Esileht Väikelaps Lasteaiajärjekord ei muutu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lasteaiajärjekord ei muutu

Postitas:

Vabandan juba ette, kui see teema on leierdatud, aga mulle uus ja ma ei leia vastuseid. Kõige viimane asi oleks hetkel lasteaeda helistama hakata info saamiseks.
Loodan oma lapse Tallinnas lasteaeda saata ja juba mitu päeva jälgin järjekordi. Kohapakkumisi nii meist ees kui ka tagapool olevad muudkui aktseptivad ja lükkavad tagasi, mis aga ei muutu, on meie järjekorranumber.
Eriti hämmastunud olen, et täna on kohapakkumise tagasi lükanud keegi, kes on minu lapsest järjekorras nii poole kaugemal ja pole isegi lasteaeda minekuks veel 1,5 aastat vana. Puudub ka märge samast perest lapse kohta.
Oskab keegi targem mulle totule seletada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 02:11; 05.05 10:18; 05.05 10:19; 06.05 23:32; 07.05 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järjekord liigub, kui laps lasteaeda vastu võetakse. Siis ta kustub järjekorrast ära. Praegu jagatakse kohti suve lõpuks, eks siis liigubki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis jooksval polegi võimalik jälgida enda liikumist järjekorras? Et kui minu ees olevad juba koha saavad, siis jäävad ikka kuni suve lõpuni minu ette järjekorda seisma?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 02:11; 05.05 10:18; 05.05 10:19; 06.05 23:32; 07.05 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontaktid on üle kontrollitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 02:11; 05.05 10:18; 05.05 10:19; 06.05 23:32; 07.05 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps küll liigub järtsus ülespoole… aga mulle tundub, et äraütlejate arvelt, mitta vastuvõtnute. Täpselt ei saa aru.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli 89.kohal ja sügisel lasteaeda minnes veel 1a6k täis pole, aga tänu suuremale vennale sai ikka koha. Kuskil ma seda teist last ise lisada ei osanud, seega tegin lasteaeda avalduse, et õde ja vend kokku liita. Ehk on sel lapsel ka sama seis või äkki ongi jutt juhuslikult minu lapsest. Kusjuures, minu lapse koht ka ei nihkunud kuhugi ei enne ega pärast koha saamist. Siiamaani näitab süsteem sama kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 11:49; 07.05 08:18; 07.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli 89.kohal ja sügisel lasteaeda minnes veel 1a6k täis pole, aga tänu suuremale vennale sai ikka koha. Kuskil ma seda teist last ise lisada ei osanud, seega tegin lasteaeda avalduse, et õde ja vend kokku liita. Ehk on sel lapsel ka sama seis või äkki ongi jutt juhuslikult minu lapsest. Kusjuures, minu lapse koht ka ei nihkunud kuhugi ei enne ega pärast koha saamist. Siiamaani näitab süsteem sama kohta.

Ise ei peagi midagi tegema õed/vennad on automaatselt süsteemis sees. Vähemalt minul küll pani, kui tallinn.ee avalduse tegin.

