Esileht Väikelaps lasteaiast mehele helistamine

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: lasteaiast mehele helistamine

Postitas:
Kägu

Mõtlen paluda laste lasteaiarühmades, et õpetajad helistaksid vajadusel mehele, mitte enam mulle. Mis mõtteid see tekitab teis? Kas kõned hakkaksid reaalselt tulema mehele? Kellele teie lasteaiast helistatakse?

Meil mehega oli ammusest ajast kokkulepe, et mina olen väikeste lastega kodune, aga kui tagasi tööle lähen, siis tema jääb haigete lastega koju. Minu tööelu on palju aastaid olnud pausil ja nüüd kui tagasi lõpuks olen, pean enda tõsiselt võetavust uuesti tõestama. Samas paistab, et varasema kokkuleppe realiseerumist pean nõudma.

Õpetajad aga helistavad ainult emale. Kaks-kolm korda järjest, selle asemel, et isale proovida helistada. Ma ei saa tööl sageli telefoni vastu võtta ja helistan nkn hiljem tagasi. Miks nad mehele ei helista? Kui palun, siis hakkavad helistama? Kutsutakse järgi, sest üks lastest nutab; tundub, et on paha olla; võibolla tal pea valutab. Ma siis helistan töölt mehele, et mine järgi. Mees teeb kodukontorit. Mees teatab mulle, et tema arust pole piisav põhjus järgi minna ja tema ei lähe. Kui ta ise peaks õpetajale ütlema, et ei tule, siis oleks ilmselt piinlik ja läheks. Number on lasteaias olemas. Mis te ütlete siin selle loo peale?

+12
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas neil üldse on mehe nr?

Kui ikka laps haige, helistatakse meil alati kohe mehrle, kui ma ei vasta. Ma ka ei tassi koosolekutele telefoni kaasa, enamuse neist juhtudest ongi mees saanud esmase info ja lapsele järgi läinud. See aga ei tähenda, et kes läheb haigele lapsele järgi, et see jääb hoolduslehele – selle lepime õhtul kokku

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel on vaba graafik ja kodukontor. Hetkel tema lehte võtma ei peakski, saaks teha ilusti minimaalse vajaliku nii, et üks haige laps kodus. Korduvalt aga on selgunud, et oligi paha päev lihtsalt ja mingeid sümptomeid ei ole ning läheb järgmine päev lasteaeda. Mina aga pean töölt ära jooksma keset päeva? Ütlema tel õptajale, et ma tulen kl 16.15 nagu iga päev?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kasvataja sinu ja mehe suhteid peab lahendama?

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lasteaiast alati ja ainult emale helistatakse? Ka siis, kui ema vastu ei võta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lasteaiast helistasime enamasti sellele, kes lapsi rohkem tõi ja viis. Päris palju oli selliseid peresid, kus ema nägime lasteaias kord nädalas või harvem ja siis tundus loogiline isale helistada. Niiet ma usun, et kui õpetajatele öelda, et palun helistage isale siis nad kindlasti teevad seda.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ütled lasteaias, et hakake isale helistama, siis loomulikult nad teevad seda. Kuna paljudes peredes tegeleb lapsega rohkem ema, osadel polegi isa, siis on ema esimene valik. Aga kui ise ütled, et palun hakake isale helistama, siis loomulikult hakkavad isale helistama, ega nemad ei pea teie pereelu osas mingid mõtetelugejad olema.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ütled lasteaias, et hakake isale helistama, siis loomulikult nad teevad seda. Kuna paljudes peredes tegeleb lapsega rohkem ema, osadel polegi isa, siis on ema esimene valik. Aga kui ise ütled, et palun hakake isale helistama, siis loomulikult hakkavad isale helistama, ega nemad ei pea teie pereelu osas mingid mõtetelugejad olema.

Jah, aga kas igal juhul kui üks vanem ei vasta oleks loogiline teisele vanemale helistada, mitte veel 2-3x sama vanemat pommitada.  Et kui ema ei vastagi siis isale üldse ei helistatagi? Helistatakse isale kui ema 5x ei vasta, paari tunni jooksul ei vasta?

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helistame sellele, kellele on palutud helistada. Kui vanemad pole eraldi öelnud, kummale, siis helistame algul sellele vanemale, keda oleme rohkem näinud ja kui tema ei vasta siis teisele vanemale.

 

Kummaline on, et teemaalgataja ei saa õpetajae öelda või e-kirja saata vms, et palun teatage esmalt laste isale, ma ei saa tööl alati vastata.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütlesin kohe alguses, et helistagu isale. Siiani küll ei ole õnneks keegi aiast kordagi meile helistanud. Hoius juhtus seda kuidagi tihti, siis helistati alati mehele, sest mees viis-käis rohkem, kuigi mina olin väiksemaga kodus. Niiet usun, et kui öelda, siis nad kuulavad.

