Esileht Väikelaps Lasteaiakohad Tallinnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Lasteaiakohad Tallinnas

Postitas:
Kägu

Kes on saanud viimastel aastatel oma esimese/ainsa lapse Tallinnas lasteaeda pandud?

Palun jagage kogemusi, kuidas seda tegite.

Mis linnaosas koha saite?

Mis vanuses lapsele?

Meie laps on sündinud äärmiselt valel ajal – kevadel.  Praegu on 2aastane ja kolmes lasteaias järjekorras. Järjekorda panin kui laps oli 4 päevane. Samal päeval kui nime olime ära registreerinud.  Lasteaedade järjekorras on mitmekümnes ja kohapakkumist pole saanud.  Eelmine aasta kirjutasin haridusametisse. Kuna 1.5 sai ta eelmisel aastal 3 päeva liiga hilja, ka haridusameti kaudu kohta saada ei õnnestunud eelmiseks talveks. Kohti komplekteeritakse lastest, kes õigeks päevaks on 1.5. Sellel aastal on laps natuke üle 2a, sõimekoha pakkumist pole tulnud, aiakoha jaoks on ta veel liiga noor. Haridusametisse kardan kirjutada, sest mänguväljakult ühe ema laps saadeti Piritale lasteaeda haridusameti kaudu. Meie elame Kesklinnas. Piritale, Lasnamäe lõppu, Haaberstisse minna ei tahaks iga päev.
Lasteaedade järjekordade liikumist vaadates tehakse pakkumisi lastele, kes on järjekorras minu omast taga pool. Minu lapsest palju noorematele, kellel käib aias sama pere laps. vanematele, kes saavad juba aiarühma. Minu lapsega sama vanadele lastele ei tehta pakkumisi. Minu lapsest noorematele uutele lastele ei tehta pakkumisi.
Praegu käib erahoius, seal sama vanad lapsed koos ja rühm läheb järgmisel aastal edasi samade lastega – enamus lapsi pole seni kohapakkumist saanud. Rühma kasvataja ütles, et nad peavad rühmi juurde tegema. Vanemad lapsed ei lähe eest ära lasteaeda – ei saa kohti.

Mis toimub? Kas see ongi normaalne?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie tütar on paar kuud noorem ja seis sama. Soovin saada paari kindlasse lasteaeda ja sinna oodatakse kohta 3 aastat. Kui ei vea siis 4 aastat. Emad on seni kodused, saavad ühe lapse juurde või maksavad hoidjale.

Mõtlen selle järjekorra kuhugi ametisse kaebamata ära oodata, siis saan ka teise lapse samasse lasteaeda juba lihtsamini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg ootas lasteaiajärjekorras 4 aastat. Seni hoidis ämm.

Kolleegid kelle lapsed varakult koha on saanud, elavad linnast kaugemal, Põhja-Tallinnas, Mustamäel. Teistes linnaosades on järjekord 2aastat või rohkem. Osad panevad selle pärast venekeelsesse sõime, seal on rohkem kohti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg alustas lasteaias 2a 4k vanuselt kesklinnas. Oli siis esimene laps. Kohta pakuti kohe mai esimesel nädalal, oli 36. kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapsega pere elab kesklinnas?  Kõige ebamugav koht elamiseks.

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Laps sündinud juulis, koha sai 2-aastaselt – augustis Nõmmele. Esimene laps peres

