Esileht Väikelaps Lasteaiaga kohanemine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lasteaiaga kohanemine

Postitas:

Laps on aasta ja 11 kuu vanune. Pean ise minema alates juunist 0,5 kohaga tööle, ja keegi teine ei saa ka last 100% hoida, ainult osaliselt. Seega hakkasime alates aprillist harjutama, et oleks lihtsam kohaneda. Oleme käinud 2-3 korda nädalas ja hommikuti 3 tundi umbes (1 nädal jäi haiguses tõttu vahele). Täna oli siis 5 kord. Aga mulle tundub, et asi läheb hoopis hullemaks, mitte ei hakka kohanema. Hommikul läksime, mängis, joonistas; muusikatunni pidas ka enam-vähem ilusti vastu. Tegi ka natuke kaasa juba. Aga edaspidise aja olid silmad muudkui veekalkvel ja nutt lahti. Kas kellelgi on kogemust, äkki peaks tihemini nädalas käima, harjuks paremini rütmiga? Kuigi meil väga hästi klapivad lasteaiaga söömi-ja magamisajad. Ainult need õppetegevused on võõrad. Lapsi on sõimes kokku 17, ja 15 neist on kohe 3 saamas või juba 3.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 13:59; 17.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on aasta ja 9 kuune ja ka hakkasime aprillis sõimega harjutama.
Ei lähe see asi ka kohe kuidagi.
Ilusti sõõb koos teistega, kuid kui vaja käsi pesta ja muusikatundi minna siis hakkab kisa. Ei oska kohe midagi ette võtta. Harjutan natuke veel ja kui ikka ei õnnestu siis teeme pikema pausi ja proovime uuesti, kuna paari kuuga võib palju asju muutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihedam käimine harjutaks kindlasti rütmiga paremini. Minu laps hakkas täpselt sama vanalt käima erahoius ning kuigi mul oli plaan ta hiljem sinna viia kolm päeva nädalas täispäeviti, siis esimesed 2 nädalat käis ta harjumise mõttes 5 päeva nädalas hommikuti. Ja kaasas käisin ma temaga neist ainult esimese hommiku (mil ka jätsin ta õues mängimise ajaks üksi), sest ema juuresolekul tõelist harjumist nagunii ei toimu. Saan sinu kirjast aru, et oled seni lapsega koos käinud. Äkki rohkem ei tasuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me umbes samas vanuses harjutasime ja kahjuks ei õnnestunudki. Kindlasti ei taha sa seda muidugi kuulda, aga nii oligi. SOlemegi kodused, loodan väga, et nüüd augustis õnnestub ta juba tavarühma panna, saab siis 3.
Sõimega oli aga kahjuks jah, nagu juba ütlesin, aina hullemaks läks ja lisaks oli meie rühmas 5 venelast, kes ainult röökisid, seda enam mu laps sinna ei jäänud ja sai üldse minu meelest trauma seal veedetud tundidest. Kusjuures kasvatajad oli ülitoredad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rahakott vähegi võimaldab, siis pane nii pisike erahoidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paneks erahoidu, aga ei ole meil siin väikses kohas sellist asja kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 13:59; 17.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just käisin loengul lasteaiaga kohanemise kohta. seal oli soovitus just lapsega käia nii kaua kaasas, kuni harjub. Alguses nt poole päeva kaupa, siis jätta magama, kui laps tahab sinna juba magama jääda jne.
Mul jäi just enda laps märtsis avatud rühma panemata, kuna laps oli olnud just haiglane ja lasteaia juhataja ütles, et nad lubavad vanematel ainult õues käia last harjutamas, et rühmaruumidesse nad vanemaid kaasa ei luba. Mul sisetunne ütles, et mu laps niipea niiviisi ei harjuks, ta ka mänguringides ja tubades alati vaatab, kus emme või issi on, ei ole veel valmis. Ja ütlesin kohast ära, nüüd ei tea, kas sügiseks saan koha või ei.
Loengupidaja aga soovitas, et kui ikka näed, et laps ei kohane, siis lähtu lapsest, isegi kui kasvatajad ei taha, et sa seal oled, siis jää ikka sinna, et ei ole neil õigust sind sealt minema ajada. Tema nägemus oli selline, et need kasvatajad, kes hoolega vanemat minema ajavad, ei tunne end ilmselt vabalt (võib olla tõrelevad, kärgivad lastega, kui tunnistajaid ei ole). Muidugi põhjusi võib olla mitmeid – see vanem, kes rühma jääb, peaks suhtlema ka teiste lastega, mitte oma last tibununnutama – nii hakkavad teised ka oma vanemate järele igatsema. Mõnel pool aga kasvatajad on ka rõõmsad, kui mõni last harjutav vanem jääb appi ja aitab ka teisi lapsi õueminekul riidesse jne.
Lähtu oma sisetundest, ise tunned kõige paremini oma last. Et kas tasuks käia igapäev või teha hoopis väike paus ja proovida uuesti. Kas jätta laps rahulikult omapead või olla tema kõrval, kuni ta ise ütleb, et tahab oma sõpradega omapead mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Lasteaiaga kohanemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.