Esileht Väikelaps Lasteaias

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Lasteaias

Postitas:

Laps eelmisel aastal suhtles ühe tüdrukuga. Mängisid lasteaia õues peale lasteaeda. Nüüd on asi muutunud, terve pere on end meie vastu keeranud. Moka otsast teretatakse ja tüdruk hoiab minu lapsest eemale, enam koos ei mängi. Põhjust ma ei teagi, ju me siis ei meeldi neile enam. Ma olen püüdnud lapsele selgitada ka, et see tüdruk pole enam sõber ja laps on juba leidnud uued sõbrad, kes on minu arust ka toredad. Sellegipoolest on minu laps endiselt sellesse ühte tüdrukusse kiindunud ja ei saa aru, et teine enam temaga mängida ei taha. Minu laps näiteks käitub seda tüdrukut nähes teisiti. Käib järgi, hüüab et tulgu mängima. Teine lihtsalt põgeneb eest, koos vanematega jookseb lasteaiaõuest minema. Minu laps jookseb järgi ja aru ei saa, et minna ei tohi ja sõber ei mängi enam. Kuidas teha lapsele selgeks, et sõber pole enam sõber ja järgi minna ei ole mõtet?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 18:46; 30.10 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgita siis ometi põhjus välja. Laste fantaasia on piiritu ja see võib tekitada naeruväärseid olukordi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas seda tänapäeva vanemad ei mõista, et väike laps võib sõbra jooksma hakkamist mänguks pidada ja see läbi ka jooksma hakates õnnetusse sattuda? Nagu päriselt, kus mõistus on?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 18:46; 30.10 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas seda tänapäeva vanemad ei mõista, et väike laps võib sõbra jooksma hakkamist mänguks pidada ja see läbi ka jooksma hakates õnnetusse sattuda? Nagu päriselt, kus mõistus on?

Ära dramatiseeri!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas seda tänapäeva vanemad ei mõista, et väike laps võib sõbra jooksma hakkamist mänguks pidada ja see läbi ka jooksma hakates õnnetusse sattuda? Nagu päriselt, kus mõistus on?

wat? Kas sa ei luba oma lapsel siis mitte kunagi joosta? Lapsed jooksevad koguaeg lasteaiahoovis, sõbra järel, sõbra eest, koos sõbraga jne

sa vist oled varem ka kirjutanud, et järsku vanemad ei tervita ja mida iganes?

lapsele seletad lihtsalt, et ju ta ei taha sinuga mängida ja tahab teiste lastega mängida. Nii lihtsal tongi. sõpru ei saa sundida.

Minu lapsel ka parim sõber ühtäkki enam ei taha temaga nii palju mängida. Ütlengi lapsele nii nagu asjad on, et ju ta ei taha enam sinu parim sõber olla, tahab ka teiste lastega mängida jne. Mulle endale tundub, et mu oma laps on väga pealetükkiv ja ehk tõesti ära tüütanud teise. Lisaks veel on meil teema ka silmselt kerge väikelaste  armumine – ühepoolne. Lastel ei tule see sotsiaalne pool veel nii hästi välja ja nad ei saa aru, millal on õige aeg distantsi hoida ja teisele ruumi jätta. Ja siis hakkabki teine laps teda vältima, sest ta tahab teistega mängida.

Sõprussuhted ikka muutuvad ja mingeid vabandusi pole vaja välja mõelda. Räägid nii nagu asjad on – ju ta ei taha sinuga mängida ja parem on, kui üritad ka ise rohkem teiste lastega mängida. Ja kui küsib miks – siis ütledki, et mõnikord asjad on lihtsalt nii ilma põhjuseta. Kedagi ei saa sõbraks sundida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Lasteaias