Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lasteaia sünnipäeva puhul ei tohi lapsi aeda viia

Näitan 21 postitust - vahemik 91 kuni 111 (kokku 111 )

Teema: Lasteaia sünnipäeva puhul ei tohi lapsi aeda viia

Postitas:
Kägu

Selist rumalust ei ole ammu lugenud, et lasteaia koht ei ole inimõigus ja seda ei kohusta rahvusvahelised õigusaktid. Eesti Vabariik on ise kehtestanud seadused ja neid tuleb täita, mis puudutab koolieelseid lasteasutusi.

Ja kui selle seaduse läbiloed, siis hoolekogul ei ole üldse pädevust otsustada selle üle, kas lasteaed on avatud või mitte.

Lasteaia juhtkond teab, et nad ei tohi ise tööpäeva lühendada sp. lastigi hoolekogul selline kiri saata. Ja ma ei näe selles alternatiivi neile, kes ei saa oma lapsi koju jätta.

Hari end selles osas, mis on inimõigused ja mis mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik on ju hea ja ilus, aga miks peavad lapsevanemad leidma alternatiivlapsehoiu, et kasvatajad saaksid tööajast ja täispalgaga pidu pidada? Miks nemad ei võiks seda teha oma vabast ajast, nt nädalavahetusel?

Lapsevanem peaks ju võtma kas palgata puhkuse või maksma lapsehoidjale (sõbrannad ja vanavanemad üldjuhul on ka nädala sees tööl).

Mu oma suguvõsas on kolm lasteaiaõpetajat ja mitte ükski neist ei pidanud sellist asja mõistlikuks. Kui on lasteaia sünnipäev siis on see pidu koos lastega ja oma järelpeo peavad õpetajad omakeskis siis, kui lasteaed on suletud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik on ju hea ja ilus, aga miks peavad lapsevanemad leidma alternatiivlapsehoiu, et kasvatajad saaksid tööajast ja täispalgaga pidu pidada? Miks nemad ei võiks seda teha oma vabast ajast, nt nädalavahetusel?

Lapsevanem peaks ju võtma kas palgata puhkuse või maksma lapsehoidjale (sõbrannad ja vanavanemad üldjuhul on ka nädala sees tööl).

Mu oma suguvõsas on kolm lasteaiaõpetajat ja mitte ükski neist ei pidanud sellist asja mõistlikuks. Kui on lasteaia sünnipäev siis on see pidu koos lastega ja oma järelpeo peavad õpetajad omakeskis siis, kui lasteaed on suletud.

Kas sina pole kunagi end töö ajast pooleks päevaks ära küsinud või pole sinu töökoht kunagi töö ajast mingit pidu pidanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sina pole kunagi end töö ajast pooleks päevaks ära küsinud või pole sinu töökoht kunagi töö ajast mingit pidu pidanud?

olen ikka ja pidu ka peetud, aga mitte nii et kliendid kannatavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üsna lubamatu tegevus. Kellel on võimalik laps koju jätta või lõunast ära tuua, aga kõigil see pole võimalik, ka minul ei olnud see kuidagi võimalik. Haiguste puhul sai klapitatud, et kellel võimalik, aga mingi lasteaia sünnipäeva puhul ei hakkaks küll mõtlemagi.

Selleks on lihtne reegel: kui laste kasvatamisega hakkama ei saa, siis ei sünnita. Riik ei pea tegelema sinu isiklike probleemidega. Riik on taganud sulle lapse kasvatamiseks juba nii palju hüvesid.

Mis hüved riik mulle taganud on, lasteaed ju tasuline.

Riik maksab 500 eurot kuus peale selle lasteaia koha eest, kus su laps käib. See tasu, mida sina maksad, on köömes riigi kulude kõrval.

Lugege seda lepingut, mis olete sõlminud. Mõned lasteaiad kuulutavad välja kollektiivpuhkuse näiteks suvel ning siis ei ole ka last kuhugi panna. Võite muidugi lepingut lugeda ja nõuda. Aga pakun, et see seadusega kooskõlas. Eestis ongi nii, et kõik on väga odav, aga kogu aeg ikka vähe. Hakkavad veel pröökama, et polegi hüvesid.

