Esileht Väikelaps Lasteaiad suvel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Lasteaiad suvel

Postitas:
Kägu

Nüüd kui enamus on sunnitud suvel tööle minema ja puhkusi on vähemaks jäänud, lähevad lasteaiad ikka kollektiivpuhkustele ja pannakse kinni ?

Valveaedadesse ju kõik ära ei mahu niikuinii.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne. Õpetajad on ka siiani tööl käinud, mitte päev läbi kodus nina nokkinud. Kasutad sääste kui vaja ja võtad palgata puhkuse, või siis teine pool töötab rohkem ja näeb vaeva.
Üldse tegelt ei saa aru peredest, kus ei ole võimalik ühe palgaga hakkama saada, peaks elementaarne ENNE lapsetegu juba olema. Minu omad on alati tervr suve kodus. Praegu on ka väiksemad (3a,5a) kodus juba märtsi esimesest päevadest ja enne sügist kindlast ei lähe

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru lapsevanematest, kes soovivad/vajavad võimalust, et lapsed saaks suvel lasteaias käia.
Kuid lasteaiaõpetajana ja kahe algklassi lapse emana, oleks mina ja mu lapsed väga kurvad, kui ma peaks terve suvi nüüd tööl olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldse tegelt ei saa aru peredest, kus ei ole võimalik ühe palgaga hakkama saada

Üldse tegelt ei saa aru inimestest, kes arvavad, et maailm on must ja valge ja ainult see, kuidas nemad elavad, on õige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldse tegelt ei saa aru peredest, kus ei ole võimalik ühe palgaga hakkama saada

Üldse tegelt ei saa aru inimestest, kes arvavad, et maailm on must ja valge ja ainult see, kuidas nemad elavad, on õige.

Eks see muidugi üle-võlli-kommentaar oli, aga jutus on iva. Eriti selles kohas, mis puudutab laste tegemist/saamist.

Väga normaalne, et lasteaedade kollektiivpuhkused säilivad. Suvine koolivaheaeg on ju ka, või tõesti mõni lapsevanem eeldab, et selle peaks sel aastal ära jätma ja lapsed suveks kooli saatma (et need õpetajad-raisad jumala eest puhata ei saaks)?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne. Õpetajad on ka siiani tööl käinud, mitte päev läbi kodus nina nokkinud. Kasutad sääste kui vaja ja võtad palgata puhkuse, või siis teine pool töötab rohkem ja näeb vaeva.

Üldse tegelt ei saa aru peredest, kus ei ole võimalik ühe palgaga hakkama saada, peaks elementaarne ENNE lapsetegu juba olema. Minu omad on alati tervr suve kodus. Praegu on ka väiksemad (3a,5a) kodus juba märtsi esimesest päevadest ja enne sügist kindlast ei lähe

ära eputa palun, vales kohas oled. Me olemegi juba kaua kodus olnud lapsega, küllalt juba ohverdanud puhkusi, nädalaid jm. Lasteaia õpetajad on ka enamuse ajast kodus olnud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie lasteaias ilmselt küll muutub suvine töökorraldus. Muidu pidi olema kollektiivpuhkus aga usutavasti jääb see ära.
Eks muidugi on kurb, kui lapsed peavad suvel lasteaias käima, aga mis teha. Aeg praegu lihtsalt selline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks muidugi on kurb, kui lapsed peavad suvel lasteaias käima, aga mis teha. Aeg praegu lihtsalt selline.

Praegu? Minu teada on sort vanemaid, kes absoluutselt igal ajal ja võimalusel oma lapse(d) lasteaeda viivad. Absoluutselt kogu aeg!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lasteaiaõpetajana puhanud küll terve see aeg ei ole. Mida ma siis teinud olen? Iga nädal tööl olnud , lapsevanematega suhelnud, saatnud kodus olevatele lastele kodutöid, täitnud Eliisi, koostanud koolikaarte. Miks lasteaiaõpetajad peaks olema ebavõrdsemas seisus kui kooliõpetajad? Koolid minu teada on suvel jätkuvalt kinni. Lasteaiad ei ole süüdi selles, et olukord selline on nagu ta on, miks siis meie suurimat karistust peame kandma?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lasteaiad ei ole süüdi selles, et olukord selline on nagu ta on, miks siis meie suurimat karistust peame kandma?

