Esileht Koolilaps Lastega maalt linna kolimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )

Teema: Lastega maalt linna kolimine

Postitas:
Kägu

Kuidas teil teismelised suhtusid asjasse, kui vanemad otsustavad maalt linna kolida.
Elame väikeses alevikus 4-toalises korteris. Selles suhtes ideaalne koht, et kõik on jalutuskäigu kaugusel. Lähedal asub meie maakodu, mille ehitus on veel pooleli. Aga kõige selle juures olen mina kapitaalselt õnnetu. Hetkel küll beebiga kodune, aga töökoht on kohalik pood ja see eriti ei rõõmusta mind. Mul on küll kõrgharidus, aga erialast tööd pole teinud ja ega seda siit ei leiakski. Ühesõnaga ma olen nelja lapsega pikalt kodune olnud ja tahan kannapööret teha elus. Tahan õppida uue elukutse, aga seda saab teha Tallinnas. Abikaasa töötab vahelduva eduga Soomes ja tema on nõus toetama minu õpinguid, et meil stabiilne sissetulek oleks ja tema ei peaks tundma seda pidevat pinget üksi raha teenida, peret üleval pidada ja maale maja ehitada. Niisiis maja ehituse jätaks hetkel pausi peale või siis nokitseks seal tasa-pisi ja käiks seal nädalavahetustel kõplamas. Tallinnasse kolimine eeldab aga pangalaenu võtmist. See on võõras teema, sest me oleme varem suutnud osta oma kinnisvara ilma laenuta.
Nüüd küsimus selline, et kuidas on teil lapsed suhtunud kolimisse. Meil teismelised, kellel kõik sõbrad siin. Nad ei taha kuuldagi midagi sellest. Seda enam, et siia alevikku kolisime ka alles 4 aastat tagasi ja juba siis nad olid õnnetud. Kuidas üldse Tallinnas nad uude kooli saada? Saan aru, et ma näen küll neid vabade kohtade olemasolu, aga kui kodu lähedal vastavates klassides polegi vabu kohti. Mis siis saab? Tahaks lapsed ikkagi ühte kooli saada. Lasteaiakohti ka piilusin ja meil see keskmine laps läheks viimasesse rühma ja neid kohti ikka jätkus õnneks. Vaatasin Kristiine ja Mustamäe kanti. Küll aga on probleem selle kõige väiksemaga, kellele tahaks koha saada juba aasta pärast ja tema läheks siis sõime 1,5aastaselt. Neid kohti vist väga ei ole. Mul oleks kool kolmel päeval nädalas.
Edasi lükata ka ei taha, sest mina olen juba päris vana õppimiseks ja teiseks, nendel teismelistel hakkavad vaikselt juba pruudid-peikad tekkima ja siis läheb asi päris jamaks. Omapäi ma neid siia alevikku ka ei jäta, sest korter läheb müüki ja sissemakseks. Juhul muidugi, kui meile üldse laenu antakse. Lapsed on küll Tallinnas sündinud, aga alguses elasime Tallinna lähedal. Ise olen samuti Tallinnas sündinud ja kasvanud. Mina läheks nagu oma juurte juurde tagasi. Abikaasa juured on meie maakohas. Lihtsalt natuke kurb on neid lapsi niimoodi solgutada. Samas pere saaks koos olla ja samas lastel ka paremad võimalused ülikooli edasi minna, kui nad just Tartusse tulevikus ei plaani minna. Siin alevikus ka suht tugev gümnaasium, aga kuidagi see õppimine ei ole nr 1. Ma ei näe, et neil teismelistel oleks motivatsiooni õppida, kui kõik teised klassis ei viitsi ka nagu õppida.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elad ikka iseendale. Pead otsustama, kas esikohal on laste paar aastat – varsti ülikoolis/ tööl ja nagunii kõik muutub. Või pead sa ka oma elu elama jaxselgirad lastele, et ükski asi pole igavene, leiavad uued sõbrad jne. Sest üks hetk on beebi ja koolilaps ja siis sama dilemma.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks teismelistel algul vingumist ja mossitamist tule, kuid mõne kuu pärast kui uued sõbrad tekkinud ei taha nad tagasikolimisest enam kuuldagi. Suurem probleem on sobiva elamispinna leidmine ja selle finantseerimine. Saan aru et lapsi eri vanuses vähemalt neli, seega vaja suhteliselt suurt korterit. Hetkel vähemalt viis ülalpeetavat ja üks kes raha teenib, no ei ole see parim variant laenu saamiseks.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana korteri müügist saad sissemaksu raha. Kõigepealt uurite, et mis summas laenu saate, siis otsite elamispinna. Kui see leitud, vaatad mis koolid lähedal on ja helistad sekretärile, räägid jutu ära, et kolite Tallinnasse lapsed nii vanad ja kas neil oleks vabu kohtu klassis. Kui sissekirjutus on tehtud, saad väikese panna lasteaia järjekorda.  Siis otsid lasteaia, tavaliselt viimases rühmas on kohti ja kui väiksem on samas lasteaias järjekorras, kus vanem laps ees, siis saab automaatselt järjekorras ette ja lasteaias koha.
Hakka tegutsema, küll teismelised harjuvad. Samas võid lasta neil ka endal kool valida. Las uurivad koolide kodulehti, mis suunad ja valikud kuskil on. Saavad ka protsessis osaleda ja oma valikuid teha.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kõik vanemad lapsed peaksid ühte kooli minema?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sessioonõpe? Sinu kooli pärast ei pea lapsed iga paari aasta takka kolima ja igal pool võõras olema.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, ma sinu asemel ei koliks praegu. Ei tea mitu km Tallinnast te praegu olete, aga lihtsam ja odavam on sul praegu kolm päeva nädalas ülikooli sõita kui tuua kogu suure pere logistika Tallinnasse. Ilmselt te ei saa laenu kui mehe töö on “vahelduva eduga”. Ka mitte igas Tallinna koolis pole õppimine popp või seltskond motiveeriv su teismelistele. Arvesta, et Tallinnas on kõik kallim, mitte ainult elamine vaid kasvõi juuksur ja laste huviringid. Mul on kolm last ja realiseerimata kõrgharidus ning ma saan hästi aru sinu soovist muudatuse ja kannapöörde järele. Aga see plaan mida kirjeldadkõlab väga kulukas ja riskantsena. Võite sattuda suure perega vihma käest räästa alla. Koliksin siis, kui saad töökoha teise linna.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õpiks elukutse millega saaks praeguses elukohas tööd teha.

