Esileht Väikelaps Lasteaiakaaslase 3a sünnipäev – milline rahatäht?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Lasteaiakaaslase 3a sünnipäev – milline rahatäht?

Postitas:

Kingisooviks raha. Kui suur rahatäht sinna tänapäeval viisakas panna oleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3a soovis raha? Uskumatu! Minu lapsed küll veel 2-aastsaselt raha mõttest aru ei saanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 20:22; 25.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil olnud nii, et 3-aastastele ¤5, 4 aastastele 10¤ pandud siiani. Arvan, et 5 ja edasi jääme ka 10¤ juurde ega tõsta seda summat enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5¤ ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot imelik,et raha atahetakse. Minu lapsed ei teadnud selles vanuses veel rahast midagi. Ilmselt on see raha rohkem vanematele ja seega ei kingiks rohkem ,kui 5 ¤ .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 aastase puhul jah jääb tunne , nagu soovitaks kaks asja ühes- pidu ja , et ise ei peaks rahaliselt miinusesse jääma. Kujutan ette selle kolmese nägu kui sõber ümbriku ulatab mänguasja asemel 🙂 Ma paneks migi lelu ikka ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:31; 24.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke andeks, aga minuarust on see natuke haige. Väikese lapse sünnipäeval on ju eriti armas, kui tulevad lasteaiasõbrad erinevate värvilisse paberisse pakitud kingikestega, mida sünnipäevalaps siis suure põnevusega lahti harutab. Kinkide materiaalne väärtus ei oma sealjuures üldse mingit tähtsust, oluline on kinkimise ja kingi saamise moment.
Aga asendada see sellega, et tullakse, näpus rahatäht, mille olemusest laps veel suurt aru ei saa…no ma ei tea…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu peatselt 4a saav laps teab küll kenasti, mis on raha ja et selle eest saab poest mänguasju.

Mina paneks 5e.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:35; 24.01 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minu peatselt 4a saav laps teab küll kenasti, mis on raha ja et selle eest saab poest mänguasju.

Mina paneks 5e.[/tsitaat]
No vaata pisikeste laste puhul on aastane vanusevahe väga suur. sünnipäevalaps vast saab 3 aastaseks. Sinu oma äkki hakkab peaegu juba 5 saama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:31; 24.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No vaata pisikeste laste puhul on aastane vanusevahe väga suur. sünnipäevalaps vast saab 3 aastaseks. Sinu oma äkki hakkab peaegu juba 5 saama?[/tsitaat]

Ei, hakkab alles 4 saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:35; 24.01 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias on lapse rühmas 24 last, kui igale lapsele 10eur, siis 240eur aastas laste kingitustele. Et siis ongi okei nii? Meie lapse rühmas on komme, kutsuda kõiki.

Rahasoovi kingina võiks nimetada ikka vaid sugulastele või lähimatele sõpradele. Ise leidsin täna 4aastase lapse sünnipäevaks ilusa kingituse 5.50 eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 22:14; 25.01 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Max 5 EUR nii väiksele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka kurb tõesti, kui lapsel polegi kinki, mida avada:( 1-aastase sünnipäevale läheks jah võibolla kinkekaardi või ümbrikuga, sest laps siis veel ei adu sünnipäeva tähendust, aga kolmesele oleks kuidagi kohatu viia ümbrik. Ma lahendaks kasvõi nii, et otsiks mingi vahva rahakassa, kuhu siis plaanitava kingisumma müntidena sisse paneks. Nt 5 euri 20 sendistena oleks paras ports münte juba, koliseks vahvalt ja lapsel oleks rahakassa üle äkki hea meel:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõustun ka, et 3.a. ümbrikuga sünnipäevale minna on imelik – oodatakse ikka silmade särades kinki ja mina läheksi kingiga. vanemad vist ei ole asja eriti läbimõelnud, et 3.a. on raha saamine pettumus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 22:39; 25.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No minu peatselt 4a saav laps teab küll kenasti, mis on raha ja et selle eest saab poest mänguasju. [/tsitaat]

Laps võib ju teada, et mänguasju saab raha eest osta, aga see ei tähenda, et ta peaks soovima/tahtma kingituseks raha saada. Sünnipäevale minnakse kingitustega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline rahatäht, see sõltub sinu enda soovist ja võimalusest. Mina paneksin 10.

