Esileht Väikelaps Lasteaia õigus haiget last aeda mitte lubada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Lasteaia õigus haiget last aeda mitte lubada

Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et lasteaial on tegelikult õigus mitte lubada haiget last rühma, teisi nakatama? Samas, miks lasteaed sellest siis ise kinni ei pea? Lubasid köhiva palavikus lapse rühma ja nüüd on 3/4 lastest palavikuga haiged ja köhivad kodus. Üks oli ka palavikuga lasteaeda toodud. Kas pöörduda probleemiga juhataja poole või kuidas ikkagi tagada, et aias käivad terved lapsed? Või on kõigil ükskõik, kas saavad käia tööl?

+9
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 15:21; 11.11 16:12; 11.11 20:19; 12.11 21:23; 13.11 14:56; 14.11 04:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes peaks hindama lasteaias, kas laps on haige või mitte – palgata med töötaja? Kas kõiki lapsi peaks hommikul vastuvõtmisel kraadima?
Minul on laste haigus välja löönud lasteaias peale lõunat: st hommikul oli laps pealtnäha terve, aga pärastlõunal peale lõunauinakut palavikus.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma alustan sellest, et kõik viirused on nakkusohtlikud juba enne sümptomite ilmumist. Seega antud juhul selle lapse kojujäämine ei oleks päästnud enam midagi ja ei aita süüdistamine, et just tema on süüdi teiste laste haigustes (mis muidugi ei õigusta haige lapse aeda saatmist). vabalt võib isegi olla, et algset viirust kandis tegelikult rühma mõni teine laps, kelle haigust sina ei näinud, sest sümptomite ilmnemisel jäi kohe koju või avaldus temal haigus ise alles hiljem. See selleks.

Tõepoolest on lasteaedade sisekordades tavaliselt sees punkt, et õpetajal on õigus keelduda haige lapse rühma vastuvõtmisest. Mina ka ei tea, miks nad siis ei rakenda seda. rakendagu, või võtku punkt maha. Meil on olnud palju tülisid ja näpuga näitamisi, et kes on süüdi jne, mis on täiesti arulage. Mina eelistaksin ka nö kodurahu nimel, et õpetaja ei laseks ka minu haiget last rühma – kaoksid ära vaidlused teemal, kas laps oli kodus juba hommikul haige või tekkis see nohu talle kella 8-9 paiku (mina viin kel 7 juba aeda). saaksin jalaga maha lüües väita, et aga õpetaja lasi rühma, järelikult õpetaja hindas ta terveks.

Meil on olnud väga palju näpuga näitamisi sellepärast, et laps on juba nädala kodus nohu ravinud ja siis kui natuke tilkuva ninaga aeda läheb – teised vanemad ju ei tea, et tegelikult on see juba lahkuv nohu. Kui ühe korra mõni laps mõne lapsevanema juuresolekul köhatab, on juba lastevanemate listis mingi paanika ja on olnud juhuseid, kus direktor on lõpuks kirjutanud, et õpetajate jutu järgi polnud sel päeval ükski kohalolnud laps haige.

Palju aitab ka kaasa, kui lapsevanemad ise kulli pilguga ei otsi teistes lastes haiguse sümptomeid. No näiteks, kuidas sina hindasid, et see teine laps oli haige? Kas käisid palavikku mõõtmas? Kindel, et laps just ei jooksnud ja sellest köhahoog ja nägu punane? jne

