn linnariieteks ehk veel, kombe on üle kõige praktilisuselt). Kui kombekas ei ole väga paks ja ilmad külmad, võib alla minna vaja villakombekat.

Kindad pealt krõpsuga või lukuga, mis kergesti kätte saab- jälle, meil reimatec aastaid. Sügiseks õhemad lörtsikindad ja talveks talvekindad.

Ja head jalanõud, sügiseks voodriga kummikud (Demar või Lemigo voodriga kummikud on hea hinna-kvaliteedi suhtega, mu 3 last on käinud Lemigo Pandadega vist juba 6-7-8a kõik sügised ja kevaded, kogu aeg ostan suuremaid suurusi igat värvi, praegu juba 36-37 🙂 ). Ja korralikud talvesaapad (mis võib juhtuda, et soojema ja lörtsisema talvega väga palju jalga ei saagi, sest kogu aeg on kummikuilm, aga miinuskraadidega läheb ikkagi kummik libedaks ja jäigemaks, saabas parem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan- inimeste eelistused on erinevad, meil nt ei leidnud mingid kummipüksid kunagi kasutust kolme lapsega, teised kiitsid ja peavad asendamatuks asjaks. Meil oli nt Suprafill laadne kombekas sügise poriajaks, kus pepu ja põlved jalad on veekindlamast materjalist. Mida vähem kihte seda parem, et ei peaks mitut kihti üksteise alla pusserdama ja oleks ok nt kombekas otse toariiete peale tõmmata, mitte hakata mingite kapsunite jms mässama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas teemaks on nüüd see?

Teemaks on see, et sina väidad, et paljajalu käiakse rühmas, no enamasti ikka ei käida. Ma ei tea, mis imelik sõim või lasteaed teil oli.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljajalu käimisest ja offtopic:

Kindlasti ei ole see levinud ega soositud, ei tea küll ühtegi lasteaeda, kus see massiline oleks. Sõimerühmas või 1.-2. rühmas ei tahetud isegi sokkidega lasta olla- pesemisest läheb ikka põrandale vett, koridoris liiva-mulda, käivad külmast koridorist läbi võimlema ja muusikasaali jne. Ebahügieeniline. Me lastel ja kõigil lastel on lasteaias olnud nõutavad sisejalanõud, meil alati kerged krõpsuga sandaalid, päris väikesele mõtlesin nahksusside peale, aga ka nende tallad saavad märjaks ja mustaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuling on selline firma, mis pakub mu meelest oluliselt soodsama hinna eest normaalset kvaliteeti. Eriti on õigustanud ennast voodriga vihmariided.

Demari voodriga kummikud on ka tänuväärne kaup.

Lisaks olen nõus sellega, et kui just mingi eriti hea soodukaga ei saa, siis ei ole mõtet tingimata ette osta, pigem pane see raha juba praegu kõrvale.

Viimaseks- kõige alahinnatum lastekaupade pood on Prisma. Seal on väga normaalne kaubavalik ja on esindatud suhteliselt iga hinnaklass (õueriided). Toas olemise riided vaata lihtsalt mugavad ja ei ole mõtet tekitada eraldi “lasteaia toariided”. Sisejalanõude kohta niipalju, et lasteaiad on erinevad, näiteks meil sõimes öeldi kohe, et ainult kõva või paksema tallaga sisejalanõud, sest kätepesu ajal on nii palju lödistamist, et pidevalt mingi sussi ja sokivahetust lihtsalt ei pruugita jõuda teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks igal lasteaial on ka omad reeglid, kindlasti nüüd kevadel on koosolek, kus räägitakse

 

Meil peavad olema kõvatallaga ja nö kinnise kannaosaga sandaalid (kuna vannituba võib märg olla ).

Kindlasti kõik riided märgistatud (nimi või tähis, mida laps teab ja ära tunneb).

Mina ise eelistan, aga see tõesti iga vanema enda puhas eelistus.

Bredeni müts-salle (puuvillane, õhem meriino ja fliis) nendega on nö sügisest kevadeni kõik kaetud (soovitan pigem tumedaid toone). Lisaks siis päris õhukesed puuvillased mütsid ja nokakad nö soojaks perioodiks.