Tõsi küll, aias kirjutavad õpetajad mulle Facebooki (meil käib suur osa rühma suhtlusest seal), nt lapse vigastuse kohta või kui on mingi mure riietusega (nt midagi otsa saanud vms). Nüüd ju otse aias õpetajatega ei suhtlegi, laseme lapse ainult uksest sisse ja õpetaja tuleb vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te ütlete siin selle loo peale?

Jeerum, kui palju siis neid helistamisi on ometi? Mulje jääb nagu pidevalt helistatakse, mis teil toimub seal alsteaias lapsega?
Ja kui helistatakse,miks sa ise mehele ei helista ja järgi ei saada?
Seda otsustate ometi ise, täiesti ükskõik kellele lasteaiast kõne tuleb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa korralikumalt loeksid, siis oleksid märkanud, et lapsi lasteaias on rohkem kui 1 või 2. Seega helistamisi on loomulikult rohkem. Ja lävi järgi kutsuda on ka õpetajatel väga erinev.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates siin loos on kaks poolt. Esiteks, lapsevanemad ei ole ühel lainel. Me mehega kunagi ei vaidlusta teise otsust. Kui üks ütleb lasteaeda, ok tuleme järgi, siis teine teeb seda ilma kobisemata.

Teiseks, lasteaed tundub ka imelik, kui nii tihti helistatakse kahtlaste põhjustega. Juba see näitab, et väga põhjust ei ole, kui ainult ühele vanemale helistatakse. Kui ikka tõsine mure, siis küll nad helistaks kõigile kontaktidele (meil on lasteaias kohustuslik vähemalt kolm kontakti anda).

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa korralikumalt loeksid, siis oleksid märkanud, et lapsi lasteaias on rohkem kui 1 või 2. Seega helistamisi on loomulikult rohkem. Ja lävi järgi kutsuda on ka õpetajatel väga erinev.

Mitte midagi ei saa aru!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te ütlete siin selle loo peale?

Klaari ise oma mehega suhteid. Vaesed õpetajad, mis neil sellega pistmist on, et su jobu mees sõna ei pea? Piinlik peaks tõesti olema, sinul

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel on vaba graafik ja kodukontor. Hetkel tema lehte võtma ei peakski, saaks teha ilusti minimaalse vajaliku nii, et üks haige laps kodus. Korduvalt aga on selgunud, et oligi paha päev lihtsalt ja mingeid sümptomeid ei ole ning läheb järgmine päev lasteaeda. Mina aga pean töölt ära jooksma keset päeva? Ütlema tel õptajale, et ma tulen kl 16.15 nagu iga päev?

Ee, helista ise mehele siis. Las ma arvan, ei ela koos ja ei räägi omavahel?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaeda ütle, et sind ei saa tööajal kätte ja sa ei saa töölt ära tulla, pangu oma listi esimeseks numbriks mehe number. Lihtne ju! Mis vahet seal on, mida nemad mõelda võiksid ja muu jura?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lasteaiast alati ja ainult emale helistatakse? Ka siis, kui ema vastu ei võta.

Sest – välismaal on töö ikkagi mehed,  mitte naised.  Samas kui lasteaias öelda, et lapse haigestumisel palun helistada lapse isale, kuna ema ei saa telefoni võtta – küll nad siis ka helistavad. Mina ei näe probleemi. Aga kui sa lasteaias sellest rääkiinud ei ole, siis tõest ei  pea lasteaed olema see, kes selgeltnägijana teab, millised on teie peresisesed kokkulepped. Võibolla on telefoni salvestatud ema nr ja siis peaks minema otsima lepingust isa andmeid. Helistataksegi mitu korda emale ja ema siis andku teada, et laste isa võtku lasteaiaga ühendust. Laste isal on ju lasteia rühma nr

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on kaks erinevat probleemi – teie omavaheline kokkulepe laste küsimuses ja lasteaia teema.

Esimese puhul tee endale kõigepealt selgeks, kas mees ikka kindlasti hakkaks haiguslehte võtma. Minul oli nii, et mees ka lubas esimese lapsega suure suuga, et ta hakkab seda lisaks minule samuti tegema, aga kui laps oli iga kuu 3+ nädalat haige, kiskus suu viltu. Tema polevat arvanud, et see nii olema hakkab.

