Esileht Väikelaps Lasteaiad suvel

Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )

Teema: Lasteaiad suvel

Postitas:

Sinu teadmiste pagasi täiendamiseks annan teada, et õpetajad ei puhka 56 päeva! Ja mis selles imelikku on, kui kellegi eriala valikul on olnud üks kriteerium suvel puhkamine? Kas keegi võiks üldse arvata, et inimene suudaks lasteaias töötada ainult suvepuhkuse pärast? See inimene ei ole ilmselt olnud ühtegi päeva koos 20 lapsega rühmas.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.04 09:05; 28.04 16:34; 30.04 14:04; 30.04 14:33; 30.04 14:41; 30.04 15:05; 30.04 15:12; 01.05 08:39; 01.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa täpselt aru, mida mõeldakse, et mida õpetaja kollektiivpuhkuse ajal teeb….?

Selleks ajaks on lastele ettenähtud avatud asenduslasteaed kui oma lasteaed kinni on.

See, et inimene on valinud töö, kus ta saab suvel 2 nädalat puhata, on ju selle inimese enda valik. Lasteaiad on ajast aega suvel kuuega kinni olnud. Muul ajal ei saagi puhkust võtta, kuna on õppehooaeg. Ja see tähendaks asendusõpetajate ja lisaraha leidmist. Neid kahte teatavasti lasteaedades jalaga segada ei ole.

Nii nunnu lugeda, et lasteaiaõpetaja on valinud töö 56-päevase suvepuhkuse pärast ????

Pole see kägu, keda tsiteerid, kuid mind mõjutab küll muuhulgas ka pikk puhkus (= võimalus olla koos omaenda väikeste lastega peaaegu terve suve) jätkama selles siiski veel suhteliselt vähe tulu toovas, vaimselt väga koormavas, ehkki põnevas ametis. Mulle meeldib õpetajatöö väga, aga ma pole kindel, kas ma seda just sellisel kujul või mahus teeksin, kui töö- ja puhkeaja tasakaal oleks praegusest väga erinev.

Muus osas aga:

1) Lasteaedades on kollektiivpuhkused suvel, sest see on ainus periood, mil ei toimu planeeritud õppe-kasvatustegevusi, suuremal osal vanematest või vanavanematest on puhkused samuti suvel ja seega on suveperioodidel kohal vähem lapsi ning seega mõjutab osa töötajate eemalolek või ka lasteaia mõnenädalane kinniolek peresid kõige vähem. Kui õpetajad võtaksid oma pikka puhkust välja muudel aastaaegadel, mil lapsi on kohal väga palju, siis muudaks see töökorralduse äärmiselt keeruliseks, kulukamaks, lastele ebameeldivamaks (sest nendega jõuaks tegeleda veel vähem täiskasvanuid lapse kohta, kui praegu).

2) Kollektiivpuhkused üldiselt pole kõigis omavalitsuse lasteaedades samal ajal, st omavalitsus peab tagama, et kogu aasta vältel oleks valla peredele, kel puudub võimalus suvel puhata, tagatud koht mis tahes valla lasteaias. Jah, see on vanemale tülikam ja võib olla ka lapsele võõras, aga siiski – kui vaja asenduslasteaeda/lasteaedu kasutada, siis vaja. Oma pere- ja tööelu ühildamine on siiski eeskätt iga vanema enda valikute, sh tööalaste valikute küsimus. Nii nagu lasteaiaõpetajaks õppinud inimene on oma elukutset valides ning pere luues läbi mõelnud selle, kuidas hakkab välja nägema tema ja ta laste elukorraldus vanema tööloleku ajal, sh suvel, samuti peab töökohta valides ja peret planeerides asjaolud läbi mõtlema ka iga teine inimene ju. Igatahes ei saa ükski pere öelda, et lasteaed jätab ta sundseisu: tegelikkuses ON igale valda sisse kirjutatud lapsele aasta läbi koht tagatud, iseasi, kui mugav selle võimaluse kasutamine perele tundub.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 15:01; 30.04 09:39; 30.04 12:28; 30.04 15:20; 30.04 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu teadmiste pagasi täiendamiseks annan teada, et õpetajad ei puhka 56 päeva! Ja mis selles imelikku on, kui kellegi eriala valikul on olnud üks kriteerium suvel puhkamine? Kas keegi võiks üldse arvata, et inimene suudaks lasteaias töötada ainult suvepuhkuse pärast? See inimene ei ole ilmselt olnud ühtegi päeva koos 20 lapsega rühmas.

Nojah. Sellisest poolikust töö tegemisest ei saagi kunagi midagi head tulla, aga näha on ja päris tugevalt kahjuks. Mitte ainult suvel, vaid aastaringselt. Suvel on lihtsalt topelt veel.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.04 11:41; 30.04 11:48; 30.04 12:08; 30.04 14:17; 30.04 14:36; 30.04 14:44; 30.04 15:08; 30.04 15:28; 30.04 16:26; 30.04 19:19; 30.04 20:03; 01.05 13:04; 03.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida siis õpetajad tegema peavad, et teie laps terve suve ilma puhkuseta peab olema ning nagu aru saada, siis eelnevad suved majast majja on käinud? See ei ole ju ka normaalne ja aus lapse suhtes. Millal Teie laps puhata saab?