Keegi pole ju süüdi. Ka lapsevanemad, kelle plaanid muutunud on ja nüüd lapse suvel lasteaeda peavad tooma.
Ega minagi võin öelda, et olen praegusest töökorraldusest palju rohkem väsinud võrreldes tavapärase lasteaia töörütmiga. Ka minul on raske, kui ma ei saa end suvel tööst täielikult välja lülitada. Aga samas tuleb ikkagi praegusest olukorrast aru saada.
Muidugi – mingi jaotus või korraldus võiks ja peaks olema, et ei oleks seda, et lapsi toovad suvel lasteaeda ka need, kel see vajadus puudub. Nii nagu kõikides kollektiivides praegu – mida vähem, seda parem. Aga eks meilgi on selliseid peresid, kus lapsed käivad põhimõtteliselt kogu aasta kohal ehk kui just uksed lukus pole, on lapsed alati kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lasteaiaõpetajana puhanud küll terve see aeg ei ole. Mida ma siis teinud olen? Iga nädal tööl olnud , lapsevanematega suhelnud, saatnud kodus olevatele lastele kodutöid, täitnud Eliisi, koostanud koolikaarte. Miks lasteaiaõpetajad peaks olema ebavõrdsemas seisus kui kooliõpetajad? Koolid minu teada on suvel jätkuvalt kinni. Lasteaiad ei ole süüdi selles, et olukord selline on nagu ta on, miks siis meie suurimat karistust peame kandma?

küsiks, kas on mingi statistika ka, kui palju nendest kodutöödest on üldse osa võetud, reaalselt ? See pole vist kohustuslik võrreldes kooliga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei tea oma tutvusringkonnas kedagi, kes peaks nüüd tekkindu olukorra pärast suvel puhkusest loobuma. Enamus inimesi tegi ju kaugtööd ja puhkavad suvel nii nagu planeeritud. Koolilapsed ju samuti puhkavad. Ja kas te tõesti arvate, et lasteaiaõpetajatel oli praegu puhkus selles olukorras? Esiteks, mingil määral nad ju töötavad. Minu lapse õpetaja paneb Eliisi ja rühma FB nii vahvaid tegevusi, mida jõudumööda oleme ka teinud. On teinud isegi mõned väikese videod, kus loeb lastele jutte ja näitleb käpiknukuga. Ükspäev lasteaia hoovist mööda jalutades nägin, kuidas õpetajad riisusid õues ja tegid heakorratöid, pesti aknaid jne. Ja mis puhkus see nüüd siis oleks olnud, kui sa ei saa kodustki välja…
Loomulikult on ka neid, kes selle olukorra pärast peavad suvel tööl käima ja nemad saavad viia lapse asenduslasteaeda nagu see on ka enne võimalik olnud, vähemalt Tallinnas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lasteaednik