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll kumbagi last soovinud alla 2-aastasena lasteaeda panna, seega kohapakkumist õigeks ajaks on olnud lihtsam saada. Esimene sündis ka kevadel ja lasteaeda läks 2a5k vanuses. Järjekorda panime ta 4-päevaselt. Kohapakkumise sai kõigisse kolme lasteaeda, kus järjekorras oli. Teine laps läks lasteaeda 2a1k vanuses, sündis suvel. Kohapakkumise sai kahte lasteaeda. Järjekorda sai ta pandud 2-kuuselt, sest enne ununes. Mõlema lapsega on kohapakkumised tulnud mai kuus, kui uueks õppeaastaks hakatakse rühmanimekirju koostama. Kogemus Haabersti linnaosa lasteaedadega. Haaberstis on Veerise lasteaed, kuhu on väga pikk järjekord, seetõttu ise ei hakanud sinna üldse järjekorda panemagi. Tean ka mõnda, kes oodanud mitu aastat, et sinna koha saaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin ka esimese lapsega suht raskes olukorras, sest sündides elasime linnast väljas ja linna kolisime talvel kui laps oli poolteist ning alles siis sain ta järjekorda panna. Kolisime ka kesklinna ja läheduses olevate lasteaedade järjekordi vaadates läksid silmad kõõrdi. Sõime osas andsin juba eos alla ja panin erahoidu (ka siin tasub kiirelt tegutseda). Edasise osas filtreerisin kohe enda jaoks välja sõimerühmadega lasteaiad, sest seal suur osa tavarühmast täitub eelmise aasta sõimekatega. Edasi käisin kaardil läbi kõik vähegi lähikandi/logistiliselt loogilised eestikeelsed lasteaiad ja vaatasin palju mis vanuses lapsi järjekordades on, kui suur lasteaed on, palju lapsi seal aastas kooli läheb, kas ka lasteaed tundub mõnus jne ja tegin oma valiku. Lootsin saada talle koha sügiseks, kui kolmeseks saab aga olin valmis ka aastake veel erahoius hoidma. Pakkumise lõpuks saime täpselt enne jaanipäeva esimesel aastal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rahakott kannatab, hoia last veel ühe talve erahoius. Päris lasteaias on rühmad suured, iga päev 10+ last kohal, vähem tähelepanu ühele lapsele. See on nii väikestele päris raske.

Minu laps on ka 2aastane ja käib hoius. Sai kohapakkumise ainult sinna lasteaeda mis oli plaan Z, suurde liitrühma. Plaan A lasteaeda on järjekorras alles 40s. Oleks sõimerühma pakkumise saanud, kaaluksin lasteaeda. 2aastast 22lapsega rühma panna tundub vale. Seni on saanud käia hoius kus tavalisel päeval on kohal 5-6 last.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Head nõu pole anda, lihtsalt kurdan kaasa. Laps 2a6k vana, aga kolimise ja lasteaiajärjekordade muutmise tõttu kõigis soovitud lasteaedades järjekorras nii kaugel, et nutt tuleb kurku. Praegu käib hoius, aga ma ei kujuta hästi ette, kas ta käib seal siis edasi kui saab varsti 3-aastaseks? On seal siis koos kõigi pisikestega, kes alles hoius käimist alustavad? Jääb ilma lasteaia progammist ja teeb hoius titekaid asju?

Ja muidugi rahalise poole pealt ka tahaks lasteaia näol juba leevendust saada.

Haridusamet pakkus kohta 10-kilomeetri kaugusele kodust, lasteaeda, mis absoluutselt ei jää meile tööle liikudes tee peale, vaid hoopis teise linna otsa.

Praegu muidugi veel loodan imele, et rühmade komplekteerimise käigus ikka saame koha, aga vaadates seda numbrit, mis järjekordades vastu vaatab, ei tundu olukord hea.

Ausalt kogu see jutt peretoetuste ja demograafilise kriisi ja laste vähesuse osas ajab nii närvi, kui selle kõige taustal ootad ise lapsele lihtsalt lasteaiakohta nagu maailmaimet.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapsega pere elab kesklinnas? Kõige ebamugav koht elamiseks.

Mis see sinu asi on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapsega pere elab kesklinnas? Kõige ebamugav koht elamiseks.

Mis see sinu asi on?

Hoia oma virin siis omale, ei oleks minu asi. Koli sinna kanti kus on lasteaiakohti saadaval.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks lapsega pere elab kesklinnas? Kõige ebamugav koht elamiseks.

