Esileht Väikelaps lasteaiakohast ilma jääjad, teie plaan B?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: lasteaiakohast ilma jääjad, teie plaan B?

Postitas:
Kägu

Küsimus neile peredele, kes sügiseks lasteaiakohta soovisid kuid kohast ilma jäid (üksikud liikumised enne augustit võivad veel jaotamisele tulla, üldiselt on kohad selleks aastaks paigas, vähemalt Tallinnas). Mida te teete? Lastehoid, hoidja, lükkate tööle minekut edasi? Minu laps saab sügisel 2 ja kohta ei saanud, parim järjekorrakoht on 79, nii et selleks aastaks lootusetu. Meie pere puhul jään veel aasta koduseks, see pole küll minu soov ja tööl oodati väga tagasi (põhikooli loodusainete õpetaja), aga mis parata. Õnneks saame rahaliselt lubada seda lisa-aastat. Eraldi olen pettunud, et laps ei saa veel aasta aega kollektiivi, kuna ta on hakkaja ja seltsiv ning näen, et arenguliselt oleks ta küps kollektiiviks.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie hakkame 1a7k juba augustis erahoidu harjutama. Jah, rahaliselt väljaminek, aga näen, kuidas laps tahab niivõrd palju möllata ja õues elada, et minuga kodus ta lihtsalt mandub ja ausalt – mina mandun ka juba ammu ning igatsen tööle. Loodan, et kõik sujub hästi.

Kuigi erahoid on kulukas, siis kokkuvõttes jääks ju tööle minnes ikka plussi võrreldes sellega, kui täitsa kodune olla?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie hakkame 1a7k juba augustis erahoidu harjutama. Jah, rahaliselt väljaminek, aga näen, kuidas laps tahab niivõrd palju möllata ja õues elada, et minuga kodus ta lihtsalt mandub ja ausalt – mina mandun ka juba ammu ning igatsen tööle. Loodan, et kõik sujub hästi.

Kuigi erahoid on kulukas, siis kokkuvõttes jääks ju tööle minnes ikka plussi võrreldes sellega, kui täitsa kodune olla?

Oleneb su tugivõrgustikust. Arvestades palju lapsed esimesel aastal haiged on, siis tean paari peret, kes on sisuliselt peale maksnud tööl käimisele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

Kas see kehtib ka siis kui laps on alla 3a vanune nagu teemaalgatajal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

Kas see kehtib ka siis kui laps on alla 3a vanune nagu teemaalgatajal?

Jah, 3a pole siin mingi määraja.

Seadusest:

§ 10.  Kohaliku omavalitsuse kohustus

  (1) Valla- või linnavalitsus loob vanemate soovil kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on selle valla või linna territooriumil ning ühtib vähemalt ühe vanema elukohaga, võimaluse käia teeninduspiirkonna lasteasutuses. Pooleteise- kuni kolmeaastase lapse lasteaiakoha võib valla- või linnavalitsus vanema nõusolekul asendada lapsehoiuteenusega, mille rahastamisele kohaldatakse käesoleva seaduse § 27 lõigetes 3 ja 4 sätestatut.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie hakkame 1a7k juba augustis erahoidu harjutama. Jah, rahaliselt väljaminek, aga näen, kuidas laps tahab niivõrd palju möllata ja õues elada, et minuga kodus ta lihtsalt mandub ja ausalt – mina mandun ka juba ammu ning igatsen tööle. Loodan, et kõik sujub hästi.

Kuigi erahoid on kulukas, siis kokkuvõttes jääks ju tööle minnes ikka plussi võrreldes sellega, kui täitsa kodune olla?

Oleneb su tugivõrgustikust. Arvestades palju lapsed esimesel aastal haiged on, siis tean paari peret, kes on sisuliselt peale maksnud tööl käimisele.

Muud ei kuule jah lasteaia puhul kui seda haiguste juttu. Aga ei saa ju ei tea mis vanuseni lapsega kodus olla, sest aias-hoius jääb haigeks.

Ja see, et minna omavalitsuse vastu kohtusse… Jah, kõik õige, aga mul endal hirm, et kui hakkaks kohta välja võitlema, siis saaks koha võib-olla kusagil väga kaugel. Hiljuti keegi Tallinna ametnik ütles, et kogu linnas on tegelikult lasteaiakohti küll ja küll. Aga ma parem panen asukoha poolest sobivasse hoidu ja maksan selle eest kuivõrd hakkan last vedama 10-15km teise linna otsa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

Tallinnas on kohti küll, see on täiesti JOKK olukord. See, et sa ei taha iga päev 2h roolis veeta on sinu isiklik probleem. Sa ei saa väita, et Tallinna linna piires sulle vajadusel kohta ei pakuta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma parem panen asukoha poolest sobivasse hoidu ja maksan selle eest kuivõrd hakkan last vedama 10-15km teise linna otsa.