Kombed on mugavamad ja lapsel lihtsam panna. Meil kasutusel softshell,  kuling Douglas vihmakombekas  (minu jaoks parim asi, mida tõesti +5- -5 kanda, ehk enamus ajast) ja talve oma.  Lisaks meeldivad väga didriksons corin dressid, mina praegusel ajal hea kanda.

Jalanõud, mida laps saaks ka ise panna. Pigem kõrgemad, mitte madala säärega. Reima patter, kuomad, crocsi kummikud, kerged tossud on meil tavalselt olnud. Üldiselt jalatsi puhul ongi oluline, et kerge oleks ja laps saaks ise jalga.

Kindad pigem labakud, sest lihtsam panna. (meil päris õhukesed olnud, siis ilmavoodrita ja talveks õhemad ja paksemad voodriga, lisaks on meil ka kummikindad olnud (didriksons glove kids). Üldiselt tasub pigem rohkem kindaid varuda, et kui teeb lõunal märjaks on ka õhtul kuivad olemas.

Siseriided vastaavalt soovile. pükse soovitan rohkem varuda, sest põlved kipuvad kuluma. Pigem jälgida, et laps saaks ise selga ja ära (nööbid/trukid rasked neile).

Meil läks vaja ka põlle, tassi, niiskeidlappe, oma rätik, pabertaskurätikuid.

Niisama ettevaruda ei soovita vaid pigem mõelda targalt, mida praegu kasutate, kui mugavad on ja jooksvalt siis proovida, mis teile sobivad.

Prismat soovitan ka mina, eriti ale ajal, seega tasub fb jälgida, millal neil soodused, sest reima/lassie asju võib sealt saada vahel väga soodsalt.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prismaga seoses tuli meelde, et neil on vahel Kuoma talvesaapad (Putkivarsi jt suuruses 21 kuni mingi 39) väga hea soodushinnaga ja meile need väga sobivad. Ongi sügisesaapad Lemigo ja talvesaapad olnud Kuomad (eks see oleneb väga lapse jalast, mis firma sobib paremini). Lassie pole ka üldse paha firma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lasteaias phmt terve garderoob – ilm ettearvamatu ja siis juba asju koguneb.

Õpetajad otse välja öelnud, et olgu olla kas tuukrimüts või müts + sall, vihma/liiva/tuulekindel kombekas, mida laps saaks ise selga, kummipüksid väga vihmase ja porise ilma jaoks. Kindad, varuga aluspesu, kummikud, sisejalanõud. Samuti külmema ilma jaoks olen ostnud villa või meriinosokke.

Meriino riided on ka mõnusad soojad, aga enamasti ebamugavad lasteaias käimiseks (vähemasti minu lapsel). Just probleeme tekitanud body, mida laps ise lahti ei saa kui vaja potil käia ja ära võttes mulle tundus, et neid tagasi õue minnes ei pandud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maitsed on erinevad ja eks mingi hetk kujuneb sul eelistus (nt kombe vs 2osaline, kile vs kumm). Augustis ostan sügisriideid, oktoobris talveriideid, st “kõike” ei pea korraga – aga täna on sul suurusi raske prognoosida ja saad vähe ette varuda.

Aga minu kogemus 2 lapsega:

September õue:

Retuusid/dressipüksid, dressipluus vmt, softshelljakk (sõltuvalt ilmast pusa all vüi mitte), algul vb suvemüts veel, õhem k/s müts, puuvillane kaelus, kilepüksid, topeltpuuvillane vm k/s tuukrimüts külmemaks ajaks, mingid üleminekuaja riided, nt fliisvpodriga kummiriided või muu voodriga k/s riided (40-80 g soojustudega). Kindad – õhemad kootud ja niiskuskindlad. Nii pisil võib kindaid ka varupaar olla. Veekindlad tossud! Kummikud voodrita ja voodriga.

