Esileht Väikelaps Lasteaias suhtlemine õpetajatega

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lasteaias suhtlemine õpetajatega

Postitas:

Tere!

Uurin, et kuidas teil on lasteaias, nüüd kui vanemaid ei lasta tuppa, suhtlemine õpetajatega? Kuidas saate oma muredest õpetajatele rääkida või midagi edasi öelda, näiteks et panime täna uued tuduriided kotti või küsite tagasisidet, kuidas päev läks jne.?

Meil on nii, et kui hommikul lapse lasteaeda viime kogunevad lapsed õues aga siis pole aega pikalt rääkida ja tagasisidet küsida ning kui õhtul järele läheme, tuleb laps juba ise rühmast välja ilma õpetajata, kui õpetaja näeb et me ukse juures ootame.

Proovisime kirjutada Eliisi, aga sealt saame harva vastuseid, sest õpetajatel on tuhat muud ülesannet, mis on ka arusaadav.

Kevadel pidi olema arenguvestlus, mis jäi ära koroona tõttu, Eliisist saime lihtsalt lugeda kokkuvõtet lapse arengu kohta.

Mismoodi teie lasteaias toimub suhtlemine õpetajate ja lapsevanemate vahel?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi terrassil lapse üleandmine. Kui midagi rääkida/küsida on, palu oma last,et kutsugu õpetaja. Õhtul ma ei oota tagasisidet, laps ise jutustab. Meie lasteaias on KindieDays äpp, väga asjalik. See peaks paljudes lasteaedades olema/varsti tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur osa õpetajatest ei tahagi midagi rääkida ega mingit tagasisidet anda. Neile on see uus olukord vist päris meeltmööda. Mingid tuduriided vms teemad ei huvitanud meie õpetajaid ennegi. Tükk aega läks aega, enne kui sain teada, et meil magavad üldse aluspükstega, sest ei viitsita riietevahetusega jantida.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikuti tuleb õpetaja või abi alati välisuksele vastu, siis saab ruttu mõne hädapärase lause vahetada. Aga õhtuti on nad üldjuhul õues, siis on õpetajatel aega tagasisidet ja infot anda üldjuhul küllalt. Kui ilm on halb ja ollakse toas, siis ikkagi saadab õpetaja lapse maja välisukseni ja saab paar lauset vahetada, kui tarvis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuduriided viin lasteaeda esmaspäeviti, reedel antakse koju pessu kogu kapis olev kraam. Meil ka õues vastuvõtmine-üleandmine, kuid muredest räägin kui need tekivad kohe õpetajaga sealsamas õues. Mainin lühidalt, mis mure lapsel või mul on ja õpetajad on ise ka ühte-teist öelnud kui midagi on olnud. Päeva kohta tavaliselt õpetajalt ei küsi, kuid kui laps räägib kodus, et täna mind lõi see ja see laps siis jah, seda ma ütlen õpetajale edasi. Päeva kohta sirvin ELiisi ja laps räägib ka ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olmeküsimused küsisin peale lapsevanemate koosolekut augustis/septembris. Igapäevane kiire mure saab räägitud last üle andes. Vajadusel on paari rühma peale telefon ja kui on tõesti oluline küsimus, siis korra olen sellele helistanud ja vastuse saanud. Laps on riietatud, rõõmus ja rahul, et ma väga mingitest riiete/jalatsite teemadest ei lase heidutada. Kui midagi olulist on, et eks siis antakse teada.

Miks arenguvestlus ära jäi? Skype/zoom ei töötanud? Samas kui on arengu kohta tagasiside, siis … ma ei tea kas eriolukorras olekski rohkem vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viid lapse 5 min varem, et õpetajaga vestelda? Miks lapsed õhtul õues pole, valge veel ju. Meil ka õhtul õues.

Kui kuidagi suheldud ei saa, siis palu direktorilt abi korraldusel. Aga kui iga päev eliisi kirjutad, siis tõesti tüütad.