Ja erinevalt eelkõnelejatest, ei kritiseeriks nii teravalt seda rahasoovi.

1. Võib olla on sellel kolme-aastaseks saaval lapsel üks suur soov välja mõeldud, mille vanemad siis kingiks saadud raha eest talle ostavad ja ise veel juurdegi panevad.

2. Võib olla on sellel lapsel suuremad õed vennad, kes on sünnipäevaks raha saanud kingiks ja nüüd on väike endale pähe võtnud, et tema tahab ka.

3. Võib olla on pere tõesti sellises seisus, et ega tegelikult väga finantse pole peo korraldamiseks, aga siiski tahaks lapsele rõõmu teha – ka siis on külaliste panus abiks. Minu enda laps näiteks on selline üpris mittemateriaalne kuju – poes endale mänguasju ei nuia ja ka sünnipäeval on palju olulisem sõpradega mängimine, kui kingipakkide avamine, eriti, kui sünnipäev toimub kuskil põnevas mängutoas…

4. Võib olla on lapsel kodus juba väga palju 5-euroseid mänguasju ja vanemad ei taha veel kümmet vidinat lisaks. Pigem üks suur korralik lego kingiks saadud raha eest nt?

Ehk siis mina küll ei laida raha kinkimist. Olen ise nii teinud ja käinud ka teistel sarnastel sünnipäevadel, kus lapsele on raha kingitud. Ainuke erinevus on, et meil on tavaliselt kutsele siis juurde kirjutatud, milleks seda raha kasutatakse. Nt batuudi või kiige ostmiseks sünnipäevalapse aeda, suure nukumaja või mängumaja ostmiseks vms.