Need siis kõik üksnes sügiseks, päris õudus, eks. Mina pole harrastanud kummipükste õueriietele pealetõmbamist – kõik riided ongi trööpamiseks lubatud. Ja jah, istusid ka autosse oma poriste riietega. Sügisel eelistan püksid/jopet kombele, lihtsam kombineerida (nt praegu kuiva ilmaga on dressipüksid + softshell jakk, märjaga sama jakk, aga kilepüksid)

Talv on lihtsam:

Talvemüts (nii väikselt oli 2 paksuses, suurematel ainult õhem – tõmbab ise kapuutsi pähe, palju neid -15 ilmasid ikka on). Talvekombe. Kindaid (võiks varupaar olla). Saapad. Ja alla vastavalt oma soovile lisakihid

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meriino riided on ka mõnusad soojad, aga enamasti ebamugavad lasteaias käimiseks (vähemasti minu lapsel). Just probleeme tekitanud body, mida laps ise lahti ei saa kui vaja potil käia ja ära võttes mulle tundus, et neid tagasi õue minnes ei pandud…

Parem siis juba sooja aluspesu komplekt meriinosärk+püksid, nagunii on body rohkem titeajaks, kui mähkmed jalas, mitte enam potilkäimise vanuses lapsel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on õueriided alati olnud sellised nii kodus kui lasteaias, et kasvõi ujugu neis ja igatpidi trööpamine on lubatud, pori klopin vajadusel vahel pealt ära ja pesen siis kui asi ilgeks läheb. Reimatec kombekad olid isegi kasutatauna ostest sellised, et nad tõpoolest “ujusid” porilombis ja seest olid kõik kuivad.  Talveks võiks olla 2 kmpl kombekaid (üks vähe õhem kerge vatiiniga +5kuni -5 kasutamiseks, teine veidi paksem, külmakraadidega enam pori pole ju, see saab vähem vatti) ja sellest piisab, kui hullusti varuda midagi, siis võib olla komplekt püksid-jope nö linnariideid, mis on korralikumad (ja nt mõnel firmal on pikendatava kehaosaga, säärtega, traksidega annab mitme suurisnumbg´ri jagu mängida, niiet kestavad kauem).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik sõltub sinu lapsest.

Väga paljud kasutavad kummikombet. Väga tänuväärne asi tundub (hoiab vee eemal ja lihtne puhastada), aga minu laps higistab kummi sees. Seega on tal alati korralik aastaajale sobiv kombe (talveks talvekombe ja külmemaks kevadeks ning sügiseks õhem kombe). Soovitavalt uus ja hea kvaliteediga, et hoiaks vee eemal. Lisaks on ka nn tagavarakombe, mis tihti järelturult. Mitte trööpamiseks, sest selleks ma ostan just uue kombe, vaid juhuks, kui teine on must või pesus.

Kevadel ja suvel kombet mul ei ole, on PoPi shellkomplekt. Jälle samal põhjusel – soe laps. Komplektiga saab pükstega mängida. Jopi all siis vastavalt ilmale villane kampsun, soe pesu, pluus, dressipluus.

Kummikud kindlasti – nagu öeldi, on lasteaias kummikuhooaeg jupp maad pikem. Aga jälle – mina voodriga kummikuid ei osta, sest jalg higistab. Ostan voodrita ja mängin villasokiga. Eriti hea oli, kui lasteaias olid eraldi kummikud.

Sisejalatsid – kasutan barefoot nahast sandaale, et oleks võimalikult paljale jalale sarnane.

Siseriided – lasteaias on väga soe.

Mütsid-sallid on mul tavalised, st müts ja buff salliks. Keegi nurisenud ei ole.

Lasteaias on igaks juhuks ka voodrita kummipüksid – kui tunnevad vajadust, saavad kombele peale tõmmata, kuigi olen öelnud, et see kombe, millega tuleb, on ka poris ja vees olemiseks. Ma sellest loogikast eriti aru ei saa, et trööpamiseks (loe: õues mängimiseks) on kehvem kombe. Ikka vastupidi – linnavahel käimiseks võib olla kulunumad ja vähem külma- ja vettpidavad riided.

Kindad – vot kinnaste osas on hoolimata higistamisest ka minul ostetud voodriga kummikindad. Lisaks talvekindad, õhukesed softshell kindad ja puuvillased kindad kevadeks.