Ja milline on sinu pakutud lahendus? Suviti on tööpakkumisi rohkem, otsitakse ka hooajatöölisi, mis talvel puudub. Kui talvel niigi istuda lapsega kodus, siis terve aasta seda ja teha ei saa. Kui minna suve algul uude töökohta, siis on päris ilmselge, et 6 kuu jooksul pole ette nähtud ühtegi puhkust. Millises töökohas puhatakse terve suvi? Eelnevates töökohtades on see 2 nädalat korraga olnud, aastas 1 kuu ja pole ka alati see suve peale sattunud.

Ma olen praktiliselt pea 4 aastat juba lapsega kodune olnud. Lasteaias pole ta iga päev käinudki. Tihedamini on käinud siis kui olen hooajatöid teinud, mis just nimelt ongi suvel. Ka on käinud tihedamalt siis kui olen mitut töökohta proovinud. Nagu ikka, on olnud ära tulemise üks põhjustest lasteaed, sest ajad ei klapi just nii, nagu kasvatajatele meeldiks. Tahavad hommikul hiljem tööle minna ja õhtul varem koju saada ja terve suve puhata ka. Tead, see on nii absurdne juba, et kogu see krempel ajab päris öökima juba.

Kulla lapsevanem – ma tõesti ei usu, et sa päriselt oled loobunud sobivatest töökohtadest seetõttu, et sinu lapse õpetaja soovib hiljem tööle tulla või enne oma tööaja lõppu töölt ära minna?! Vaevalt, et see päris nii olnud on, eks ju?

Kirjutad, et “kui talvel istuda lastega niikuinii kodus”, siis suvel ei saa sama teha. Loomulikult pole see võimalik ega ka vajalik: esiteks pole vaja talv läbi lastega kodus istuda ja teiseks, kui elu on nii halvasti läinud, et lihtsalt pole endale pikalt tööd leidnud, siis loomulikult tulebki suvel sobiva töökoha leidudes tööle minna ja vajadusel kasutada nii oma lasteaia kui valvelasteaia teenust. Mis seal siis nüüd nii ületamatult keerulist või vihaleajavat on, pigem ju tore, et sul siiski on võimalik tööle minna?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 15:01; 30.04 09:39; 30.04 12:28; 30.04 15:20; 30.04 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks on lasteaiaõpetajate pikk puhkus pidevalt hambus? seadusega on ettenähtud 42 päeva, osad KOV on selle võrdsustanud kooliõpetajate puhkusega, seega 56 päeva.
samas on avaliku teenistujate puhkus 35 + max10 päeva staazi pealt st et 45 päeva(mis on 3 päeva pikem, kui lasteaiaõpetaja oma)
Mina lasteaiaõpetajana puhkaksin hea meelega ka sügisel ja kevadel, no ei anta mulle seda puhkust, olen korduvalt küsinud 😉

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:31; 30.04 16:11; 03.05 11:16; 11.05 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida siis õpetajad tegema peavad, et teie laps terve suve ilma puhkuseta peab olema ning nagu aru saada, siis eelnevad suved majast majja on käinud? See ei ole ju ka normaalne ja aus lapse suhtes. Millal Teie laps puhata saab?

Ja milline on sinu pakutud lahendus? Suviti on tööpakkumisi rohkem, otsitakse ka hooajatöölisi, mis talvel puudub. Kui talvel niigi istuda lapsega kodus, siis terve aasta seda ja teha ei saa. Kui minna suve algul uude töökohta, siis on päris ilmselge, et 6 kuu jooksul pole ette nähtud ühtegi puhkust. Millises töökohas puhatakse terve suvi? Eelnevates töökohtades on see 2 nädalat korraga olnud, aastas 1 kuu ja pole ka alati see suve peale sattunud.

Ma olen praktiliselt pea 4 aastat juba lapsega kodune olnud. Lasteaias pole ta iga päev käinudki. Tihedamini on käinud siis kui olen hooajatöid teinud, mis just nimelt ongi suvel. Ka on käinud tihedamalt siis kui olen mitut töökohta proovinud. Nagu ikka, on olnud ära tulemise üks põhjustest lasteaed, sest ajad ei klapi just nii, nagu kasvatajatele meeldiks. Tahavad hommikul hiljem tööle minna ja õhtul varem koju saada ja terve suve puhata ka. Tead, see on nii absurdne juba, et kogu see krempel ajab päris öökima juba.

Kulla lapsevanem – ma tõesti ei usu, et sa päriselt oled loobunud sobivatest töökohtadest seetõttu, et sinu lapse õpetaja soovib hiljem tööle tulla või enne oma tööaja lõppu töölt ära minna?! Vaevalt, et see päris nii olnud on, eks ju?

Kirjutad, et “kui talvel istuda lastega niikuinii kodus”, siis suvel ei saa sama teha. Loomulikult pole see võimalik ega ka vajalik: esiteks pole vaja talv läbi lastega kodus istuda ja teiseks, kui elu on nii halvasti läinud, et lihtsalt pole endale pikalt tööd leidnud, siis loomulikult tulebki suvel sobiva töökoha leidudes tööle minna ja vajadusel kasutada nii oma lasteaia kui valvelasteaia teenust. Mis seal siis nüüd nii ületamatult keerulist või vihaleajavat on, pigem ju tore, et sul siiski on võimalik tööle minna?