Ju siis see töölesaamise soov nii suur ei ole, mina vedasin küll Kakumäelt Mustamäele oma last, kuna lähedal polnudki lasteaedu. 10 km ei ole eriti kaugel.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin, kas see oleks ka jokk, kui eestikeelsest kodust pärit lapsele pakutaks kohta vene lasteaeda ja kui keeldub, siis oma viga et nii pirtsakas on või vähemalt nii hull asi pole?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin, kas see oleks ka jokk, kui eestikeelsest kodust pärit lapsele pakutaks kohta vene lasteaeda ja kui keeldub, siis oma viga et nii pirtsakas on või vähemalt nii hull asi pole?

Ei ole jokk, ei pisteta venekeelsesse lasteaeda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

3 aastasele on kohustatud

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 aastasele on kohustatud

Miks mitte nii nagu seadus sätestab st alates 1,5a, miks teil seadust rikutakse ja alates 3a on kohustus?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma parem panen asukoha poolest sobivasse hoidu ja maksan selle eest kuivõrd hakkan last vedama 10-15km teise linna otsa.

Ju siis see töölesaamise soov nii suur ei ole, mina vedasin küll Kakumäelt Mustamäele oma last, kuna lähedal polnudki lasteaedu. 10 km ei ole eriti kaugel.

Kas sa lugesid, mis ma kirjutasin? Tööle minekutö soov on suur ja seepärast ei jää ma munitsipaallasteaia kohast ilmajäämise tõttu koduseks, vaid panen lapse erahoidu.

Minu mõte on, et ma ei hakka Haridusametiga piike murdma ja lapsele mingitki lasteaiakohta nõudma, sest kohapakkumine ei-tea-kus teeks mu elu raskemaks kui erahoid.

Kakumäelt vist valdav osa inimesi sõidab autoga kusagile kaugemale tööle ja siis pole see Mustamäe ring suur asi, aga mina olen oma elu sättinud nii, et elan töökohale lähedal. Kui praegu jalutan kesklinna tööle, siis lapse autoga sõidutamine nt Mustamäele või Lasnamäele lasteaeda oleks mu jaoks palju suurem ebamugavus ja ka arvestatav lisaväljaminek, seega panen lapse parem töö- kodulähedasse erahoidu ja loodan, et ühel hetkel vabaneb ka soovitud munitsipaallasteaias koht.

Minu meelest pole see õige, et lapsevanem peab leppima kohaga mingis täiesti sobimatu asukohaga lasteaias, andma sellega panuse linna ummikutesse jne. Kui kodu- või töölähedases lasteaias kohta ei anta, siis võiks omavalitsus hoopis kogu erahoiule mineva raha vanematele hüvitada.

 

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kodu- või töölähedases lasteaias kohta ei anta, siis võiks omavalitsus hoopis kogu erahoiule mineva raha vanematele hüvitada.

Sellist asja ilmselt ei tule jah, et makstaks erahoid kinni ainult sellepärast, et inimesele sobib vaid see lasteaed, mis on jalutuskäigu kaugusel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin lihtsalt sõna sekka öelda, et ka erahoidudes ei ole kohti jalaga segada, nii et saad kohe kodu lähedale sobivasse kohta. Seal omad järjekorrad ja ka nendele tasub aegsasti oma soovi avaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed, teadke oma õigusi. Omavalitsuse peab tagama koha kõigile poolteist aastastele.Kuna vanemad ei tea oma õigusi, siis saavadki ametnikud jurada

Kuulake siit https://vikerraadio.err.ee/1608624355/kadri-sullin-kui-omavalitsus-lasteaiakohta-ei-paku-voib-poorduda-kohtusse

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed, teadke oma õigusi. Omavalitsuse peab tagama koha kõigile poolteist aastastele.Kuna vanemad ei tea oma õigusi, siis saavadki ametnikud jurada Kuulake siit https://vikerraadio.err.ee/1608624355/kadri-sullin-kui-omavalitsus-lasteaiakohta-ei-paku-voib-poorduda-kohtusse

