Esileht Väikelaps Lasteaiakoht Lasnamäel

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lasteaiakoht Lasnamäel

Postitas:
Kägu

Tere!
Palun Palun jagage nii head, kui ka negatiivseid kogemusi Vormsi, Kihnu ja Läänemere lasteaedade kohta. Millises on kohapeal oma toidlustus?
Lapse vanus on 2. Kuidas on õpetajad ja kuidas toimib kogu maja?
Vaja on lähipäevil ära otsustada, kumba lasteaeda laps lõpuks saata aga mul pole üldse kogemusi ja teadmisi. Internetist ma ka väga palju värsket infot ei leidnud mille põhjal otsustada.
Aitäh!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oskan nii palju öelda, et 2a. tagasi lõpetas laps Vormsi lasteaia, siis oli oma köök ja kõigega väga rahul. Ka praegune laps on järjekorras sinna lasteaeda. Loodan, et on endiselt kõik hästi seal. Tean, et direktor on küll vahetunud. Julgen soovitada seda aeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan homme hommikul kõndida nende lasteaedade ümber. Neil õue aeg 10.30 kuni 12.00
Kihnu lapsed käivad alati õues, 2 korda päevas lausa, pole oluline milline ilm on. Vormsi lapsed, aga istuvad pidevalt toas. Lapsi õue ei viida, vaadatakse multikaid.
Kui soovid, et su laps saaks lasteaias ka õue siis vali kihnu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siin laimama ohtlik hakata 😉 aga ausalt ei soovita, olen kogu seda teemat väga lähedalt pealt näinud………

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleneb mis rühma saad. Kihnus kivikildude rühma kiidan, muu kohta rääkida ei oska. Vormsis laps kurtis, et halvaksläinud piim ja õue ei viida. Samuti rääkis, et multikaid saavad vaadata. Üks õhtu kui järgi läksin, kurtis ka laps, et kõht tühi kuna lihapirukat ei saanud, nagu oli menüüs, said saiakuubikuid. Ei tea mis seal köögis toimub, et vale toit.
Mis sa lasteaialt ootad. Käi ja vaata ning piilu mis seal tehakse õues. Värava tagant saad ikka tutvuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vormsis ruumid on vanad. Mänguasju vähe, riidekuivatuskapp puudub. Lastega paljud õpetajad väga kurjad. Situatsioon, et laps pissis püksi 4-5a ja õpetaja õues mõnitas lausa last, et pissis püksi ja paneme mähkme jalga. Mitte rahumeelselt ei lahendanud olukorda. Samuti pidevalt istuma sunnitakse. Laps kukub ja nutab ning õpetaja käsutab istuma. Õues käiakse kui on ilusilm ja mõni rühm käib õues vaid jalutamas ümber maja 20 min maksimum. Sööklas tööl keegi nõukaaegne mutt kes pooltoitu võtab koju kaasa, lapsed ei saa seda toitu mis on menüüs ettenähtud.
Uksetaha kui hiilida siis päris tihti olen kuulnud õpetajasi taga klatsimas vanemaid. Ma peale esimest aastat võtsin lapse sealt asutusest ära ja panin kihnu. Kihnuga oleme väga rahul. Uued ruumid, ilus remont, lapsi viiakse 2 korda päevas õue ja õpetajad suhtlevad. Vormsis õpetajad ei anna lapse päevast tagasisidet. Kihnus antakse väga ilusti päevast ja toimetustest teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka võimalus sinna laps panna aga lugedes siinseid kommentaare hakkasin mõtlema, et kui maja vana ja multikad teemas siis ma loobun. Kahjuks on veel 2 päeva aega, et ära otsustada ja jõuan äkki majaga tutvuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mõtlete Vormsi lasteaeda?

Please wait...
Postitas:
Lilian123

Siin laimama ohtlik hakata 😉 aga ausalt ei soovita, olen kogu seda teemat väga lähedalt pealt näinud………

Mõtled Vormsi lasteaeda?

Please wait...
Postitas:
Lilian123

Soovitan homme hommikul kõndida nende lasteaedade ümber. Neil õue aeg 10.30 kuni 12.00

Kihnu lapsed käivad alati õues, 2 korda päevas lausa, pole oluline milline ilm on. Vormsi lapsed, aga istuvad pidevalt toas. Lapsi õue ei viida, vaadatakse multikaid.

Kui soovid, et su laps saaks lasteaias ka õue siis vali kihnu.