Mul on kogemusi, et võrrelda 10 aasta taguse ajaga. Tõesti ei toimunud sellist tsirkust lasteaias siis ei selle suve ümber, ega ka ei survestanud ükski kasvataja last õhtuti varem ära viia ja hommikuti hiljem tuua. Kõik toimis siis ja on tõesti praegusel ajal palju keerulisem tööl käia lasteaias käiva lapse kõrvalt, kui oli 10 aastat tagasi. Palju on muutunud ja kahjuks mitte paremuse poole. Teenuse kvaliteet on oluliselt langenud. Veel 10 aastat tagasi polnud kahju maksta lasteaiatasu, ei mõelnudki sellele. Järelikult oligi kõik normaalne ja korralik teenus. Nüüd on küll nii, et rahast hakkab kahju.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.04 11:41; 30.04 11:48; 30.04 12:08; 30.04 14:17; 30.04 14:36; 30.04 14:44; 30.04 15:08; 30.04 15:28; 30.04 16:26; 30.04 19:19; 30.04 20:03; 01.05 13:04; 03.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemusi, et võrrelda 10 aasta taguse ajaga. Tõesti ei toimunud sellist tsirkust lasteaias siis ei selle suve ümber, ega ka ei survestanud ükski kasvataja last õhtuti varem ära viia ja hommikuti hiljem tuua. Kõik toimis siis ja on tõesti praegusel ajal palju keerulisem tööl käia lasteaias käiva lapse kõrvalt, kui oli 10 aastat tagasi. Palju on muutunud ja kahjuks mitte paremuse poole. Teenuse kvaliteet on oluliselt langenud. Veel 10 aastat tagasi polnud kahju maksta lasteaiatasu, ei mõelnudki sellele. Järelikult oligi kõik normaalne ja korralik teenus. Nüüd on küll nii, et rahast hakkab kahju.

Ma olen oma kolme lapsega olnud lasteaiaga seotud peaaegu 15 aastat, aga mitte kordagi pole mul kästud lapsele varem järele tulla ega hiljem tuua. Kui see sinu lapse lasteaias nii on, siis ära üldista ja selles osas võid pöörduda juhtkonna poole. Kui lasteaed on avatud, siis ei tohiks küll keegi keelata lapsele järele tulla nii, nagu õpetaja soovib. Võibolla on su lapse päevad olnud liiga pikad ja on pööratud sellele tähelepanu? Mina jõuan kahjuks oma lapsele tihti järele 15. min enne lasteaia sulgemist ja näen ise, et ta on pikkadest päevades mõnikord väga väsinud.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.04 09:24; 28.04 10:08; 28.04 10:14; 28.04 10:19; 28.04 18:08; 29.04 22:51; 30.04 11:59; 30.04 18:44; 30.04 19:39; 01.05 16:09; 02.05 15:17; 08.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemusi, et võrrelda 10 aasta taguse ajaga. Tõesti ei toimunud sellist tsirkust lasteaias siis ei selle suve ümber, ega ka ei survestanud ükski kasvataja last õhtuti varem ära viia ja hommikuti hiljem tuua. Kõik toimis siis ja on tõesti praegusel ajal palju keerulisem tööl käia lasteaias käiva lapse kõrvalt, kui oli 10 aastat tagasi. Palju on muutunud ja kahjuks mitte paremuse poole. Teenuse kvaliteet on oluliselt langenud. Veel 10 aastat tagasi polnud kahju maksta lasteaiatasu, ei mõelnudki sellele. Järelikult oligi kõik normaalne ja korralik teenus. Nüüd on küll nii, et rahast hakkab kahju.

Ma olen oma kolme lapsega olnud lasteaiaga seotud peaaegu 15 aastat, aga mitte kordagi pole mul kästud lapsele varem järele tulla ega hiljem tuua. Kui see sinu lapse lasteaias nii on, siis ära üldista ja selles osas võid pöörduda juhtkonna poole. Kui lasteaed on avatud, siis ei tohiks küll keegi keelata lapsele järele tulla nii, nagu õpetaja soovib. Võibolla on su lapse päevad olnud liiga pikad ja on pööratud sellele tähelepanu? Mina jõuan kahjuks oma lapsele tihti järele 15. min enne lasteaia sulgemist ja näen ise, et ta on pikkadest päevades mõnikord väga väsinud.

Kuna enamus vanemad lähevad juba kella 16 ajal järgi, siis kiirustatakse teisi ka takka ja eeldataksegi, et platsi saab tühjaks, need mõned üksikud lapsed ka kiirelt ära ja varem koju. Ei ole kunagi nii hilja järgi läinud, max kell 17:45-ks, kui teine vanem alles sõidab töölt kodupoole. Tundub, et ka kell 17 on juba hilja järgi minna nende arust, kuigi tavarühm on ametlikult avatud kella 18-ni. Valverühm 19-ni. Hommikuti üsna sama, et kui lasteaia tavarühm tehakse lahti kell 07:30, siis seda tuleb eraldi öelda, et vaja tuua ja tööle jõuda. Muidu tulevad kasvatajad kell 8 ja pole sugugi sõbraliku suhtumisega kui varem vaja tuua. Ma ei jõuakski kuskile kodust eemale tööle nii. 3 aasta jooksul on kahes lasteaias täpselt seesama teema olnud. Üks ei ole teisest parem selles suhtes, aga äkki siis tõesti ongi siin piirkonnas asjad imelikud ja mujal nii ei olegi. Kasvatajad pole ka noored inimesed, kel väikelapsed kodus oleks. Pensionieelikud on või siis ongi juba mõni tegelikult pensionil, aga teenib lisa.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.04 11:41; 30.04 11:48; 30.04 12:08; 30.04 14:17; 30.04 14:36; 30.04 14:44; 30.04 15:08; 30.04 15:28; 30.04 16:26; 30.04 19:19; 30.04 20:03; 01.05 13:04; 03.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna enamus vanemad lähevad juba kella 16 ajal järgi, siis kiirustatakse teisi ka takka ja eeldataksegi, et platsi saab tühjaks, need mõned üksikud lapsed ka kiirelt ära ja varem koju. Ei ole kunagi nii hilja järgi läinud, max kell 17:45-ks, kui teine vanem alles sõidab töölt kodupoole. Tundub, et ka kell 17 on juba hilja järgi minna nende arust, kuigi tavarühm on ametlikult avatud kella 18-ni. Valverühm 19-ni. Hommikuti üsna sama, et kui lasteaia tavarühm tehakse lahti kell 07:30, siis seda tuleb eraldi öelda, et vaja tuua ja tööle jõuda. Muidu tulevad kasvatajad kell 8 ja pole sugugi sõbraliku suhtumisega kui varem vaja tuua. Ma ei jõuakski kuskile kodust eemale tööle nii. 3 aasta jooksul on kahes lasteaias täpselt seesama teema olnud. Üks ei ole teisest parem selles suhtes, aga äkki siis tõesti ongi siin piirkonnas asjad imelikud ja mujal nii ei olegi. Kasvatajad pole ka noored inimesed, kel väikelapsed kodus oleks. Pensionieelikud on või siis ongi juba mõni tegelikult pensionil, aga teenib lisa.