Mina olen saanud süüdistusi lapsevanemtelt, et toon nohuse lapse aeda (mida ma teinud pole, küll aga olen saanud keset päeva paar korda kõne õpetajalt, et haigestus ja siis ka ledinud võimalus elaps koju viia), kui samal ajal nende endi lastel on aasta läbi taskurätikupakk “igaks juhuks” kapi peal. Kui sa oma last kunagi nohuselt aeda ei too, siis milleks need taskurätikud? Igaks juhuks? Minu lapsel ei ole igaks juhuks taskurätikuid vaja, aga näpuga näitama on kõik kõvad mehed, peeglisse vaadata ei taha keegi.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma alustan sellest, et kõik viirused on nakkusohtlikud juba enne sümptomite ilmumist. Seega antud juhul selle lapse kojujäämine ei oleks päästnud enam midagi ja ei aita süüdistamine, et just tema on süüdi teiste laste haigustes (mis muidugi ei õigusta haige lapse aeda saatmist). vabalt võib isegi olla, et algset viirust kandis tegelikult rühma mõni teine laps, kelle haigust sina ei näinud, sest sümptomite ilmnemisel jäi kohe koju või avaldus temal haigus ise alles hiljem. See selleks.

Tõepoolest on lasteaedade sisekordades tavaliselt sees punkt, et õpetajal on õigus keelduda haige lapse rühma vastuvõtmisest. Mina ka ei tea, miks nad siis ei rakenda seda. rakendagu, või võtku punkt maha. Meil on olnud palju tülisid ja näpuga näitamisi, et kes on süüdi jne, mis on täiesti arulage. Mina eelistaksin ka nö kodurahu nimel, et õpetaja ei laseks ka minu haiget last rühma – kaoksid ära vaidlused teemal, kas laps oli kodus juba hommikul haige või tekkis see nohu talle kella 8-9 paiku (mina viin kel 7 juba aeda). saaksin jalaga maha lüües väita, et aga õpetaja lasi rühma, järelikult õpetaja hindas ta terveks.

Meil on olnud väga palju näpuga näitamisi sellepärast, et laps on juba nädala kodus nohu ravinud ja siis kui natuke tilkuva ninaga aeda läheb – teised vanemad ju ei tea, et tegelikult on see juba lahkuv nohu. Kui ühe korra mõni laps mõne lapsevanema juuresolekul köhatab, on juba lastevanemate listis mingi paanika ja on olnud juhuseid, kus direktor on lõpuks kirjutanud, et õpetajate jutu järgi polnud sel päeval ükski kohalolnud laps haige.

Palju aitab ka kaasa, kui lapsevanemad ise kulli pilguga ei otsi teistes lastes haiguse sümptomeid. No näiteks, kuidas sina hindasid, et see teine laps oli haige? Kas käisid palavikku mõõtmas? Kindel, et laps just ei jooksnud ja sellest köhahoog ja nägu punane? jne

Mina olen saanud süüdistusi lapsevanemtelt, et toon nohuse lapse aeda (mida ma teinud pole, küll aga olen saanud keset päeva paar korda kõne õpetajalt, et haigestus ja siis ka ledinud võimalus elaps koju viia), kui samal ajal nende endi lastel on aasta läbi taskurätikupakk “igaks juhuks” kapi peal. Kui sa oma last kunagi nohuselt aeda ei too, siis milleks need taskurätikud? Igaks juhuks? Minu lapsel ei ole igaks juhuks taskurätikuid vaja, aga näpuga näitama on kõik kõvad mehed, peeglisse vaadata ei taha keegi.

Nagu ma aru saan, oli esimesena köhima hakanud üks ema. Emalt siis sai köha see laps ja hetkel on 3/4 rühmast haiged, kaasa arvatud enda oma. Täitsa lõpp, mis olukord. Loomulikult, haiguste eest pole kaitstud keegi, aga miks see punkt seal siis on? Hindama peaks õpetaja, kes ju nägi, kes köhis ja kel oli õigus aeda mitte lubada. Kui on õigus koju saata, miks siiski ei saadetud? Või viin ka järgmisel haigestumisel lapse aeda, olgu või palavikus, las köhib, aevastab?

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 15:21; 11.11 16:12; 11.11 20:19; 12.11 21:23; 13.11 14:56; 14.11 04:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle ise kui mugav on lasteaiatöötajatel kui 3/4 on lastest haiged ja kohale ei tule.

Vanasti tekitati tõmbetuult, et lapsed haigeks jääks ja vähem kohal käiks. Ei ole linnalegend, vaid reaalse pere kogemusest. Lihtsalt jäädi vahele sellise jubedusega mitmel korral.

