Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lasteaia sünnipäeva puhul ei tohi lapsi aeda viia

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Teema: Lasteaia sünnipäeva puhul ei tohi lapsi aeda viia

Postitas:
Kägu

Sain just meilile kirja lasteaia hoolekogult, et tulemas on lasteaia sünnipäev ning seega palutakse lapsi aeda mitte tuua. Kolmapäevasel päeval. Ja kellel pole võimalik MITTE tuua, palun tulge enne lõunat järele. Misasja? Kuidas selline asi võimalik on ja kuhu kõik vanemad oma lapsed siis panema peaks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitav tõesti. Kellele see sünnipäev siis mõeldud on, kui mitte lastele? Või tahavad õpetajad peale lõunat pummeldama hakata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

hakkavad juba enne lõunat panema? Ebanormaalne, kõik teevad mis ise tahavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teil siis varem pole olnud selliseid päevi? Meie lasteaias on ikka nt vabariigi aastapäeva eel või jaanipäeva vms eel lühendatud päev. Samuti 1 kord oli õpetajate päeva puhul. Enamusel lastevanematel ei ole lühendatud. Ja ikka oleme saanud kuidagi hoitud.

Pakun, et õpetajatele on midagi toredat korraldatud lasteaia sünnipäeva puhul ja minu meelest on tore, kui juhtkond hoolib.

Kui on piisav ette teatamine ja neid tähtpäevi ei ole väga tihti, siis mina probleemi ei näe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sain just meilile kirja lasteaia hoolekogult, et tulemas on lasteaia sünnipäev ning seega palutakse lapsi aeda mitte tuua. Kolmapäevasel päeval. Ja kellel pole võimalik MITTE tuua, palun tulge enne lõunat järele. Misasja? Kuidas selline asi võimalik on ja kuhu kõik vanemad oma lapsed siis panema peaks?

Meil on sarnaseid asju olnud (koolituspäeavad kasvatajatel jms). Üldjuhul on juba paar kuud ette teada antud ja lapsevanemad on ise vahetustega lasteaias lapsed ära hoidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pöördu hoolekogu poole ja paku lahendus välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis mõttes ? Lubamatu ! Kas lasteaed ei saa aru, et terve aia täis lastel peab vähemalt üks vanem terve tööpäeva kaotama. Kujutavad ette, et töölt antakse niisama vabu päevi kui aial pähe tuleb ?
Avagu aga valverühmad, aga need “uputatakse” ka üle, sest see on ju tavaline tööpäev kõigil.
Tore omavolitsemine aia poolt ikka

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda tuleb kov küsida, kellele lasteaed allub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis mõttes ? Lubamatu ! Kas lasteaed ei saa aru, et terve aia täis lastel peab vähemalt üks vanem terve tööpäeva kaotama. Kujutavad ette, et töölt antakse niisama vabu päevi kui aial pähe tuleb ?

Avagu aga valverühmad, aga need “uputatakse” ka üle, sest see on ju tavaline tööpäev kõigil.

Kas tähelepanuta on jäänud, et selle teate saatis hoolekogu, s.t. lapsevanemate esindus oli nõus sellega. Küsima peaks enda rühma hoolekogu esindajate käest eelkõige ja siis tõesti lasteiaa juhatuselt vajadusel.
Mida see KOV tegema peaks, kui lasteaia juhtkond ja hoolekogu (vanematest koosnev vanemate enda valitud esindus) tegid sellised kokkuleppe?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulub Tallinna linna alla, mitte et linn midagi teha saaks küll. Kõige rohkem imestust tekitab, et üks võrdlemisi suur linnalasteaed lihtsalt sellise otsuse vastu võtab. Ju juhtkond pakkus välja sellise “tähistamise” ning lapsevanematest esindajad olid nõus sellega… Tundub, et hoolekogusse on valed inimesed sattunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne jõule ja jaanipäeva ongi lühendatud tööpäev! Ka lapsevanematel, seega pole probleemi. Jutt käib ju tavalisest päevast, mil palutakse lapsi aeda mitte tuua. Minu jaoks on selline lasteaia sünnipäeva tähistamine väga veider. Arvan ka, et see peaks just lastele mõeldud eelkõige olema. Minu laste lasteaias oli pikk ja vahva programm lasteaia sünnipäeval hoovis lastele tehtud. Õpetajatepäeval paluti vist ainult, et tuldaks 18ks järgi ja lapsi valverühma ei jäetaks. Mingi käsk see aga polnud ja ka valverühmad töötasid igaks juhuks ikka.