Mis sa arvad kelle raha eest riik seda raha maksab ja kuhu see raha kulub? Mõtle natuke. Sulle vist tuleb üllatusena, et riivi raha tuleb maksumaksija taskust? See on maksumaksija raha mille eest lasteaeda ülal peetakse. Need samad vanemad ning kõik teised ka käivad tööl ja maksavad makse, mis ringiga sinna lasteaeda tagasi läheb. Suletud lasteaed on ka raisatud maksumaksija raha. Ja ära nüüd tule küsima, et kuidas saab suletud lasteaia puhul raha kuluda 🤦

Vaata, sinu igakuisest 200-eurosest tulumaksust (juhul kui su palk ikka küündib 1000 euroni ja arvestamata sealjuures veel tulumaksuvaba miinimumi, mis teeks sinu poolt makstava riigimaksu veel väiksemaks), ei saaks sa poolt lasteaiakohta ka.

Kui minu palgast räägid, siis minu palk ei tulegi eurodes. Hea loogika sul paistab. Maksumaksija rahadest sellisel kujul rääkides siis…ma loodan, et sina ühistransporti, maanteid, arstiabi jne ei kasuta sest sina oma palgast, ei suudaks ka arsti palgata ega maanteid ehitada jne.

Ei saa aru. Mina just seda väitsingi, et riik pakub meile hulgi kõikvõimalikke hüvesid, sh lasteaiakoha, mistõttu on lausrumal selle poole päeva pärast vinguda. Jah, ma olen täiesti teadlik, et ma oma palgast seda kõike ei suudaks tagada ja olen riigile nende hüvede eest äärmiselt tänulik, mistõttu ei lärma kunagi, kui riigitöötajad tahavad ka pool päeva vabaks võtta, et vahel end ka natuke vabamalt tunda.

Räägid siin lausrumalusest ja hüvedest, ometi on siinsetes kommentaaridest välja toodud seadus, et lapsevanematel ja lastel õigus ja kohustus haridusele.

Eesti on veel arenev riik, seega haridus ei ole hüve vaid kohustus. Milleks peaks ainult riiki kummardama? Kas riigil pole maksumaksijat, haritud ja tervislikku kodanikkonda vaja? Et vaid üks vajab teist aga mitte vastupidi? Need avalikud teenused on mõlema osapoole huvides. Ilma lasteaedadeta poleks majanduskasvu kuna enamus istuks kodus siis ja riigil jääks maksutulu saamata. Ainult mingi orjamentaliteediga inimene kummardab vaid riiki ja tänab kõige eest nagu taevalik kingitus. Nii ameerikalik ja kitsa silmakirjalik käitumine.

Ainult et lastaias käimine pole kohustuslik, vaid vabatahtlik, mistõttu ei saa lasteaias antavat alusharidust riigi kohustuseks pidada. See on võimalus, mitte kohustus. Sul on hariduses suured puudujäägid. Jääb üle ainult imestada, miks ja kellele sa lapse sünnitasid?

Kui sa majandusest midagi taipaksid, siis suudaksid aru saada, et riigi majanduskasv või-langus pole ühestki otsast seotud avaliku teenusena pakutavate lasteaiakohtadega.

Vbl seetõttu ma sinust majanduslikult paremal järjel olengi, nii et jaksan oma lastele iga kell erahoidjaid palgata, et võtan riigi poolt pakutud teenuseid kui hüvesid ja püüan oma elu kõrge standardi ise tagada ilma riigi abita. Riigi abile loodavad reeglina nannipunnid.

Mis Ameerikasse puutub, siis USA on meist majanduslikult oluliselt paremal järjel.