Küll aga oli lasteaeda juba kontakte andes öeldud, et helistada tuleb isale. Me elasime linnast väljas ja mina töötasin kodukontoris. Laps käis lasteaias linnas. Isale, kellel on ka load ja auto, jäi see teele ette, nii et viimine-toomine oli nagunii tema rida. Seega oli igati loogiline, et haigestumise vmt korral tehti kõne isale, kes sai kiiremini reageerida, kui mina oleks seda suutnud iga 1,5 tunni tagant käivate bussidega. Ka kooli sai kontaktid antud samal moel ning korra läkski seda vaja, kui laps kekatunnis käeluu murdis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lasteaeda oma kontaktid kirjutasime, siis märkisin juurde, et palun enne kella 15 helistada isale ja pärast seda emale. Lihtsalt mina ei saa tööpäeva jooksul kõnesid vastu võttagi enamasti, aga mees saab ja töötab ka oluliselt lähemal lasteaiale päevasel ajal, õhtul on jällegi vastupidi. Aga nüüd hiljuti helistati lasteaiast päevasel ajal ja siis mulle, eks nad teavad, et olen hetkel kodune väiksema lapsega. Kusjuures see oli 4 aasta jooksul esimene kord kui helistati ja ma ei usu, et ka teistele vanematele väga tihemini helistataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On neid kõnesid siis nii tihti? Ma ei mäleta, et mulle lasteaiast õpetajad kordagi oleks helistanud, kui lapsed lasteaias olid (ja see ei olnud kuigi ammu, praegu algklassides).

Võib-olla lõpetaks tõbise lapse lasteaeda viimise, siis ei pea õpetajad ka helistama, et lapsele järele tuldaks poolest päevast?

Kõigepealt tasuks kontrollida, kas õpetajatel on üldse lapse isa number. Ja siis öelge, et lapse isal lihtsam töölt ära tulla, kui midagi on, siis helistaks talle.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla lõpetaks tõbise lapse lasteaeda viimise, siis ei pea õpetajad ka helistama, et lapsele järele tuldaks poolest päevast?

Tõesti väga imelik, et “sageli” muudkui mingid “kõned tulevad” lasteaiast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, misasja? Miks peaks keegi lasteaiast helistama, kui just ei ole hädavajadus? Loogiline ju, et iga väikese asja pärast ei helista keegi sealt. Teiseks, kuidas saab lapsevanem keelduda lapsele sinna järgi minemisest, kui on tekkinud olukord, kus tuleb minna? Arusaamatu. Lasteaed ei ole kohustuslik koht.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma põhjuseta nad loodetavasti ei helista, kuid haigustunnustega last ei või sinna viiagi.

Kui isa vastus on, et tema ei tule järgi, helistataksegi ju emale kui teisele lapsevanemale. Keegi ei hakka seda isa ümber veenma ja diskuteerima, et tema tulema peaks, kui on olemas ema. Kui kumbki vanem ei saa järgi minna, peavad vanemad ise leidma isiku, kes järgi läheb, kui tekib taoline vajadus keset päeva. Kui laps on kergesti haigestuv, võiks selline isik juba valmis olla vaadatud.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel on vaba graafik ja kodukontor. Hetkel tema lehte võtma ei peakski, saaks teha ilusti minimaalse vajaliku nii, et üks haige laps kodus. Korduvalt aga on selgunud, et oligi paha päev lihtsalt ja mingeid sümptomeid ei ole ning läheb järgmine päev lasteaeda. Mina aga pean töölt ära jooksma keset päeva? Ütlema tel õptajale, et ma tulen kl 16.15 nagu iga päev?

Minu laps on näiteks ühel korral teeselnud end haigeks, et lasteaiast koju pääseda. Õnneks õpetajal oli kogemust ja oidu mitte kohe mulle helistada vaid rääkis hiljem sellest õhtul ja kuna minu laps on püüdnud seda võtet ka minuga kasutada, kui ei tahtnud näiteks riide panna ja õue minna, rääkisin õpetajale selle loo ära ja ka lapsele selgitasin, et niisama end haigeks ei väideta ja koju selle valega ka ei pääse. Laps pole enam seda trikki proovinud, sest see ei tööta enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ütled lasteaias, et hakake isale helistama, siis loomulikult nad teevad seda. Kuna paljudes peredes tegeleb lapsega rohkem ema, osadel polegi isa, siis on ema esimene valik. Aga kui ise ütled, et palun hakake isale helistama, siis loomulikult hakkavad isale helistama, ega nemad ei pea teie pereelu osas mingid mõtetelugejad olema.

Jah, aga kas igal juhul kui üks vanem ei vasta oleks loogiline teisele vanemale helistada, mitte veel 2-3x sama vanemat pommitada. Et kui ema ei vastagi siis isale üldse ei helistatagi? Helistatakse isale kui ema 5x ei vasta, paari tunni jooksul ei vasta?

Lõpeta see mõttetu jauramine ja aja oma peresuhted ise korda ja lasteaiale anna teada, kuidas soovid, et helistatakse.

Tõesti, hangi endale toelised probleemid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpeta see mõttetu jauramine ja aja oma peresuhted ise korda ja lasteaiale anna teada, kuidas soovid, et helistatakse.

Ta lõpetas paari nädala eest juba, ammu enne kui sa ärkasid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem pole mitte lasteaia õpetajates, vaid mehes, kes halva enesetunde või haigustunnustega lapsele järgi ei viitsi minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps lasteaiast mehele helistamine