+3
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 16:50; 13.11 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on mingi posu vanemaid, kellel on täiesti kamakaks teistest lastest. Teate küll, need on need MINA ISE ja siis tuleb alles muu maailm.

Ónneks siiski enamus vanemaid oma lapse tervisest hoolivad ja neil on piinlik, kui laps nö haigusega aias vahele jääb.

Aga tegelikult, kui õpetaja ütleb, et laps on haige ja ema ütleb, et laps on terve. Kummal siis õigus on? Hommikul ei saa õpetaja olukorda hinnata, sest tema saab rääkida ainult sümptomitest. Paar tundi on see ema arvates täiesti terve laps aias ja siis õpetaja helistab ning kutsub vanema järgi, kuna näeb, et lapsel nohu(kuna pühib lapse nina iga 10 minuti tagant). Laps viiakse koju, järgmine päev kordub sama muster. Kui on tegu normaalse vanemaga, siis järgmine päev ei tule. Lõpuks laps vajub aias ära kõrge palavikuga ja tuleb välja, et nüüd juba põletik siin ja põletik seal.

Ühesõnaga õpetaja ei ole arst ja usub vanemat, kui too ütleb, et laps on terve.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahendasin selle olukorra nii, et võtsin lapse lasteaiast üldse ära.

Asi polnud mitte isegi selles, et laps kogu aeg haige, vaid ma ise olin ju ka siis kohe klõpsti haige, seejuures palju hullemini kui laps. No ei jaksa olla talv läbi haige, lisaks maksta lasteaiatasu veel selle eest, et laps saaks seal käia heal juhul nädalakese kuu jooksul.

Selles lasteaias olid ka kasvatajad vahetpidamata haiged.

Nüüdseks olen lapsele leidnud alternatiivsed tegevused, kus ta saab teiste lastega koos olla ja mängida (Kullo eelkool, see on ka noorematele kui 6-aastased, lisaks huviringid). Nendesse kohtadesse õnneks ei veeta poolhaigeid lapsi kohale ja tõbedega on meil olukord normaliseerunud. Talve jooksul üks-kaks korda haige, varasema igakuise haigusralli asemel.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 17:08; 11.11 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes peaks hindama lasteaias, kas laps on haige või mitte – palgata med töötaja? Kas kõiki lapsi peaks hommikul vastuvõtmisel kraadima?

Kas sinu lasteaias ei olegi medtöötajat?? See on mingi põlve otsas valmisnikerdatud koduhoid äkki?

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:23; 12.11 12:45; 18.11 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:30; 11.11 18:59; 11.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma alustan sellest, et kõik viirused on nakkusohtlikud juba enne sümptomite ilmumist. Seega antud juhul selle lapse kojujäämine ei oleks päästnud enam midagi ja ei aita süüdistamine, et just tema on süüdi teiste laste haigustes (mis muidugi ei õigusta haige lapse aeda saatmist). vabalt võib isegi olla, et algset viirust kandis tegelikult rühma mõni teine laps, kelle haigust sina ei näinud, sest sümptomite ilmnemisel jäi kohe koju või avaldus temal haigus ise alles hiljem. See selleks.

Tõepoolest on lasteaedade sisekordades tavaliselt sees punkt, et õpetajal on õigus keelduda haige lapse rühma vastuvõtmisest. Mina ka ei tea, miks nad siis ei rakenda seda. rakendagu, või võtku punkt maha. Meil on olnud palju tülisid ja näpuga näitamisi, et kes on süüdi jne, mis on täiesti arulage. Mina eelistaksin ka nö kodurahu nimel, et õpetaja ei laseks ka minu haiget last rühma – kaoksid ära vaidlused teemal, kas laps oli kodus juba hommikul haige või tekkis see nohu talle kella 8-9 paiku (mina viin kel 7 juba aeda). saaksin jalaga maha lüües väita, et aga õpetaja lasi rühma, järelikult õpetaja hindas ta terveks.