Kust võtad jultumuse minust niimoodi rääkida, nagu teaksid minu hariduse, majandusliku seisu või laste arvu kohta. Arvan, et peaksid oma selgeltnägija võimeid väheke arendama, praegu paned küll kõvasti mööda.
Kirjutasin juba eespool koos seadustega ära, et lasteaed pole kohustuslik aga haridus on. Kui sul on laps kodune siis on tema harimine siiski kohustuslik ja kui kodus ei oska või ei saa, siis on lapsel igus lasteaias haridust omandada.
Loomulikult mängib majanduskasv rolli sest mida rohkem lapsevanemaid tööl käib, seda rohkem maksavad nad maksu ja on ostuvõimelisemad, elavdab majandust you know. Lisaks on aitab see tööjõupuudust vähendada, kui firmad ja ametiasutused (tööliste olemasolu puhul) toimivad, aitab see käivet kasvatada siis toimib ka majandus. Kuna lasteaed on siiski haridusasutus, on ka see riigi tuleviku seisukohast oluline, et riigi kodanikel oleks kõrge haridustase.
Su oma näite järgi Ameerika lapsevanemad lähevadki kohe peale lapse sündi tööle (kõrge majanduskasv) ja tasuline haridus ning arstiabi (riik on arengus ees).
Nannipunnid kuna inimesed tarbivad teenuseid mida nende oma maksurahade eest toetatakse? Erahoidja palkamine sind küll targemaks ei tee ning mingi rikkuse näitaja pole, ole selles osas mureta. Mul oli sõbrannal ka erahoidjad, ise käis klienditeenindajana tööl. Täiesti haige (nannipunlik) jutt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Töötan klienditeenindajana ja tõesti pole kunagi tööajast mingit pidu pidanud. Nooremaid töökaaslasi jälgides tundub küll jah vahel, et tööajal oma asjade ajamine ja peopidamine on teiseks normaalsuseks saamas.Ja loomulikult oleneb palju ka töökohast, vahetustega ja graafikuga töö puhul on tõesti raske end poolest päevast vabaks saada, eeldatakse, et sa oma asjad saad vabadel päevadel korda ajada. Töölepingutes on enamasti kirjas, millistel juhtudel võib töötaja tööajal töölt lahkuda (lähedaste õnnetusjuhtumid, arstilkäigud jne). Vaevalt küll mõnes töölepingus lasteaia sünnipäev olulise vabandusena arvesse läheks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

§ 19. Lasteasutuse tööaeg

(1) Lasteasutuse aastaringse või hooajalise tegutsemise otsustab valla- või linnavalitsus hoolekogu ettepanekul.

(2) Lasteasutuse lahtioleku aja otsustab valla- või linnavalitsus, lähtudes hoolekogu ettepanekust.

Kõige tähtsama jättis rasvaseks tegemata. Kui hoolekogu teeb ettepaneku, et lasteaed suletud ja linnavalitsus selle kinnitab, siis nii ongi.

Ja ongi suvel lasteaed kinni, sest hoolekogu tegi ettepaneku. Ja võite oma inimõigusega jalgu trampida. Ei võimaldata seda suurt INIMÕIGUST!

Eestis on põhiharidus kohustuslik ja see peab olema tasuta kättesaadav. Alusharidus meil ju ei ole kohustuslik lasteasutuses omandada.

Ma millegipärast kahtlen, et valla- või linnavalitsus selle kinnitaks, et suvalisel nädalapäeval on lasteaed järsku suletud. Järelikult oli see siiski lihtsalt palve lapsevanematele, mida võib olenevalt alternatiivsete hoiuvõimaluste olemasolust täita või mitte täita.
Minu teada sõlmib lapsevanem lasteaiaga (või omavalitsusega) lepingu, kus peaks kirjas olema ka see, et lepingu kehtivuse perioodil on tagatud lasteaiakoht. Seega, kui lasteaed on lastele suletud, siis on see igatahes lepingu rikkumine. Ka suvel, kui paljud lasteaiad on kinni, peab tegelikult olema vajadusel tagatud koht asenduslasteaias.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu teada sõlmib lapsevanem lasteaiaga (või omavalitsusega) lepingu, kus peaks kirjas olema ka see, et lepingu kehtivuse perioodil on tagatud lasteaiakoht. Seega, kui lasteaed on lastele suletud, siis on see igatahes lepingu rikkumine. Ka suvel, kui paljud lasteaiad on kinni, peab tegelikult olema vajadusel tagatud koht asenduslasteaias.

Loe uuesti see seaduse lõik läbi. Seal ei ole mingit kohustust “peab olema tagatud”. Vaik linnavalitsus kinnitab ajakava ning lapsevanemal on kohustus seda teada. Kõik!
Mõnes riigis on lasteaiad avatud ainult kella kaheni. Vanema asi on oma elu selle jãrgi seada. Mitte maailm ei keerle vanema ümber. Kui isegi kopeerida seadust, siis ikka ajatakse mingit jampsi edasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust võtad jultumuse minust niimoodi rääkida, nagu teaksid minu hariduse, majandusliku seisu või laste arvu kohta. Arvan, et peaksid oma selgeltnägija võimeid väheke arendama, praegu paned küll kõvasti mööda.

