Esileht Väikelaps Lasteaia riided õues

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Lasteaia riided õues

Postitas:

Ma uuriks ka siin miks vanemad ostavad lasteaeda õue kasutatud ja parandatud riideid.

Fb kurtis muret üks lasteaia õpetaja miks vanemad ei pööra tähelepanu laste õue riietele. Riideid ei pea vett jne. Et miks lasteaias käiakse vanade ja kulunud riietega ja linnas uutega. Ka ise olen lasteaeda ostnud uued riided siis paneb ka ennast ka imestama et kas siis vanemad ka tööl käivad kellegi vanade parandatud riietega ja kingadega/saabastega. Mis põhjusel ei osteta lastele normaalseid riideid?

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 15:04; 31.10 20:31; 31.10 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Ma uuriks ka siin miks vanemad ostavad lasteaeda õue kasutatud ja parandatud riideid.

Fb kurtis muret üks lasteaia õpetaja miks vanemad ei pööra tähelepanu laste õue riietele. Riideid ei pea vett jne. Et miks lasteaias käiakse vanade ja kulunud riietega ja linnas uutega. Ka ise olen lasteaeda ostnud uued riided siis paneb ka ennast ka imestama et kas siis vanemad ka tööl käivad kellegi vanade parandatud riietega ja kingadega/saabastega. Mis põhjusel ei osteta lastele normaalseid riideid?

Kas ‘,’ klahv on kadunud? Raske lugeda sellist teksti.</p>

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista ka seda kasutatud riiete müümisel kasutatavat “sobib lasteaeda”lauset nt kulunud asjade juures. Kuna lasteaias käiakse õues mitu korda päevas, mängitakse liivakastis ja püherdatakse maas siis pigem ikka lasteaeda funktsionaalsed ja korralikud riided. Lapsel peaks ikka soe, kuiv ja mugav olema mängides.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat paraku on lihtsalt selliseid mõistuseta vanemaid olemas, kes arvavad, et trööpamiseks peab lapsel olema seljas kalts, millega pole ei soe ega kuiv. Samas autosse istumiseks ostetakse tutikad firmariided, et laps ikka autoistmel võimalikult ilus välja näeks. Kuigi autosse istudes pole mingit vahet, kas riie peab vett või tuult. Mina olen lastele just trööpamiseks ostnud alati uusi kombekaid. Ka vennalt vennale ei päranda, sest kaks aastat usinalt kantud riided ei ole enam üldse nii ilmastikukindlad ja ega noorem vend pea vaeslaps olema.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi oma hõbelossist väljapoole ka vaadata. Keskmisel eesti inimesel lihtsalt pole võimalik osta oma (mitmele) lapsele 100 eurone kombe, et see siis pärast kahte hooaega prügikasti visata, sest õele-vennale edasipärandamiseks see ammugi ei kõlba. Tegelikult, kui õpetada oma lapse inimese kombel käituma ning riideid õigesti hooldada, siis peavad korralikud riided-jalatsid vastu mitmeid aastaid.

Küll aga on minugi jaoks arusaamatud need üldse mitte vaesed ökoemmed, kes jalajälje vähendamiseks riietavad lapsi 10+ aastat vanadesse riietesse, mille koht on tõesti prügikastis.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 16:22; 31.10 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia riided peavadki olema trööbariided, sest neid lõhutakse arutult, kuna kasvataja ei jõua jälgida korraga 20 lapse kohta, et “ära palun nühi oma põlvi vastu asfalti” vms. See ei tähenda, et riided tohiks olla katkised või räpased. Ise olen ostnud nahajääke ja õuepükste auklikud põlved ja tagumikud lasknud üle õmmelda nahast lappidega, lükkab riskikohtade lagunemistähtaega tükiks ajaks edasi.

Riideid on ühiskonnas nii palju liikvel, et kui aasta aega ei ostetaks Eestis ühtki uut riiet, saaks ka ilusti hakkama ja üsna samasuguse välimusega tänavapildis nagu praegugi.

Ja lapsevanemana ütlen, et jah, kingsepa juurde viin nii lapse kui enda saapaid. TA ilmselt ei vii (stigmab ju parandatud jalanõusid) ja temasuguste pärast me tarbimis$itas olemegi.