Kuna praegu alles mai algus, siis võib olla juhataja pole veel tegelenud sellega, meie lasteaias saadab ka meile 10 paiku alles ja siis juhataja kinnitab süsteemis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 12:18; 07.05 13:10; 07.05 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin järeldusele, et järjekordades loeb vanus rohkem kui järjekorranumber. Mis tähendab seda, et kui sa juba lapse sündides järjekorda paned, sest loodad ta 2-aastaselt sõime saata, siis sinu üllatuseks saavad enne koha lapsest aasta vanemad, kes on ennast kasvõi vaid mõni kuu tagasi järjekorda pannud ning asuvad järjekorras oluliselt taga pool. Ühesõnaga etteplaneerimisoskus ja enda valikutele kindlaks jäämine edu ei too.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 02:11; 05.05 10:18; 05.05 10:19; 06.05 23:32; 07.05 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin lasteaia sõime avalduse, kui lapse nimi registreeritud sai, s.t kui laps oli 1 kuu vanune. Sain sinna, kuhu tahtsin. Aga ma tegin ka nii, et viisin lasteaeda avalduse ise kohale, lihtsalt nii igaks juhuks, ja siis seal regati süsteemi. Ise regasin veel kahte aeda, juhuks kui sinna ei peaks saama.
Minu soovitud lasteaeda saime koha, maikuus tuli meilile teade. Eelistuselt teise lasteaeda saime ka koha, selle ütlesin süsteemis ise ära. Kolmandast ei kuulnud ma rohkem midagi.
Ehk oleneb ka lasteaiast, aga minu mäletamist mööda ma seda jrk nr vaatamas ei käinud eriti, vbl korra või paar, ja ka siis ma ei saanud sellest midagi aru.
Ma usun, et kui lasteaiast otse küsida, on asi arusaadavam kui sealt süsteemist neid numbreid vaadates. Aga nüüd nii nädala jooksul või sedasi peaksid need asjad ära tehtama, sest umbes poolest maist pannakse paika ja moodustatakse uusi rühmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin järeldusele, et järjekordades loeb vanus rohkem kui järjekorranumber. Mis tähendab seda, et kui sa juba lapse sündides järjekorda paned, sest loodad ta 2-aastaselt sõime saata, siis sinu üllatuseks saavad enne koha lapsest aasta vanemad, kes on ennast kasvõi vaid mõni kuu tagasi järjekorda pannud ning asuvad järjekorras oluliselt taga pool. Ühesõnaga etteplaneerimisoskus ja enda valikutele kindlaks jäämine edu ei too.

Jah, aga tegelikult ka ei. Lapse vanusest sõltub, millisesse rühma ta läheb. 2aastane taotleb sõimekohta. 3aastane juba aiakohta. Kui sõimekohad on kõik täis ehk ära jagatud, aga aiarühmades on ruumi, siis võetakse nimekirjast järgmine laps, kes aiarühmas kohta ootab. Kuskilt kodulehelt sai vaadata, millistes rühmades on vabu kohti. Nii sain mina nt oma vanema lapse, kes tol hetkel oli hoopis teises omavalitsuses registreeritud, ikkagi Tallinnasse kesklinna lasteaeda. Rühmas oli kohti, tegin avalduse ja võeti kohe. Ta oli siis 4aastane. Päris otu totu oleks mõnel 1.5a lapse vanemal seal põkkama tulla, et mismõttes minu laps niimoodi kohe võeti, aga tema lapsuke ikka ootama peab. Sõime lihtsalt ongi kohti vähem. Rühmad on seal ka väiksemad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 11:49; 07.05 08:18; 07.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin järeldusele, et järjekordades loeb vanus rohkem kui järjekorranumber. Mis tähendab seda, et kui sa juba lapse sündides järjekorda paned, sest loodad ta 2-aastaselt sõime saata, siis sinu üllatuseks saavad enne koha lapsest aasta vanemad, kes on ennast kasvõi vaid mõni kuu tagasi järjekorda pannud ning asuvad järjekorras oluliselt taga pool. Ühesõnaga etteplaneerimisoskus ja enda valikutele kindlaks jäämine edu ei too.

Kohta pakutakse avalduste järjekorras lastele, kelle vanuse jaoks on sobiv rühm. Kahesele vanemate laste juurde reeglina kohta ei pakuta, sest kõigil asjaosalistel oleks pärast paha. Keset aastat kolmesele viieste rühma juba mõnikord pakutakse, kui vanemal on väga häda, siis saab vastu võtta.