Muud meil pole. Ütleks, et eraldi lasteaia tarbeks on ostetud need tagavara kummipüksid ja sisejalatsid. No ja olen valivam pükste osas, sest tavaline dressipüks on lasteaias palav.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dressipüksid sobivad lasteaias tõesti pigem õue. Toas on mõistlik panna t-särk+lühikesed püksid või kleit+õhukesed retuusid. Pidzaama samuti kevadel-suvel lühike, talvel pikk. Lasteaiaruumid on tavaliselt üsna soojad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaia siseriiete puhul rääkides olen rahul Pepco riiete kvaliteediga. Samuti on kindlasti vajalik mingi pidulikum komplekt, seda siis jõulupeo, kellegi sünnipäevapeo (tavaliselt hakkab neid kutseid  rühmakaaslaste sünnipäevale tulema u 3-selt) või emadepäeva peo jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dressipüksid sobivad lasteaias tõesti pigem õue. Toas on mõistlik panna t-särk+lühikesed püksid või kleit+õhukesed retuusid. Pidzaama samuti kevadel-suvel lühike, talvel pikk. Lasteaiaruumid on tavaliselt üsna soojad.

Kuigi ruumid soojad, siis minu lapse rühmas kannavad jahedamal ajal ikka kõik pikki pükse toas. Retuuse või dresse. Kombeka all on ju lühikesed püksid veidi ebamugavad ning võib ka olla jahe. Aga pisikese lapse puhul ei saa eeldada, et ta vahetaks ise lühikesed püksid pikkade vastu.

Minu laps läks nii lasteaeda, et midagi spets lasteaia jaoks ei pidanudki ostma peale vahetusjalatsite. Sest toa- ja õueriideid on tal pidevalt olnud vaja ka kodus.

Meile lasteaiaõpetaja ütles, et ei soovita kitsa lõikega riideid, sest siis on lapsel lihtsam riietumist õppida. Nt sukkpükse või kitsaid retuuse ja alt tugeva soonikuga dressipükse lapsel ise raskem jalga saada kui avarama lõikega pükse. Ja pidžaama võiks olla kahes osas, et oleks mugavam pissile minna.

Sisejalatsid võiks võimalikult jalasõbralikud, sest nendes veedab laps kõige rohkem aega. Barefoot tekstiilist sisejalatsid näiteks soodsad ja mugavad. Minu lapse esimesed vahetusjalatsid olid nahast sussid, aga neid ei ole lapsel ise mugav jalga panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ruumide soojuses nii kindel pole, sest lasteaed asub mõisahoones, põrandad on kindlasti jahedad jne. Aga aitäh kõigi soovituste eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+ 1

Sisejalatsid on vajalikud. Kõik muu nagu ikka, vettkindlad riided, tuukrimütsid, gore-tex saapad.

Ma pole lasteaia jaoks midagi extra või teistmoodi ostnud. Ei olnud meil teist komplekti õueriideid ega eraldi vihmariideid, et kombeka peale tõmmata (milleks, kui see kombekas ise on piisavalt kvaliteetne?). Kummikuid ka ei olnud, kuna laps neid ei soovi kanda, gore-tex sügis- ja talvesaapad ajasid asja ära. Oligi mugavam, puudus vajadus iga hommikul ilmateadet vaadata, kas tuleb vihma või ei tule. Toariideid on ka tavaliselt lastel piisavalt, ühe-kahe komplekti lasteaia viimine ei tekita kohe puudust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lasteaias phmt terve garderoob – ilm ettearvamatu ja siis juba asju koguneb.

Õpetajad otse välja öelnud, et olgu olla kas tuukrimüts või müts + sall, vihma/liiva/tuulekindel kombekas, mida laps saaks ise selga, kummipüksid väga vihmase ja porise ilma jaoks. Kindad, varuga aluspesu, kummikud, sisejalanõud. Samuti külmema ilma jaoks olen ostnud villa või meriinosokke.

