Esileht Väikelaps Lasteaiajärjekord taas

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Lasteaiajärjekord taas

Postitas:
Kägu

Oeh. Aru ma ei saa. Ootan Tallinnas pikisilmi kohta aasta algusest ja õnneks oleme jõudnud järjekorras kohale nr 3. Nüüd vaatasin täna, et minu lapse vanuserühmas on koht vaba.

1. Kas ootan edasi, et pakutakse või peaksin ühendust võtma lasteaiaga igaks juhuks?
  2. Pakuvad nad neid kohti ikka sellesama järjekorra alusel aasta keskel ka?
  3. Küsimus tekkis just seetõttu, et miks süsteem neid vabu kohti kõikidele vaatamiseks pakub siis, kui järjekorrad kindlad olemas on niigi?
+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võta ikka ise ühendust!
On see üldse selles LA kuhu oled ootel? Kui ei, siis ei paku kohe kindlasti seda sulle keegi, kui on siis kuidas kunagi, kindlam ise küsida ja kohe.

Nö järjekorra alusel pakutakse uuest õppeaastast kui uusi rühmi komplekteeritakse, harva kui lasteaed näeb eraldi vaeva vabanenud koha täitmisega, ikka lapsevanemad ise reageerivad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“On see üldse selles LA kuhu oled ootel? Kui ei, siis ei paku kohe kindlasti seda sulle keegi, kui on siis kuidas kunagi, kindlam ise küsida ja kohe.”

Ilmselgelt ju olen järjekorras seal, kirjutasin ju, et olen kohal nr 3. Nii loll ma nüüd ka ei ole, et olen kuskil teises järjekorras hoopis ja eeldan, et mulle siis pakutakse.

“Nö järjekorra alusel pakutakse uuest õppeaastast kui uusi rühmi komplekteeritakse, harva kui lasteaed näeb eraldi vaeva vabanenud koha täitmisega, ikka lapsevanemad ise reageerivad.”

Kas see mitte pole lasteaia töö? Kuidas see siis loogiline on, et on kohtade puudus ja lapsed seisavad järjekorras, aga lasteaial on suva?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid lasteaiaga ühendust võtta, võibolla paneb see neid liigutama. Aga seda kohta sa enne ei saa, kui need järjekorra 1 ja 2 loobuvad. Lisaks võib olla kohustus pakkuda ka kõikidele selle piirkonna lastele, kes sinu lapsest varem järjekorras. Meie saime lasteaiadirektorilt info mais, et meile sobivas rühmas koht vaba (kolisime ja uurisime maad, kas on mõtet üldse sinna järjekorda panna), kohapakkumine jõudis meieni oktoobris.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas nad ei tegele sellega mais? Kohtade suurema jagamisega.

Eelmisel aastal saime ka kevadel teada, et on kohta ja öeldi, et ootavad meid siiski sügisest, sest oli see koroona teema ja vahepeal uusi juurde ei võetud vms. Nö üksikust kohast jutt siis.

Ikka otse uuri ja küll selgust saad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mais komplekteeritakse uued rühmad järjekorra alusel. Lapsi oodatakse alates august/ september. Siis algab nö.  uus õppeaasta.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lasteaias on vaba koht, kuid sulle pole järjekorras kohta pakutud, siis sinu sõnu kasutades “loogiline” on see, et oled juba kohapakkumise selleks õppeaastaks eelmisel kevadel saanud, kuid lükkasid kohasaamise edasi. Eks siis järgmiseks aastaks jälle pakutakse. Või polegi sa esialgselt selleks õppeaastaks järjekorras kirjas, 2021 kohasoovijaid kutsutakse lasteaeda alles mais.
Teine seletus on, et see rühm, kus on vaba koht, pole millegipärast ikkagi see “õige”.
Kolmandana pakun välja selle, et praeguses hädaolukorras, kus riik on palunud lapsed tuua vaid hädavajadusel, et lapsed oleksid rohkem hajutatud, ei võetagi uusi lapsi lisaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kui lasteaias on vaba koht, kuid sulle pole järjekorras kohta pakutud, siis sinu sõnu kasutades “loogiline” on see, et oled juba kohapakkumise selleks õppeaastaks eelmisel kevadel saanud, kuid lükkasid kohasaamise edasi. Eks siis järgmiseks aastaks jälle pakutakse. ”

Ei saanud eelmisel aastal kahjuks kohta, kuigi viimase hetkeni lootsin. See koht seal vabanes veebruaris, ilmselt keegi lahkus.

“Või polegi sa esialgselt selleks õppeaastaks järjekorras kirjas, 2021 kohasoovijaid kutsutakse lasteaeda alles mais.”

Arusaamatu mulle taas, et miks sellega ei võiks aasta keskel ka tegeleda. Lapsed seisavad järjekorras ja pikisilmi ootavad kohta. Vanemad maksavad tunduvalt rohkem kui peaksid, aga lasteaed ei viitsi kohta pakkuma hakata?

“Teine seletus on, et see rühm, kus on vaba koht, pole millegipärast ikkagi see “õige”.”

See on õige vanus täpselt ehk siis see rühm, kust sügisel välja jäime.

“Kolmandana pakun välja selle, et praeguses hädaolukorras, kus riik on palunud lapsed tuua vaid hädavajadusel, et lapsed oleksid rohkem hajutatud, ei võetagi uusi lapsi lisaks.”

Ainus loogiline seletus. Rahalises mõttes mulle vanemana mitte. Hoid on ka aprillis Tallinnas siiski tasuline, olgugi, et mitte täismahus.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Lasteaiajärjekord taas