Mis see sinu asi on?

Hoia oma virin siis omale, ei oleks minu asi. Koli sinna kanti kus on lasteaiakohti saadaval.

Narva? Abjakule?

Harjumaal ja Tallinnas on puudu üle 2000 koha. Selles maakonnas kus sünnib enamus Eesti lastest on puudu tuhandetest kohtadest. Ja kui rääkida eestikeelsete kohtade puudusest siis neid on veel rohkem puudu. Venekeelsesse vabu kohti liigub.

 

Ühel on viimane päev enne toetuste tulekut, kõik teemad samas stiilis lõugamist ja keelamist-käskimist täis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaiaga ise ühendust võtta – soovitan helistada direktorile. Kirjutad, et osadele vanuse tehakse vanuse järgi pakkumine, kuigi nimekirjas tagapool, võib-olla tehakse siis sulle. Ei tea kas see aus või õiglane, aga nii palju kuulnud tuttavatelt, et ARNO ei näita, et lasteaias vaba koht oleks, aga helistavad otse rühma ja juba kutsutakse sõimega tutvuma. Kes ise aktiivsed, need saavad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaiaga ise ühendust võtta – soovitan helistada direktorile. Kirjutad, et osadele vanuse tehakse vanuse järgi pakkumine, kuigi nimekirjas tagapool, võib-olla tehakse siis sulle. Ei tea kas see aus või õiglane, aga nii palju kuulnud tuttavatelt, et ARNO ei näita, et lasteaias vaba koht oleks, aga helistavad otse rühma ja juba kutsutakse sõimega tutvuma. Kes ise aktiivsed, need saavad.

Need kohapakkumised on avalikud, kõigile on näha lapse vanud ja jrk number. Praegusel ajal kui iga päev vaatavad neid kohapakkumisi sajad silmad, ei saa teha onupojapoliitikat ilma vahele jäämata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Variant on ka vaadata, kas soovitud läheduses ei asu mõnd erikooli või-lasteaeda. Enamasti ei tulda selle peale,et ka neis võib olla sobitusrühmi ja käia täiesti tavalisi lapsi, lihtsalt igas rühmas on mõned erivajadusega lapsed ka.  Isiklikult näen ainult plusse, kui minu lapse rühmas on liikumiserivajadusega vms lapsi ka. Õpetab mitte võõrastama nö teistsuguseid lapsi ja abivalmidust. Samas on paljudel erivajadustega lastel ju täiesti normintellekt, nii et laste mängimist see puue kuidagi ei sega. Ja laste arv rühmas on ka väiksem, sest arvestatakse, et erivajadusega laps nõuab õpetajatelt rohkem hoolt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina just sain oma lapsele kohapakkumise südalinna eestikeelsesse lasteaeda, mingit skeemitamist ei ole olnud ja vanemaid õdesid-vendi ka seal ei käi. Järjekorda panin sinna lasteaeda lapse eelmisel aastal ca  4-kuuselt ja augustis peaks koht siis olemas olema teate kohaselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on saanud viimastel aastatel oma esimese/ainsa lapse Tallinnas lasteaeda pandud?

Palun jagage kogemusi, kuidas seda tegite.

Mis linnaosas koha saite?

Mis vanuses lapsele?

Meie laps on sündinud äärmiselt valel ajal – kevadel. Praegu on 2aastane ja kolmes lasteaias järjekorras. Järjekorda panin kui laps oli 4 päevane. Samal päeval kui nime olime ära registreerinud. Lasteaedade järjekorras on mitmekümnes ja kohapakkumist pole saanud. Eelmine aasta kirjutasin haridusametisse. Kuna 1.5 sai ta eelmisel aastal 3 päeva liiga hilja, ka haridusameti kaudu kohta saada ei õnnestunud eelmiseks talveks. Kohti komplekteeritakse lastest, kes õigeks päevaks on 1.5. Sellel aastal on laps natuke üle 2a, sõimekoha pakkumist pole tulnud, aiakoha jaoks on ta veel liiga noor. Haridusametisse kardan kirjutada, sest mänguväljakult ühe ema laps saadeti Piritale lasteaeda haridusameti kaudu. Meie elame Kesklinnas. Piritale, Lasnamäe lõppu, Haaberstisse minna ei tahaks iga päev.