Meil on olnud väga palju näpuga näitamisi sellepärast, et laps on juba nädala kodus nohu ravinud ja siis kui natuke tilkuva ninaga aeda läheb – teised vanemad ju ei tea, et tegelikult on see juba lahkuv nohu. Kui ühe korra mõni laps mõne lapsevanema juuresolekul köhatab, on juba lastevanemate listis mingi paanika ja on olnud juhuseid, kus direktor on lõpuks kirjutanud, et õpetajate jutu järgi polnud sel päeval ükski kohalolnud laps haige.

Palju aitab ka kaasa, kui lapsevanemad ise kulli pilguga ei otsi teistes lastes haiguse sümptomeid. No näiteks, kuidas sina hindasid, et see teine laps oli haige? Kas käisid palavikku mõõtmas? Kindel, et laps just ei jooksnud ja sellest köhahoog ja nägu punane? jne

Mina olen saanud süüdistusi lapsevanemtelt, et toon nohuse lapse aeda (mida ma teinud pole, küll aga olen saanud keset päeva paar korda kõne õpetajalt, et haigestus ja siis ka ledinud võimalus elaps koju viia), kui samal ajal nende endi lastel on aasta läbi taskurätikupakk “igaks juhuks” kapi peal. Kui sa oma last kunagi nohuselt aeda ei too, siis milleks need taskurätikud? Igaks juhuks? Minu lapsel ei ole igaks juhuks taskurätikuid vaja, aga näpuga näitama on kõik kõvad mehed, peeglisse vaadata ei taha keegi.

Viirushaigused nakkavad tõesti juba enne sümptomite ilmumist, aga tatistamine ja köhimine suurendab nakatumsie tõenäosust kordades. Tegu on nimelt piisknakkusega.
Poolhaigena aeda minek on ohtlik lapsele endale – nii on palju suurem tõenäsus järgmine haigus külge saada.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 18:40; 11.11 18:43; 11.11 18:44; 12.11 19:07; 17.11 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

Sinu laps jääb kergesti uuesti haigeks, kui pole veel täiesti terve.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 18:40; 11.11 18:43; 11.11 18:44; 12.11 19:07; 17.11 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahendasin selle olukorra nii, et võtsin lapse lasteaiast üldse ära.

Asi polnud mitte isegi selles, et laps kogu aeg haige, vaid ma ise olin ju ka siis kohe klõpsti haige, seejuures palju hullemini kui laps. No ei jaksa olla talv läbi haige, lisaks maksta lasteaiatasu veel selle eest, et laps saaks seal käia heal juhul nädalakese kuu jooksul.

Selles lasteaias olid ka kasvatajad vahetpidamata haiged.

Nüüdseks olen lapsele leidnud alternatiivsed tegevused, kus ta saab teiste lastega koos olla ja mängida (Kullo eelkool, see on ka noorematele kui 6-aastased, lisaks huviringid). Nendesse kohtadesse õnneks ei veeta poolhaigeid lapsi kohale ja tõbedega on meil olukord normaliseerunud. Talve jooksul üks-kaks korda haige, varasema igakuise haigusralli asemel.

Kui last on võimalik kodus hoida, miks siis üldse oli vaja teda lasteaeda saata?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 18:40; 11.11 18:43; 11.11 18:44; 12.11 19:07; 17.11 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

Sinu laps jääb kergesti uuesti haigeks, kui pole veel täiesti terve.

Jah, kui laps oli reaalselt haige. Palavikus, kehv enesetunne jnejne. Siis loomulikult aga kui laps lihtsalt köhib, siis minu silmis ei ole see haigus. Kõigi kolme lapsega käime kogu aeg õues, kinos, poes jne selliste “haiguste” ajal. Pole ühegagi midagi juhtunud. Lihtsalt on kurvad, et sõpradega mängida ja õues möllata ei saa. Õues käime aga tormata ei luba.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:30; 11.11 18:59; 11.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui last on võimalik kodus hoida, miks siis üldse oli vaja teda lasteaeda saata?