Kollektiivpuhkused on igal aastal. Siis on olemas valvelasteaiad. Kui vald või KOV pole seda organiseerinud, on vaja endal sellel teemal sõna võtta ja valla/KOV-iga suhelda. Igas KOV-is on asi erinev. Perekool ei saa siin aidata. Kui sa, teemaalgataja, ei taha just auru välja lasta ja tahad lasteaeda kiruda, siis jah…
Ma olen ennast valverühma tööle pannud, et siis osa suvest ohverdada. Mul pole enam väikseid lapsi, kellega ma tahaks koos puhata. Võin täitsa vabalt tööl olla. Aga need teatud nädalad tuleb mul teisel ajal välja võtta ja see ei meeldi mu oma rühma vanematele, sest siis on mul asendajat vaja. Osa oma puhkusest olen ma juba välja võtnud, aga see ei ole puhkus, kui sa pead olema isoleeritud. Nii on see praegu kõigiga. Üllatuseks on ka hetkel lasteaiaõpetajatel tööd, natuke väiksemas tunnimahus jah, aga ikkagi töö. Muuseas ka selle nn puhkuse ajal oli mul vaja esitada siiski tähtajaliselt erinevas mahus kirjatöid. Tava lapsevanem ei teagi, kui palju paberitööd peab lasteaiaõpetaja tegema tööajal. Tavaolukorras käis see laste kõrvalt või oma vabast ajast. Nüüd saab kõik ära tehtud ja uuendatud ka näiteks õppevara, täiendatud/muudetud erinevaid lastega seotud dokumente, olla ikkagi oma rühmaga kontaktis jne…
Aga teemaalgatajal ja teistelgi soovitan pöörduda oma KOV-i ja sealt uurida, sest peaaegu igal pool ollakse veel kahtleval ja kõhkleval seisukohal, sest tulevik on ju veel lahtine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu intensiivne tööperioodi lükkub ilmselt just juulisse ja Loodan väga, et lasteaed on siis lahti just nagu ka kõik muu on eriolukorra tõttu lükkunud/muudetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

küsiks, kas on mingi statistika ka, kui palju nendest kodutöödest on üldse osa võetud, reaalselt ? See pole vist kohustuslik võrreldes kooliga

Minu intensiivne tööperioodi lükkub ilmselt just juulisse ja Loodan väga, et lasteaed on siis lahti just nagu ka kõik muu on eriolukorra tõttu lükkunud/muudetud.

sama siin !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Statistikat pole, aga no ma saan oma rühma näitel tuua, et alguses oldi väga aktiivsed. Postitati pilte ja tehti videosid. Mida aeg edasi, seda vähem on vaadatud. Ja kogu see aeg on kindlad pered asjaga seotud olnud. Üle poolte ei ole peale vaatamise mingit tagasisidet andnud. Aga ma saan ka aru, sest igapäeva elu hetkel ongi erinev tavalisest elust. Ja inimesed hakkavad väsima sellest suurest hulgast kodustest kohustustest, kui sa ei saa ennast kuskil välja elada. Kodu- ja tööelu ühildamine ongi raske.
Nagu mu naabripere, kellel on koolilaps ja kaks pisemat, ütles, et nad ei ole isegi lasteaia asju vaadanud, sest pool auru läheb koolilapsele ja teise poole energiast jagavad vanemad väikestele ilma juhendamatagi. Pole lihtsalt jaksu veel teha lasteaia poolt antud ülesandeid, õnneks need pole ka kohustuslikud vaid on soovituslikud. Ja sealt peavad veel vanemad ka oma tööd tehtud saama, selle kogu aktiivelu kõrvalt! Nii, et võtame rahulikult!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasteaed ongi vabatahtlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris palju õelaid kommentaare. Õnneks mul endal enam lasteaiaealisi lapsi pole, samuti olen kodukontoris täies töömahus ja loodetavasti suvel mõned nädalad ikka puhkan. Samas mäletan oma väiksema lapse lasteaia aegu, kui saime pahandada ühe kummalise õpetaja käest, et miks me oma nelja aastast last sügisesel koolivahejal lasetaeda toome, kas 11-aastane vend ei saa teda hoida sel ajal. See võttis tõesti õlgu kehitama ja neid olukordi oli teisigi. Suvel saime alati kollektiivpuhkuse aja kuidagi ära organiseerida(polnud kerge)ja lapsed pole valvelasteias käinud. Hetke olukord pole võrreldav millegigi varasemaga ning kindlati paljud vanemad lihtsalt on sunnitud suvel tööl käima, sest on ka puhkused ära puhanud (kõik töökohad ei anna ka palgata puhkust piiramatult suvel). Arvan samas, et KOV-id on arvestanud sellega ja on rohkem lasteaedu ka lahti. Kindlasti vajavad lasteaiaõpetajad suvel puhkust, kuid mingit moodi annab ju organiseerida (nt üliõpilasi kaasata vms).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õelad kommentaarid tulevadki sellest, kui õpetaja väljendub “Mille eest mind suvepuhkuse ärajäämisega KARISTATAKSE”.
Selline õpetaja tiksugu mõnes muus ametis.
Koroonakriis näib suuremat osa inimestest karistavat, seega pedagoogide ülimuslikkusest rääkimine ON kohatu. Mina teen kodus täie rauaga tööd + tegelen viieaastasega ja õpetan kooliealisi kaksikuid.
Ja puhkan suvel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 2 last lasteaias. Erinevates rühmades. Sel eriolukorra ajal ei ole nad lasteaias käinud ja ka Eliisi pole mitte ühtegi kirja ega ideed ega kas või nädalaplaani tulnud..
Üks lastest läheb kooli. Kuna olen kodune, oleme õppinud koguaeg ka enne eriolukorda. Lugemine ja liitmine/lahutamine selged aga ma ju ei tea, kas peaks midagi veel, et ses mõttes võiksid õpetajad ju mingeid juhiseid kirjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei olnud võimalust koju jääda, siis oleks pidanud tööl edasi käima. Nii ongi. Tegelikult on ju lasteaiad suletud juulis ainult. Seega eeldusel, et lapsel on 2 vanemat (vahet pole, kas elavad koos või mitte) oleks saanud hoida last kuu aega kodus nii et 2 ndl puhkab üks ja 2 ndl puhkab teine ja ka siis saab veel juulis 2 ndl üks puhata ja 2 ndl teine puhata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Ahh???? Meil on praegu riigis ERIOLUKORD! See on SINU LAPS ja praegu peadki temaga tegelema. Lasteaed pole tekkinud olukorras kuidagi süüdi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa virised! Lõviosal töötajatest pole seda pikka “pedagoogipuhkust”. Lastehoidu ja kooli ei saagi võrrelda. Mingi Eliisi täitmine ja kirja teel “koduülesannete” veebist kopeerimine pole nagu eriline töö. Mille eest teile küll kriisi ajal makstakse, kui vanemad kodukontorites ka lapsehoiuga peavad tegelema?

