Esileht Väikelaps Lasteaias magamine meditatsiooni muusika saatel

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Lasteaias magamine meditatsiooni muusika saatel

Postitas:

Sai lapsele(poiss)taotletud Rajaleidjast koolipikendus.Kuna sünnipäev sept.lõpus ja laps ise tagasihoidliku ning muretseva loomuga,siis sai otsus,et las veel aastaga saab emotsionaalselt tugevamaks ja julgemaks.Nüüd uues rühmas(mis on 5-6 oma)kuna koolieelses polnud kohti,on meil tekkinud probleem.Laps kardab jääda õhtuni kuna tuli välja,et magades neil mängib meditatsiooni muusika,mis tema arvates on kurb ja täielikult segab teda uinuda.Kuna laps ka vanem teistest ning arvatavasti pole unevajadus nii suur,siis ta on sunnitud terve lõunaaja seda kuulama.Nüüd olukord selline,kus ta täiesti paaniliselt kardab lasteaeda magama jääda ja olen olnud lapse huvides teda lõunast ära hakanud tooma.Õpetajad vaatavad sellele viltu,õigustades igati muusika mängimist kuna see rahustab lapsed maha.Ja nüüd on hakatud vihjeid andma,et me läheks psühholoogi juurde.Ps.lapsel ei ole mingit probleemi teistlaadi muusika kuulamisega,võtab rõõmsalt osa muusikatundidest jne.Kuidas käituda ja kas keegi sellise asjaga kokku puutunud?

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 10:15; 18.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompromiss oleks kõrvaklapid…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 10:57; 19.10 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mitte käia psühholoogil? Rajaleidjas ju peaks saama ka psühholoogi nõustamisel käia. Ütled, et ta arglik ja väga õrnake, võib-olla saad sealt asjakohast nõu.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 11:26; 18.10 12:57; 19.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mitte käia psühholoogil? Rajaleidjas ju peaks saama ka psühholoogi nõustamisel käia. Ütled, et ta arglik ja väga õrnake, võib-olla saad sealt asjakohast nõu.

Ei vaidlegi vastu psühholoogi juurde minekut,see pigem kasumlik.

Pigem küsimus,kas meditatsiooni muusika mitte meeldimine on psühholoogiline probleem…?Ja kas psühholoog paneks teda sedalaadi muusikat armastama?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 10:15; 18.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülejäänud rühmal pole probleemi, siis oleks veidi imelik nüüd oma lapse pärast seal igati toimiva süsteemi lõpetamist nõudma hakata. See tekitab paksu verd ja tegelikult ju probleemi ei lahenda, sest su laps hakkab ka koolis käies kokku puutuma igasuguste erinevate asjadega, mis temas ebamugavaid emotsioone tekitada võivad. Siin juba mainitud mürasummutavad kõrvaklapid oleks lahendus. Võite ju ka omavahel olles erinevaid meditatsioonimuusikaid kuulata, vbl vajab ta lihtsalt harjumisaega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolimineku lükkasid edasi, sest laps “pole emotsionaalselt tugev” ja on “muretsev”. Psühholoogi soovitus tuli ikka sellest, mitte muusikast, see on teine teema.

Ei tahaks uskuda, et nüüd tekkinud “paaniline hirm” on mingist meditatsioonimuusikast. Kui see tõesti nii on, siis palu õpetajatel sellega arvestada, pangu muusika võimalikult vaikselt, sinu laps heliallikast võimalikult kaugele, lühendagu seda muusika aega (pool tundi näiteks mängib, selle ajaga peaks lapsed piisavalt rahunema, pärast seda kinni). Ka kõrvatroppidest võiks olla abi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 11:26; 18.10 12:57; 19.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem küsimus,kas meditatsiooni muusika mitte meeldimine on psühholoogiline probleem…?Ja kas psühholoog paneks teda sedalaadi muusikat armastama?