Kirjutasin juba eespool koos seadustega ära, et lasteaed pole kohustuslik aga haridus on. Kui sul on laps kodune siis on tema harimine siiski kohustuslik ja kui kodus ei oska või ei saa, siis on lapsel igus lasteaias haridust omandada.

Loomulikult mängib majanduskasv rolli sest mida rohkem lapsevanemaid tööl käib, seda rohkem maksavad nad maksu ja on ostuvõimelisemad, elavdab majandust you know. Lisaks on aitab see tööjõupuudust vähendada, kui firmad ja ametiasutused (tööliste olemasolu puhul) toimivad, aitab see käivet kasvatada siis toimib ka majandus. Kuna lasteaed on siiski haridusasutus, on ka see riigi tuleviku seisukohast oluline, et riigi kodanikel oleks kõrge haridustase.

Su oma näite järgi Ameerika lapsevanemad lähevadki kohe peale lapse sündi tööle (kõrge majanduskasv) ja tasuline haridus ning arstiabi (riik on arengus ees).

Nannipunnid kuna inimesed tarbivad teenuseid mida nende oma maksurahade eest toetatakse? Erahoidja palkamine sind küll targemaks ei tee ning mingi rikkuse näitaja pole, ole selles osas mureta. Mul oli sõbrannal ka erahoidjad, ise käis klienditeenindajana tööl. Täiesti haige (nannipunlik) jutt.

Paistab, et sul siiski napib haridust, sest enne põhikooli algust pole lapsele hariduse andmine kohustuslik, ei lasteaias ega kodus. Kui väidad vastupidist, siis tuleb sul oma väidet vastava seadusesättega tõestada.
Ja loomulikult on jõukus ja tarkus seotud. Kõik uuringud näitavad, et vaesus ja inimese vähene vaimne võimekus on omavahel tihedalt seotud.
Ja loomulikul on need inimesed nannipunnid, kes loodavad ainult riigi abile ega ole võimelised endale isegi pooleks päevaks piisava etteteatamise ajaga lapsehoidu organiseerima. Selleks meil muuseas see solidaarsusprintsiib kehtibki, et need jõukamad saaksid neid vaimselt vähevõimekaid aidata ehk maksumaksjate raha läheb tõesti suures osas nende abistamisele. Ega ma ei imesta, et sa solidaarsusest midagi kuulnud pole.

Loomulikult on USA meist arengus ees, sest inimeste elatustase on oluliselt kõrgem kui meil ja seda just tõestabki see, et nad suudavad eramedistiinisüsteemi võimaldada. Aga isegi sellest lihtsast tõsiasjast arusaamine paistab sulle raskusi valmistavat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan klienditeenindajana ja tõesti pole kunagi tööajast mingit pidu pidanud. Nooremaid töökaaslasi jälgides tundub küll jah vahel, et tööajal oma asjade ajamine ja peopidamine on teiseks normaalsuseks saamas.Ja loomulikult oleneb palju ka töökohast, vahetustega ja graafikuga töö puhul on tõesti raske end poolest päevast vabaks saada, eeldatakse, et sa oma asjad saad vabadel päevadel korda ajada. Töölepingutes on enamasti kirjas, millistel juhtudel võib töötaja tööajal töölt lahkuda (lähedaste õnnetusjuhtumid, arstilkäigud jne). Vaevalt küll mõnes töölepingus lasteaia sünnipäev olulise vabandusena arvesse läheks…

Sorry, aga see on inimese isiklik probleem, kui töö tuleb enne pereelu ehk inimese kogu elu ongi töö. Normaalselt mõtleva inimese puhul on töö lihtsalt enda elatamise vahend, mida tuleb teha täpselt nii palju, et suudaksid endale ja oma perele normaalsed elutingimused pakkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sorry, aga see on inimese isiklik probleem, kui töö tuleb enne pereelu ehk inimese kogu elu ongi töö. Normaalselt mõtleva inimese puhul on töö lihtsalt enda elatamise vahend, mida tuleb teha täpselt nii palju, et suudaksid endale ja oma perele normaalsed elutingimused pakkuda.