Lasteaedade järjekordade liikumist vaadates tehakse pakkumisi lastele, kes on järjekorras minu omast taga pool. Minu lapsest palju noorematele, kellel käib aias sama pere laps. vanematele, kes saavad juba aiarühma. Minu lapsega sama vanadele lastele ei tehta pakkumisi. Minu lapsest noorematele uutele lastele ei tehta pakkumisi.

Praegu käib erahoius, seal sama vanad lapsed koos ja rühm läheb järgmisel aastal edasi samade lastega – enamus lapsi pole seni kohapakkumist saanud. Rühma kasvataja ütles, et nad peavad rühmi juurde tegema. Vanemad lapsed ei lähe eest ära lasteaeda – ei saa kohti.

Mis toimub? Kas see ongi normaalne?

Nii väikest last tahad lasteaeda panna, milleks küll? Mis sul pigem toimub?

Ise saanud kohad probleemideta vanuses 3+, peres on ka täiskohaga lapsehoidja.

Ei ole probleeme. Tallinn, Nõmme.

Õed-vennad on alati eelistatud, esimest korda kuuled?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Head nõu pole anda, lihtsalt kurdan kaasa. Laps 2a6k vana, aga kolimise ja lasteaiajärjekordade muutmise tõttu kõigis soovitud lasteaedades järjekorras nii kaugel, et nutt tuleb kurku. Praegu käib hoius, aga ma ei kujuta hästi ette, kas ta käib seal siis edasi kui saab varsti 3-aastaseks? On seal siis koos kõigi pisikestega, kes alles hoius käimist alustavad? Jääb ilma lasteaia progammist ja teeb hoius titekaid asju?

Ja muidugi rahalise poole pealt ka tahaks lasteaia näol juba leevendust saada.

Haridusamet pakkus kohta 10-kilomeetri kaugusele kodust, lasteaeda, mis absoluutselt ei jää meile tööle liikudes tee peale, vaid hoopis teise linna otsa.

Praegu muidugi veel loodan imele, et rühmade komplekteerimise käigus ikka saame koha, aga vaadates seda numbrit, mis järjekordades vastu vaatab, ei tundu olukord hea.

Ausalt kogu see jutt peretoetuste ja demograafilise kriisi ja laste vähesuse osas ajab nii närvi, kui selle kõige taustal ootad ise lapsele lihtsalt lasteaiakohta nagu maailmaimet.

Hädade vaeste vanemate lapsed. Siis peabki leppima. Miks sa eralasteaeda ei pane, kohti on ju kohe.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teil viga on viimased vastajad? Miks peab niimoodi ütlema, kui isegi ei tea, mis põhjusel lasteaiakohta vaja on ja hoidjat/eralasteaeda/kodus olemist lubada ei saa? Kas hakkas parem halvasti öeldes?

Teemasse ka: mina kirjutasin eespool, et laps just sai sõimekoha pakkumise südalinna lasteaeda. Sain täna veel teisegi pakkumise lähedal asuvasse teise lasteaeda.

Ma ei oska arvata, miks siis neid kohti niimoodi pakutakse, et vanuse poolest vanemad jäävad ilma ja nooremad saavad. Minu laps peaks olema alustades 1,5-aastane. Ei osanud arvata, et nii ruttu/väiksena juba koha saab, nüüd ongi järgmine probleem, et kas vastu võtta (ja hakata hästi aeglaselt harjutama) või veel mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohti ei ole, ei tule, sõitke seenele, aga tehke seal ka riigi jaoks lapsi juurde!