Käivad samuti suures linna lasteaias. Ma olen just väga rahul, et see on tõeliselt lastele orienteeritud lasteaed. Pidevalt korraldatakse vahvaid üritusi ja mõeldakse igati laste heaolule. Ma kindlasti kirjutaks teemaalgataja asemel hoolekogule ja küsiks, mis varianti nad näevad nende laste hoidmiseks, kelle vanemad tööl käima peavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav tõesti. Kellele see sünnipäev siis mõeldud on, kui mitte lastele? Või tahavad õpetajad peale lõunat pummeldama hakata?

Vastikud, laisad, kurjad õpetajad – fuhh! Peavad nõukaaegseid lõunauinakuid – ikka selleks, et kohvitada ja ei peaks paar tundi tööd tegema.
Korraldavad lollakaid karnevale ja maskeraade – ikka selleks, et mammad-papad kodus kostüüme peaks valmistama.
Korraldavad laatasid, et ise tasuta nänni saada.
Nõuavad lastele kaasa kergesti selga-jalgapandavaid riideid ning jalanõusid, et ise vaeva ei peaks nägema.
Käivad alailma koolitustel, et taas oleks mingi põhjus mitte tööl käia, aga et palk jookseks.
Nõuavad, et laps oleks poti- ja lutivaba – ikka oma mugavuse nimel.
Teevad esmaspäeval peale magamist kellelegi patsi ja alles reedel uue – mis mõttes? Laps käib seni selle vana tuustakaga?!
Juhtub, et laps tuleb õhtul plaastriga koju – kus on selle lohaka laiskvorsti silmad??!!
Eeldavad, et kõik lapsed peaksid huvituma pakutavast ja ei mingit individuaalsust – puhas oma mugavus, et ei peaks kellegagi eraldi tegelema.
(Annavad õhtul määrdunud riided lapsevanemale kaasa – mis mõttes? ise ei või ära pesta?)
On üleüldse olemas, mis tähendab, et neile peab kinke tegema. Bhähh!

Küsimus: kui need tädid ja õpetajad nii laisad, mugavad ja nüüd selgub ka, et joodikud on, siis MIKS viite oma silmaterad lasteaeda? Miks mitte kohe loomaaeda karupuuri?
Mis mõttes, et aga kuhu siis panna? Täiskasvanud vanemad ja nüüd siis ei leia alternatiive? Täitsa oma asi ka, et nii vähe teenitakse ning erahoiu/ -hoidja jaoks ei jagu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma kindlasti kirjutaks teemaalgataja asemel hoolekogule ja küsiks, mis varianti nad näevad nende laste hoidmiseks, kelle vanemad tööl käima peavad.

Ee, kui maksta ei jaksa, ehk leidub siis mõni ärakasutatav sugulane/ tuttav? Kui ei, siis on erahoiud olemas ning loomulikult lapsehoidjad. Või sa tahad öelda, et ka seda ühte või lausa poolt päeva ei suuda sa maksta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kindlasti kirjutaks teemaalgataja asemel hoolekogule ja küsiks, mis varianti nad näevad nende laste hoidmiseks, kelle vanemad tööl käima peavad.

Ah, küsi kohe, et milline hooldekogu liikmetest su last hoiab sel päeval. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ee, kui maksta ei jaksa, ehk leidub siis mõni ärakasutatav sugulane/ tuttav? Kui ei, siis on erahoiud olemas ning loomulikult lapsehoidjad. Või sa tahad öelda, et ka seda ühte või lausa poolt päeva ei suuda sa maksta?

Aga teema polnud ju sellest, mida ja kui palju mina maksta jaksan. Põhimõtteliselt on väga inetu ja mõtlematu paluda tervet lasteaeda koju jätta tööpäeval, mis on eriline ainult seepärast, et see on juhtumisi lasteaia sünnipäev. Miks peaks lapsevanemad ise erahoidu otsima või lapsehoidja leidma? Soovitus küsida hoolekogult, kes neist hoiab, oli väga hea 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on sarnaseid asju olnud (koolituspäeavad kasvatajatel jms). Üldjuhul on juba paar kuud ette teada antud ja lapsevanemad on ise vahetustega lasteaias lapsed ära hoidnud.