Ma ei tea, kust sa selle välja lugesid, et töö tuleb enne pereelu? Jah, töö on pere elatamise vahend, aga koos tööleasumisega oled sa endale võtnud ka lepingulised kohustused tööandja vastu ja tööandja ei pea sinu peret tööst tähtsamaks pidama. Selleks, et oma töökohustusi võetud mahus täita, olen ma tööajaks oma lapse pannud lasteaeda ja eeldan, et ka sealne tööandja ja töötajad täidavad oma tööülesandeid täies mahus, st ei hakka poolest päevast pidu pidama 😉

Kui mul on võimalus, siis ma meelsasti viin oma lapse poolest päevast koju (ja maksan samas terve päeva eest), aga kui mul see võimalus just sel päeval puudub, siis on see ikkagi lastehoiu asi tagada järelvalve ka neile lastele, kelle vanemad seekord neid varem ära viia ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kust sa selle välja lugesid, et töö tuleb enne pereelu? Jah, töö on pere elatamise vahend, aga koos tööleasumisega oled sa endale võtnud ka lepingulised kohustused tööandja vastu ja tööandja ei pea sinu peret tööst tähtsamaks pidama. Selleks, et oma töökohustusi võetud mahus täita, olen ma tööajaks oma lapse pannud lasteaeda ja eeldan, et ka sealne tööandja ja töötajad täidavad oma tööülesandeid täies mahus, st ei hakka poolest päevast pidu pidama 😉

Kui mul on võimalus, siis ma meelsasti viin oma lapse poolest päevast koju (ja maksan samas terve päeva eest), aga kui mul see võimalus just sel päeval puudub, siis on see ikkagi lastehoiu asi tagada järelvalve ka neile lastele, kelle vanemad seekord neid varem ära viia ei saa.

Vabandust, aga sul on loll tööandja, kui ta pole arvestanud sellega, et töötajal võib ootamatuid takistusi tulla, nt jääb haigeks. Loomulikult arvestavad targad tööandjad sellega, et töötajatel on ka pereelu ja võimaldavad oma töötajail pereelu küsimustega aeg-ajalt ka tööajast tegeleda. See on tänapäeva maailmas nii elementaarne, et isegi veider on seda kellelegi selgitada.
Tark inimene ei eelda kunagi, et kogu tema ümber loodud süsteem töötab alati nagu kellavärk. On ilmselge rumalus eeldada, et lasteaed peab 100 % olema lapsevanemale alati tema töö ajal kätte saadav. Kui lasteaed läheb juhuslikult nt põlema, siis on sinu elu ilmselt läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tark inimene saab aru, et lasteaia põleng ja sünnipäev on ikka kaks väga erinevat asja! Enamik tööandjaid peab ka neid kahte väga erinevaks asjaks. Nagu öeldud, siis tavaliselt on töölepingus ootamatud õnnetusjuhtumid arvestatavaks põhjuseks loetud ja lasteaia sünnipäev pole ei ootamatu ega ka õnnetusjuhtum!

Lasteaiapidudele tavaliselt lubatakse vanemad küll tööandja poolt, aga kasvatajate pidu ei ole tööandjale kuigi oluline, ma pakun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujutan ette, kuidas kohtunik saadab hageja ja kostjale kirja – seoses kohtumaja sünnipäevaga jääb kohtuistung ära. Või ´pannakse Narva piiripunkti üles kiri – seoses piirivalve sünnipäevaga alates kella 14.00 üle piiri ei saa! Selliseid toredaid näiteid võiks veel tuua.
Kui seaduses näpuga järge ajada – siis otsustuse lahtioleku aegade kohta teeb kohalik omavalitsus, ning seda ei tehta n.ö. lambist keset nädalat ja ühe päeva kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kujutan ette, kuidas kohtunik saadab hageja ja kostjale kirja – seoses kohtumaja sünnipäevaga jääb kohtuistung ära. Või ´pannakse Narva piiripunkti üles kiri – seoses piirivalve sünnipäevaga alates kella 14.00 üle piiri ei saa! Selliseid toredaid näiteid võiks veel tuua.

