Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteasutuste töötajad kodus- kas palk säilib?Minul mitte!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lasteasutuste töötajad kodus- kas palk säilib?Minul mitte!

Postitas:

Kuidas teil on- kas olete kodus rahuliku meelega või olete hirmul, sest palk peatati ja pidite võtma palgata puhkuse? Või tasulise puhkuse? Olen koolitöötaja, kes istub palgata kodus,sest kool on kinni ja tööd ei ole. Sama oli kooli raamatukoguhoidjaga, kel soovitati korralist või palgata puhkust võtta. Kuna palk on väike, siis sääste ei ole ja on hirm järgmise kuu ees. Kuidagi ebaõiglane tundub, et üks seltskond töötajaid on täielikult ära unustatud. Kui meie tööpanust vaja oli, siis olime olemas, kuid nüüd visati meid prügikasti. Ei teagi, kas riigi abi ja kinnitus, et kõik saavad mingi osa oma palgast kätte, ka meieni jõuab või läheb see ainult ettevõtjatele!

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:15; 18.03 16:31; 18.03 16:47; 18.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui sa tööd ei tee, mille eest siis maksta? Ainult fakt, et koolitöötaja pole ju argument.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:25; 18.03 16:40; 18.03 16:52; 18.03 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui sa tööd ei tee, mille eest siis maksta? Ainult fakt, et koolitöötaja pole ju argument.

Aga lastaiatöötajad on ka paljud kodus, kuid nende palk säilib!Kuidas siis nii!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:15; 18.03 16:31; 18.03 16:47; 18.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E kool ju toimib, õpe toimub. Minu koolis saavad küll õpetajad palka edasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on teemaalgatus provo, need ju moes.
Variant 2 – ringijuht või pikapäevarühma töötaja, kel polegi tööd, kui kliente pole.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:25; 18.03 16:40; 18.03 16:52; 18.03 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on teemaalgatus provo, need ju moes.

Variant 2 – ringijuht või pikapäevarühma töötaja, kel polegi tööd, kui kliente pole.

Kahjuks ei ole siin mingit provokatsiooni, kuna igas koolis on peale õpetajate veel muid töötajaid ja sul on õigus- on ringijuhid, abiõpetajad, eripedagoogid, psühholoogid, sekretärid, raamatukogutöötajad, majahoidjad, majandusjuhatajad jne. Tundub, et neid, kui väheolulisi on kõrvale jäetud. Ja siis veel väidame, et eripedagoogid on asendamatud igas koolis. Olen masenduses!

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:15; 18.03 16:31; 18.03 16:47; 18.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga asendamatuna peaks sul olema tööülesanded! Kodus niisama tahaks ju kõik palka võtta!

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:25; 18.03 16:40; 18.03 16:52; 18.03 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest on juba meedias ka juttu olnud.
1. Palgata puhkusele ei saa kedagi sundida, see on töötaja ja tööandja kokkulepe.
2. Palka võib vähendada kuni töötasu alammäärani, kuid peatada palka ei saa.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga asendamatuna peaks sul olema tööülesanded! Kodus niisama tahaks ju kõik palka võtta!

Usu, ma läheksin igal juhul tööle, kui lapsi oleks. Ma ei valinud kodusolemist vabatahtlikult. Läheks istuks kooli ukse taha maha?Ei ole kunagi töölt puudunud, olen ka haigena tööl käinud ja ikka raha pärast. Nüüd olen hädas. Olen üksik ja ei jõua makse uuel kuul tasuda, jään nälga. Piinlik kuidagi.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:15; 18.03 16:31; 18.03 16:47; 18.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üksik ja ei jõua makse uuel kuul tasuda, jään nälga.

Kui sa oled üksik ja ei ela just kuskil maakolkas, siis saaksid praegu näiteks kaubandusettevõttesse ajutiselt appi minna. Kui seis on ikka väga nutune, siis proovi tööampse go workabiti kaudu ntx. Aga seda pead kohe tegema hakkama, sest raha makstakse selle eest mitu nädalat hiljem, mitte kohe pärast ampsu.

