Esileht Väikelaps Lasteaiad suvel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: Lasteaiad suvel

Postitas:
Kägu

Kui terves lasteaias on avatud vaid üks rühm (minu lapse lasteaias nii on), siis on ju selge, et kõikide rühmade kõik õpetajad ei ole teinud viimasel kuuel nädalal täiskohaga tööd. Kord nädalas pannakse tõesti üks video ka meie oma sotsiaalmeediasse ja mingil määral suheldakse, aga mitte ka üleliia palju. Selles mõttes oleks siiski loogiline, et suvel vähemalt samamoodi lasteaia töö on korraldatud, et vanemad ei pea otsima valverühma kuskilt “linna pealt” vaid lahti on ka oma lasteaed. Et see ka päris õige poleks, et lasteaednikel nüüd veel 6 nädalat jutti puhkust tuleb, osa on põhimõtteliselt siiski ära puhatud. Kvaliteetselt või mitte, see on iseküsimus, aga täiskohaga töö lasteaiaõpetajatel see eriolukorra aeg kaugeltki olnud ei ole. Pigem on see olnud täiskohaga kooliõpetajatel.

Kollektiivpuhkuse üle ei otsusta lasteaed, see on KOV rida. Nii kahju, kui see ka pole. Ja on ka lasteaedu, kus ei ole valverühma, vaid kõik rühmad töötavad, st isegi kui lapsi ei tule, siis õpetajad käivad tööjuures muid tegevusi tegemas. Mõnes lasteaias tehakse lausa remonti. Miks meile meeldib teiste rahakotis tuhlata ja teiste vaba aega sisustada ning üldistada?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need kes siin räägivad, et praegu õpetajetel puhkus ja võivad suvel tööl küll käia, ei näe suuremat pilti. Peale suve tuleb otsa terve uus hooaeg. Praegune eriolukord ei ole kellelegi kerge ja seda puhkuseks nimetada just ei saa. Enne uut hooaega vajab õpetaja puhkust, et järgmised 10 kuud tööl käia.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ei olnud võimalust koju jääda, siis oleks pidanud tööl edasi käima. Nii ongi. Tegelikult on ju lasteaiad suletud juulis ainult. Seega eeldusel, et lapsel on 2 vanemat (vahet pole, kas elavad koos või mitte) oleks saanud hoida last kuu aega kodus nii et 2 ndl puhkab üks ja 2 ndl puhkab teine ja ka siis saab veel juulis 2 ndl üks puhata ja 2 ndl teine puhata.

korraldad teiste elu ?

Ei korralda. Igaüks korraldab ikka ISE, mitte ei looda, et kohalik omavalitsus või lasteaed seda korraldab.

Parem olge õnnelikud, kui teil on veel suvel töö!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui terves lasteaias on avatud vaid üks rühm (minu lapse lasteaias nii on), siis on ju selge, et kõikide rühmade kõik õpetajad ei ole teinud viimasel kuuel nädalal täiskohaga tööd. Kord nädalas pannakse tõesti üks video ka meie oma sotsiaalmeediasse ja mingil määral suheldakse, aga mitte ka üleliia palju. Selles mõttes oleks siiski loogiline, et suvel vähemalt samamoodi lasteaia töö on korraldatud, et vanemad ei pea otsima valverühma kuskilt “linna pealt” vaid lahti on ka oma lasteaed. Et see ka päris õige poleks, et lasteaednikel nüüd veel 6 nädalat jutti puhkust tuleb, osa on põhimõtteliselt siiski ära puhatud. Kvaliteetselt või mitte, see on iseküsimus, aga täiskohaga töö lasteaiaõpetajatel see eriolukorra aeg kaugeltki olnud ei ole. Pigem on see olnud täiskohaga kooliõpetajatel.

Misasja, sa oleks nõus, et sinu ausalt välja teenitud suvepuhkus asendatakse mingisuguse varakevadise töökoha ja kodu vahet tiksumisega, kus osal päevadest teed oma tööandja juures remonti, küürid aknaid, sorteerid laste töid, kirjutad põhjalikke aruandeid (lasteaias nt 24 lapse kohta põhjalik kirjeldav analüüs kõigi olulisemate valdkondade kaupa), suhtled vajadusel 24/7 klientide ja nende vanematega, samal ajal kantseldad veel kodus oma koduõppe lapsi, kuskil käia ei saa (sest karantiin) – nii nädalaid järjest ja siis öeldakse, et see ongi su selle aasta puhkus?!

