Esileht Tööelu, raha ja seadused. lasteaiamaks ja tuludeklaratsioon

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: lasteaiamaks ja tuludeklaratsioon

Postitas:

mis summast alates lisatakse lasteaiamaks tuludeklaratsioonile? ja mis võib olla põihjuks miks ma ei näe lasteaiamaksu tuludeklaratsioonil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:06; 08.02 18:33; 08.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaia tasu läheb deklaratsioonile kui oled lasteaeda oma andmed andnud. st mei lküsiti selle isiku isikukoodi kes täidab tuludeklaratsiooni.
sinna siis läheb ikka ilma toidurahata summa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:32; 10.02 17:59; 10.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

andsin enda isikukoodi. aga minu tuludeklaratsioonis neid andmeid pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:06; 08.02 18:33; 08.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi lasteaiast, miks ei kajastu makstud kohatasu sinu deklaris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsi lasteaiast, miks ei kajastu makstud kohatasu sinu deklaris.[/tsitaat]
ok. tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:06; 08.02 18:33; 08.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaiamaksu pealtsaab ka raha tagasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 23:15; 09.02 12:24; 09.02 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohatasu on koolituskulu ja see kajastub deklaratsioonis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kohatasult saab 21% tagasi, kui piisab äramakstut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui seda lasteaiamaksu näitab minu tuludeklaratsioonis, siis ma saan selle ise sealt kustutada ja elukaaslane omale lisada? (minul puudub 2011 aastal tulu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 23:15; 09.02 12:24; 09.02 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja kui seda lasteaiamaksu näitab minu tuludeklaratsioonis, siis ma saan selle ise sealt kustutada ja elukaaslane omale lisada? (minul puudub 2011 aastal tulu).[/tsitaat]

Suhtle kohaliku omavalitsuse raamatupidamisega ja palu vahetada koolituskulu maksja. Lasteaedadel pole tänapäeval eraldi raamatupidamist, seepärast ei ole sellistes küsimustes sinna pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 12:32; 09.02 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]andsin enda isikukoodi. aga minu tuludeklaratsioonis neid andmeid pole. [/tsitaat]

Võimalik, et isikukoodi on viga sisse lipsanud. Helista omavalitsuse raamatupidamisse ja küsi inimest, kes tegeleb koolituskulude andmete edastamisega EMTAle. Räägi oma lugu ära. Ma ise kirjutasin kunagi meeltesegaduses huvikooli lepingule enda isikukoodi valesti ja ka ei tulnud koolituskulusid tuludeklarisse. Suhtlesin huvikooliga, saime isikukoodi korda ja kõik läks kui lepase reega.

Veel üks põhjus, miks sa ei näe eraldi lasteaiamaksu tuludeklaril, võib olla see, et kõik ühe konkreetse lapse eest omavalitsusele makstud summad on ühe rea peal. Minu lapsel näiteks lasteaia kohatasu ja muusikakooli tasu.

Kolmas põhjus on see, et sinu kontolt pole neid kulusid makstud. Näiteks meie linnas näidatakse lasteaiamaksu selle inimese deklaril, kes reaalselt maksis. Vähealt tänavu on mul selline kogemus. Mind täitsa üllatas, sest lepingu olen mina sõlminud ja pangaülekandega koos ei liigu ju isikukood. Muidu mina maksan enda kontolt laste kulud, aga üks kuu polnud mu arvel parajasti raha ja tegin ülekande mehe kontolt. Nüüd ongi mehel tuludeklaril koolituskuluna kirjas ühe kuu lasteaiatasu.

Muidugi võib põhjuseks olla ka see, et tegemist ei ole omavalitsuse lasteaiaga või üldse koolitusloaga lasteaiaga. Lastehoiuteenus vist ei ole koolituskulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 12:32; 09.02 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kinitust või ümberlükkamist- mul sama teema:…Ja kui seda lasteaiamaksu näitab minu tuludeklaratsioonis, siis ma saan selle ise sealt kustutada ja elukaaslane omale lisada? (minul puudub 2011 aastal tulu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 13:00; 10.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Saad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 13:43; 09.02 15:20; 09.02 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaeda esitad MAKSJA ANDMED.

Otsekorraldusega on maksja loomulikult konto omanik 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 13:43; 09.02 15:20; 09.02 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan nüüd õigesti aru, et kui ma ise kustutan endalt selle lasteaiamaksu ära ja elukaaslane lisab omale, siis ei ole vaja helistada kohalikku omavalitsusse? Või pean seda ikka tegema ja tuleb andmed muuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 23:15; 09.02 12:24; 09.02 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina kustutad, mees lisab.