Arvan, et ajutise töö tegemine on igal juhul etem kui üksi kodus nutmine. Ja kui juhtud haigeks jääma, siis saad haiguslehel olles haigusraha…

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tööleping sul on? Milliseid tööülesandeid sa täitsid? Suhtle tööandjaga.
Maj juhatajat, sekretäri ei saa tugiisiku ega õp abiga ühte patta panna, neil on tööd tundidetagi tohutult. Raamatukoguõpetajal omad andmebaasid ja dokumentide töö.
Meie kooli logopeed näiteks annab väikeses rühmas õpiabitunde. Sama töö nüüd netivormis pluss igapäevane kõneaeg/nõustamine vanematele. Niisiis- mida sina palga eest pakud?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 16:25; 18.03 16:40; 18.03 16:52; 18.03 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ju jutt, et 70% palgast, alates esimesest päevast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ei ole sa siiski ju mitte mingile palgata puhkusele vms alla kirjutanud. Oled kindel, et kool on suletud. Meil on küll avatud ja isegi koristaja käib igapäevaselt. Tugispetsialistidele on ka antud lisaülesanded, nt õpetajaid abistada e-õppe läbiviimisel, nt töid kontrollides, õppevideosid netist otsides. Lisaks on ka nt lapsevanemate telefonikõnedele vastamine (see mis ei puuduta konkreetselt õppeülesandeid, vaid nt eksameid vms).

Oled sa ikka enda otsese tööandja poole ise pöördunud.

Juhul kui olid muidugi käsunduslepinguga, siis jah need töötajad jääti kohe kõrvale, sest eelkõige peab tööandja tagama töö ja palga töölepinguga töötajatele.

PS ka meie tugispetsialistide seas oli inimesi, kel rahaliselt niigi raske, enamik juba hakkasid igaks juhuks lisatöid otsima, kuid tõesti palgata puhkusele saadetakse. Aga hetkel tundub, et tööd on rohkemgi kui tavapäraselt (e-õppe jaoks ju vaja kiirkorras materjalid leida).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga asendamatuna peaks sul olema tööülesanded! Kodus niisama tahaks ju kõik palka võtta!

Usu, ma läheksin igal juhul tööle, kui lapsi oleks. Ma ei valinud kodusolemist vabatahtlikult. Läheks istuks kooli ukse taha maha?Ei ole kunagi töölt puudunud, olen ka haigena tööl käinud ja ikka raha pärast. Nüüd olen hädas. Olen üksik ja ei jõua makse uuel kuul tasuda, jään nälga. Piinlik kuidagi.

Uskumatu abitus ja saamatus. Isegi kui riik mitte mingit kompenseerimist ei pakuks, on olemas toimetulekutoetus. Aga sina istu ja hala edasi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul teemaalgataja läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu abitus ja saamatus. Isegi kui riik mitte mingit kompenseerimist ei pakuks, on olemas toimetulekutoetus. Aga sina istu ja hala edasi.

toimetulekutoetust ei maksta inimestele, kel midagigi hinge taga on. makstakse võibolla nt puudega töötule sotsiaalkorteris elavale asotsiaalile.
aga kohe kindlasti ei maksta seda inimesele, kes praeguses olukorras töö kaotas

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaednikuna istun ka kodus, riskigrupp tervise tõttu. Välja võetud on nädal korralist puhkust. Igatahes ollakse meil nn valves, et teatud aja jooksul vahetustega valverühmas tööl olla. Ja oleme tõesti valmis, et kui õhtul öeldakse, et nüüd täisjõus tööle, siis lähemegi. Lastevanematega suhtleme läbi FB kinnise grupi ja läbi Eliis.ee ning jagan erinevaid nippe kodus lastega tegutsemiseks. Ei tee videokoosolekuid, sest kõigil nagunii poleks võimalust ühineda. Ka täidame dokumentatsiooni ja korrastame/täiendame tööalaseid programme jne. Vahepeal saigi nii palju arvuti juures istutud, et peavalu tekkis. Pole ju tavaelus harjunud paigal olema, liikuv töö ju igapäevaselt. Esialgu palk säilib.
Aga su jutus on midagi rääkimata…
Seda oled lugenud? https://www.hm.ee/et/tegevused/haridus-ja-noortevaldkond-eriolukorras/juhised-ja-materjalid-kohalikele-omavalitsustele?fbclid=IwAR1mrtwqWNEzinTbpobO_eB06LZRM-OltJIpjXnUWUyvB1lFviVjzsC4eVI Oma tööandjaga suhelnud oled? Allkirja kuhugi andnud oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu abitus ja saamatus. Isegi kui riik mitte mingit kompenseerimist ei pakuks, on olemas toimetulekutoetus. Aga sina istu ja hala edasi.

toimetulekutoetust ei maksta inimestele, kel midagigi hinge taga on. makstakse võibolla nt puudega töötule sotsiaalkorteris elavale asotsiaalile.

aga kohe kindlasti ei maksta seda inimesele, kes praeguses olukorras töö kaotas

igaks juhuks uuri. minu meelest ma just lugesin, et toimetuleku toetust makstakse. lisaks toetatakse kommunaalide ja muuu sellise maksmisel. aga ma pole kindel

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteasutuste töötajad kodus- kas palk säilib?Minul mitte!