Ja sellest ma ka aru ei saa, et miks 3-aastase lapse kink miskitpidi odavam peaks olema kui 4-aastase lapse kink? Ka siis, kui kingisooviks on raha? Muidu ju ei lähe poodi, et nii, nüüd läheme 3-aastase sünnipäevale, temale valin odavamad värvipliiatsid, aga vot järgmisel aastal ostan need kallimad vildikad talle kingiks….Ja ma usun, et sünnipäevalapse vanemad ei ole 3-aastase lapse sünnipäevale samuti odavamat torti tellinud, kui 4-aastase puhul….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selle lapse vanematel ei ole eriti raha aga pisike põngerjas ju sünnipäeva tahab ikkagi oma sõpradega, siis ongi ju üheks lahendfuseks, et külalised toovad raha, et pere pärast sünnipäeva pidamist nälga ei peaks kannatama. Kindlasti saab ta ka kingitusi näiteks on sugulastelt. Minuarust on lapsele kõige olulisem ikka pidu, mis võibolla saab just võimalikuks kingitud raha eest. Kõigil pole võimalusi ja vanemad vaatavad ikka ise, kuidas asjad toimima saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 euri. krooniajal ju ei pannud 160 eeku, ikka max sada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öelge nüüd ausalt kui palju mõistleke asju on võimalik osta 5 euro eest?Isegi asjalikum raamat maksab rohkem.
Ja kas teie laps on alati rõõmus iga paki üle või on rõõmu nii kaua kui pakk lahti tehtud ja sisu nähtud?
Pigen arvan ma, et kolmesele ongi olulisem sõpradega veedetud aeg, eriti kui see toimub kodust väljas mõnel vahval mängumaal.
Mina lapsevanemana ei näe midagi halba selles kui soovitakse raha.Mulle ju lihtsam panna raha ümbrikusse kui otsida meeleheitlikult 5 euro eest kingitust.Ja ausalt öelda ei ole ikka nii, et lapsel hea meel kõigi kingituste üle.Ok ta küll rõõmustab aga reaalselt mängima nendest hakkab ainult mõnega.Kahjuks nii see on.
Ja seda ka, et tänapäeval polegi kombeks kinke kohe avada.Ikka kodus tehakse seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jällegi jään selle juurde, et 3.a. raha ei sobi.
1- tahetakse teha suur kink. Meli olnud isegi nii – ostan ära ja panen kokkulepitud kohta, külalised võtavad näppu ja annavad üle, hiljem mulle torgatakse raha tasku
2- kas siis tõesti on normaalne, et tehakse kallis pidu ja pärast elatakse lapse kingi rahast? Ei pea tegema siis nii suurt ja ülejõu käivat üritust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 22:39; 25.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-10 eur (mündid vahvas topsis).
Minu lapsel oli ka 4. sünnipäevaks üks suur soov ning meil ühinesid tulijad sünnipäevalapse soovi täitmisele, kuigi ka hinnaliselt väiksemaid kingitusevihjeid sai antud (ja ei eeldanud kingituse kinni maksmist vaid soovi korral kaasaaitamist kingisoovi täitmisele). Üksi ja kingituse tegemine läheb enamasti kallimaks, kui 10.-, kui vähegi arvestada kingisaaja soove.
Ausaltöelda ei ole mul ka kahju, kui nende rahaliste kingituste eest korvatakse sünnipäeva \”kulud\”. Minu laps ja tema sõbrad on hinnanud särasilmselt just seda pidu ja möllu, aga meil kombeks kutsuda sõbrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, see pere peab ikka suures rahanäljas olema, kuhu lapse sünnipäevakingiks raha viima peab! Andke andeks, aga see EI OLE normaalne. Ma saan aru, kui vanaemad ja muud lähedased sugulased raha kingivad, aga et lapsed lastele, see on ebanormaalne. Kui lapsel on suur kingisoov, siis on vanemate ja vanavanemate asi see osta, kui õigeks peavad, aga mitte lasteaiakaaslaste käest ei pea raha kerjama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mis kinkide avamisest särasilmil te räägite? Kui sünnipäev toimub mängutoas (ja enamasti lasteaiakaaslastega sünnipäevad seal toimuvadki), siis mitte keegi normaalne vanem ei lase lapsel seal 2 tundi kinke avada ja imetleda, selle asemel, et see kinnimakstud aeg saaks laps oma kaaslastega liumägedelt lasta, pallimeres hullata, batuudil hüpata või niisama mängida. Seega ei ole tõesti vahet, kas kingituseks on 5 eur eest ostetud hiina mänguasi või seesama 5 eur ümbrikus.
Samuti leian, et igaüks panustab kingitusse vastavalt oma võimalustele ja soovidele ja hiljem ei ole kellelgi õigust urgitseda selle pere rahakotis või otsustes. Umbes nii, et kujutad sa ette, nad ostsid siis kohe lcd-teleka MEIE kingitud raha eest. Kuidas me saame öelda, et need olid needsamad kupüürid, mis ümbrikutes olid või mis tähtsust sellel on? Tuleb nii välja, et ümbrikus raha kingiks saanud pere ei tohi siis enam midagi osta ega teha, mis kinkijate tsensuuri ei läbi??? Eks iga pere teab ise, mida teeb ja ostab ja kuidas elab. Mina lähtun küll põhimõttest, et kui sünnipäeva peetakse mängutoas või koolilastel juba bowlingus, lasergames vms, siis sellise peo korraldamisega on päris suured kulud. Olen ise neid teinud ja tean suurusjärku täpselt. Ja seetõttu, kui oma laps läheb sellisele peole, siis paneme kingiks ümbrikusse ikkagi summa, mis vähemalt katab minu lapse osa. Praegu on selleks kujunenud 10 eur. Viimane kord ise pidu tehes tulid kõik 20 kutsutud last sama summaga 🙂 Nagu oleks kokku lepitud, kuigi me isegi ei maininud kutsel, et sooviks raha vms, me jätsime selle teema igaühe enda otsustada. Aga see oli nii muidugi koolilapse puhul. Võimalik, et 3-aastase puhul tekib kellelgi tõesti arvamus, et nii väiksele pole vaja eriti kinkida. Kuigi ega pidu odavam ei tule. Mina isiklikult pean normaalseks nii kingi viimist kui raha kinkimist 3-sele. ise kingin raha, sest pole eriti aega jaurata mööda poode neid kinke taga otsides ja mis vahet seal on, kulu ju ikka on, siis lisaks veel enda ajakulu, pakkimise mure jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikut me ju ei tea, et miks soovitakse raha. Võimalik, et laps tahab endale suusavarustust või kogub hoopis kevadeks jalgrattaostuks raha.
Ja kui kodus on niigi igasuguseid vidinaid, siis ei soovita neid enam juurde.