Loomulikult pole suurema osa lasteaednike tööpäevad olnud praegu 7 t päevas 5 päeva nädalas, aga kõik õpetajad on siiski teinud oma tööülesandeid sellises mahus, nagu tööandjal neid ette anda on, ja seaduse järgi EI OLE töötaja vastutav (ei pea ohverdama ei oma palka ega puhkusepäevi), kui tööandjal lihtsalt pole parasjagu tööd anda, kuna lapsi on kohal nii vähe. Sama moodi ei küsi keegi valves olnud kiirabitöötajalt palka tagasi, kui sel ööl, mil ta valves oli, väljakutseid ei tulnudki.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma küsiks kõigilt õelutsejatelt, kuidas teile meeldiks pandeemia ajal töötada eesliinil ilma igasuguste kaitsevahenditeta? Kumba te valite- kodukontor enda pere keskel või aktiivne suhtlust ja 2+2 nõuet välistav töö? Ma ei arva küll, et need nädalad on olnud puhkusenädalad. Olen käinud reaalselt tööl, olnud igapäevaselt kättesaadav lastele ja nende vanematele, lisaks teinud koduõpet enda lastele, kellest üks on koolilaps ja kaks lasteaialapsed. Ja nüüd selle kõige peale mingi osa rahvast arvab, et lasteaiaõpetajad on niisama lulli löönud ja puhanud.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Misasja, sa oleks nõus, et sinu ausalt välja teenitud suvepuhkus asendatakse mingisuguse varakevadise töökoha ja kodu vahet tiksumisega, kus osal päevadest teed oma tööandja juures remonti, küürid aknaid, sorteerid laste töid, kirjutad põhjalikke aruandeid (lasteaias nt 24 lapse kohta põhjalik kirjeldav analüüs kõigi olulisemate valdkondade kaupa), suhtled vajadusel 24/7 klientide ja nende vanematega, samal ajal kantseldad veel kodus oma koduõppe lapsi, kuskil käia ei saa (sest karantiin) – nii nädalaid järjest ja siis öeldakse, et see ongi su selle aasta puhkus?!

Loomulikult pole suurema osa lasteaednike tööpäevad olnud praegu 7 t päevas 5 päeva nädalas, aga kõik õpetajad on siiski teinud oma tööülesandeid sellises mahus, nagu tööandjal neid ette anda on, ja seaduse järgi EI OLE töötaja vastutav (ei pea ohverdama ei oma palka ega puhkusepäevi), kui tööandjal lihtsalt pole parasjagu tööd anda, kuna lapsi on kohal nii vähe. Sama moodi ei küsi keegi valves olnud kiirabitöötajalt palka tagasi, kui sel ööl, mil ta valves oli, väljakutseid ei tulnudki.

Sama asi – sunnitud puhkus või poolpuhkus – on ju ka paljudel lapsevanematel. See tähendab, et suveks on tavapärasest suurem hulk inimest oma puhkuse “ära puhanud”. Selge, et lasteaiakohta on sel suvel vaja rohkematel inimestel kui “tavalistel aastatel”.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama asi – sunnitud puhkus või poolpuhkus – on ju ka paljudel lapsevanematel. See tähendab, et suveks on tavapärasest suurem hulk inimest oma puhkuse “ära puhanud”. Selge, et lasteaiakohta on sel suvel vaja rohkematel inimestel kui “tavalistel aastatel”.

No kui paljudel siis? Mina ja minu tutvusringkonnas pole kedagi, kes ei saaks suvel puhata. Pealegi, lapsel on ju 2 vanemat, ehk ühel neist on ikka puhkus, kui lasteaed on kinni.
Selge see, et on ka neid, kes peavad suvel töötama- neile ongi avatud asenduslasteaed, meeldigu see sulle või mitte!

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meie lasteaias töötab praegu 2 rühma ja rühmas on 1 inimene tööl st valvab lapsi, koristab, söödab ja peseb nõud.
Töötajatel olid valikud:
1. Töö lasteaias, töötasu ja töökoormus vähendatud 30%
2. Palgata puhkus
3. Töö sotsiaalvaldkonnas (õpiraskustega õpilaste õpetamine, vanurite abistamine jms) või heakorra tööd (parkide jms koristamine)

Kõik õpetajad peavad suhtlema lapsevanematega, panema koduseid õppeülesandeid, märkima puudujaid, tegema koolikaarte, kirjutama analüüse jms.(ka need, kes pole lasteaias tööl)
Paljud töötajad tegelevad veel oma laste koduõppega ka.