Oot, sul oli püss palgel ja kästi lapsed teha või? Sünnitasidki need selleks, et keegi kolmas tegeleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õelad kommentaarid tulevadki sellest, kui õpetaja väljendub “Mille eest mind suvepuhkuse ärajäämisega KARISTATAKSE”.

Koroonakriis näib suuremat osa inimestest karistavat, seega pedagoogide ülimuslikkusest rääkimine ON kohatu. Mina teen kodus täie rauaga tööd + tegelen viieaastasega ja õpetan kooliealisi kaksikuid.

Ja puhkan suvel.

Aga see on karistamine, kui puhkus täiesti ära jäetakse. Õpetajad ju töötavad ikka praegu, sest vähemalt meie vallas pole ükski lasteaed kinni. Ka õpetajatel on pere.

See, et sina kasutasid oma puhkuse ära, tähendab, et sina vähemalt said puhata. Aga õpetaja ei puhanud sel aastal. Õpetajate puhkusi ei saagi ära jätta, sest töölepingu seadus ei luba seda isegi eriolukorras. Sest siis peab õpetaja saama puhata muul ajal, näiteks septembris, aga see tekitaks ju ka probleeme, sest lasteaed peab leidma kuskilt asenduse.

Või eelistad sa näha ületöötanud õpetajaid, kes pole puhata saanud aasta jooksul, sest mõnes peres ei saadud aru, mida tähendab “vajadusel käivad lapsed lasteaias” – st keegi ei kohustanud ka sind oma suvepuhkust täielikult ära puhkama, vaid seda oleks saanud jagada lapse teise vanemaga.

Või mille alusel keegi eeldas, et “ma puhkan nüüd ära ja küllap juulis õpetajad ei taha üldse puhata ja kõik lasteaiad on lahti” – liiga palju eeldatakse, rohkem tasub otse küsida ja suhelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja puhkan suvel.