See on siis konkreetse rühma teema. Üldistada ei maksa. Pigem räägi sellest juhtkonnaga, sest seekindlasti õige pole lapsevanema suhtes. Tööaeg on tööaeg.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.04 09:24; 28.04 10:08; 28.04 10:14; 28.04 10:19; 28.04 18:08; 29.04 22:51; 30.04 11:59; 30.04 18:44; 30.04 19:39; 01.05 16:09; 02.05 15:17; 08.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna enamus vanemad lähevad juba kella 16 ajal järgi, siis kiirustatakse teisi ka takka ja eeldataksegi, et platsi saab tühjaks, need mõned üksikud lapsed ka kiirelt ära ja varem koju. Ei ole kunagi nii hilja järgi läinud, max kell 17:45-ks, kui teine vanem alles sõidab töölt kodupoole. Tundub, et ka kell 17 on juba hilja järgi minna nende arust, kuigi tavarühm on ametlikult avatud kella 18-ni. Valverühm 19-ni. Hommikuti üsna sama, et kui lasteaia tavarühm tehakse lahti kell 07:30, siis seda tuleb eraldi öelda, et vaja tuua ja tööle jõuda. Muidu tulevad kasvatajad kell 8 ja pole sugugi sõbraliku suhtumisega kui varem vaja tuua. Ma ei jõuakski kuskile kodust eemale tööle nii. 3 aasta jooksul on kahes lasteaias täpselt seesama teema olnud. Üks ei ole teisest parem selles suhtes, aga äkki siis tõesti ongi siin piirkonnas asjad imelikud ja mujal nii ei olegi. Kasvatajad pole ka noored inimesed, kel väikelapsed kodus oleks. Pensionieelikud on või siis ongi juba mõni tegelikult pensionil, aga teenib lisa.

See on siis konkreetse rühma teema. Üldistada ei maksa. Pigem räägi sellest juhtkonnaga, sest seekindlasti õige pole lapsevanema suhtes. Tööaeg on tööaeg.

Peale korduvaid rääkimisi olen sellega juba vallani välja läinud. Siis oli mõnda aega korras, aga oldi vihane (direktor samuti), et valda probleem läks, kuigi muud ju üle ei jäänud enam. Üks hetk hakkas jälle kõik otsast pihta. Ausalt ei taha enam, see ainult ärritab. Direktoriga pole ka mõtet arutada. Tema seisab kasvatajate eest.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.04 11:41; 30.04 11:48; 30.04 12:08; 30.04 14:17; 30.04 14:36; 30.04 14:44; 30.04 15:08; 30.04 15:28; 30.04 16:26; 30.04 19:19; 30.04 20:03; 01.05 13:04; 03.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jabur on süüdistada lasteaeda enese saamatuse eest. Töökoht tuleb valida nii, et laps ei jääks kannatajaks. Enamik lasteaiad on avatud 7- 18, Tallinnas 7- 19 ja väikelapse vanematel on õigus puhkusele sel ajal kui lasteaed suletud suvel, sellest antakse varakult ka teada millal maja kinni, et saaks planeerida oma puhkuseid. Antakse ka teada mis võimalused asenduskohtadega on. Tuleb ikka lahendusi leida ja mitte süüdistada lasteaia süsteemi. Kõige tähtsam on ikka ja alati oma lapse heaolu.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 13:15; 30.04 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdlus, et 10 a tagasi oli olukord parem, tuleb sellest, et õpetaja kui ameti positsioon ühiskonnas on muutunud. Õpetaja, nii kooli kui lasteaia, on muutunud lihtsalt klienditeenindajaks, kelle teenus peab olema 24/7 kättesaadav. Ja juhul kui ei ole, siis on õpetaja supinahavedaja, nagu viidati eelnevalt stiilis, et lasteaiaõpetajad puhkasid kriisi algusest peale ja see, mis tööülesandeid nad täitsid sel ajal, ei oma mingit tähtsust, sest tegevused pole ju kohustuslikud,seega laisklesid. Lasteaed on muutunud mugavusteenuseks. Väga paljusid lapsi vaadates jääb mulje, et õpetajate ülesanne on nad üles kasvatada, lapsed oleks justkui tehtud lasteaia jaoks. Nad on iga päev aastaringselt hommikust õhtuni lasteaias. Minul emana on neist lastest ääretult kahju, sest tean, kui rasked ja väsitavad on pikad lasteaiapäevad.
Õpetajad ei ole enam ühiskonnas lugupeetud spetsialistid, enamusel lapsevanematel on neile väga kõrged standardid, kuid ise käituvad õpetajaga just nii nagu siin mõned eespoolkõnelejad. Ja kujutage ette, nad tahavad veel puhkust ka saada. Just sellise suhtumise pärast on ka teenuse kvaliteet langenud. Tööle saavad pea kõik, kes soovivad ja kellel vähegi haridust.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.04 09:05; 28.04 16:34; 30.04 14:04; 30.04 14:33; 30.04 14:41; 30.04 15:05; 30.04 15:12; 01.05 08:39; 01.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdlus, et 10 a tagasi oli olukord parem, tuleb sellest, et õpetaja kui ameti positsioon ühiskonnas on muutunud. Õpetaja, nii kooli kui lasteaia, on muutunud lihtsalt klienditeenindajaks, kelle teenus peab olema 24/7 kättesaadav. Ja juhul kui ei ole, siis on õpetaja supinahavedaja, nagu viidati eelnevalt stiilis, et lasteaiaõpetajad puhkasid kriisi algusest peale ja see, mis tööülesandeid nad täitsid sel ajal, ei oma mingit tähtsust, sest tegevused pole ju kohustuslikud,seega laisklesid. Lasteaed on muutunud mugavusteenuseks. Väga paljusid lapsi vaadates jääb mulje, et õpetajate ülesanne on nad üles kasvatada, lapsed oleks justkui tehtud lasteaia jaoks. Nad on iga päev aastaringselt hommikust õhtuni lasteaias. Minul emana on neist lastest ääretult kahju, sest tean, kui rasked ja väsitavad on pikad lasteaiapäevad.