Miks ma peaksin veel suvel oma puhkuse ajast töötama?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meie lasteaias on koha vajajatele liitrühm lahti. Kuna kõigile õpetajatele eriolukorra ajal ilmselgelt täisajaga tööd ei jätkunud siis rühmade kaupa olid õpetajad järjest 2 nädalat puhkusel.
Mina tean päris mitmeid lapsevanemaid, kes eriolukorra tõttu on juba nüüd mitu puhkusenädalat välja võtnud ning kindlasti ei saa lasteaialast suveks koju jätta. Lisaks on näiteks minu tööandjal kollektiivpuhkused suvel ja talvel ning seda puhkuse osa, mida töötaja ise valida saab, jääb üle vähe. Seega “kumbki vanem võtab 2 nädalat puhkust ja ongi lasteaia kollektiivpuhkuse aeg kaetud” variant alati ei päde.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vist oleneb väga KOVist. Minu väga hea sõbranna, kes on lasteaias õpetaja on reaalselt 1 päeva terve selle perioodi juures tööl käinud (neid pabereid ja dokumente korrastamas käinud, millest eelnevalt jutt oli), kuid saab ülejäänud kodus oldud aja eest täis palka ja varsti tõesti algamas ka kollektiivpuhkus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kollektiivpuhkus on juulis. Kes peab juulis kindlasti tööl käima, saab KOVi poolt hallatud lastehoidu kasutada.
Meie pere pani puhkuseplaanid juba jaanuaris paika (enne seda koroonajama), nii et arvestame ikkagi sellega, et juulis koolieelsed haridusasutused puhkavad. Mina sain just lasteaiaealiste laste olemasolu pärast osa puhkust juuliks. Ma ei saa seda enam muuta, ülemus ei hakka minu pärast terve kollektiivi puhkuseplaane ümber tegema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lasteaiaõpetajana puhanud küll terve see aeg ei ole. Mida ma siis teinud olen? Iga nädal tööl olnud , lapsevanematega suhelnud, saatnud kodus olevatele lastele kodutöid, täitnud Eliisi, koostanud koolikaarte. Miks lasteaiaõpetajad peaks olema ebavõrdsemas seisus kui kooliõpetajad? Koolid minu teada on suvel jätkuvalt kinni. Lasteaiad ei ole süüdi selles, et olukord selline on nagu ta on, miks siis meie suurimat karistust peame kandma?

Ahh ära esine. Mis tööd sa seal kodus niiväga oled teinud? Said 2 kuud puhkust kevadel. Meie lasteaed saatis teate, et suvel kinni ei lähe (nagu alati), igati õigustatud, vanemate puhkused on juba raisatud ja kasvatajad juba oma puhkuse saanud.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahh ära esine. Mis tööd sa seal kodus niiväga oled teinud? Said 2 kuud puhkust kevadel. Meie lasteaed saatis teate, et suvel kinni ei lähe (nagu alati), igati õigustatud, vanemate puhkused on juba raisatud ja kasvatajad juba oma puhkuse saanud.

Jäägu sulle sinu arvamus, aga puhkus see nüüd siiski ei olnud.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ootan ka meie lasteaialt seda sammu ja teadet, et nad suvepuhkusele ei lähe. Oleks aus

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Rühmas 22 last.
11 vanemat käivad aktiivselt tööl (st ei ole saadetud kodukontorisse).
5 vanemat on kodukontoris
3 väikelapsega kodused
2 iluteenuseid pakkuvad FIE´d (ei ole töötud)
1 pere mõlemad vanemad käivad välismaal tööl- hetkel kodused

Suvel kohta ei vaja neist otseselt keegi. Meil on rühmas (majas) need küsitlused juba tehtud.

