Esileht Väikelaps Lasteaia tasu

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lasteaia tasu

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas Tallinnas mai kuus tuleb lasteaia tasu maksta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma millegi eest pead ei anna, aga vabastati mu arust apr. lõpuni, samas märts ilmselt enamikus makstud, seega peaks poole kuu eest tulema tagasiarvestus? Otsisin eile Tallinna kodukal infot, aga ei leidnud midagi… Ma hetkel eeldan, et poole mai eest peab maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas ei pea maksma pool märtsi, aprill, mai. Juuni hetkel veel lahtine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma küsiks, kas teil lasteaiad ka lahti?
Meil 6 rühmast ainult üks nö valverühm. Järgmine nädal tehakse teine rühm ka, aga palutakse lapsi ikka kodus hoida, seega eeldan, et kui lapsed kodus, siis raha ka ei küsi, kui ise paluvad mitte tuua.

Endal küll laps arvatavasti enne sep. ei lähe ja arvestan, et maksan tühja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabastati aprilli lõpuni. Aprillis tuli arve poole märtsi eest, mais aprilli eest maksta ei tule. Hetkeseisuga tuleb mai eest juunikuus ikka maksta, kuna vabastamise otsust pole mai eest tehtud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://oigusaktid.tallinn.ee/?id=3002&aktid=142953&fd=1&leht=1&q_sort=elex_akt.akt_vkp

Leidsin nüüd siit, et kuni alates 16. märts kuni uue otsuse tegemiseni on vabastus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu mäletamist mööda tehti otsus, et Tallinnas ei pea kohatasu maksma kuni eriolukorra lõpuni. Vahepeal lihtsalt on korra eriolukorda pikendatud, oletan, et kuni 18.05 ei pea maksma (preaguse seisuga).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuriks, kuidas teistes Tallinna lasteaedades on.

Meil tohib rühmas olla max 10 last, seega nö koduseid lapsi ei tohi tuua, aga arve esitatakse ikka. Kas teistes ka nii?

Ei plaaninud last viia, aga samas tundub ebaõiglane, et pean maksma, aga viia ei tohi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tohib rühmas olla max 10 last, seega nö koduseid lapsi ei tohi tuua, aga arve esitatakse ikka. Kas teistes ka nii?

Ei plaaninud last viia, aga samas tundub ebaõiglane, et pean maksma, aga viia ei tohi.

Üheski Tallinna munitsipaallasteaias ei pea tasu maksma kuni maikuu lõpuni:
https://www.tallinn.ee/est/allika/Uudis-Tallinn-vabastab-lapsevanemad-eriolukorra-ajaks-lasteaia-kohatasust-4

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üheski Tallinna munitsipaallasteaias ei pea tasu maksma kuni maikuu lõpuni:

https://www.tallinn.ee/est/allika/Uudis-Tallinn-vabastab-lapsevanemad-eriolukorra-ajaks-lasteaia-kohatasust-4

Eriolukorra eest ei peamaksma, aga nüüd alates poolest maist peab ja juuni ka, aga last viia ei tohi. Meil tuli vähemalt selline kiri lasteaiast. Sellepärast uurin, kas teistel ka nii või ainult meil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga siis tuleb küsida otse KOVist, et kui KOV keelab last tuua, siis mis alusel ta tasu küsib?

Tegelikult on nii, et kui KOV keelab, et sina oma last tuua ei tohi, siis ei tohi ka tasu küsida. Kui aga see on pelgalt soovituslik, aga igaüks otsustab ise, siis võib ikka tasu küsida koha hoidmise eest.

Aga olukorras, kus KOV keeldub teenust osutamast, ei tohi tasu küsida.

Ja pole KOVi asi surkida, kes on kodune ja kes mitte. Ma olen ka kodune, aga päevadel, kui on koosolekud, saadan nüüd juba lapsed aeda, sest kahe lasteaialapsega koosolekul osalemine viib vaikselt närvivapustuse äärele (teine vanem käib tavapäraselt tööl)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga siis tuleb küsida otse KOVist, et kui KOV keelab last tuua, siis mis alusel ta tasu küsib?

Tegelikult on nii, et kui KOV keelab, et sina oma last tuua ei tohi, siis ei tohi ka tasu küsida. Kui aga see on pelgalt soovituslik, aga igaüks otsustab ise, siis võib ikka tasu küsida koha hoidmise eest.

Ja pole KOVi asi surkida, kes on kodune ja kes mitte. Ma olen ka kodune, aga päevadel, kui on koosolekud, saadan nüüd juba lapsed aeda, sest kahe lasteaialapsega koosolekul osalemine viib vaikselt närvivapustuse äärele (teine vanem käib tavapäraselt tööl)

Minu küsimus ongi, kas teistes tallinna lasteaedades ka nii või teeb meil direktor isetegevust. Tallinna haridusametisse saatsin juba päringu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu küsimus ongi, kas teistes tallinna lasteaedades ka nii või teeb meil direktor isetegevust. Tallinna haridusametisse saatsin juba päringu.

Tallinnas, saime kirja, et kõik rühmad on nüüd avatud. Reeglid muidugi tavapärasemast karmimad – ühtegi haigustunnust ei tohi olla, laste üleandmine toimub õues, kaisukad peavad kogu aeg olema lasteaias jms. Meil isegi ei mainitud, et võimalusel hoidke lapsed kodus. Kohatasu hakatakse arvestama 1. juunist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps Mustamäe lasteaias ja tänasest avatud kõik rühmad . Direktori kiri tuli eelmine nädal ja seekord ei olnudki imekombel soovitust lapsi kodus hoida.
Eriolukorra ajal oli avatud 2 rühma ja mais lisandus kolmas . Üle 10 lapse rühmas siis ei olnud .Lasteaiatasu kohta ei oska veel kommenteerida .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps Mustamäe lasteaias ja tänasest avatud kõik rühmad . Direktori kiri tuli eelmine nädal ja seekord ei olnudki imekombel soovitust lapsi kodus hoida.
Eriolukorra ajal oli avatud 2 rühma ja mais lisandus kolmas . Üle 10 lapse rühmas siis ei olnud .Lasteaiatasu kohta ei oska veel kommenteerida .

Aga peaks olema siiski soovitus võimalusel kodus hoida Viirus pole kuhugi kadunud ja mida vähem inimesi liigub, seda parem. Kohatasu ju sellepärast polegi hetkel, et inimesed, kellel on võimalik ,lapsi lasteaeda ei viiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga peaks olema siiski soovitus võimalusel kodus hoida Viirus pole kuhugi kadunud ja mida vähem inimesi liigub, seda parem. Kohatasu ju sellepärast polegi hetkel, et inimesed, kellel on võimalik ,lapsi lasteaeda ei viiks.

Võimalusel tule palun maksa mu eluasemelaen, toit ja kommunaalid, Aitäh !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimalusel tule palun maksa mu eluasemelaen, toit ja kommunaalid, Aitäh !

Kui sul POLE VÕIMALIK last kodus hoida ja käid tööl, siis sinusuguste vanemate jaoks ongi ju lasteaed lahti. Kodustel emadel ja kodukontoris töötavatel vanematel on see võimalik, küll jah mitte kohustuslik. Mul endal kestab kodukontor edasi, mul on võimalik last jätkuvalt kodus hoida. Peame ju kõik veel pingutama ja vähem liikuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohatasu vanemalt mai kuu lõpuni ei võeta. Ja pole lubatud mingi soovitamine, et võimalusel ärge veel tooge.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Väikelaps Lasteaia tasu