Tänapäeval on väga suur valik kodukontori töökohti.

Selle nimel kannataks selle mõne aasta pealinnas õppimist ära. See tuleks mõistlikum ja odavam kui Tallinna kolimine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, ma sinu asemel ei koliks praegu. Ei tea mitu km Tallinnast te praegu olete, aga lihtsam ja odavam on sul praegu kolm päeva nädalas ülikooli sõita kui tuua kogu suure pere logistika Tallinnasse. Ilmselt te ei saa laenu kui mehe töö on “vahelduva eduga”. Ka mitte igas Tallinna koolis pole õppimine popp või seltskond motiveeriv su teismelistele. Arvesta, et Tallinnas on kõik kallim, mitte ainult elamine vaid kasvõi juuksur ja laste huviringid. Mul on kolm last ja realiseerimata kõrgharidus ning ma saan hästi aru sinu soovist muudatuse ja kannapöörde järele. Aga see plaan mida kirjeldadkõlab väga kulukas ja riskantsena. Võite sattuda suure perega vihma käest räästa alla. Koliksin siis, kui saad töökoha teise linna.

See oleneb laste tulevikuplaanidest ja kohast, kus elada. Kas antud kohas, kus elate on gümnaasium ja gümnaasiumijärgsed koolid. Neli last (isegi üht) teise linna (üli)kooli saata on ka üpriski kulukas. Seega kui tulevikus siiski läheb juba 1-3 last nt Tallinna ülikooli/ametikooli siis on soodsam juba terve perega seal elada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, ma sinu asemel ei koliks praegu. Ei tea mitu km Tallinnast te praegu olete, aga lihtsam ja odavam on sul praegu kolm päeva nädalas ülikooli sõita kui tuua kogu suure pere logistika Tallinnasse. Ilmselt te ei saa laenu kui mehe töö on “vahelduva eduga”. Ka mitte igas Tallinna koolis pole õppimine popp või seltskond motiveeriv su teismelistele. Arvesta, et Tallinnas on kõik kallim, mitte ainult elamine vaid kasvõi juuksur ja laste huviringid. Mul on kolm last ja realiseerimata kõrgharidus ning ma saan hästi aru sinu soovist muudatuse ja kannapöörde järele. Aga see plaan mida kirjeldadkõlab väga kulukas ja riskantsena. Võite sattuda suure perega vihma käest räästa alla. Koliksin siis, kui saad töökoha teise linna.