Vaadates ka oma lähedaste hetkeseisu, siis kedagi pole koondatud ega sundpuhkusele saadetud. Mõnel on ehk kokkuleppel vähendatud palka aga ei mingit sunniviisilist puhkamist või lihtsalt kodus passimist. Ametid pole ka teab mis peened vaid ikka tavaline teenindus, riigisektor ja natuke eraettevõtlust ka.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lasteaiaõpetajana puhanud küll terve see aeg ei ole. Mida ma siis teinud olen? Iga nädal tööl olnud , lapsevanematega suhelnud, saatnud kodus olevatele lastele kodutöid, täitnud Eliisi, koostanud koolikaarte. Miks lasteaiaõpetajad peaks olema ebavõrdsemas seisus kui kooliõpetajad? Koolid minu teada on suvel jätkuvalt kinni. Lasteaiad ei ole süüdi selles, et olukord selline on nagu ta on, miks siis meie suurimat karistust peame kandma?

Ära trolli!
Ühelgi vanemal ei olnud kohustust oma põhipuhkust koroona ajal ära puhata – iga vald tagas vajaminevas mahus valverühmad nendele peredele, kus vanemate vältimatute koduväliste töökohustuste tõttu säilis ka kriisiajal vajadus last lasteaias hoida. Kui sina EELISTASID selle asemel oma puhkuse välja võtta, on see sinu isiklik valik, mitte lasteaiaõpetajate süü, kes ei istunud kodus vabast tahtest.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru lapsevanematest, kes soovivad/vajavad võimalust, et lapsed saaks suvel lasteaias käia.

Kuid lasteaiaõpetajana ja kahe algklassi lapse emana, oleks mina ja mu lapsed väga kurvad, kui ma peaks terve suvi nüüd tööl olema.

Ja sa arvad, et see laste ja sinu kurb olemine huvitab tööandjat? Kui rahakotis puhub ka tuul, siis on veel kurvem.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina näiteks otsin tööd ja seis on juba päris vilets. Rääkisin ühe tööandjaga, aga nemad ootavad, et hotellid lahti tehtaks ja siis neil on tööd ja saavad uusi töötajaid võtta. Aega ei tea mitte keegi öelda, et mil see juhtuda nüüd võib. Lasteaiast aga tahetakse täpselt teada, et millal lapsed tuuakse. Kuupäevaliselt suisa vaja teada anda. Kui teaks ette midagi, oleks omalgi toredam, aga ei tea. Kevadel juba oli küsitlus ja see täidetud, et arvestaks terve suvega, sest ette ei tea. Siis olid tigedad näod. Nüüd on kõik veelgi segasem ja mida siin ette peaks teada olema küll. Eriti kui otsitakse tööd. Huvitav, et kui maksta kohatasu, siis miks peab veel eraldi aru andma, et mis päevadel laps tuleb. Kas kaose asemel võetakse teine laps asemele selle kohatasu eest või. Kui lasteaed on lahti nagunii, milleks selline aruandlus vajalik on.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on kõik veelgi segasem ja mida siin ette peaks teada olema küll. Eriti kui otsitakse tööd. Huvitav, et kui maksta kohatasu, siis miks peab veel eraldi aru andma, et mis päevadel laps tuleb. Kas kaose asemel võetakse teine laps asemele selle kohatasu eest või. Kui lasteaed on lahti nagunii, milleks selline aruandlus vajalik on.

Teada on vaja sellepärast, et lasteaia töökorraldust planeerida. Laste arvust ju sõltub mitu rühma tuleb avada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on kõik veelgi segasem ja mida siin ette peaks teada olema küll. Eriti kui otsitakse tööd. Huvitav, et kui maksta kohatasu, siis miks peab veel eraldi aru andma, et mis päevadel laps tuleb. Kas kaose asemel võetakse teine laps asemele selle kohatasu eest või. Kui lasteaed on lahti nagunii, milleks selline aruandlus vajalik on.

Teada on vaja sellepärast, et lasteaia töökorraldust planeerida. Laste arvust ju sõltub mitu rühma tuleb avada.