Õpetajad ei ole enam ühiskonnas lugupeetud spetsialistid, enamusel lapsevanematel on neile väga kõrged standardid, kuid ise käituvad õpetajaga just nii nagu siin mõned eespoolkõnelejad. Ja kujutage ette, nad tahavad veel puhkust ka saada. Just sellise suhtumise pärast on ka teenuse kvaliteet langenud. Tööle saavad pea kõik, kes soovivad ja kellel vähegi haridust.

Väga imelik arusaam. Tegelikkuses on just vastupidi, et aina kergemaks tehakse kasvatajate töö ja aina rohkem nõutakse lastevanematelt ja lastelt. Sa ei ole vist üheski lastevanemate koosolekul lasteaias käinud. Kohe kindlasti ei kasvata enam kasvatajad lapsi. Potil käimised ja kõik muud oskused peavad kodust tulema. Sellele mul polegi vastu vaielda, aga tundub, et kaalukauss hakkab liiga ühele poole kaldu juba minema, aga sinu jutt on küll ei tea kust võetud. Ma ei tea isiklikult mitte ühtegi last, kes iga päev pikad päevad rühmas kohal käiks. Alati on osa lapsi puudu ja need lapsed vahetuvad. Just vaadatakse rohkem seda, et saaks harvem lasteaeda viia, mitte rohkem. Ma ei tea ka ühtegi sellist päeva, mil kõik rühma lapsed kohal oleks. Lisaks sellele pole vähemalt meie kasvatajatel ka täistöö päeva. Nad on päeva ära jaganud, et üks on hommikupoole, kes võtab lapsed vastu ja teine õhtupoole, kes koju saadab. Mine kassisaba alla oma jutuga. Igas rühmas on nüüd ka arvuti, kus tundub, et liigagi tihti istutakse. Hommikul viies ja õhtul tuues on kasvataja laua taga arvutis ja lapsed mängivad omapead.
Assistendiks vist saab jah ilma spets. hariduseta, aga päris kasvatajaks mitte, kuigi ega vahet tõesti lapsevanem kohapeal ei näe.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.04 11:41; 30.04 11:48; 30.04 12:08; 30.04 14:17; 30.04 14:36; 30.04 14:44; 30.04 15:08; 30.04 15:28; 30.04 16:26; 30.04 19:19; 30.04 20:03; 01.05 13:04; 03.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma olen tõesti tööl viilinud kõigist koosolekutest 15 aastase õpetajastaaži juures ja ei ole aastate jooksul käinud ka ühelgi enda laste kooli/klassi või lasteaia koosolekul.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.04 09:05; 28.04 16:34; 30.04 14:04; 30.04 14:33; 30.04 14:41; 30.04 15:05; 30.04 15:12; 01.05 08:39; 01.05 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% nõus 13:04 käo arvamusega.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 15:33; 03.05 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see elu on lasteaias nii lebo, no miks te ometi ei taha ise tööle minna? Seda enam, kui on nägemus, kuidas seda nii hästi teha. Minge, kohti on vabu küll!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 09:35; 28.04 09:44; 28.04 11:43; 01.05 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdlus, et 10 a tagasi oli olukord parem, tuleb sellest, et õpetaja kui ameti positsioon ühiskonnas on muutunud. Õpetaja, nii kooli kui lasteaia, on muutunud lihtsalt klienditeenindajaks, kelle teenus peab olema 24/7 kättesaadav. Ja juhul kui ei ole, siis on õpetaja supinahavedaja, nagu viidati eelnevalt stiilis, et lasteaiaõpetajad puhkasid kriisi algusest peale ja see, mis tööülesandeid nad täitsid sel ajal, ei oma mingit tähtsust, sest tegevused pole ju kohustuslikud,seega laisklesid. Lasteaed on muutunud mugavusteenuseks. Väga paljusid lapsi vaadates jääb mulje, et õpetajate ülesanne on nad üles kasvatada, lapsed oleks justkui tehtud lasteaia jaoks. Nad on iga päev aastaringselt hommikust õhtuni lasteaias. Minul emana on neist lastest ääretult kahju, sest tean, kui rasked ja väsitavad on pikad lasteaiapäevad.