Imelik küsimus.

Laps tahab teiste lastega suhelda, mängida, ta tahab endale sõpru leida jms. Lisaks on lasteaias siiski ka hariv aspekt, see pole niisama koht, kuhu laps üle ukse hoidu visata, seal tehakse teatrit, koos meisterdatakse joonistatakse jne. Sel põhjusel nüüd olengi püüdnud leida võimalusi, et ta ikka saaks regulaarselt samade lastega kuskil koos käia ja ühiselt midagi endavanustega koos teha.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 17:08; 11.11 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

Sinu laps jääb kergesti uuesti haigeks, kui pole veel täiesti terve.

Jah, kui laps oli reaalselt haige. Palavikus, kehv enesetunne jnejne. Siis loomulikult aga kui laps lihtsalt köhib, siis minu silmis ei ole see haigus. Kõigi kolme lapsega käime kogu aeg õues, kinos, poes jne selliste “haiguste” ajal. Pole ühegagi midagi juhtunud. Lihtsalt on kurvad, et sõpradega mängida ja õues möllata ei saa. Õues käime aga tormata ei luba.

Sinu silmis ei ole su köhiv laps haige, aga meie rühmas murdis üks köhiv laps maha enamuse lastest. Terve laps ei köhi. Imelik, et oksega ja täidega ei lubata aeda, aga nohu, köha ja palavikuga võeti vastu.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 15:21; 11.11 16:12; 11.11 20:19; 12.11 21:23; 13.11 14:56; 14.11 04:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

Sinu laps jääb kergesti uuesti haigeks, kui pole veel täiesti terve.

Mul on mõlemad lapsed käinud nii lastehoius, kus nohu ja köha ilma palavikuta haiguseks ei loetud, ja ka lasteaias, kus ainsast aevastusest ja köhatusest tehti paanika, et hoidke nüüd last nädal aega kodus. Ja minu kogemus kummagi lapse puhul küll Su väidet ei kinnita. Mitte mingit vahet polnud haigestumise sageduses. Lihtsalt ühes kohas tuli talvehooaja jooksul 2-3 päeva, mil päriselt haige lapsega kodus oli vaja olla. Ja teises kohas oli 50% talvehooajast vaja end segaseks muretseda, kust küll veidi tatisele lapsele hoidjat leida ja mis see lõpuks maksma läheb. Aga tatised olid nad täpselt sama sagedusega, ise ennast sellest üldse segada ei lasknud ja põdesid ühtviisi kergelt.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

Sinu laps jääb kergesti uuesti haigeks, kui pole veel täiesti terve.

Jah, kui laps oli reaalselt haige. Palavikus, kehv enesetunne jnejne. Siis loomulikult aga kui laps lihtsalt köhib, siis minu silmis ei ole see haigus. Kõigi kolme lapsega käime kogu aeg õues, kinos, poes jne selliste “haiguste” ajal. Pole ühegagi midagi juhtunud. Lihtsalt on kurvad, et sõpradega mängida ja õues möllata ei saa. Õues käime aga tormata ei luba.

Sinu silmis ei ole su köhiv laps haige, aga meie rühmas murdis üks köhiv laps maha enamuse lastest. Terve laps ei köhi. Imelik, et oksega ja täidega ei lubata aeda, aga nohu, köha ja palavikuga võeti vastu.