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 19:47; 01.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi oma hõbelossist väljapoole ka vaadata. Keskmisel eesti inimesel lihtsalt pole võimalik osta oma (mitmele) lapsele 100 eurone kombe, et see siis pärast kahte hooaega prügikasti visata, sest õele-vennale edasipärandamiseks see ammugi ei kõlba. Tegelikult, kui õpetada oma lapse inimese kombel käituma ning riideid õigesti hooldada, siis peavad korralikud riided-jalatsid vastu mitmeid aastaid.

Küll aga on minugi jaoks arusaamatud need üldse mitte vaesed ökoemmed, kes jalajälje vähendamiseks riietavad lapsi 10+ aastat vanadesse riietesse, mille koht on tõesti prügikastis.

Inimesed ei peaks saama lapsi, kui need lapsed hiljem poole ajast vettinud riietega külmetama peavad. No milleks?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga on minugi jaoks arusaamatud need üldse mitte vaesed ökoemmed, kes jalajälje vähendamiseks riietavad lapsi 10+ aastat vanadesse riietesse, mille koht on tõesti prügikastis.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas nende 10+ riiete koht on prügikastis seepärast, et need on vanad? Moest väljas? Või on see taunimistväärt idee taaskasutada? Arusaadav, et katkiseid ja koledaks läinud riideid ei pane lapsele selga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi oma hõbelossist väljapoole ka vaadata. Keskmisel eesti inimesel lihtsalt pole võimalik osta oma (mitmele) lapsele 100 eurone kombe, et see siis pärast kahte hooaega prügikasti visata, sest õele-vennale edasipärandamiseks see ammugi ei kõlba. Tegelikult, kui õpetada oma lapse inimese kombel käituma ning riideid õigesti hooldada, siis peavad korralikud riided-jalatsid vastu mitmeid aastaid.

Küll aga on minugi jaoks arusaamatud need üldse mitte vaesed ökoemmed, kes jalajälje vähendamiseks riietavad lapsi 10+ aastat vanadesse riietesse, mille koht on tõesti prügikastis.

Inimesed ei peaks saama lapsi, kui need lapsed hiljem poole ajast vettinud riietega külmetama peavad. No milleks?

 

Ma mõtlen ka et milleks neid lapsi vorpida kui raha pole. Riided on selle kõrval köki möki mis maksab tulevikus laste koolitamine ülikool jne..

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 15:04; 31.10 20:31; 31.10 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga on minugi jaoks arusaamatud need üldse mitte vaesed ökoemmed, kes jalajälje vähendamiseks riietavad lapsi 10+ aastat vanadesse riietesse, mille koht on tõesti prügikastis.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas nende 10+ riiete koht on prügikastis seepärast, et need on vanad? Moest väljas? Või on see taunimistväärt idee taaskasutada? Arusaadav, et katkiseid ja koledaks läinud riideid ei pane lapsele selga.

 

Asi pole ainult sellest et need riideid moest väljas on vaid 10 aastat vanad riideid ei vasta tänapäeva ohutus nõuetele. Igasugused pikad sallid jne on lasteaias keelatud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 15:04; 31.10 20:31; 31.10 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas nende 10+ riiete koht on prügikastis seepärast, et need on vanad? Moest väljas? Või on see taunimistväärt idee taaskasutada? Arusaadav, et katkiseid ja koledaks läinud riideid ei pane lapsele selga.

[/quote]