Õpetajad ei ole enam ühiskonnas lugupeetud spetsialistid, enamusel lapsevanematel on neile väga kõrged standardid, kuid ise käituvad õpetajaga just nii nagu siin mõned eespoolkõnelejad. Ja kujutage ette, nad tahavad veel puhkust ka saada. Just sellise suhtumise pärast on ka teenuse kvaliteet langenud. Tööle saavad pea kõik, kes soovivad ja kellel vähegi haridust.

Väga imelik arusaam. Tegelikkuses on just vastupidi, et aina kergemaks tehakse kasvatajate töö ja aina rohkem nõutakse lastevanematelt ja lastelt. Sa ei ole vist üheski lastevanemate koosolekul lasteaias käinud. Kohe kindlasti ei kasvata enam kasvatajad lapsi. Potil käimised ja kõik muud oskused peavad kodust tulema. Sellele mul polegi vastu vaielda, aga tundub, et kaalukauss hakkab liiga ühele poole kaldu juba minema, aga sinu jutt on küll ei tea kust võetud. Ma ei tea isiklikult mitte ühtegi last, kes iga päev pikad päevad rühmas kohal käiks. Alati on osa lapsi puudu ja need lapsed vahetuvad. Just vaadatakse rohkem seda, et saaks harvem lasteaeda viia, mitte rohkem. Ma ei tea ka ühtegi sellist päeva, mil kõik rühma lapsed kohal oleks. Lisaks sellele pole vähemalt meie kasvatajatel ka täistöö päeva. Nad on päeva ära jaganud, et üks on hommikupoole, kes võtab lapsed vastu ja teine õhtupoole, kes koju saadab. Mine kassisaba alla oma jutuga. Igas rühmas on nüüd ka arvuti, kus tundub, et liigagi tihti istutakse. Hommikul viies ja õhtul tuues on kasvataja laua taga arvutis ja lapsed mängivad omapead.

Assistendiks vist saab jah ilma spets. hariduseta, aga päris kasvatajaks mitte, kuigi ega vahet tõesti lapsevanem kohapeal ei näe.

Mismõttes tööpäeva ära jaganud??? Kas oleks normaalne siis, kui õpetaja tööpäeva peaks iga päev olema 10,5 tundi? Meie lasteaias on samuti, et üks õpetaja tuleb hommikul varem ja lahkub varem. Teine õpetaja tuleb 11-12 ajal ja jääb siis õhtuni. Tööpäev on 7 tundi ikkagi.
Mingil ajal on siis 2 õpetajat korraga tööl.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.04 09:24; 28.04 10:08; 28.04 10:14; 28.04 10:19; 28.04 18:08; 29.04 22:51; 30.04 11:59; 30.04 18:44; 30.04 19:39; 01.05 16:09; 02.05 15:17; 08.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% nõus 13:04 käo arvamusega.

mina olen ka nõus ja täpselt nii on ka meie aias muide

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.04 08:03; 28.04 08:46; 28.04 09:22; 28.04 09:38; 28.04 10:40; 30.04 05:33; 01.05 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdlus, et 10 a tagasi oli olukord parem, tuleb sellest, et õpetaja kui ameti positsioon ühiskonnas on muutunud. Õpetaja, nii kooli kui lasteaia, on muutunud lihtsalt klienditeenindajaks, kelle teenus peab olema 24/7 kättesaadav. Ja juhul kui ei ole, siis on õpetaja supinahavedaja, nagu viidati eelnevalt stiilis, et lasteaiaõpetajad puhkasid kriisi algusest peale ja see, mis tööülesandeid nad täitsid sel ajal, ei oma mingit tähtsust, sest tegevused pole ju kohustuslikud,seega laisklesid. Lasteaed on muutunud mugavusteenuseks. Väga paljusid lapsi vaadates jääb mulje, et õpetajate ülesanne on nad üles kasvatada, lapsed oleks justkui tehtud lasteaia jaoks. Nad on iga päev aastaringselt hommikust õhtuni lasteaias. Minul emana on neist lastest ääretult kahju, sest tean, kui rasked ja väsitavad on pikad lasteaiapäevad.

Õpetajad ei ole enam ühiskonnas lugupeetud spetsialistid, enamusel lapsevanematel on neile väga kõrged standardid, kuid ise käituvad õpetajaga just nii nagu siin mõned eespoolkõnelejad. Ja kujutage ette, nad tahavad veel puhkust ka saada. Just sellise suhtumise pärast on ka teenuse kvaliteet langenud. Tööle saavad pea kõik, kes soovivad ja kellel vähegi haridust.