Aga kui ei oleks seda ühiskonna survet, et iga köhiv laps peaks kodus olema, kas siis ka oleks enamik lastest kodus praegu?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:30; 11.11 18:59; 11.11 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljude seisundite puhul ei ole õpetajal pädevust öelda, et laps on haige, paljude puhul aga on, nt kui laps oksendab või on kõht lahti. Kui sina vanemana ei ole rahul sellega, et köhivaid lapsi tuuakse, siis võid vabalt sellest antud vanematega juttu teha. Ehk on sinu öeldust rohkem kasu, sest, nagu siingi näha, leidub ikka veel neid, kes usuvad, et õpetajad soovivad lastest lahti saada.
Kuna nakkushaigused nakkavad tõesti juba varem, siis sellest põhjendusest palju olulisemaks pean lapse enesetunnet. Ka nohu korral võib lapsel halb olla ja siis on tema koht kodus. Lisaks tuleb arvestada, et õpetajal ei ole võimalust lapse nina niimoodi nuusata nagu ehk vaja oleks. Iga nohuga tõesti aga ei saa haiguslehel istuda, arusaadav. Ka köhasid on erinevaid – no ei saa tuua tugeva köhaga last lasteaeda, kelle pärast ei saa teised lõunal magadagi. Palavikuga on see lugu, et neid vanemaid on üksjagu, kes hommikul lapsele palavikualandaja sisse annavad. Muidu on ka palavik tõesti see näitaja, millega koju saab saata.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma aru saan, oli esimesena köhima hakanud üks ema. Emalt siis sai köha see laps ja hetkel on 3/4 rühmast haiged, kaasa arvatud enda oma. Täitsa lõpp, mis olukord. Loomulikult, haiguste eest pole kaitstud keegi, aga miks see punkt seal siis on? Hindama peaks õpetaja, kes ju nägi, kes köhis ja kel oli õigus aeda mitte lubada. Kui on õigus koju saata, miks siiski ei saadetud? Või viin ka järgmisel haigestumisel lapse aeda, olgu või palavikus, las köhib, aevastab?

Et siis õpetaja nähes köhivat lapaevanemat, peaks viimase lasteaiast välja viskama?
Kas te selle ka välja uurisite, kellelt see ema selle köha sai?

Aga muidu tundub, et teemaalgataja näol on tegu esimest aastat lasteaias käiva lapse emaga. Esimene lasteaia-aasta ongi masendav, haigus haiguse otsa. Aga lohutuseks võin öelda, et enamusel lastel läheb see üle ja järgnevatel aastatel nad enam pidevalt haiged ei ole.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps lasteaias käis, siis kohe esimesel kooslekul tehti selgeks, milliste haigustunnustega lapsi lasteaeda ei võeta. Aga oli ema, kes andis lapsele hommikul palavikualandajat ja lükkas lapse ikkagi lasteaia uksevahelt sisse.
Küsimus ei ole selles, kas laps annab veel nakkust edasi – aga pange haige lapse olukorda, tal on vaja olla kodus rahulikult voodis, juua palju – selle asemel saadetakse ta kärarikkasse kollektiivi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole selles, kas laps annab veel nakkust edasi – aga pange haige lapse olukorda, tal on vaja olla kodus rahulikult voodis, juua palju – selle asemel saadetakse ta kärarikkasse kollektiivi.

Minu nohune lasteaialaps läheb sel nädalal koos väikeõega tolle hoidja juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 18:23; 12.11 12:45; 18.11 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustame JÄLLE sellest, et viirushaigusega on laps teisi nakatav kaks päeva enne kui tal endal üldse mingid haigustunnused esinevad.
Lüütiline faas on tegeliku haigestumise juba teine faas:
Nakatumise esimest staadiumit, kus viirus end n-ö rakus “sisse seab” ja oluliselt viimase normaalset talitlust ei mõjuta, nimetatakse lüsogeenseks faasiks. See võib sõltuvalt tingimustest ja viirusest kesta mõnest minutist (gripiviirus) paljude aastateni (HIV). Nakatumise teine staadium kannab nime lüütiline faas, mille käigus raku normaalne elutegevus katkestatakse, ning kujundatakse ümber uute viirusosakeste tootmiseks. Uued virionid väljuvad rakust (sellega võib kaasneda raku surm) ning üritavad nakatada uusi rakke. Selline viiruste paljunemine ja organismi normaalse talitluse häirimine kutsub enamasti esile vähem- või rohkem tõsise viirushaiguse. Viiruste sisenemine peremeesraku genoomi võib esile kutsuda ka muid raku talitluse häireid, millest tähtsaimaks võib pidada raku muutumist kasvajarakuks (vt tuumorviirused). Raku talitluse häirimine ja raku või peremeesorganismi tapmine pole viirusele tegelikult enamasti kasulikud, kuna võtavad viiruselt võimaluse edasi paljuneda. Nii ongi levinuimad ja ökoloogiliselt edukaimad need viirused, mis peremeesorganismi normaalset elutegevust vähe mõjutavad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 12:49; 12.11 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei mõista seda igatalvist paanikat haiguste teemal. Kui lapsel pole palavikku ja enesetunne on hea, siis minu arvates ei peaks ta kodus istuma aga ühiskonna survel muidugi hoian kodus. Praegu näiteks kuuesel on ainult köha ja hullub juba kodus igavusest. U 1,5 nädalat peab kodus olema.