Tänan tagasiside eest, see muutis väga minu arvamust nüpd Vormsi suhtes 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vormsis ruumid on vanad. Mänguasju vähe, riidekuivatuskapp puudub. Lastega paljud õpetajad väga kurjad. Situatsioon, et laps pissis püksi 4-5a ja õpetaja õues mõnitas lausa last, et pissis püksi ja paneme mähkme jalga. Mitte rahumeelselt ei lahendanud olukorda. Samuti pidevalt istuma sunnitakse. Laps kukub ja nutab ning õpetaja käsutab istuma. Õues käiakse kui on ilusilm ja mõni rühm käib õues vaid jalutamas ümber maja 20 min maksimum. Sööklas tööl keegi nõukaaegne mutt kes pooltoitu võtab koju kaasa, lapsed ei saa seda toitu mis on menüüs ettenähtud.

Uksetaha kui hiilida siis päris tihti olen kuulnud õpetajasi taga klatsimas vanemaid. Ma peale esimest aastat võtsin lapse sealt asutusest ära ja panin kihnu. Kihnuga oleme väga rahul. Uued ruumid, ilus remont, lapsi viiakse 2 korda päevas õue ja õpetajad suhtlevad. Vormsis õpetajad ei anna lapse päevast tagasisidet. Kihnus antakse väga ilusti päevast ja toimetustest teada.

tead, mind ajab see nutma, pisikesed abitud olevused 🙁 Lapsepõlve trauma saadakse ju sealt nii. Kurb

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul laps on käinud avamise algusest peale Pilvekildude rühmas, väga kiidan lasteaeda ja õpetajaid. On olemas oma köök, süüa saavad nii palju kui tahavad, ka lisaportsu kui sisse mahub. Õues käiakse iga päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan, et Läänemere lasteaeda polegi kommenteeritud.
Läänemere lasteaias on sõime- ja aiarühmad eraldi. Kaheaastane läheb sõimerühma. Kolmeaastane läheb edasi aiarühma ja saab uued õpetajad ning nemad peaksid lapsele jääma kuni lasteaia lõpuni.
Õues seal käiakse. On rühmi, kus minnakse õue sõna otseses mõttes iga ilmaga, kas või paarikümneks minutiks, ja on rühmi, kus paduvihma või lumetormi korral ikkagi tuppa jäädakse. Sügisel ja kevadel, samuti ka talvel mõnusate lumiste ilmadega, minnakse üldiselt ka teist korda õue ja ollakse seal, kuni lapsed koju lähevad. Vähemalt üks sõimerühm on ka üks neist, kus iga ilmaga õues käiakse.
Kord kuus käib lasteaias mõni lasteteater. Aiarühmad käivad ka täitsa palju lasteaiast väljas teatris, muuseumides, ekskursioonidel. Igasugu üritusi toimub.
Köök on olemas, aga söök tuleb siiski väljast. Kohapeal tehakse näiteks pannkooke ja küpsetatakse plaadisaia. Kodulehel on menüü olemas ja seal on märgitud, mis on kohapeal tehtud. Minu lastele toit üldiselt maitses, aga eks neid oli ka, kes üht või teist asja ei söönud.
Remonti seal jõudumööda tehakse. Päris remontimata ei ole ükski rühm, WC/pesuruum peaks minu teada olema kõigis rühmades remonditud ja voodid peaksid ka kõigis olema tänapäevased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vormsi

Ma ei oska neist lasteaedadest ühtegi soovitada. Soovitaks hoopis vaadata asunduse lasteaeda või sikupilli oma. Samuti lasnamäe piiril, või võimalusel lasteaedasi töö läheduses.
Vormsi lasteaias mul tööl sugulane. Ta ise lasteaeda ei soovita. Ütles, et seal lastele ei anta õigeid portse süüa. Alla kulbi süüa saab vaid anda kuna köögist lihtsalt rohkem ei anta. Ütles, et tal kurb vaadata, et lapsed korralikult süüa ei saa ja kes tahavad juurde lähevadki näljaselt magama. Teine teema on jook. Lastele ettenähtud on pool klaasi piima/mahla. Vett juurde ei pakuta, kuna muidu soovivad liiga tihti pissile. Õppetegevus selles asutuses on ka kesine. Ta nimetas, et seal pigem laste hoid, mitte ei tehta huvitavaid tegevusi lastega.
Ühes sõime rühmas tean on ka tööl õpetaja kes on varem lapse löömise eest välja visatud teisest lasteaiast.
Loodan, et valid siiski mingi sobivama lahenduse lapsele. Vaata oma töökoha järgi ehk?

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Väikelaps Lasteaiakoht Lasnamäel