Väga imelik arusaam. Tegelikkuses on just vastupidi, et aina kergemaks tehakse kasvatajate töö ja aina rohkem nõutakse lastevanematelt ja lastelt. Sa ei ole vist üheski lastevanemate koosolekul lasteaias käinud. Kohe kindlasti ei kasvata enam kasvatajad lapsi. Potil käimised ja kõik muud oskused peavad kodust tulema. Sellele mul polegi vastu vaielda, aga tundub, et kaalukauss hakkab liiga ühele poole kaldu juba minema, aga sinu jutt on küll ei tea kust võetud. Ma ei tea isiklikult mitte ühtegi last, kes iga päev pikad päevad rühmas kohal käiks. Alati on osa lapsi puudu ja need lapsed vahetuvad. Just vaadatakse rohkem seda, et saaks harvem lasteaeda viia, mitte rohkem. Ma ei tea ka ühtegi sellist päeva, mil kõik rühma lapsed kohal oleks. Lisaks sellele pole vähemalt meie kasvatajatel ka täistöö päeva. Nad on päeva ära jaganud, et üks on hommikupoole, kes võtab lapsed vastu ja teine õhtupoole, kes koju saadab. Mine kassisaba alla oma jutuga. Igas rühmas on nüüd ka arvuti, kus tundub, et liigagi tihti istutakse. Hommikul viies ja õhtul tuues on kasvataja laua taga arvutis ja lapsed mängivad omapead.

Assistendiks vist saab jah ilma spets. hariduseta, aga päris kasvatajaks mitte, kuigi ega vahet tõesti lapsevanem kohapeal ei näe.

Mismõttes tööpäeva ära jaganud??? Kas oleks normaalne siis, kui õpetaja tööpäeva peaks iga päev olema 10,5 tundi? Meie lasteaias on samuti, et üks õpetaja tuleb hommikul varem ja lahkub varem. Teine õpetaja tuleb 11-12 ajal ja jääb siis õhtuni. Tööpäev on 7 tundi ikkagi.

Mingil ajal on siis 2 õpetajat korraga tööl.

Õpetaja tööpäev ei või jah mingil juhul 10 h olla. Samas on mõne vanema tööpäev 10h ja rohkemgi. Sest, ärme unusta-on vahetustega töökohad, kus 10h tööl olla on köömes.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik lasteaiad on avatud 7- 18, Tallinnas 7- 19

Ei tasu üldistada, päris kõik lasteaiad Tallinnas siiski ei ole 7-19. Meil nt on 7.30-18.00, valverühma ei ole, aga meie perele sellest piisab. Eks lasteaeda valides, peab neid aegu vaatama, kas sobivad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja tööpäev ei või jah mingil juhul 10 h olla. Samas on mõne vanema tööpäev 10h ja rohkemgi. Sest, ärme unusta-on vahetustega töökohad, kus 10h tööl olla on köömes.

Mitte et ei või olla, aga õpetaja tööaeg on 7 tundi päevas. Kui on vaja asendada, siis on ka õpetaja tööpäev 10,5 tundi päevas ja 5 päeva nädalas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.04 09:24; 28.04 10:08; 28.04 10:14; 28.04 10:19; 28.04 18:08; 29.04 22:51; 30.04 11:59; 30.04 18:44; 30.04 19:39; 01.05 16:09; 02.05 15:17; 08.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kelle arvates on töö lasteaias lust ja lillepidu, palun minge lasteaeda tööle, vabu kohti on ja muudkui otsitakse. Saad ka pika puhkuse ja lihtsalt istumise töö 😉
lasteaiaõpetaja
lasteaiaõpetaja
lasteaiaõpetaja
lasteaiaõpetaja
Neid on veel, pole mõtet siia linkida, vaevalt, et mõni rahulolematu lapsevanem lasteaeda tööle minna tahaks. Aastate jooksul on seda siiski ette tulnud, et mõni endine lapsevanem satub lasteaeda tööle ja ei jõua ära imestada, et nii palju tööd on ja ta poleks iialgi uskunud, et lasteaias nii raske võib olla. Alati on seal parem, kus meid ei ole 😉

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:31; 30.04 16:11; 03.05 11:16; 11.05 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kelle arvates on töö lasteaias lust ja lillepidu, palun minge lasteaeda tööle, vabu kohti on ja muudkui otsitakse. Saad ka pika puhkuse ja lihtsalt istumise töö ????

lasteaiaõpetaja

lasteaiaõpetaja

lasteaiaõpetaja

lasteaiaõpetaja

Neid on veel, pole mõtet siia linkida, vaevalt, et mõni rahulolematu lapsevanem lasteaeda tööle minna tahaks. Aastate jooksul on seda siiski ette tulnud, et mõni endine lapsevanem satub lasteaeda tööle ja ei jõua ära imestada, et nii palju tööd on ja ta poleks iialgi uskunud, et lasteaias nii raske võib olla. Alati on seal parem, kus meid ei ole ????

Miks me peaks minema? Mulle ei meeldi lapsed nung väike palk ja seega ma õppisin ja valisin teise elukutse. Miks sa õpetajaks hakkasid kui sa seda tööd nii väga vihkad?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 21:15; 03.05 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kelle arvates on töö lasteaias lust ja lillepidu, palun minge lasteaeda tööle, vabu kohti on ja muudkui otsitakse. Saad ka pika puhkuse ja lihtsalt istumise töö ????

lasteaiaõpetaja

lasteaiaõpetaja

lasteaiaõpetaja

lasteaiaõpetaja

Neid on veel, pole mõtet siia linkida, vaevalt, et mõni rahulolematu lapsevanem lasteaeda tööle minna tahaks. Aastate jooksul on seda siiski ette tulnud, et mõni endine lapsevanem satub lasteaeda tööle ja ei jõua ära imestada, et nii palju tööd on ja ta poleks iialgi uskunud, et lasteaias nii raske võib olla. Alati on seal parem, kus meid ei ole ????