Minu esimene laps on nüüd kui sügiseks 3a9k lõpuks saanud pakkumise ühte lasteaeda, kus sünnist saadik järjekorras on. Kahjuks oleme kolimas ja uue kodu läheduses olevatesse lasteaedadesse, kus on järjekorras oodanud “ainult” kaks aastat, pole erilist lootust saada. Jutt Kalamajast ja kesklinnast (mitte südalinnast). Noorem, kes sügiseks poolteist, saaks õdede-vendade eelistamise süsteemiga koha suuremaga samasse lasteaeda ainult juhul kui sügisel keegi sõimekohast loobub, sest eelistatud õeks-vennaks muutub ta alles siis kui vanem augustis rühma kinnitatakse ja ametlikult vastava lasteaia lapseks muutub.

Kes soovitab eralasteaedu, siis neid on linnas väga vähe ja needki täis. Hoidudega on veidi parem lugu, aga nelja-aastasel pole tõesti pooleteisestega koos enam midagi teha ja vajab ikka endavanuste seltskonda. Selle korraldamiseks koha vastuvõtmine kodust kaugemal tähendab aga Tallinna süsteemis aastaid logistilist õudust, sest kui laps munitsipaallasteaias juba käib, siis selle vahetamine on pea võimatu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapsega pere elab kesklinnas? Kõige ebamugav koht elamiseks.

Mis see sinu asi on?

Hoia oma virin siis omale, ei oleks minu asi. Koli sinna kanti kus on lasteaiakohti saadaval.

Minu lapsel on koht olemas. Ära mölise!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on erahoius ja lasteaia koha järjekorras. Linn maksab toestust, kui lapsed on üle 1,5 aastased ja lasteaia kohta ei ole pakkuda. See toetus maksab enamus hoiust kinni. Miks see variant välistatud on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on erahoius ja lasteaia koha järjekorras. Linn maksab toestust, kui lapsed on üle 1,5 aastased ja lasteaia kohta ei ole pakkuda. See toetus maksab enamus hoiust kinni. Miks see variant välistatud on?

Jätkuks. Ma näen, et on kohti küll selle erahoiu hoidudes, kus minu omad käivad. Asuvad kristiines, kalarannas, noblessneris…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on erahoius ja lasteaia koha järjekorras. Linn maksab toestust, kui lapsed on üle 1,5 aastased ja lasteaia kohta ei ole pakkuda. See toetus maksab enamus hoiust kinni. Miks see variant välistatud on?

Mis hoius nii odav on? Tallinn maksab 260 kuus kinni ja toitu 1.8 päevas. Meie hoius kuutasu 690, toidupäev 5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KOV-l on seaduslik KOHUSTUS tagada lapsele sõimekoht. Päris mitmed KOV-d on kohtusse antud ning tegelevad lisasõimede loomisega. Kui sõimekohta ei ole, tuleb lastehoid kompenseerida.
Erinevates omavalitsustes erinevad probleemid: suurtes ei pruugi asukoht meeldida, kuid vähemalt on erakaid, väiksemates omavalitsustes ei ole jälle erahoidusid.

Uksi tuleb kulutada…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on erahoius ja lasteaia koha järjekorras. Linn maksab toestust, kui lapsed on üle 1,5 aastased ja lasteaia kohta ei ole pakkuda. See toetus maksab enamus hoiust kinni. Miks see variant välistatud on?

Ma ka ei tea, mis hoius nii. Mina saan linna toetust maksimum mahus ja siiski maksan omast taskust veel ca 390 kuus otsa (koos toiduga). Ja miks ma ei pöörduks kohtusse, sest ei taha riskida sellega, et Tallinn siis pigistab mulle lasnamäele v kuhugi mujale teise linna otsa mingi kohal, sest kõik on ju üks teeninduspiirkond otseloomulikult ja siis vii last koolini sinna. Minu meelest tuleks Tallinn siiski jagada vähemalt käputäieks teeninduspiirkondadeks, no ei ole normaalne nii nagu praegu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on erahoius ja lasteaia koha järjekorras. Linn maksab toestust, kui lapsed on üle 1,5 aastased ja lasteaia kohta ei ole pakkuda. See toetus maksab enamus hoiust kinni. Miks see variant välistatud on?