Meriino riided on ka mõnusad soojad, aga enamasti ebamugavad lasteaias käimiseks (vähemasti minu lapsel). Just probleeme tekitanud body, mida laps ise lahti ei saa kui vaja potil käia ja ära võttes mulle tundus, et neid tagasi õue minnes ei pandud…

Meil vastupidi palutakse, et olgu kapis võimalikult vähe riideid. Õpetajal ei ole aega, er iga lapse puhul valida talle “garderoobist” ilmaga sobiv komplekt. Ja seda enam lapse iga garderoobi hallata (kuivatada, musta pesu sorteerida koju andmiseks, kadunuid asju otsida jne) tingimustes, kus lapsevanem pole lasteaia ruumidesse lubatud. Ja veel meeles pidada iga lapsevanema eelistusi ja tõekspidamisi, sest sama ilmaga riietatakse lapsi väga erinevalt (eriti kevadel, kui mõnel lapsel veel talvejope seljas aga teine juba jookseb rõõmsalt ringi k/s kombega). Minu kogemus on, et kui nt suvel annan dressipluusi ja jopet kaasa, siis reeglina õhtul tulles on lapsel mõlemad seljas, sest ju lapsevanem tahtis nii.

Antud teemaga seoses on mul kaks soovitust:

1) ärge mõelge üle. Pole mõtet pool kolm kuud enne lasteaeda minekut hakata riideid varuda ja veel topelt. Kui miskit juhtub puudu olevat, siis saab alati juurde osta.
2) ärge tehke kasvatajate elu keerulisemaks. Riided olgu mugavad lapsele selga panemiseks (soovitan unustada bodyd, sõrmikud, meriinokihid, paeldega mütsid ja botased), ja varuriideid parajad koguses.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lasteaias phmt terve garderoob – ilm ettearvamatu ja siis juba asju koguneb.

Õpetajad otse välja öelnud, et olgu olla kas tuukrimüts või müts + sall, vihma/liiva/tuulekindel kombekas, mida laps saaks ise selga, kummipüksid väga vihmase ja porise ilma jaoks. Kindad, varuga aluspesu, kummikud, sisejalanõud. Samuti külmema ilma jaoks olen ostnud villa või meriinosokke.

Meriino riided on ka mõnusad soojad, aga enamasti ebamugavad lasteaias käimiseks (vähemasti minu lapsel). Just probleeme tekitanud body, mida laps ise lahti ei saa kui vaja potil käia ja ära võttes mulle tundus, et neid tagasi õue minnes ei pandud…

Meil vastupidi palutakse, et olgu kapis võimalikult vähe riideid. Õpetajal ei ole aega, er iga lapse puhul valida talle “garderoobist” ilmaga sobiv komplekt. Ja seda enam lapse iga garderoobi hallata (kuivatada, musta pesu sorteerida koju andmiseks, kadunuid asju otsida jne) tingimustes, kus lapsevanem pole lasteaia ruumidesse lubatud. Ja veel meeles pidada iga lapsevanema eelistusi ja tõekspidamisi, sest sama ilmaga riietatakse lapsi väga erinevalt (eriti kevadel, kui mõnel lapsel veel talvejope seljas aga teine juba jookseb rõõmsalt ringi k/s kombega). Minu kogemus on, et kui nt suvel annan dressipluusi ja jopet kaasa, siis reeglina õhtul tulles on lapsel mõlemad seljas, sest ju lapsevanem tahtis nii.

Antud teemaga seoses on mul kaks soovitust:

1) ärge mõelge üle. Pole mõtet pool kolm kuud enne lasteaeda minekut hakata riideid varuda ja veel topelt. Kui miskit juhtub puudu olevat, siis saab alati juurde osta.

2) ärge tehke kasvatajate elu keerulisemaks. Riided olgu mugavad lapsele selga panemiseks (soovitan unustada bodyd, sõrmikud, meriinokihid, paeldega mütsid ja botased), ja varuriideid parajad koguses.

Jah, nii paraku on tihti. Meil küll hetkel on väga tore õpetaja, kel on meeles ja kes ka arvestab sellega, et tegemist on pigem higistava lapse ja üleriietamist vältiva emaga. Aga ega seda palju eeldada ei saa.

Ma ilmaga kaasas käimise osas (hommikul päike-õhtul pilves, hommikul märg-õhtul kuiv jne) pigem olen võtnud selle lähenemise, et lapselt saaks hõlpsasti riideid kas ära jätta või eemaldada. Sellepärast ka näiteks püksid-jopp kombe asemel. Sobivat asja (villane kampsun, dressikas, pluus) jope alla tal on ka üsna lihtne valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Väikelaps Lasteaia must-have