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.04 11:41; 30.04 11:48; 30.04 12:08; 30.04 14:17; 30.04 14:36; 30.04 14:44; 30.04 15:08; 30.04 15:28; 30.04 16:26; 30.04 19:19; 30.04 20:03; 01.05 13:04; 03.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab alati muigama, kuidas kiidetakse, kui hea lasteaiasüsteem on Eestis – taskukohane ja kõigile kättesaadav. Reaalsus on see, et laste arv rühmas on ebamõistlikult suur, mis omakorda tingibki selle, et lasteaiaõpetajad survestavad lapsevanemaid lapsi võimalikult vähe lasteaeda tooma. Mis sellest siis kasu on, et “kõigile” on koht tagatud, kui reaalselt viid ikkagi oma last võimalusel nii vähe kui võimalik lasteaeda.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 15:33; 03.05 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab alati muigama, kuidas kiidetakse, kui hea lasteaiasüsteem on Eestis – taskukohane ja kõigile kättesaadav. Reaalsus on see, et laste arv rühmas on ebamõistlikult suur, mis omakorda tingibki selle, et lasteaiaõpetajad survestavad lapsevanemaid lapsi võimalikult vähe lasteaeda tooma. Mis sellest siis kasu on, et “kõigile” on koht tagatud, kui reaalselt viid ikkagi oma last võimalusel nii vähe kui võimalik lasteaeda.

Aga meil ongi hea lasteaiasüsteem. Mind pole ühegi minu kolme lapse õpetajad survestanud lapsi vähe lasteaeda tooma. Ei tasu üldistada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.04 09:24; 28.04 10:08; 28.04 10:14; 28.04 10:19; 28.04 18:08; 29.04 22:51; 30.04 11:59; 30.04 18:44; 30.04 19:39; 01.05 16:09; 02.05 15:17; 08.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et lasteaias käivate laste vanemad ei tea isegi seda mis moodi tema lapse rühmas õpetajad töötavad. Selgituseks siis: õpetaja töökoormus on 35h nädalas. Sinna sisse peab mahtuma nii töö lastega kui ka paberitöö, mida on meeletus koguses. Ideaalis oodatakse seda, et õpetajad on tööl iga päev 7h, seega ongi loogiline, et hommikul on üks ja õhtul teine. Lisaks on õpetajatel kohustus end harida, õpetajal peab olema läbitud 100h koolitusi viimase 4a jooksul, vanemad kui 4a koolitused arvesse ei lähe. Ka see aeg on tööaja sees. Maja siseseid koolitusi, kus koolitus on tellitud kogu majale tehakse enamasti laste lõunaune ajal, siis ongi kaks õpetajat koos. Keegi eespool kommenteeris, et aga on kohti, kus tuleb teha 10h vahetusi. Meie seadused näevad ette, et töönädala pikkus on reeglina 40h, seega sel, kes teeb 10h vahetusi on ette nähtud vaid 4 tööpäeva. Ülejäänud on ületunnitöö. Mind pole eales ükski õpetajatest kunagi sundinud oma last varem koju viima ega pole saanud mingeid vihjeid laste lasteaias viibimise aja kohta, ja suure pere emana mul neid erinevaid õpetajaid on jagunud.
Mis on lasteaedaes suurim muudatus viimase 30 aasta jooksul – lasteaed on muutunud lapse suhtes palju inimlikumaks. Kas tundub reaalne sööta 20 minuti jooksul kõhud täis 16 lapsel, kes senini on süüa vaid lutipudelist saanud ja ei teagi, mis asi on lusikas? Või jõuda õue 16 lapsega, kes riidesse panemisel osalevad sama palju kui nukud. Loomulikult õpitakse lasteaias ka, kuid minu kui lapsevanema jaoks on laps valmis lasteaeda minema siis, kui sööb iseseisvalt, mähkmeid enam ei kasuta ja saab enamjaolt riidesse panemisega hakkama. Seega kuskil umbes kaheselt. Sel juhul võin loota, et mu laps saab lasteaias ka midagi toredat teha, mitte ei kulu kogu päev elementaarsete oskuste õpetamiseks. Lasteaed toetab kodus tehtavat tööd, mitte vastupidi!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab alati muigama, kuidas kiidetakse, kui hea lasteaiasüsteem on Eestis – taskukohane ja kõigile kättesaadav. Reaalsus on see, et laste arv rühmas on ebamõistlikult suur, mis omakorda tingibki selle, et lasteaiaõpetajad survestavad lapsevanemaid lapsi võimalikult vähe lasteaeda tooma. Mis sellest siis kasu on, et “kõigile” on koht tagatud, kui reaalselt viid ikkagi oma last võimalusel nii vähe kui võimalik lasteaeda.

Väikemate rühmadega lasteaed maksaks rohkem. Eralasteaiad on täiesti olemas kui soovid väiksemaid rühmi ja rohkem maksta.
Mujal on lasteaiad väga palju kallimad ja lasteaiapäevad on palju lühemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks me peaks minema? Mulle ei meeldi lapsed nung väike palk ja seega ma õppisin ja valisin teise elukutse. Miks sa õpetajaks hakkasid kui sa seda tööd nii väga vihkad?

Mina ja vihkan oma tööd, kust kohast sa seda võtad??? Lihtsalt kurb on lugeda, kui halvad kõik lasteaiad ja lasteaiaõpetajad on….Samas seda mõttetut asutust ei saanud ka eriolukorras sulgeda. Õnneks on valdav enamus lapsevanemad toredad ja koostööle avatud, rahulolematud pole kusagil rahul- lasteaias, koolis, kohvikus, bussis, arsti juures jne.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 22:31; 30.04 16:11; 03.05 11:16; 11.05 21:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )


Esileht Väikelaps Lasteaiad suvel