Ei, see pole psühholoogiline probleem, vaid sinu lapse reaktsioon sellele (mitte meeldimisele). “Paaniline hirm” jne

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida arvab asjast lasteaia direktor? Meditatiivse muusika kasutamisest laste rahulikuna hoidmisel uneajal kuulen esimest korda. Asub see lasteaed Eestis? Mida arvab kohalik omavalitsus selle kohta? Mida arvavad teised lapsevanemas ja rühma hoolekogu liikmed? Oled sa püüdnud mujalt vastuseid saada? Käiksin enne need kohad läbi ja tooksin lapse enne und ära kui mul see võimalik on. Mida arvab sellest õpetaja, mind eriti ei huvitaks. Psühholoogi juurde ei läheks kui selleks puudub vajadus. Kahju sinu lapsest, praegu ta ikka oleks saanud juba omavanustega koos kooliteed käia kui sa poleks otsustanud teda veel lasteaeda jätta.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see psühholoog teeb, kui reaalselt lapsele ei meeldi see muusika? Mina ka ei saaks magada, olgu kuitahes meditatiivne meloodia. Ma isegi olen proovinud nii ja naasugust. Korra  olin mingis imelikus poolunes- ei viitsinud tõusta ja kinni panna, aga magada ka nagu ei saanud. Mida siin viltu on vaadata?
Kõrvaklappe võiks proovida,aga samas ma ei kujuta ette, kuidas nendega magada saaks.
Täiesti jabur olukord.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutasin meditatsioonimuusikat koduski laste magamapanekuks kui nad väiksemad olid. Väga hästi rahustab, lõõgastab ja uinutab  🙂

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see hirm siis veel võib tulla kui mitte kahe kõrva vahelt?
Hirm on psüühikaprobleem.

Võimalus on, et poiss sinuga lihtsalt maipuleerib. Kõik abinõud on eesmärgi saavutamiseks head!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis psühholoogi juurde? Enamik inimesi ei suuda muusika saatel magada. Meditatsioonimuusika ei sega vaid neid magama jäämisel, kes tegelikult seda muusikat ei kuula. Segav asi, mis paneb sind kuulama ja kaasa mõtlema ei aita absoluutselt uinumisele kaasa. Absoluutselt nõme on sundida kõiki ühte moodi seda suhteliselt pretensioonikat muusikat kuulama. Minu jaoks on näiteks ka enamik meditatsioonimuusikat üks hingevaevav tüütu asi. Seda saad teha kodus, kus kõik ütlevad jahsõna, et mulle meeldib see muusika.

See on nagu see jutt, et loed raamatut lastele kuni need magama jäävad. See kehtib vaid teatud tüüpi laste kohta, kes tegelikult mingil hetkel raamatule enam kaasa ei mõtle. Enamik lapsi jäävad siiski siis magama, kui raamatulugemine lõppeb ja tuba vaikseks jääb.

Ma mäletan kui oma mehega koos elama hakkasin ja tal oli komme raadio sleep reziimil mängima jätta ja ise magama jääda. Mina siis passisin väsinult aga erksa mõistusega üleval kuni ta norskama hakkas ja siis olin sunnitud voodist välja kobima ja raadio kinni panema, et mul ka võimalik uinuda oleks. Lõpuks ikka julgesin öelda, et mulle nii ei sobi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see võimalik on, et vaid õpetaja saaab otsustada mis lastele sobib ja mis mitte. Ka mina ei suuda mingi inina taustal magama jääda. Ei ole need helid rahustavad vaid pigem segavad magada. Inimesed kes on harjunud magama vaikuses, kas siis üks õpetaja otsustab, et eii tuleb magada muusika saatel?

See nagu juba too, et üks õpetaja arvab raadio mängimine lasteaias on okey. Kõigi jaoks kahjuks mitte, kõik ei suuda taluda pidevat taustaheli.

Vb jätta laps koju viimane aasta?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hiljuti ei ringlenud kuskil artikkel, et kui laps ei taha magada lõunal lasteaias, siis teda ei tohigi selleks sundida? Mingi seaduse teema?
Äkki saab laps siis millegi muu vaikse tegevusega sel ajal tegeleda.. Joonistada, värvida?
Voodis lamamine ärkvel olles ja vastumeelselt ei tohiks olla sunnitud..

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 22:55; 18.10 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.err.ee/1022579/lapsi-lounal-magama-sundivad-lasteaiad-eiravad-riigi-kehtestatud-noudeid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 22:55; 18.10 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle üldse ei meeldi selline inimeste omaduse, et kui kaks inimest ei sobi millegi poolest, siis on “alati teine süüdi”. Antud juhul siis lasteaiakasvatajatel, juhtkonnal, kõigil ja vaene väike laps “mingu psühholoogi juurde”. Mingi ringkaitse, ühes lasteaias, kus mu laps käis oli ka nii. Iga kord oli ainult kasvataja arvamus ja vanem on mitte keegi ning laps peab kohanema midaiganes kasvataja tahab. See kasvataja kellegile vastu ei tulnud, ainult jõuga surus oma tahet peale. Teised kasvatajad olid silmaga nähtavalt empaatilisemad.