Kindlasti mõne arvates peaksin kolmese ka koju jätma kuna on täitsa reaalne võimalus, et ta kannab viirust.

Lapsed on nakkusohtlikud juba enne sümptomite tekkimist. Kes on nõrgem see korjab pealtnäha tervelt lapselt viiruse üles.

Palavik, nakkushaigused, kõhuviirus jne on muidugi teine teema.

Samas meie lasteaias küll kasutatakse seda punkti. Näiteks üks kord üks laps oksendas lasteaias ning jäi palavikku. Järgmine päev üritati kohale tuua aga õpetajad ei võtnud vastu.

Sinu laps jääb kergesti uuesti haigeks, kui pole veel täiesti terve.

Kas Eesti lapsed Soome lastest siis niipalju haigemad? Siin veetakse küll poolhaiged lapsed ka aeda ja keegi ei minesta. Eelmine aasta oli mu laps vaid korra haige, ja siis ka mitte viiruslik.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eesti lapsed Soome lastest siis niipalju haigemad? Siin veetakse küll poolhaiged lapsed ka aeda ja keegi ei minesta. Eelmine aasta oli mu laps vaid korra haige, ja siis ka mitte viiruslik.

Ja seal jooksevad lapsed sügisest kevadeni pooltatisena ja köhivana ringi, ainult et keegi ei nimeta neid haigeks. Ja ongi kogu müstika “soome lapsed ei ole haiged”. “Haiged” on nad ainult siis kui palavikuga lapiti voodis, oksendavad ja kõht on lahti.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 12:49; 12.11 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetajad näevad last paar sekundit, ette, kui vanemad tööle tormavad. Vahel harva jõuavad sõna sekka öelda, et kuuge, teie laps oli eile õhtul palavikus, täna me teda vastu ei võta. Ja mida teeb lapsevanem? Kohmab kiirustades. “aga kuhu ma ta siis jätan” ja ilma vastust kuulamata sammub välja, tööle.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 16:47; 13.11 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustame JÄLLE sellest, et viirushaigusega on laps teisi nakatav kaks päeva enne kui tal endal üldse mingid haigustunnused esinevad.

Lüütiline faas on tegeliku haigestumise juba teine faas:

Nakatumise esimest staadiumit, kus viirus end n-ö rakus “sisse seab” ja oluliselt viimase normaalset talitlust ei mõjuta, nimetatakse lüsogeenseks faasiks. See võib sõltuvalt tingimustest ja viirusest kesta mõnest minutist (gripiviirus) paljude aastateni (HIV). Nakatumise teine staadium kannab nime lüütiline faas, mille käigus raku normaalne elutegevus katkestatakse, ning kujundatakse ümber uute viirusosakeste tootmiseks. Uued virionid väljuvad rakust (sellega võib kaasneda raku surm) ning üritavad nakatada uusi rakke. Selline viiruste paljunemine ja organismi normaalse talitluse häirimine kutsub enamasti esile vähem- või rohkem tõsise viirushaiguse. Viiruste sisenemine peremeesraku genoomi võib esile kutsuda ka muid raku talitluse häireid, millest tähtsaimaks võib pidada raku muutumist kasvajarakuks (vt tuumorviirused). Raku talitluse häirimine ja raku või peremeesorganismi tapmine pole viirusele tegelikult enamasti kasulikud, kuna võtavad viiruselt võimaluse edasi paljuneda. Nii ongi levinuimad ja ökoloogiliselt edukaimad need viirused, mis peremeesorganismi normaalset elutegevust vähe mõjutavad.