No mõtle ise: TA-l suudab juba üks laps uue ja kalli kombe kasutuskõlbmatuks trööbata, siis mida suudavad kümne aasta jooksul kaks-kolm või neli last korda saata kombega, mille tehnilised näitajad olid algusest peale viletsamad. Mul läksid näiteks uuena ostetud ja vähe kasutatud Kouma saapad tallast pooleks, kui neid ettevaatlikult painutasin…seisid kapis 7 aastat, enne kui noorem laps sisse kasvas ja olid uueväärsed. Koumad on läbi aastate üsna ühetaolised muidu. Teiste riietega, olgugi puhtad ja terved, näeks laps välja nagu vallasant, eriti veel kui need “vallasandid” oma lastele viimasepeal riided selga punnitavad. Sellepärast tarbimiss*tas oleme tõesti jah.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 16:22; 31.10 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen muidu kahe käega lasteriiete korduvkasutuse poolt, kuid kevad/sügisesed ja talviseid õueriideid, aluspesu ning jalanõusid ma kasutatuna ei osta. Kleite, pükse, pluuse, dresse ja suviseid jakikesi käin meelsasti kirbukatest jahtimas. Pm võin ka koduse kasutuse jaoks mingi talvise jope osta. Kuna seda kannab laps minu juuresolekul, siis saan kontrollida, kas tal on ikka soe ja kuiv olla. Aga lasteaia riided peavad küll korralikud ja lollikindlad olema. See muidugi ei tähenda, et ostan mingeid kalleid riideid, pigem ikka jahin soodukaid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle vastupidi kirun kogu aeg, et mille krdi pärast ma lapsele ilmastikukindlaid riideid ja jalanõusid ostan, kui nad lasteaias nii vähe õues saavad olla. Vih.aga on häda, et vihma sajab ja porine, täna õue ei lähe; nüüd peale kellakeeramist õhtuti praktiliselt õue ei mnda, sest pime ja lasteaiahoovis pole head valgustust, õpetajatel raske jälgida; kord ndl on ujumine, siis päeval ka õue ei saa, sest siis on külmetamise oht ja vahel venib mingi tegevus nii pikaks, et õue ei jõutagi… Tahaks ka lasteaeda, kus mitu korda päevas õues käiakse. Ja mina muudkui ostan korralikke õueriideid. Mitte just 100 euriseid kombesid, aga 50-60 euri läheb ilka, ja jalanõud on ju raju kallid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40 ja mõtlen, et kuidas meie küll omal ajal lastena ellu jäime. Polnud ju neid hüper-super vetthülgavaid ja samas hingavaid kostüüme. Vatiini grammidest cm2 (või mille iganes kohta) polnud keegi kuulnudki. Ise ostan lasteaialapse õueriideid teiselt ringilt või saan sõpradelt. Kasutusel on 2 kombet, et vahepeal pesta saaks, sest lasteaiast tulles on laps tavaliselt nagu porikäkk. Samas, seestpoolt on kombe kuiv, järelikult veel midagi peab, kuigi on eiteakuimitmendal ringil.

Ehk siis jah, kui keegi lapse karupükste või fliiskombega õue sopaloiku saadaks, siis mõistaksin hukka, aga teemaalgatus kõlab küll nagu pseudoprobleem.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar käis lasteaias õues oma vanema õe kombekatega mis ma omalajal õmblesin. Täiesti korralikud, terved ning vihmakindlad. Laste vanusevahe on 18 aastat. Ma ei ütleks, et väike tüdruk nägi välja agu vallasant ja kindlasti ei olnud nende,, vanade” riiete koht prügikastis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nõustun selle inimesega, kes kirjutas, et mis imeriideid õpetajad ootavad, kui tegelikult lastega õues vihmase ilmaga ei käidagi. Minu lastel oli nende rühmades sama asi, et väga märg, ei mindud, väike vihmasabin, heal juhul korraks jalutama, hommikupoole mingi tähtis tegevus, jälle ei jõutud. Nii et tegelikult otseselt mänguväljakul, liivakastis, ronimas jne olid nad peamiselt kuiva ilmaga.

Samas mingit sellist asja, et viimseni äratrööbatud riided oleks olnud lastel rühmas või üldse sobimatud, ma küll ei märganud. Nooremates rühmades olid vanematel enamasti ostetud need kummipüksid või olid korralikud vettpidavad kombed toodud lasteaeda õueriieteks. Suuremates rühmades ka ilmastikukindlad õueriided. Jalanõude puhul küll oli näha, et mõni vanem vist ei taibanud, et augustis-septembris on kella 11 ajal veel mõnikord rohi kastest märg ja riidest suvised tossud pole parim valik. Suuremal osal lastest oli lasteaeda toodud eraldi kummikupaar, et oleks märja ilmaga võtta. Ühe lapse rühmas oli lausa nõue, et peavad lasteaias olema kummikud rühmas olemas.

Nii et mulle tundub, et selline jutt, et vanemad ei arvesta laste riietumisel tegelike tingimustega on liialdatud. Enda laste lasteaiaski, lasteaias hoovis ju näen lapsi mängimas, ei ole küll näha, et keegi väga “valesti” riides oleks, et liivakasti ei kannata minna. Suurema osa, ka odavamaid üleriideid, peab ikkagi mõningal määral vett ja tuult. Mulle endale need päris kummised vihmariided üldse ei meeldi, laps higistab end sees ligamärjaks ja siis on ebamugav olla. Pigem siis mingid tavalised kevad-sügisriided, mis ka vett peavad ja on lapsel vähemalt mugav liikuda ja mängida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen ka et milleks neid lapsi vorpida kui raha pole. Riided on selle kõrval köki möki mis maksab tulevikus laste koolitamine ülikool jne..