Jah, aga see ei pea olema täpselt su koduaknasse paistev lasteaed. Teemaalgataja muud ei soovi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed, teadke oma õigusi. Omavalitsuse peab tagama koha kõigile poolteist aastastele.Kuna vanemad ei tea oma õigusi, siis saavadki ametnikud jurada

Kuulake siit https://vikerraadio.err.ee/1608624355/kadri-sullin-kui-omavalitsus-lasteaiakohta-ei-paku-voib-poorduda-kohtusse

Ma olen googeldanud neid kohtulahendeid ja nende toimumispaigaks on enamasti mõni Tallinna lähivald, kus pole sõimekohti ning siis tõesti saadakse vald erahoidu kinni maksma. Tallinna kohta pole näidet leidnud. Tallinn saab kõrvale hiilida pakkudes kodust kauget asukohta, mis tähendab vanemale ja lapsele võibolla 2-3 tundi päevas liikluses lisaks veedetud aega ning see on jokk. Koolilast ei või saata üle linna suvalisse kooli, aga oluliselt pisemat lasteaialast võib. Ja mitte üks aasta ei tule sõitmist taluda, vaid kõik 5 lasteaia-aastat tuleb seda kannatada, sest kodulähedase lasteaedade järjekorrast ju kustutatakse. 4-6 aastastele on kohta veidi kergem leida kui sõimekatele, aga neidki vabalt võtta pole. Keegi ei eelda, et saab koduaknast paistvasse lasteaeda, aga vähemalt samasse linnaosasse või naaberlinnaosasse ju võiks. Kusjuures koolikohtade puhul küll peame imelikuks, kui laps ei pääse koduaknast paistvasse kooli, kuid lasteaiast rääkides oleks selline soov nagu midagi eriti pirtsakat ja nõudlikku.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele. Koolilapse puhul on eeldus, et laps liigub ise kodu ja kooli vahel. Lasteaialaps ilmselgelt ise ei liigu. Lisaks soovivad osa vanemaid panna lapse hoopis töökoha lähedale lasteaeda ning kodule lähim neile ei sobi. Kui elad piirkonnas, kus palju lapsi ja vähe lasteaedu eks siis peabki juba varakult mõtlema, kuhu lasteaeda laps mahuks. Nt. paljud Nõmmel elavad lapsed käivad Mustamäel lasteaias.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie hakkame 1a7k juba augustis erahoidu harjutama. Jah, rahaliselt väljaminek, aga näen, kuidas laps tahab niivõrd palju möllata ja õues elada, et minuga kodus ta lihtsalt mandub ja ausalt – mina mandun ka juba ammu ning igatsen tööle. Loodan, et kõik sujub hästi.

Kuigi erahoid on kulukas, siis kokkuvõttes jääks ju tööle minnes ikka plussi võrreldes sellega, kui täitsa kodune olla?

Miks laps sinuga möllata ja õues elada ei saa?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele. Koolilapse puhul on eeldus, et laps liigub ise kodu ja kooli vahel. Lasteaialaps ilmselgelt ise ei liigu. Lisaks soovivad osa vanemaid panna lapse hoopis töökoha lähedale lasteaeda ning kodule lähim neile ei sobi. Kui elad piirkonnas, kus palju lapsi ja vähe lasteaedu eks siis peabki juba varakult mõtlema, kuhu lasteaeda laps mahuks. Nt. paljud Nõmmel elavad lapsed käivad Mustamäel lasteaias.

Elukoha valikul tasuks infrastruktuuri võimalusi arvesse võtta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed, teadke oma õigusi. Omavalitsuse peab tagama koha kõigile poolteist aastastele.Kuna vanemad ei tea oma õigusi, siis saavadki ametnikud jurada

Kuulake siit https://vikerraadio.err.ee/1608624355/kadri-sullin-kui-omavalitsus-lasteaiakohta-ei-paku-voib-poorduda-kohtusse

Ma olen googeldanud neid kohtulahendeid ja nende toimumispaigaks on enamasti mõni Tallinna lähivald, kus pole sõimekohti ning siis tõesti saadakse vald erahoidu kinni maksma. Tallinna kohta pole näidet leidnud. Tallinn saab kõrvale hiilida pakkudes kodust kauget asukohta, mis tähendab vanemale ja lapsele võibolla 2-3 tundi päevas liikluses lisaks veedetud aega ning see on jokk. Koolilast ei või saata üle linna suvalisse kooli, aga oluliselt pisemat lasteaialast võib. Ja mitte üks aasta ei tule sõitmist taluda, vaid kõik 5 lasteaia-aastat tuleb seda kannatada, sest kodulähedase lasteaedade järjekorrast ju kustutatakse. 4-6 aastastele on kohta veidi kergem leida kui sõimekatele, aga neidki vabalt võtta pole. Keegi ei eelda, et saab koduaknast paistvasse lasteaeda, aga vähemalt samasse linnaosasse või naaberlinnaosasse ju võiks. Kusjuures koolikohtade puhul küll peame imelikuks, kui laps ei pääse koduaknast paistvasse kooli, kuid lasteaiast rääkides oleks selline soov nagu midagi eriti pirtsakat ja nõudlikku.