Mina isiklikut kingiks 10¤
Jah, krooni ajal oleks pannud 100.- krooni aga tõesti; raha väärtus on ikka kohutavalt palju kukkunud.

Mina muidu ka see inimene, kes ei poolda seda kogu rühma kutsumist kodusele sünnipäevale. Lasteaeda viivad lapsed niigi kas kommi või kooki vm. nii nagu kuskil kombeks on. Ja kodune/ või mängutoa sünnipäev jäägu ikka parimatele sõpradele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pannud 10 eurot, ühe lapse kutsel oli kohe kirjas, et mänguasju kingiks ei soovita, lapse suurim soov on koguda elektriauto jaoks raha. Mul endal hea kerge, jäi poeralli ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmeselt pileti ostmine tema sünnipäevale… Kindel, et me ikka tahame oma lapsi nii kasvatada?
Viisakas on kinkidelt hinna mahakraapimine. Raha kinkimine on otse väljaütlemine, kui kallis kink tehakse. Lapse soov ei pruugi sugugi rahaliselt kõige väärtuslikum olla, tihit vastupidi.
Meil sai üks kolmene kingiks suusad (üle 1000 krooni), teine pehme kutsu (10 krooni). Mõlemad olid võrdselt õnnelikud, teine ehk rohkemgi. Miks me peame juba pisikeste maailma vaid rahas mõõtma hakkama?
Õudne on kujutleda kolmeaastast, kellel löövad silmad särama rahapaberi, mitte näiteks üllatusmuna peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 20:22; 25.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Öelge nüüd ausalt kui palju mõistleke asju on võimalik osta 5 euro eest?Isegi asjalikum raamat maksab rohkem.
Ja kas teie laps on alati rõõmus iga paki üle või on rõõmu nii kaua kui pakk lahti tehtud ja sisu nähtud?
Pigen arvan ma, et kolmesele ongi olulisem sõpradega veedetud aeg, eriti kui see toimub kodust väljas mõnel vahval mängumaal.
Mina lapsevanemana ei näe midagi halba selles kui soovitakse raha.Mulle ju lihtsam panna raha ümbrikusse kui otsida meeleheitlikult 5 euro eest kingitust.Ja ausalt öelda ei ole ikka nii, et lapsel hea meel kõigi kingituste üle.Ok ta küll rõõmustab aga reaalselt mängima nendest hakkab ainult mõnega.Kahjuks nii see on.
Ja seda ka, et tänapäeval polegi kombeks kinke kohe avada.Ikka kodus tehakse seda.[/tsitaat]

Aga palun n. 5aastasele tüdrukule: Snazaroo kvaliteetsed näomaalinguvärvid, väike komplekt 3.90eur ja aknakaunistus ornament, mille laps saab ise värvida geelvärvidega 2.05eur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 22:14; 25.01 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lasteaias on lapse rühmas 24 last, kui igale lapsele 10eur, siis 240eur aastas laste kingitustele. Et siis ongi okei nii? Meie lapse rühmas on komme, kutsuda kõiki.

Rahasoovi kingina võiks nimetada ikka vaid sugulastele või lähimatele sõpradele. Ise leidsin täna 4aastase lapse sünnipäevaks ilusa kingituse 5.50 eest.[/tsitaat]
Minu meelest on KÕIGI rühmakaaslaste sünnipäevale kutsumine üsna loll komme.
Rahakinkimist pean normaalseks. Parem osta mitme sõbra poolt toodud 5-euroste eest mingi suurem ja asjalikum kink, kui risustada kodu ja keskkonda hunniku mõttetute vidinate, ümbrispaberite ja pakenditega.
5 eurot on täitsa ok summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps Lasteaiakaaslase 3a sünnipäev – milline rahatäht?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.