Appi! Olen ise lasteaiakasvataja ning esiteks, juba teemaalgatuses püstitatud probleem on ennekuulmatu. Ja nüüd siis veel see, et lapsevanemad ise hoiavad lapsi kuna kasvatajad koolitusel!? Kuidas selline asi üldse lubatud on? See on nii laste tervise kui turvalisuse seisukohast täiesti absurd. Esiteks ei ole lapsevanemad kursis laste tervislike iseärasustega (allergiad ja muud terviserikked), nad ei tea, kellele võib last anda ning kellele mitte, tulekahju korral ei tunne evakuatsiooni protseduure, vajadusel kas oskavad üldse esmaabi anda või teavad kus esmaabi vahendid on ja kuidas üldse toimida, kellele teatada, kuidas teiste lastevanematega ühendust võtta, kes valvaks laste järgi kuni täiskasvanud nt ühele lapsele esmaabi annavad jne. Lisaks ei tea mis taustaga see lapsevanem on, äkki on mingi pedofiil või vaimuhaige. Pange siis lasteaed üldse koolituse ajaks kinni, kes nende võimalike probleemide tekkel hiljem vastutab?
Isegi lapsevanemana ma ei tahaks et mingi võõras või isegi poolvõõras tegelane minu lapse järgi vaataks, ma ei lase mingil sellisel tegelasel oma koeragi jalutada, lapsehoidmisest rääkimata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastikud, laisad, kurjad õpetajad – fuhh! Peavad nõukaaegseid lõunauinakuid – ikka selleks, et kohvitada ja ei peaks paar tundi tööd tegema.

Korraldavad lollakaid karnevale ja maskeraade – ikka selleks, et mammad-papad kodus kostüüme peaks valmistama.

Nõuavad lastele kaasa kergesti selga-jalgapandavaid riideid ning jalanõusid, et ise vaeva ei peaks nägema.

Käivad alailma koolitustel, et taas oleks mingi põhjus mitte tööl käia, aga et palk jookseks.

Teevad esmaspäeval peale magamist kellelegi patsi ja alles reedel uue – mis mõttes? Laps käib seni selle vana tuustakaga?!

Juhtub, et laps tuleb õhtul plaastriga koju – kus on selle lohaka laiskvorsti silmad??!!

Eeldavad, et kõik lapsed peaksid huvituma pakutavast ja ei mingit individuaalsust – puhas oma mugavus, et ei peaks kellegagi eraldi tegelema.

(Annavad õhtul määrdunud riided lapsevanemale kaasa – mis mõttes? ise ei või ära pesta?)

Küsimus: kui need tädid ja õpetajad nii laisad, mugavad ja nüüd selgub ka, et joodikud on, siis MIKS viite oma silmaterad lasteaeda? Miks mitte kohe loomaaeda karupuuri?

Mis mõttes, et aga kuhu siis panna? Täiskasvanud vanemad ja nüüd siis ei leia alternatiive? Täitsa oma asi ka, et nii vähe teenitakse ning erahoiu/ -hoidja jaoks ei jagu.

kuule sina, maksa kõigi vanemate tööpäev nüüd kinni eks !!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuule sina, maksa kõigi vanemate tööpäev nüüd kinni eks, lisaks paluks la lapsehoidja ikka päris krõbe teenuse hind.!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastik suhtumine. Sina oled vist üks neist lasteaiaõpetajatest, kes aeg-ajalt laste sakutamise pärast ajakirjandusse satuvad ja tund enne lasteaia sulgemist lastele “on näha, et sinu vanemad sind täna küll koju viia ei taha” ohkima hakkavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastik suhtumine. Sina oled vist üks neist lasteaiaõpetajatest, kes aeg-ajalt laste sakutamise pärast ajakirjandusse satuvad ja tund enne lasteaia sulgemist lastele “on näha, et sinu vanemad sind täna küll koju viia ei taha” ohkima hakkavad.

Sina, ja eelmine kägu: 😂👈

Mida muud te oskaksi välja pakkuda? Aga näen, et mu kommentaar läks täppi teie puhul😂👍

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida muud te oskaksi välja pakkuda? Aga näen, et mu kommentaar läks täppi teie puhul😂👍

Pigem ikka vastupidi – meie kommentaar läks täppi sinu suhtes. Sellise üleoleva suhtumisega ilkuvat õpetajat enda lastele küll ei tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem ikka vastupidi – meie kommentaar läks täppi sinu suhtes. Sellise üleoleva suhtumisega ilkuvat õpetajat enda lastele küll ei tahaks.