Infoks, et eestikeelne kõrgharidus täiskoormusena on Eestis tasuta.

Eesti põhiprobleem on laste vähesus. Kõik muud probleemid (kas on tutikas Emmaljunga, Didriksons või et palju raha on vms) kahvatuvad selle kõrval. Meie haridus- ja sotsiaalsüsteemid on veel piisavalt head selleks, et ka vähese rahaga kasvatamise korral on kõigil lastel võimalused. Kes vastupidist väidab, on võib-olla küll palju reisinud, aga võõrsil tegelikkust mitte tähele pannud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 19:47; 01.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias käiakse õues 2 korda, hommikul ollakse väljas natuke üle tunni, õhtul sageli kauem (kuni laste kojuminekuni, kui ei saja; saju korral ollakse õues lühemalt, aga ollakse, isegi täitsa vihmaga). Sellisel juhul on head vihmakindlad riided või vähemalt piisavalt varuriideid, mida vahetada, ikka üsna oluline. Samuti jalatsid, mis vett läbi ei lase. Millised need riided aga välja näevad, pole küll tähtis, peaasi, et oma funktsiooni täidavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub see alati linnalegend, sest noh, mida pole näinud, pole olemas 🙂

Mu laste lasteaias on küll mõni üksik kord juhtunud, et mõni piiga on liiga preililt riidesse pandud, et saaks end õues hästi tunda, aga kaltsukubusid pole näinud.

Või siis on kaltsu määratlus niivõrd erinev. Mu väiksem käib ka vanema lapse hea kombekaga, mis neljandat aastat kasutuses, aga see on igati oma omadused säilitanud. Palju ja valesti ei pese, lapsed sihilikult ei lõhu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti mõelnud, et milleks on hüper-superriideid vaja autos, poes ja vanematega koos jalutades?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetajana pole väga märganud, et mu rühma lastel oleksid eraldi mingid uhkemad autoriided ja trööpamiseks eraldi õueriided. Pigem pannakse autosse mingi kergem jope ja korralik kombe lasteaeda.

Seda , et lapsed pärivad oma vanema õe- venna riideid tuleb ikka ette, kahjuks on mõned lapsed väga räbalatega – nende vanemad siis ilmselt ökousku…No voodrita vihmapüksid ei pea ikka üle kahe aasta vastu.

Õues käime pea iga ilmaga , va.paduvihma ja tugeva tuisuga, praegusel koroonaajal1 1,5-  2 tundi igal hommikul , olenevalt muust õppekavast.

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan lastaeda järelturult, kui on oluliste kulumisjälgedeta, st põlved ei ole heledaks/auklikuks kulunud ja lukud-trukid töötavad. Ei märka küll lasteaias, et sellel on nüüd uus kombekas ja teisel katkine või kasutatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen järelturu usku. Lapsele olen saanud mitmeid korralikke riideid, asju just sealt ja rahakotile ka sõbralikum. Olen ostnud ka uusi asju soodukatega, kuid ka kasutatud asju võib saada väga korralikke. Pole veel juhtunud, et laps läbiligunenult oleks lasteaiast koju tulnud, kuid kõike muud on küll olnud. Oleneb ka lapsest, minu laps on trööbeldis. Sügisel suutis läbi trööbata 2 paari õuejalanõusid lasteaias ja mitu paari uusi dressipükse, mille põlvedes olid paari päevaga augud ronimisest ja kuskile kinnijäämisest.

Selles mõttes on järelturg ikka tänuväärne koht ja teiste laste kohta arvan seda, et lasteaias ei peagi seljas olema viimane moeröögatus, piisab kui riided on pestud ja terved. Ise arvan, et korralikumad riided saab ka edasi anda, aga suure osa väga läbitrööbatud riideid ja jalanõusid olen ära visanud.

Lapsed ise muuseas üldse ei vaata, mis kellelgi seljas. Mängivad pigem nendega, kes ei kiusa ja on sõbralikuf ja lahked. Samas kaltsudes pole küll kedagi käimas näinud.