Vabad kohad on pärast komplekteerimist, septembrist, internetis näha. Saab minna vaba koha olemasolul otse sobiva aia jutule. Ei ole ainult kisuks need kohad vabad, et saaks teises linna otsas olijatele vägisi peale suruda.

Kui näed et koht on vaba, saad minna selle oma lapsele küsida, kui aed pole nõus siis läbi omavalitsuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

Halloo, siin räägitakse alla 2-aastastest lastest! Tulge mõistusele. Lasteaiakoha garanteerimisest haldusüksuses saab rääkida peale lapse 3-aastaseks saamist.

Kallid naised, miks ometi täistited juba aeda?

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

Halloo, siin räägitakse alla 2-aastastest lastest! Tulge mõistusele. Lasteaiakoha garanteerimisest haldusüksuses saab rääkida peale lapse 3-aastaseks saamist.

Kallid naised, miks ometi täistited juba aeda?

Noh, kui sa ise ei suuda välja mõelda, siis
Võin sulle ise välja tuua móned põhjused:
– rahalised. Ega siis see aeg, kui sissetulekud on peatunud, ei peatu automaatselt ka elektri-, kommunaalarvete tasumise vajadus. Süüa ka vaja. Pole kõigil ka võimalus ühe inimese sissetuleku najal elada
– tööalased. On rida selliseid elukutseid, kus ei ole soovitav väga pikalt eemal olla. Tagasi tööle minna on üsna keeruline. Sinu töö mängitakse suures osas ringi ja väga mitmel juhul sind enam tagasi ei oodata
– lapsega seonduvad. Paljud alla kahe-aastsed on väga sotsiaalsed. Tahavad rohkem tegevust kui vb ema kodus suudaks pakkudagi.
– kombinatsioon erinevatest eelpool toodud põhjustest.

Sina istu kodus, kui sul mees ülal peab ja endal hea olla. Las teised elavad oma elu nii nagu tahavad. Ega need hoiud ka lambist ei ole tekkinud, ikka vajaduse pärast

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omavalitsusel on kohustus lapsele koht pakkuda. Kui laps oli järjekorras ja kohta ei saa, võib kohtu kaudu omavalitsuselt lisaks makstud raha tagasi nõuda. Ei pea peale maksma erahoius käimise eest.

Halloo, siin räägitakse alla 2-aastastest lastest! Tulge mõistusele. Lasteaiakoha garanteerimisest haldusüksuses saab rääkida peale lapse 3-aastaseks saamist.

Kallid naised, miks ometi täistited juba aeda?

See on ikka vanemate enda teha ka, kui titt on 1.5aastane. Minu lapsed on selles vanuses kõndinud, esmavajadused sõnadega arusaadavaks teinud, lusikaga söönud ja päevasel ajal ilma mähkmeta hakkama saanud. Miks ei võiks selline laps olla 1/3 tööpäevast aias? Niikuinii on esimene aasta kodus sama palju kui aias haigustega.

Kui kodus lapsega ei tegele siis on hea titetada tõesti ja väita et kolme aastane ei räägi ega maga iseseusvalt, järelikult tita ei saa aeda minna ja siis veel emal perse otsas istuda mitu aastat kodus lapsega tegelemise asemel.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo, siin räägitakse alla 2-aastastest lastest! Tulge mõistusele. Lasteaiakoha garanteerimisest haldusüksuses saab rääkida peale lapse 3-aastaseks saamist. Kallid naised, miks ometi täistited juba aeda?

Halloo jah. Kui on juttu sellest, miks saavad naised palju vähem palka, miks on neil palju vähem vara, siis kõik on kooris õiendamas, et kes sul keelas töötada ja karjääri teha. Oma süü, et teenid vähe ja pole karjäärialaselt kuskile jõudnud. Kõike seda oodatakse meestega võrdselt. Kui on lahkuminek, siis kõik parastavad, et näe, seni kui sina siin kodus istusid, siis mees tegi tööd, ainult õiglane, et sinul pole midagi, mees ju pidas sind üleval ja oli see suure vaeva nägija. Sina kantseldasid ainult tittesid ja peesitasid kodus.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo, siin räägitakse alla 2-aastastest lastest! Tulge mõistusele. Lasteaiakoha garanteerimisest haldusüksuses saab rääkida peale lapse 3-aastaseks saamist. Kallid naised, miks ometi täistited juba aeda?