Mina ja mina. Miks sa oma last siis lasteaeda ei viinud, kui sul nii raske on??? Mina olen ka kodukontoris ja töötan täie rauaga. Lisaks nelja-aastasele on kodus veel 2. ja 5. klassi lapsed, keda aitan. Sellegi poolest arvan, et lasteaiaõpetaja pole tekkinud olukorras süüdi ja loomulikult peavad nad oma puhkuse saama nii nagu neile ette nähtud. Hetkel pole see ju mingi puhkus!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kõrvalt näinud, mida lasteaednik “kodus logeledes” teeb. Tööpäevad on kukkunud 5lt päevalt 2 reaalsele hoiupäevale, sedagi selleks, et kõik oleksid võrdselt koormatud (ja enamik lasteaias käivad lapsi on endiselt nende “laps tahab teistega mängida” ja “emme tahab kodus puhata” vanemate omi, esiliini võitlejad on leidnud kodused lahendused), ülejäänud päevadel käib kas suurkoristust tegemas lasteaias, valmistab materjale ette, salvestab lastele videosid, hindab saadetud töid, õpetab lastele (osadele lausa eraldi videoülekannetena) tähti ja numbreid, lugemist ja arvutamis, et saaks lapse südamerahus sügisel kooli saata. Viimase tegevuse puhul leiavad paljud vanemad, et see polegi nende ülesanne. Lisaks koolivalmiduskaardid, arenguvestlused üle videosilla jne. Õues näen teda tegutsemas alates kella 17-18 ajal õhtul – siis ka hõikab naaberaiast, et põgenes arvuti eest lõpuks ära. Oluliselt raskem on lasteaednikul kodust tegutseda kui kohapeal olles need tegevused jooksvalt ära teha.

PS. Minu lapsed ei ole kunagi pidanud käima lasteaias vahemikus 1.06 – 31.08. Organiseerisime mehega üksteise alla puhkused, jagasime vanavanemaid (kel on mitu last ja lapselast). Kuid mõlema lapse aiarühmas olid teatud ports koduseid emasid, kelle esmane mure oli see, kus küll valverühm avatakse, nemad vajavad puhkust… Ju kodustel teised reeglid, tööinimese jaoks on puhkuseks siiski perega koosolemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa virised! Lõviosal töötajatest pole seda pikka “pedagoogipuhkust”.

Küll on kurb, et sa ei õppinud pedagoogiks, saaksid ka lebotada ja raha niisama taskussse toppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei olnud võimalust koju jääda, siis oleks pidanud tööl edasi käima. Nii ongi. Tegelikult on ju lasteaiad suletud juulis ainult. Seega eeldusel, et lapsel on 2 vanemat (vahet pole, kas elavad koos või mitte) oleks saanud hoida last kuu aega kodus nii et 2 ndl puhkab üks ja 2 ndl puhkab teine ja ka siis saab veel juulis 2 ndl üks puhata ja 2 ndl teine puhata.

korraldad teiste elu ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui terves lasteaias on avatud vaid üks rühm (minu lapse lasteaias nii on), siis on ju selge, et kõikide rühmade kõik õpetajad ei ole teinud viimasel kuuel nädalal täiskohaga tööd. Kord nädalas pannakse tõesti üks video ka meie oma sotsiaalmeediasse ja mingil määral suheldakse, aga mitte ka üleliia palju. Selles mõttes oleks siiski loogiline, et suvel vähemalt samamoodi lasteaia töö on korraldatud, et vanemad ei pea otsima valverühma kuskilt “linna pealt” vaid lahti on ka oma lasteaed. Et see ka päris õige poleks, et lasteaednikel nüüd veel 6 nädalat jutti puhkust tuleb, osa on põhimõtteliselt siiski ära puhatud. Kvaliteetselt või mitte, see on iseküsimus, aga täiskohaga töö lasteaiaõpetajatel see eriolukorra aeg kaugeltki olnud ei ole. Pigem on see olnud täiskohaga kooliõpetajatel.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Esileht Väikelaps Lasteaiad suvel