Kui seaduses näpuga järge ajada – siis otsustuse lahtioleku aegade kohta teeb kohalik omavalitsus, ning seda ei tehta n.ö. lambist keset nädalat ja ühe päeva kohta.

Kohtuistungeid jääb meil süüdistatavate või tunnsitajate mitte kohale ilmumise tõttu üsna sageli ära. Kus on probleem?
Kui rumal peab olema inimene, kelle arvates on riigikaitse ja lasteaed kui avalik teenus võrreldavad? Piiril ei tohi tekkida segadust ka siis, kui mõni piirpunkt põlema läheb.
Kas mõni inimene tõesti ei ole võimeline erinevaid nähtusi ja olukordi tähtsuse järjekorda seadma ehk prioriteete vähemolulistest asjadest eristama? Ilmselt siis ei olegi, muidu saaksid ju kõik inimesed oma eluga iseseisvalt ilma riigi suurema abita hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mõni inimene tõesti ei ole võimeline erinevaid nähtusi ja olukordi tähtsuse järjekorda seadma ehk prioriteete vähemolulistest asjadest eristama?

Tundub nii jah. Minu hinnangul on mingi lasteaia sünnipäev küll suhteliselt väheoluline asi ja sellega seoses sundida sadu lapsevanemaid oma tööplaane ümber tegema, sõpru-sugulasi mobiliseerima või muid alternatiivseid hoiuvõimalusi otsima on sulaselge sigadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millistes lasteaedades selline tsirkus käib?
Laps läheb sügisel lasteaeda ja juba kardan, et äkki meie lasteaias ka füürer-kasvatajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe uuesti see seaduse lõik läbi. Seal ei ole mingit kohustust “peab olema tagatud”. Vaik linnavalitsus kinnitab ajakava ning lapsevanemal on kohustus seda teada. Kõik!

Mõnes riigis on lasteaiad avatud ainult kella kaheni. Vanema asi on oma elu selle jãrgi seada. Mitte maailm ei keerle vanema ümber. Kui isegi kopeerida seadust, siis ikka ajatakse mingit jampsi edasi.

Mis riigist jutt käib? MInu teada on Euroopas need riigid need, kus on teine seadus. Nimelt on alates teatud vanusest (sõltuvalt riigist 3-5 eluaasta) haridus kohustuslik, ehk siis kella 2-ni on avatud haridust andev institutsioon, peale seda lähevad lapsed kas hoidu või koju. Enamasti on neis riikides ka teistsugune majandus ja inimesed töötavad osaajaga või ei tööta üks täiskasvanu üldse, sest palgad on kõrged ja lastehoiu tasud kõrged, seega ei ole rahaliselt oluliselt kasulikum tööl käia.
Ehk siis ei ole nii, et vanem vaadaku ise, kuidas saab, vaid hoiud on olemas ja lisaks, inimesed saavad lapsed 40-selt ja loobuvad laste nimel oma tööst, aga sinnamaani on mammonat hoolega kogutud ja vaesed need inimesed ei ole. Saksamaal on minu teada seadus, et lapsevanemaks aades peab tööandja võimaldama lühemaid tööpäevi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sellega seoses sundida sadu lapsevanemaid oma tööplaane ümber tegema

juba kardan, et äkki meie lasteaias ka füürer-kasvatajad.

Rahunege maha!
Siit teemast jääb mulje, et Eesti ongi täis mingeid “füürer”-kasvatajaid ja allaheitlikke lapsevanemaid, kes alluvad esimeste igale palvele? Täiskasvanud inimesed, mis ometi viga on? Nii pikk arutelu teema üle, mis on lihtsasti lahendatav, kui õiges kohas (PÄRIS elus) oma suu lahti teha.
Arutelu selle üle, et keegi julges midagi küsida?
Elus tuleb ikka ette olukordasid, kus teilt küsitakse midagi, mida te ei soovi (teha), olukordasid, kus tuleb EI öelda. See teema siin on täis ilmselt inimesi, kes ei oska või ei julge EI öelda – paratamatult on see aga elus vältimatu. Harjutage seda, ka lastele ju vajalik oskus, mida õpetada (koos enesekindlusega)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paistab, et sul siiski napib haridust, sest enne põhikooli algust pole lapsele hariduse andmine kohustuslik, ei lasteaias ega kodus. Kui väidad vastupidist, siis tuleb sul oma väidet vastava seadusesättega tõestada.