Halloo jah. Kui on juttu sellest, miks saavad naised palju vähem palka, miks on neil palju vähem vara, siis kõik on kooris õiendamas, et kes sul keelas töötada ja karjääri teha. Oma süü, et teenid vähe ja pole karjäärialaselt kuskile jõudnud. Kõike seda oodatakse meestega võrdselt. Kui on lahkuminek, siis kõik parastavad, et näe, seni kui sina siin kodus istusid, siis mees tegi tööd, ainult õiglane, et sinul pole midagi, mees ju pidas sind üleval ja oli see suure vaeva nägija. Sina kantseldasid ainult tittesid ja peesitasid kodus.

Unustasid lisada, kuidas naine peab enne laste saamist olema ennast ise majanduslikult kindlustanud aga kindlasti peab saama lapsed noorelt, muidu on äkki keskkooli lõpuaktusel liiga vana ja ei lasta uksest sisse.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kui sa ise ei suuda välja mõelda, siis Võin sulle ise välja tuua móned põhjused: – rahalised. Ega siis see aeg, kui sissetulekud on peatunud, ei peatu automaatselt ka elektri-, kommunaalarvete tasumise vajadus. Süüa ka vaja. Pole kõigil ka võimalus ühe inimese sissetuleku najal elada – tööalased. On rida selliseid elukutseid, kus ei ole soovitav väga pikalt eemal olla. Tagasi tööle minna on üsna keeruline. Sinu töö mängitakse suures osas ringi ja väga mitmel juhul sind enam tagasi ei oodata – lapsega seonduvad. Paljud alla kahe-aastsed on väga sotsiaalsed. Tahavad rohkem tegevust kui vb ema kodus suudaks pakkudagi. – kombinatsioon erinevatest eelpool toodud põhjustest. Sina istu kodus, kui sul mees ülal peab ja endal hea olla. Las teised elavad oma elu nii nagu tahavad. Ega need hoiud ka lambist ei ole tekkinud, ikka vajaduse pärast

Minu esimene laps sündis veidi enne vanemapalga kehtestamist ja ainus raha, mis sain, oli nelja kuu eest rasedus- ja sünnituspuhkuse raha. Laps läks sõimesse kui ta oli 2,5 ja rühmas olid kõik 2+ vanuses ning hakkasid riburadapidi kolmesteks saama.

Käisin last rahulikult harjutamas ja mingeid selliseid lapsi, kes oleks ülisotsiaalsed ma seal küll ei kohanud. Iga tavalised kodu ja emme järele igatsevad lapsed olid. Reaalne vajadus teiste laste seltskonna ja sõprade järele tekib ikka hiljem, nii kolme-nelja aastaselt.

Huvitav on see, et enne vanemapalka ei surutud enamusi lapsi alla kaheselt lastesõime, kuigi rahaliselt oli raskem.  Nüüd on vanemapalk ning üha enam soodustatakse ka isade lapsega koju jäämist, aga lapsed viiakse juba varakult sõime, et neid seal “sotsialiseerida”.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie hakkame 1a7k juba augustis erahoidu harjutama. Jah, rahaliselt väljaminek, aga näen, kuidas laps tahab niivõrd palju möllata ja õues elada, et minuga kodus ta lihtsalt mandub ja ausalt – mina mandun ka juba ammu ning igatsen tööle. Loodan, et kõik sujub hästi.

Kuigi erahoid on kulukas, siis kokkuvõttes jääks ju tööle minnes ikka plussi võrreldes sellega, kui täitsa kodune olla?

Miks laps sinuga möllata ja õues elada ei saa?

Sest mulle ei paku päevad läbi mänguväljakul elamine erilist lusti enam ja ma tahan tööle minna 🙂

Minu isiklik tunnetus on, et umbes pärast lapse 1-aastaseks saamist on kohutav ressursiraiskamine, kui ühe ainsa lapsega tegeleb päev otsa üks täiskasvanu. Väike lastehoid tundub palju asjakohasem ja efektiivsem ressursikasutus.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Väikelaps lasteaiakohast ilma jääjad, teie plaan B?