Riiete osa seletan lastele hoopis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 21:22; 09.10 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikud teated lasteaiast tulevad Eliisi, rühmal on ka oma FB-grupp (mille teated millegipärast minuni ei jõua). Sellist igapäevastel teemadel suhtlust eriti ei ole. Kui vaja, panen vajalikud asjad kotiga kaasa (lootes, et õpetaja taipab, et kotis on varu/vahetus/tudu jms riided ja paneb need ise kappi ära).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur osa õpetajatest ei tahagi midagi rääkida ega mingit tagasisidet anda. Neile on see uus olukord vist päris meeltmööda.

Kindlasti! Panna kolm korda päevas 20 last riidesse ja lisandunud 40 korda trepist alla ning 40 korda üles päevas – mis see muud saab olla, kui meeltmööda!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur osa õpetajatest ei tahagi midagi rääkida ega mingit tagasisidet anda. Neile on see uus olukord vist päris meeltmööda.

Kindlasti! Panna kolm korda päevas 20 last riidesse ja lisandunud 40 korda trepist alla ning 40 korda üles päevas – mis see muud saab olla, kui meeltmööda!

Mulle tundub ka, et olukord rohkemvanematele meeltmööda. Lükkad hommikul lapse üle ukse sisse, lehvitad akna peal ja minek 😀 Õhtuti küll tõsi, tahaks aegajalt kapi juurde astuda ja vaadata, mis seal toimub, kas kõik mustad riided ikka on koju jõudnud või mitte – aga olen lahendanud nii, et igal reedel kõik riided koju ja esmaspäeval tagasi, st kord nädalas siis sorteerin. Ühe lapse kappi näen ma kohe uksest (meil on igal rühmal oma õueuks) ja siis niimoodi vaatan, kas tundub midagi puudu 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 21:22; 09.10 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll piiranguid pole ja saab vabalt sisse-välja käia aga nii ilus sügis on olnud, et ikkagi enamustel päevadel anname lapse õues üle ja õhtul ollakse samuti õues.

Mina igapäevaselt küll ei vaja tagasisidet, kuidas täpselt läinud on. Ma tean, et meie rühma õpetajad annavad kohe märku, kui midagi halvasti on. Samuti on laps piisavalt jutukas.

Riiete osas olen ma oma lapsed väiksest peale välja õpetanud, et igal reedel tuleb kogu kapi sisu kotti panna ja koju tuua. Esmaspäeval tuletan hommikul veel meelde, et vaja tudukad kotist välja võtta nt. Õpetajad ise jälgivad seda, et iga reede saaksid tudukad rühmatoa sahtlist esikusse kappi. Tagavara riided, mida ei pea koju tooma ripuvad kotiga nagis. Seal siis särk, püksid, aluspüksid ja sokid hädaolukordadeks.

Muidu aga murede korral saab kirjutada Eliisi, helsitada rühma telefonil, kirjutada rühma FB-gruppi (kus on ka kõik õpetajad) jne. Valikuid on palju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil võib ka garderoobi minna. Kui mask on kaasas, võib garderoobis viibida ka mitu perekonda. Õpetaja annab iga päev tagasisidet- kas või nii, et kõik läks hästi, head aega, homme näeme.  Mulle väga sobib. Kui on midagi küsida, saab seda kiirelt teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lubatud majja siseneda, kui mask on ees, aga väga tihti seda ma ei kasuta.

Mulle meeldiks pigem ka õhruti rühma juures käia või reedel, et natuke kappi korrastada ja vaadata, mis nv-ks pessu tuua. Hommikuti mulle väga sobib lapsed lihtsalt alt uksest sisse lasta.

Õpetaja tuleb rühma uksele vastu neile ja kui lapsi teretab, siis langeb uks minu järel kinni. Mul üks lastest kippus eelmisel aastal veidi šoud tegema hommikuti ja tänu sellele süsteemile me kõik pääseme sellest.

Infot vahetame Eliisi kaudu või järgi minnes on lapsed enamasti õues. Kui õpetaja tahab midagi öelda või meilt teada, siis hõikab, et las vanem ootab, ta tuleb alla.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtul lapsele järele minnes ollakse õues ja meie õpetaja küll saab tagasisidet anda. Samuti saab suhelda Eliisis ja rühma telefoni teel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Lasteaias suhtlemine õpetajatega