Kas äkki saab lapse teise lasteaeda või rühma panna? Kui nagunii uus rühm on tal.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 03:56; 19.10 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes kuidas harjunud on.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et koolipikendusega koolieelik 5-6a rühmas on, tundub lapse huvidest niivõrd lahknev, et tõesti püüaks muu võimaluse leida, ükskõik, milline see magamise korraldus seal on.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 10:57; 19.10 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma otsiks ka võimaluse laps ikka koolieelikute rühma panna, mitte pisikestega koos terve aasta veel vaevelda. Seal rühmas ei toimu ju veel kooliks ettevalmistustki. Olgu parem üldse kodune laps erinevate eelkoolide jms huviringidega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan varsti 40, aga ei suuda, samuti mingi muusika saatel uinuda. Alati olen mingis kummalises poolunes, kui pean magama olukorras, kus kuskilt tuleb muusikat või hääled vms. Peaks vist psühholoogi külastama tõesti.

Minu lapse lasteaias oli koolieelikutel (neil oli liitrühm ning u 1/3 olid koolieelikud, teised 5-6-aastased) kokkuleppe, et lähevad voodisse, kuulavad unejutu ja kui seejärel poole tunni jooksul uni pole tulnud, võivad vaikselt üles tõusta, ees toas riidesse panna ning saali mängima minna. Üldiselt enamik õpetaja sõnul seda võimalust kasutas, samas 5-6-aastased magasid mõnuga. Meil olid rühmas veel need nö vanema otsa koolieelikud ka valdavalt, kes kohe viimase aasta esimeses pooles juba 7 said, ehk no igatpidi lõunaune east väljas olid.

Äkki on teil ka selline kokkuleppe võimalik?

Ma loodan, et kooliks ettevalmistuse programmist ta lasteaias ikka osa saab vaatamata sellele, et üksi oma rühmas koolieelik on..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas, kui kõik teised lapsed on harjunud muusika taustal magama jääma, siis võib-olla paljud ei oska enam ilma muusikata magama jääda ja ühe lapse pärast ei hakata ümberkorraldusi tegema. Lihtsam ja mugavam oleks sobivamasse rühma minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 03:56; 19.10 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle meditatiivse muusikaga on nii, et ühele meeldib, teisele mitte. Kunagi lasti meil kontoris ka- merekohinat, metsa müha, linnulaulu, kellad-viled jne. Ok, klient käis ja oli selles keskkonnas 10-15-20 min aga töötajad peavad terve päeva seda tilulilu kuulama. Ühele meeldis üks, teisele teine. Katsusime nii ja teisiti ja tegelikult head lahendust ei tulnud.

Jõuluks ostis boss hunniku juhtmevabasid kõrvaklappe ja kes soovib tilulilu, see saab seda endale lubada.

Ja ega lapsed kuidagi teistmoodi ole. Üks on siinkohal teistest vanem ja kurdab, noorematel tehakse selgeks, et nii peabki ja sellest saab “taustamüra”, millega tulebki leppida.

Isiklikult ma ikkagi panustaks ilmselt selles suunas, et puhkeaeg, võiks lastel olla täiesti müravaba. Taustaks inisev meditatsioon ei ole müravaba keskkond!

Laste mängimise ajal võib ju see samuti vaikselt taustaks tiliseda, kui õpetajatel aitab see rahulik püsida 🙂 ja kui unevajadus on ka olematu siis võib ka ise lapsele nt töövihiku või värviraamatu vms huvitegevuse kaasa anda lõunaks, millega nokitseda, kui õpetajad endale lisatüli ei soovi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See magamise aeg ei ole üldiselt ikka täiesti müravaba kunagi, õpetaja abi tavaliselt tegeleb rühma koristamise ja nõudega, kolistab ja solistab nõudega, pole ka reaalne et 20 last ühes ruumis üksteise kõrval haudvaikuses pikutavad, ikka keegi jutustab, sipleb, teeb nalja, küsib pissile või juua jne.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 11:26; 18.10 12:57; 19.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps Lasteaias magamine meditatsiooni muusika saatel