Kas seda jooksvalt ei saa komplekteerida ilma, et lapsevanematelt kuupäevi välja pressitaks? Kuidas vanemad elu ette teadma peaksid, eriti praeguses eriolukorras. Ongi elu üks päev korraga. Täna võib tööd olla, homme enam pole ja vastupidi. Lasteaiavalmidus peaks olema koguaeg kui lasteaed on suvel lahti. Vabalt võib olla, et saan kõne, et alates homsest või ülehomsest on sulle tööd pakkuda. Siis täpselt nii ongi, et saan ühe päeva lasteaeda ette teatada. Ära ei saa ka tööd öelda, kui juba niigi raske seis. Pealegi on juba kevadel märgitud. Milleks nüüd uuesti jälle vaja. Lasteaed ei ole terve suvi lahti. Tuleb neil ka suvel kollektiivpuhkus ja on avatud teine valvelasteaed. Tegelikult käib iga suvi triangel sellega. Pudru ja kapsad koos. Nüüd vaja veel segasemaks ajada. Minu jaoks on arusaamatu selline asjade käikja tegelikult võtab üldse isu ära lasteaiaga koostööd teha. Täpselt selline tunne ongi, et ajaks asju vaid vallaga ja valda ka ju makstakse lasteaiatasu. Ainult nii saaks segadust vähemaks.
Näiteks graafikuga vahetustega tööl on samamoodi, et elu ette ei tea. Võib olla see graafik paigas, aga see lüüakse sassi kui keegi töötajatest haigestub ja keegi peab asendama, kel varem oli märgitud vaba päev.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas seda kõike polekski mõistlik lasteaia direktoriga rääkida? Et minu töö on selline, et pean töövalmiduses olema kogu perioodi x-y.2020 ja laps on sel ajal potentsiaalselt tulemas lasteaeda, aga kui selles ajavahemikus tekib vabu päevi või perioode, siis ma last ei too, see võib aga selguda väga vahetult enne, seega nädalaid/kuid ette teatada ei saa.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kõigile lastele, kes peavad kollektiivpuhkuse ajal lasteaias käima, on ju garanteeritud koht asenduslasteaias. Ehk siis selles osas ei ole midagi teistmoodi kui eelnevatel aastatel. Või kuidas lasteaiad peaks puhkuseid planeerima? Töötajatele ütlema, et võib olla saate puhkust? Kuna lapsevanematelt ei tohi kuupäevasid “väljapressida”, siis oleme ootel, et äkki keegi tahab homme tulla?? Ja kui lasteaiad suvel ei puhka, millal nad siis puhkavad? Sügisel, talvel? Tõesti jääb üha enam mulje, et lasteaiaõpetajad on ühiskonnas tühi koht, keda hea materdada. Aga kõigile trollijatele teadmiseks, et ka lasteaiaõpetajatel on lapsed ja pered ning sellest tulenevalt vaja suvist elukorraldust planeerida.
Üldse ei imesta, et õpetajatest pidevalt puudus on.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kõigile lastele, kes peavad kollektiivpuhkuse ajal lasteaias käima, on ju garanteeritud koht asenduslasteaias. Ehk siis selles osas ei ole midagi teistmoodi kui eelnevatel aastatel. Või kuidas lasteaiad peaks puhkuseid planeerima? Töötajatele ütlema, et võib olla saate puhkust? Kuna lapsevanematelt ei tohi kuupäevasid “väljapressida”, siis oleme ootel, et äkki keegi tahab homme tulla?? Ja kui lasteaiad suvel ei puhka, millal nad siis puhkavad? Sügisel, talvel? Tõesti jääb üha enam mulje, et lasteaiaõpetajad on ühiskonnas tühi koht, keda hea materdada. Aga kõigile trollijatele teadmiseks, et ka lasteaiaõpetajatel on lapsed ja pered ning sellest tulenevalt vaja suvist elukorraldust planeerida.

Üldse ei imesta, et õpetajatest pidevalt puudus on.

Mida nad siis kollektiivpuhkusel teevad? On lasteaias või? Ei tea kuidas, kui lasteaed on kinni? Kui vanemad paljud saavad korraga vaid 2 nädalat puhkust, siis nemad puhkavad kuu. Tegelikult on väga hästi näha kasvatajate suhtumisest suvesse, kus imestavad, et vanemad terve suve puhata ei saa ja, et vanavanemad käivad ka tööl. Kui omal nii poleks, ei imestaks ju ka ja saaks aru, mitte ei kempleks lapsevanematega. Kas ei taha aru saada või ei saagi, lihtsalt liiga veider.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa täpselt aru, mida mõeldakse, et mida õpetaja kollektiivpuhkuse ajal teeb….?
Selleks ajaks on lastele ettenähtud avatud asenduslasteaed kui oma lasteaed kinni on.
See, et inimene on valinud töö, kus ta saab suvel 2 nädalat puhata, on ju selle inimese enda valik. Lasteaiad on ajast aega suvel kuuaega kinni olnud. Muul ajal ei saagi puhkust võtta, kuna on õppehooaeg. Ja see tähendaks asendusõpetajate ja lisaraha leidmist. Neid kahte teatavasti lasteaedades jalaga segada ei ole.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa täpselt aru, mida mõeldakse, et mida õpetaja kollektiivpuhkuse ajal teeb….?