Miks ei osteta lasteaeda kõige uuemaid riideid? Sest ilmselt rahakott pole kummist, perel on muud väljaminekud ka, mis mõte on osta, kui laps ruttu välja kasvab, ära trööpab ja tulevad uued ja vingemad mudelid peale pidevalt? Miks uusi osta, kui tuttaval on ära anda midagi, mis minu lapsele veel sobiks? Ei, endale ega lapsele ma jalanõusid kasutatult ei osta, aga soodukaid vaatan küll pidevalt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:37; 11.11 08:59; 11.11 09:03; 11.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuulun pigem sellesse leeri, kes pole rahul, et lapsed iga ilmaga õues ei käi, sest minu lapsel on olemas ilmastikule vastav riietus. Aga põhjus, miks vihmaga õue eu minda, on õpetajate sõnul see, et kõigil lastel pole märja ilma riideid.

Ma ei saa aru, miks on loodud selline kuvand nagu kasutatud riie = kalts. Jah, ma ka ei mõista neid, kes kirjutavad kuulutusse, et otsivad lsteaeda riideid ja lisavad juurde, et võib olla kulunud või auguga vms. Esiteks ma ei paneks kuskile auguga riideid selga, sest aukudega asju ei kanta. Kindlasti ei paneks lapsele selga väikeseks jäänud, pleekinud, luitunud või plekkidega asju, sest lohakas välimus mulle ei meeldi. Siseriideid ma oma lapsele järelturult ei osta, sest neid tuleb tihti pesta ja kasutatuna müügis olevad on enamasti liiga kulunud välimusega minu maitse jaoks. Pealegi tihti saab poest uue juba pea sama hinnaga, millega mõni oma kasutatud kraami müüb. Ja ma ei mõtle sii kohal seda, et Pepcost saab uue särgi 2,50€ eest, sest ma sealt kehva kvaliteedi tõttu riideid ei osta. Küll, aga olen ostnud järelturult õueriideid, muidugi ainult neid, mille seisukord on väga hea. Siiani on kõik olnud veekindlad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiakasvatajad tahavad, et neil lihtsam oleks karja lastega. Tõenäoliselt ei jõua nad hooliseda, et iga lapse kallid uhiuued riided terveks jääks asfaldil mängides ja tahavad, et neil lihtsam oleks ja laste riietega vähem probleeme, kuskilt vett läbi ei laseks, nad ei peaks vaatama, ega keegi kuskil märjaks ei saanud või külmeta.

Aga mina lapsevanemana mõtlen enda seisukohast ja mugavusest, et mis pärast ma peaksin lapsele lasteaia jaoks mingid eri riided ostma, ilma lasteaiata läheks vähem raha. Nt vihmariided – kodus olles lihtsalt ei läheks see päev ôue, vôi läheks ainult kerge uduvihmaga ja pool-vihmakindlate tavariietega ja kui juba natuke ôues ja niiske, siis tuppa tagasi, kuivaks ja riided pessu. Aga lasteaeda peaks iga ilma jaoks vastavad super korralikud riided, sest keegi ei viitsi ükshaaval laste käsi katsuda, kas on külm jne ja riided peaks igal lollil juhul sobima. Mu lasteaias esitati ka pikk nimekiri nõudmistest lasteaiariietele. Mõtlesin, et pean palju asju lihtsalt lasteaia pärast ostma, mida muul juhul poleks mul vajagi. Lisaks lasteaiatasu. Kuna mul tööd pole, ongi odavam 2 aastasega kodus passida ja ise meelelahutust otsida talle, kui lasteaias käia.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes arvavad, et vihmase ilma jaoks on lapsele vaja lasteaeda vihmajopet ja vihmapükse, võiksid hankida endale hoopis ühe korraliku softshell kombe. Softshell peab kinni ka suurema vihma, seega laps jääb kuivaks. Kui just ämbriga ei kalla, on laps ka see aja kuiv, mis nad õues mängivad. Õue vihmase ilmaga ei sobi lapsele selga õhukese riidest voodriga kerged tuulejoped, aga neid praegu enam keegi ei kanna ka. Sest need tõesti suuremat vihma kinni ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:37; 11.11 08:59; 11.11 09:03; 11.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiakasvatajad tahavad, et neil lihtsam oleks karja lastega. Tõenäoliselt ei jõua nad hooliseda, et iga lapse kallid uhiuued riided terveks jääks asfaldil mängides ja tahavad, et neil lihtsam oleks ja laste riietega vähem probleeme, kuskilt vett läbi ei laseks, nad ei peaks vaatama, ega keegi kuskil märjaks ei saanud või külmeta.