Igaks juhuks võite paluda raamatupidajalt tõendi, et mees oli selle maksja (v -o kontrollib Maksuamet), 90% tõenäoliselt ei küsita seda.
Ja kui edaspidigi sinul ilmselt ei jagu äravõetavat tulumaksu ning abielluda ei plaani,
muutke ära lasteaias MAKSJA andmed. Pange see, kes töötab ja tulu teenib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 13:43; 09.02 15:20; 09.02 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti ei saa ise praegu enam koolituskulusid ühelt inimeselt teisele tõsta. need, kes seda siin soovitavad, lihtsalt ei tea. ja enam ei saa ka koolitaja (lasteaed) 2011. aasta kulude kohta muudatusi teha. firmad, kus minu laste koolituskulud pärit on, palusid vajadusel muudatused teha enne jaanuari lõppu, just seepärast, et MTA tähtaeg kukub ja nemad enam deklaratsioonide esitajatelt (siin =koolitajatelt) muudatusi vastu ei võta. selleks korraks on rong läinud, järgmisel korral olete targemad. minu kogemuste järgi rõhutavad kõik koolitajad alati seda, et inimene kes on üles antud koolitustasu maksjana peab tegema ka reaalselt makseid ja ainult tema saab tm tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kindlasti ei saa ise praegu enam koolituskulusid ühelt inimeselt teisele tõsta. need, kes seda siin soovitavad, lihtsalt ei tea. ja enam ei saa ka koolitaja (lasteaed) 2011. aasta kulude kohta muudatusi teha. firmad, kus minu laste koolituskulud pärit on, palusid vajadusel muudatused teha enne jaanuari lõppu, just seepärast, et MTA tähtaeg kukub ja nemad enam deklaratsioonide esitajatelt (siin =koolitajatelt) muudatusi vastu ei võta. selleks korraks on rong läinud, järgmisel korral olete targemad. minu kogemuste järgi rõhutavad kõik koolitajad alati seda, et inimene kes on üles antud koolitustasu maksjana peab tegema ka reaalselt makseid ja ainult tema saab tm tagasi.[/tsitaat]
Kas tead kindlalt, et enam koolituskulude osas mingeid muudatusi teha ei anna? Mul endal näiteks tobe olukord, kus autokooli kulud kajastuvad poja (18-aastane gümnasist) deklaratsioonis, kuigi autokoolile oli maksja nimi ja isikukood ammu edastatud. Et kaotangi nüüd arvestatava summa, kuna autokoolis oli keegi susserdis, kes ei suutnud oma tööd teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

vabandust, tundub, et ma olen nüüd midagi tõsiselt maha maganud.
kas lasteaia kohatasult saab tulumaksu tagasi?
mul üks laps viiendat (viimast) ja teine kolmandat aastat lasteaias ja ma üldse ei mäleta, et sellist rida varem oleks eeltäidetud deklaratsioonil olnud.
ise ma ka muidugi ei taibanud juurde kirjutada.
kas see on sel aastal esimest korda nii või oleks pidanud juba varem ka olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisel aastal tõstsime lapse trennikulu küll ringi isa omasse. kas siis sel aastal ei saa? kummaline, pole nagu kuskil seda kirjas olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:32; 10.02 17:59; 10.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik või Zensus- palun öelge kuidas tegelikult on st kas saab lasteaiamaksu ise kustutada ühelt dekalaratsioonilt ja teisele lisada või ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 13:00; 10.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabandust, tundub, et ma olen nüüd midagi tõsiselt maha maganud.
kas lasteaia kohatasult saab tulumaksu tagasi?
mul üks laps viiendat (viimast) ja teine kolmandat aastat lasteaias ja ma üldse ei mäleta, et sellist rida varem oleks eeltäidetud deklaratsioonil olnud.
ise ma ka muidugi ei taibanud juurde kirjutada.
kas see on sel aastal esimest korda nii või oleks pidanud juba varem ka olema?
[/tsitaat]
mul üks laps 10-aastane ja ka tema lasteaia koolituskulud sai omal ajal deklarisse panna. siis sai lasteaiast tõendi mille alusel need summad ise kandsin. st lasteaia raamatupidamiselt peaksid summad jm andmed saama maksuameti jaoks. tänapäeval tuleb lasteaiale isikukood anda, et raamatupidaja saaks andmed maksuametile esitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:32; 10.02 17:59; 10.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eelmisel aastal tõstsime lapse trennikulu küll ringi isa omasse. kas siis sel aastal ei saa? kummaline, pole nagu kuskil seda kirjas olnud.[/tsitaat]

ma olen üsna kindel, et seda saab ka sel aastal teha.
igaks juhuks võiks ju maksuametist järgi küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas tead kindlalt, et enam koolituskulude osas mingeid muudatusi teha ei anna? Mul endal näiteks tobe olukord, kus autokooli kulud kajastuvad poja (18-aastane gümnasist) deklaratsioonis, kuigi autokoolile oli maksja nimi ja isikukood ammu edastatud. Et kaotangi nüüd arvestatava summa, kuna autokoolis oli keegi susserdis, kes ei suutnud oma tööd teha?[/tsitaat]
mina eile helistasin autokooli ja palusin andmed poja alt enda nimele tõsta ja tänaseks olid nad minu eeltäidetud andmete all kirjas. nii et ma usun, et saab siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ise tõsta nagu ka eelmistel aastatel.

Kindlasti saab muuta raamatupidaja, kui temaga rääkida ja ise tõsta ei riski.

Lasteaia kohatasust saab tagasi juba aastaid (no mina igal juhul sain st vähemalt 6a tagasi…mul tütred juba 5.klassis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti saab veel lasteaia kohatasu panna lapse isa deklaratsiooni.
Mina esitasin avalduse lasteaia raamatupidajale. Nimi ja mailiaadress arve peal. Tartus meil vähemalt.
Summa ei oma tähtsust, et kas laps sai koha alles detsembris ja vaid ühe kuu kohatasu või käis terve aasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lasteaiamaks ja tuludeklaratsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.