Ma ka ei tea, mis hoius nii. Mina saan linna toetust maksimum mahus ja siiski maksan omast taskust veel ca 390 kuus otsa (koos toiduga). Ja miks ma ei pöörduks kohtusse, sest ei taha riskida sellega, et Tallinn siis pigistab mulle lasnamäele v kuhugi mujale teise linna otsa mingi kohal, sest kõik on ju üks teeninduspiirkond otseloomulikult ja siis vii last koolini sinna. Minu meelest tuleks Tallinn siiski jagada vähemalt käputäieks teeninduspiirkondadeks, no ei ole normaalne nii nagu praegu.

Ma ise Tallinnas ei ela ja ilmselt seetõttu ka täpselt ei tea, kuid kas tõesti on kõik üks teeninduspiirkond? Lasteaia- ja koolitee kohta peaks kehtima mingisugune ajaline nõue, ehk et sõit ühistranspordiga punktist A punkti B ei tohiks kesta rohkem kui mingisugune X arv minuteid. Igal juhul tuleb uksi kulutada ja lärmi lüüa, sest kui oma õiguste eest ei seisa, siis ei saagi midagi paremaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on erahoius ja lasteaia koha järjekorras. Linn maksab toestust, kui lapsed on üle 1,5 aastased ja lasteaia kohta ei ole pakkuda. See toetus maksab enamus hoiust kinni. Miks see variant välistatud on?

Ma ka ei tea, mis hoius nii. Mina saan linna toetust maksimum mahus ja siiski maksan omast taskust veel ca 390 kuus otsa (koos toiduga). Ja miks ma ei pöörduks kohtusse, sest ei taha riskida sellega, et Tallinn siis pigistab mulle lasnamäele v kuhugi mujale teise linna otsa mingi kohal, sest kõik on ju üks teeninduspiirkond otseloomulikult ja siis vii last koolini sinna. Minu meelest tuleks Tallinn siiski jagada vähemalt käputäieks teeninduspiirkondadeks, no ei ole normaalne nii nagu praegu.

Ma ise Tallinnas ei ela ja ilmselt seetõttu ka täpselt ei tea, kuid kas tõesti on kõik üks teeninduspiirkond? Lasteaia- ja koolitee kohta peaks kehtima mingisugune ajaline nõue, ehk et sõit ühistranspordiga punktist A punkti B ei tohiks kesta rohkem kui mingisugune X arv minuteid. Igal juhul tuleb uksi kulutada ja lärmi lüüa, sest kui oma õiguste eest ei seisa, siis ei saagi midagi paremaks minna.

Jah, terve Tallinn on üks piirkond. Kui liigselt ‘uksi kulutama’ hakata, võidakse määrata lasteaiakoht kodust kõige kaugemasse linna otsa.  Kui juba kuhugi on koht määratud, on variandid see aktsepteerida või keelduga ja minna lasteaiajärekorras jälle kõige lõppu.

Pered on vait kui sukk ning maksavad erahoidude eest. Tavaline hoiu kuutasu Tallinnas on  500-700, toit juurde 50-100 eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke teemast välja, aga ma elan Kiili vallas ja ausalt unustasin lapse kuskile järjekorda lisada. Tegin seda kui laps oli ligi 1,5-aastane. Kiili vald ütles, et laps on jäjekorras 1009-s. Tõenäoliselt poleks kohta enne kooli saanud. Hariduselt jurist, 20€ riigilõivu, avaldus halduskohtusse ja voilaa koht kohe olemas. Ju tõsteti kellegi asemele, kes loobus. Andsin nõu ka sõbrannadele ning nemad said kohe kohad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Väikelaps Lasteaiakohad Tallinnas