Lisaks on veel igasuguseid huvitavaid nüansse.
Näiteks ka sünni järel järjekorda pannes sünnikuud sa ikka ei planeeri. Minu vanem laps käis eralasteaias, rühmas ei olnud ühtegi sünnipäevalast oktoobrist märtsini, kõik sünnipäevad jäid vahemikku aprill kuni august. Toona ei olnud veel õdede-vendade reeglit Tallinnas. Nüüd, kui mu noorem laps lasteaeda läks, koosnes sõimerühm 80% ulatuses lastest, kellel oli lasteaias vanem õde või vend ees. No ja lasteaiajärjekorra pikkust võiks ka realistlikult vaadata, Tallinnas on lasteaedu (nt Kelmiküla ja Rõõmutareke), kuhu lihtsalt ei ole mõtet järjekorda panna, kui õde-venda ees ei ole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seletage mulle lollile, kuidas on siis võimalik, et kohti on aktseptinud ja tagasi lükanud juba 15 meist järjekorras oluliselt tagapool olevat last, kes kas on või saavad kohe 3-aastaseks. Kuhu need lapsed lähevad? Kas siis eelmisel aastal sõimes alustanutest on terve rühmatäis kadunud kuskile?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 02:11; 05.05 10:18; 05.05 10:19; 06.05 23:32; 07.05 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seletage mulle lollile, kuidas on siis võimalik, et kohti on aktseptinud ja tagasi lükanud juba 15 meist järjekorras oluliselt tagapool olevat last, kes kas on või saavad kohe 3-aastaseks. Kuhu need lapsed lähevad? Kas siis eelmisel aastal sõimes alustanutest on terve rühmatäis kadunud kuskile?

Oleneb lasteaiast, mitu rühma. Kas võtavad 1 või 2 sõimerühma iga aasta.

Aga muidu sõimes max 16 ja aiarühmas 24, seega saavad võtta 8 last juurde rühma kohta. Samas osad loobuvad, kolivad jne, seega minu kogemus keskmiselt 10 uut last tuleb peale sõime aiarühma juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 12:18; 07.05 13:10; 07.05 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seletage mulle lollile, kuidas on siis võimalik, et kohti on aktseptinud ja tagasi lükanud juba 15 meist järjekorras oluliselt tagapool olevat last, kes kas on või saavad kohe 3-aastaseks. Kuhu need lapsed lähevad? Kas siis eelmisel aastal sõimes alustanutest on terve rühmatäis kadunud kuskile?

Oleneb lasteaiast, mitu rühma. Kas võtavad 1 või 2 sõimerühma iga aasta.

Aga muidu sõimes max 16 ja aiarühmas 24, seega saavad võtta 8 last juurde rühma kohta. Samas osad loobuvad, kolivad jne, seega minu kogemus keskmiselt 10 uut last tuleb peale sõime aiarühma juurde.

On ka võimalik, et lisaks sõimerühmadele avatakse lasteaias ka veel üks uus aiarühm 2-3aastastele, sest tahtjaid on nii palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 11:49; 07.05 08:18; 07.05 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seletage mulle lollile, kuidas on siis võimalik, et kohti on aktseptinud ja tagasi lükanud juba 15 meist järjekorras oluliselt tagapool olevat last, kes kas on või saavad kohe 3-aastaseks. Kuhu need lapsed lähevad? Kas siis eelmisel aastal sõimes alustanutest on terve rühmatäis kadunud kuskile?

Oleneb lasteaiast, mitu rühma. Kas võtavad 1 või 2 sõimerühma iga aasta.

Aga muidu sõimes max 16 ja aiarühmas 24, seega saavad võtta 8 last juurde rühma kohta. Samas osad loobuvad, kolivad jne, seega minu kogemus keskmiselt 10 uut last tuleb peale sõime aiarühma juurde.

On ka võimalik, et lisaks sõimerühmadele avatakse lasteaias ka veel üks uus aiarühm 2-3aastastele, sest tahtjaid on nii palju.

Või on veel liitrühm, kust läheb rohkem lapsi ära.

Võimalusi on mitmeid, sellepärast kirjutasin, et kõik oleneb lasteaias mõnes rühmi rohkem, teises vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 12:18; 07.05 13:10; 07.05 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seletage mulle lollile, kuidas on siis võimalik, et kohti on aktseptinud ja tagasi lükanud juba 15 meist järjekorras oluliselt tagapool olevat last, kes kas on või saavad kohe 3-aastaseks. Kuhu need lapsed lähevad? Kas siis eelmisel aastal sõimes alustanutest on terve rühmatäis kadunud kuskile?

Said koha teise lasteaeda?

Ja kui sul neid tagasilükkajaid on viisteist, siis vabu kohti võib tegelikult olla ju üksainus, lihtsalt keegi ei taha seda miskipärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Lasteaiajärjekord ei muutu