Alustame jälle sellest, et tegu on piisknakkusega, mis nakkab köhides, aevastades, tatistades, ka nii, et käed on tatiga ja süljega koos. Lapsed pole teadagi kõige tublimad nuuskajad ja kätepesijad, samas katsuvad üksteist ja mänguasju, panevad neid ka suhu. Seega on nakatumise tõenäosus palju suurem siis, kui haiguse sümptomid on juba ilmnenud.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 18:40; 11.11 18:43; 11.11 18:44; 12.11 19:07; 17.11 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle ise kui mugav on lasteaiatöötajatel kui 3/4 on lastest haiged ja kohale ei tule.

Vanasti tekitati tõmbetuult, et lapsed haigeks jääks ja vähem kohal käiks. Ei ole linnalegend, vaid reaalse pere kogemusest. Lihtsalt jäädi vahele sellise jubedusega mitmel korral.

Selline “nali” oli kunagi ka haiglate kohta, kus ehk mõni vähe lootusetum haige oli, edasi mõelge ise..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetajad näevad last paar sekundit, ette, kui vanemad tööle tormavad. Vahel harva jõuavad sõna sekka öelda, et kuuge, teie laps oli eile õhtul palavikus, täna me teda vastu ei võta. Ja mida teeb lapsevanem? Kohmab kiirustades. “aga kuhu ma ta siis jätan” ja ilma vastust kuulamata sammub välja, tööle.

Kui õpetaja ei julge end maksma panna mõne vanema ees, on ikka paha lugu küll. Eks ikka selle ühe vanema töökoht on olulisem kui ülejäänute omad, eksole. Peaasi, et see üks ikka oma ametisse jõuaks. Las ülejäänud võtavad haiguslehti.

Kui näed, et nina tilgub tatti, köhib, silmad läigivad-siis jah, saadadki koju tagasi. Tead, mis juhtub kui saadad? Juhtub see, et järgmisel haigestumisel ei too enam. Teab, et tuleb kodus ravida. Muretse endale rühma korralik kraadiklaas ja arvesta, et õhtul ja vastu hommikut on temperatuur kõrgem. Seega, kui hommikul möödad 37, midagi, oli lapsel öösel palavik. Isegi kui lapsevanem annab paar tundi enne
palavikualandajat, peaksid jõudma jälile tegelikule olukorrale.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 15:21; 11.11 16:12; 11.11 20:19; 12.11 21:23; 13.11 14:56; 14.11 04:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu silmis ei ole su köhiv laps haige, aga meie rühmas murdis üks köhiv laps maha enamuse lastest. Terve laps ei köhi. Imelik, et oksega ja täidega ei lubata aeda, aga nohu, köha ja palavikuga võeti vastu.

Kust sa tead, et tal oli nohu, köha ja palavik?
Kui kaua lapse sellisena rühmas käis? Mitu last arvuliselt on see “3/4 rühmast”? Kas kõigil on nüüd nohu, köha ja palavik? Kust sa tead?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 08:01; 13.11 22:42; 20.11 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised kroonilised nohud-köhad pole sugugi ohutud. Nendest saavad alguse justnimelt need massilised kõrvapõletikud ja muud hädad. Mandliopid, adenoidid ja muud hädad on just selle tulemus, et vanemad arvavad, et mida tatisem on laps seda tervemaks inimeseks ta kasvab. Tegelikult ei ole nii, nt südamelihasepõletikud ja muu on tüsistuste tagajärjeks hilisemas elus.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 16:50; 13.11 09:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Väikelaps Lasteaia õigus haiget last aeda mitte lubada