Ja loomulikult on jõukus ja tarkus seotud. Kõik uuringud näitavad, et vaesus ja inimese vähene vaimne võimekus on omavahel tihedalt seotud.

Ja loomulikul on need inimesed nannipunnid, kes loodavad ainult riigi abile ega ole võimelised endale isegi pooleks päevaks piisava etteteatamise ajaga lapsehoidu organiseerima. Selleks meil muuseas see solidaarsusprintsiib kehtibki, et need jõukamad saaksid neid vaimselt vähevõimekaid aidata ehk maksumaksjate raha läheb tõesti suures osas nende abistamisele. Ega ma ei imesta, et sa solidaarsusest midagi kuulnud pole.

Loomulikult on USA meist arengus ees, sest inimeste elatustase on oluliselt kõrgem kui meil ja seda just tõestabki see, et nad suudavad eramedistiinisüsteemi võimaldada. Aga isegi sellest lihtsast tõsiasjast arusaamine paistab sulle raskusi valmistavat.

Haridusest rääkides…olen juba eelnevalt seaduse siia toonud ja ka kirjutanud seose lasteaia ja hariduse vahel. Sinu harimatu aju jättis selle koha vist vahele. Seda enam, et kirjutasin sellest veel kommentaaris, mida äsja tsiteerisid.
Hariduse ja jõukuse kohta kirjutades arvan, et sa ise pole eriti jõukas kuna jahud mingi riigi toetuste üle pidevalt. Sa vist pole sotsiaal-majanduslikest aspektidest vist kuulnud kunagi?
Nannipunnid on sinusugused, kes ei saa asjadest aru. Mõjuval põhjusel suudaksid inimesed omale lapsehoidu organiseerida küll aga antud juhul lasteaia sünnipäev pole küll mõjuv põhjus.
Jahud oma USAst, ja siis ka ei saa aru, et Eesti pole USA. USA võtab sinusuguste nannipunnide raha ja raiskab selle võõrriikides sõdimisele, selle asemel, et oma elanikkonda panustada. Inimesed maksavad oma hariduse ja tervise eest ja siis need samad maksumaksjad kaotavad oma elu, mõistuse või jäsemed tagatipuks. Mu esialgse ameerikasse puutuva kommentaari juurde tagasi tulles need samad Ameerika maksumaksjad peavadki seda normaalseks ja õigustavad ning tänavad kõike iseenesest mõistetavat nagu taeva kingitust ja paluvad ning tänavad aina jumalat. Iseenda, kui maksumaksja, väärikusest ja olulisusest arusaamata.
/Kõrvalteemana kirjutaks veel sellest, et haridust ja erameditsiini lubavad USAs vaid rikkad ja selles osas on seal suured käärid./
Ongi normaalne, et Eestis maksu maksnud inimene saab oma maksuraha eest ka riigilt teenuseid ja lastega normaalselt kodus olla kuna tänapäeval pensioniea tõusuga käivad vanavanemad ka veel tööl ja maksavad riigile makse ning ei saa lapselapsi hoida nagu seda oli vanasti. Kust otsast on see riigi ABI ning kas maksumaksja raha pole hoopis ABI riigile?
Täiesti müstika kuidas sinusugused ise ennast nii tähtsaks, targaks ja edukaks peavad? Mina küll sinusugustest lugu ei pea 😀 Ja ma ei tea mida sa ootad, et ma hakkaks sinuga taidlema oma sissetulekute ja elusaavutuste üle? Arvad, et said ettevõttega hakkama ja oled nüüd suur meister? Lubage naerda! Sul tegelikult puudub täielikult arusaam toimivast ühiskonnast aga sogad mingitest ‘tõsiasjadest’. Tegelikult, kui end nii upitada soovid siin, kirjuta siis ära kes oled ja millega tegeled. Ja kirjuta nii, et saaks registrist vaadata, et tühja mula ei aja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Näitan 21 postitust - vahemik 91 kuni 111 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lasteaia sünnipäeva puhul ei tohi lapsi aeda viia