Aga mina lapsevanemana mõtlen enda seisukohast ja mugavusest, et mis pärast ma peaksin lapsele lasteaia jaoks mingid eri riided ostma, ilma lasteaiata läheks vähem raha. Nt vihmariided – kodus olles lihtsalt ei läheks see päev ôue, vôi läheks ainult kerge uduvihmaga ja pool-vihmakindlate tavariietega ja kui juba natuke ôues ja niiske, siis tuppa tagasi, kuivaks ja riided pessu. Aga lasteaeda peaks iga ilma jaoks vastavad super korralikud riided, sest keegi ei viitsi ükshaaval laste käsi katsuda, kas on külm jne ja riided peaks igal lollil juhul sobima. Mu lasteaias esitati ka pikk nimekiri nõudmistest lasteaiariietele. Mõtlesin, et pean palju asju lihtsalt lasteaia pärast ostma, mida muul juhul poleks mul vajagi. Lisaks lasteaiatasu. Kuna mul tööd pole, ongi odavam 2 aastasega kodus passida ja ise meelelahutust otsida talle, kui lasteaias käia.

Pöördu kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:37; 11.11 08:59; 11.11 09:03; 11.11 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei pea olulisekski et laps tingimata 100% kuiv seal lombis oleks. Meil käivad lapsed talvel põllu peal lompides jäätükkidel sõitmas, kukuvad vette, kallavad kummikud jääveest uuesti tühjaks ja mängivad edasi. Las karastuvad. Õues olemise lusti see neilt ära ei võta. Kui märg, siis märg, tuppa minnes vahetatakse jälle kuivad riided ju selga. Ma ei pahanda õpetajatega ka, et miks te mu lapse ära külmetasite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.11 12:15; 11.11 12:16; 11.11 12:22; 11.11 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes arvavad, et vihmase ilma jaoks on lapsele vaja lasteaeda vihmajopet ja vihmapükse, võiksid hankida endale hoopis ühe korraliku softshell kombe. Softshell peab kinni ka suurema vihma, seega laps jääb kuivaks. Kui just ämbriga ei kalla, on laps ka see aja kuiv, mis nad õues mängivad. Õue vihmase ilmaga ei sobi lapsele selga õhukese riidest voodriga kerged tuulejoped, aga neid praegu enam keegi ei kanna ka. Sest need tõesti suuremat vihma kinni ei pea.

Softshell on lombis mängimisel täiesti mõttetu, selle veekaitse on ikka kordades väiksem kui korralikul veekindlal rõival.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.11 12:15; 11.11 12:16; 11.11 12:22; 11.11 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina lapsevanemana mõtlen enda seisukohast ja mugavusest, et mis pärast ma peaksin lapsele lasteaia jaoks mingid eri riided ostma, ilma lasteaiata läheks vähem raha. Nt vihmariided – kodus olles lihtsalt ei läheks see päev ôue, vôi läheks ainult kerge uduvihmaga ja pool-vihmakindlate tavariietega ja kui juba natuke ôues ja niiske, siis tuppa tagasi, kuivaks ja riided pessu. Aga lasteaeda peaks iga ilma jaoks vastavad super korralikud riided, sest keegi ei viitsi ükshaaval laste käsi katsuda, kas on külm jne ja riided peaks igal lollil juhul sobima. Mu lasteaias esitati ka pikk nimekiri nõudmistest lasteaiariietele. Mõtlesin, et pean palju asju lihtsalt lasteaia pärast ostma, mida muul juhul poleks mul vajagi. Lisaks lasteaiatasu. Kuna mul tööd pole, ongi odavam 2 aastasega kodus passida ja ise meelelahutust otsida talle, kui lasteaias käia.

See jutt on küll eluvõõras. Lasteaial on kohustus käia lastega õues ka viletsa ilmaga. Kui ei käi, hakkavad minusugused lapsevanemad pahandama, sest arvan, et päev otsa kitsas umbses ruumis vähe liikuvana pole kuigi kasulik viibida. Keegi ei saa ükshaaval laste käsi katsuda lihtsalt põhjusel, et lapsi ei saa ju üksi järelvalveta tuppa saata, nii õpetajat kui abi on vaja õues viibivate laste jälgimiseks, pissile viimiseks, haavade tohterdamiseks, tülide lahendamiseks jne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.11 12:15; 11.11 12:16; 11.11 12:22; 11.11 19:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Väikelaps Lasteaia riided õues