Selleks ajaks on lastele ettenähtud avatud asenduslasteaed kui oma lasteaed kinni on.

Jah ja seal on ka teised kasvatajad ju. Siis tuleb ka neil kollektiivpuhkus ja tuleb kolmas lasteaed jälle uute kasvatajatega. Meil on see nii.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mida siis õpetajad tegema peavad, et teie laps terve suve ilma puhkuseta peab olema ning nagu aru saada, siis eelnevad suved majast majja on käinud? See ei ole ju ka normaalne ja aus lapse suhtes. Millal Teie laps puhata saab?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mida siis õpetajad tegema peavad, et teie laps terve suve ilma puhkuseta peab olema ning nagu aru saada, siis eelnevad suved majast majja on käinud? See ei ole ju ka normaalne ja aus lapse suhtes. Millal Teie laps puhata saab?

Ja milline on sinu pakutud lahendus? Suviti on tööpakkumisi rohkem, otsitakse ka hooajatöölisi, mis talvel puudub. Kui talvel niigi istuda lapsega kodus, siis terve aasta seda ja teha ei saa. Kui minna suve algul uude töökohta, siis on päris ilmselge, et 6 kuu jooksul pole ette nähtud ühtegi puhkust. Millises töökohas puhatakse terve suvi? Eelnevates töökohtades on see 2 nädalat korraga olnud, aastas 1 kuu ja pole ka alati see suve peale sattunud.
Ma olen praktiliselt pea 4 aastat juba lapsega kodune olnud. Lasteaias pole ta iga päev käinudki. Tihedamini on käinud siis kui olen hooajatöid teinud, mis just nimelt ongi suvel. Ka on käinud tihedamalt siis kui olen mitut töökohta proovinud. Nagu ikka, on olnud ära tulemise üks põhjustest lasteaed, sest ajad ei klapi just nii, nagu kasvatajatele meeldiks. Tahavad hommikul hiljem tööle minna ja õhtul varem koju saada ja terve suve puhata ka. Tead, see on nii absurdne juba, et kogu see krempel ajab päris öökima juba.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Sa ei saa aru, et on olemas asenduslasteaiad? Ma sooviks ka, et me elaksime ideaalmaailmas, kus kõik inimesed saaksid terve suve puhata ja et koroonat ei oleks olemas jne. Paraku on nii, et riik ei pea Sinu pere elukorraldust organiseerima.
…ja mida see tähendab, et õpetaja tahab hiljem tööle ja varem koju? Sellisel juhul soovitan pöörduda direktori poole. Asutuse tööaeg on täpselt paika pandud ja ei lähtu õpetaja soovidest!

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Sa ei saa aru, et on olemas asenduslasteaiad? Ma sooviks ka, et me elaksime ideaalmaailmas, kus kõik inimesed saaksid terve suve puhata ja et koroonat ei oleks olemas jne. Paraku on nii, et riik ei pea Sinu pere elukorraldust organiseerima.

Ära palun aja rumalat juttu ilma lugemata ja süvenemata. Koroona pole ka ainult lasteaias, vaid on ka muud asutused sellest mõjutatud. Kohatasu maksavad ka lapsevanemad aastaringi, mitte vaid talvel.
Sina ei pea ka lasteaias töötama kui ei meeldi ja ei taha.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et inimene on valinud töö, kus ta saab suvel 2 nädalat puhata, on ju selle inimese enda valik. Lasteaiad on ajast aega suvel kuuega kinni olnud. Muul ajal ei saagi puhkust võtta, kuna on õppehooaeg. Ja see tähendaks asendusõpetajate ja lisaraha leidmist. Neid kahte teatavasti lasteaedades jalaga segada ei ole.

Nii nunnu lugeda, et lasteaiaõpetaja on valinud töö 56-päevase suvepuhkuse pärast 😛

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Esileht Väikelaps Lasteaiad suvel