Ei, ma ei ole õpetaja lasteaias, ega isegi mitte lapsevanem.
Katsu kastist välja mõelda, jätka teemas ja proovi unustada minu personaalne arvamus (koos sinu jaoks tundmatu käoga)😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei ole õpetaja lasteaias, ega isegi mitte lapsevanem.
Katsu kastist välja mõelda, jätka teemas ja proovi unustada minu personaalne arvamus (koos sinu jaoks tundmatu käoga)😉

Ma loodan tõesti, et sa õpetaja ega lapsevanem ei ole. Sinu personaalne arvamus on laadanaise tasemel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu laps käib lasteaias kuna mul on vaja tööl käia. Vabadel päevadel jätan ta niikuinii koju ja kui pole just punane kalndripäev siis ma viin vajaduse ta lasteaeda. Juhul kui lasteaed on sellisel absurdsel põhjusel kinni siis ma esitan lasteaiale arve, mis koosneb minu töölt puudumise kahjust, minu saamata jäävast töötasust ja soovin ka lasteaia arvel teha vastavaid korrektuure. Ma ei vii last seda mängima ja hängima vaid see on koht kuhu ma saan ta viia selleks ajaks kui ma ise ei saa temaga olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühest küljest on põhjus muidugi veider, sest lasteaia sünnipäev on pidupäev ju eelkõige lasteaialastele, kellega koos normaalne lasteaed seda tähistab. Õpetajatel on ju alati võimalik õhtul peale tööpäeva lõppu kuhugi koos pidutsema minna. Eriti veider, et sellise otsuse taga on lapsevanemad ise. Ma saan aru, kui õpetajatele antakse lapsevanemate poolt vabaks nt õpetajate päev.
Teisest küljest on kurb, et lapsevanemate ainuke “õlekõrs” oma lapse üle tööpäevadel järelvalvet korraldada, on lasteaed, mis tähendab, et lapsevanemal puudub igasugune tugisüsteem ka juhuks, kui laps jääb ootamatult haigeks. See näitab selgelt lapsevanemate saamatust ja mõtlematust, kas üldse ollakse võimelised lapsega toime tulema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enne jõule ja jaanipäeva ongi lühendatud tööpäev! Ka lapsevanematel, seega pole probleemi.

Ja kohe ongi kõigil lapsevanematel? Müüjatel, arstidel, politseinikel, kohe kõigil?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne jõule ja jaanipäeva ongi lühendatud tööpäev! Ka lapsevanematel, seega pole probleemi.

Ja kohe ongi kõigil lapsevanematel? Müüjatel, arstidel, politseinikel, kohe kõigil?

Seaduse järgi tõesti kahjuks kõigil pole võimalik aga lasteaedades, koolides jne st väga-väga paljudes töökohtades on seadusega sätestatud lühendatud tööaeg ja seadus on sel juhul täitmiseks:

Töölepingu seadus
§ 53. Tööaja lühendamine
Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendab tööandja kolme tunni võrra.

Ja kui töökorraldus ei võimalda seda reeglit järgida (kiirabi, politsei, päästeamet eelkõige aga ka toiduainetetööstus, põllumajandus, osaliselt teenindus jms)
siis
on tegu ületunnitööga mis kompenseeritakse vaba aja või lisatasuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi tõesti kahjuks kõigil pole võimalik aga lasteaedades, koolides jne st väga-väga paljudes töökohtades on seadusega sätestatud lühendatud tööaeg ja seadus on sel juhul täitmiseks:

Töölepingu seadus

§ 53. Tööaja lühendamine

Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendab tööandja kolme tunni võrra.

Ja kui töökorraldus ei võimalda seda reeglit järgida (kiirabi, politsei, päästeamet eelkõige aga ka toiduainetetööstus, põllumajandus, osaliselt teenindus jms)

siis

on tegu ületunnitööga mis kompenseeritakse vaba aja või lisatasuga.

No ja mis see siia puutub? Kui arst või lüpsja PEAB endale aeg-ajalt leidma alternatiivse lapsehoiuvõimaluse, siis teised ei suuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida see KOV tegema peaks, kui lasteaia juhtkond ja hoolekogu (vanematest koosnev vanemate enda valitud esindus) tegid sellised kokkuleppe?

KOVi kohus on lasteaia juht kompetentse vastu välja vahetada.
Tegemist on kollektiivse tööluusiga ja lasteaia omanik ei tohiks sellisel asjal lasta toimuda.
Millisest lasteaiast on jutt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üsna lubamatu tegevus. Kellel on võimalik laps koju jätta või lõunast ära tuua, aga kõigil see pole võimalik, ka minul ei olnud see kuidagi võimalik. Haiguste puhul sai klapitatud, et kellel võimalik, aga mingi lasteaia sünnipäeva puhul ei hakkaks küll mõtlemagi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lasteaia sünnipäeva puhul ei tohi lapsi aeda viia