Teemaalgataja üks mure on ju see, et ta seal praeguses kohas ei leia omale meelepärast tööd. Kas ta peaks siis pärast õpinguid hakkama ka Tallinnas tööl käima?

Juuksur ja huviringid võivad ju Tallinnas kallimad olla, aga see, et kõik on kallim, on küll müüt. Ja laste edasiste õpingute peale mõeldes on Tallinnas odavam elada. Lähevad nad siis gümnaasiumisse või kutsekooli ja hiljem ülikooli – kui need koolid on Tallinnas, siis kodus elades on kulud väiksemad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elad ikka iseendale. Pead otsustama, kas esikohal on laste paar aastat – varsti ülikoolis/ tööl ja nagunii kõik muutub. Või pead sa ka oma elu elama jaxselgirad lastele, et ükski asi pole igavene, leiavad uued sõbrad jne. Sest üks hetk on beebi ja koolilaps ja siis sama dilemma.

Ärge siis ka imestage, kui lapsed kodust ära jooksevad, vanemaid vihkavad ja oma eluga puntrasse satuvad.  Endale elatakse siis, kui lapsed on suured ja kodust läinud , varasemad otsused tehakse perega koos.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elad ikka iseendale. Pead otsustama, kas esikohal on laste paar aastat – varsti ülikoolis/ tööl ja nagunii kõik muutub. Või pead sa ka oma elu elama jaxselgirad lastele, et ükski asi pole igavene, leiavad uued sõbrad jne. Sest üks hetk on beebi ja koolilaps ja siis sama dilemma.

Ärge siis ka imestage, kui lapsed kodust ära jooksevad, vanemaid vihkavad ja oma eluga puntrasse satuvad. Endale elatakse siis, kui lapsed on suured ja kodust läinud , varasemad otsused tehakse perega koos.

LASTELE ei saa jätta ja ei tohikski anda võimalust otsustada nii tõsiste ja pereasjade üle. Lapsed lähtuvad siiski oma otsustes sellest, mis neile sel hetkel parim, mugavaim ja lihtsaim on. Jah, lastega peab arutama, kuulama nende muresid, hirme ja probleeme, aga otsuse teevad siiski vanemad – lastel on õigus kaasa rääkida, aga mitte otsustada. Üldiselt me ei lase lastel otsustada, et mis kellani nad õues on, kas nad peavad õppima jmt ja siis tuleb üks ütlema, et lapsed peaksid otsustama, kus terve pere elab?! Laps lähtub oma otsustes oma kogemustest ja maailmapildist, ei saagi oodata, et laps oskaks kõike arvestada ja lähtuda pere vajadustest.

+12
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga see tundub 4-lapse koduse ema soovunelm. Ei hakkaks kapriiside pärast laste elu lõhkuma.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma alustaks pangaskäigust. kui elatakse vaid mehe palgast (ja naise miinimumilähedane emapalk), siis 4 lapse puhul peaks see mehe palk kindlasti üle 3-4000 olema, et pank teile üldse laenu annaks. sellise ülalpeetavate arvuga ei pruugi pangalaenu saada ka siis, kui sissemaksu summa olemas.

kui pangast laebnu ei saa, siis pole mõtet ülejäänud draamat läbi tehagi, et lapsi järjekordse kolimisega traumeerida.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma alustaks pangaskäigust. kui elatakse vaid mehe palgast (ja naise miinimumilähedane emapalk), siis 4 lapse puhul peaks see mehe palk kindlasti üle 3-4000 olema, et pank teile üldse laenu annaks. sellise ülalpeetavate arvuga ei pruugi pangalaenu saada ka siis, kui sissemaksu summa olemas.

kui pangast laebnu ei saa, siis pole mõtet ülejäänud draamat läbi tehagi, et lapsi järjekordse kolimisega traumeerida.

Pangad ei arvesta sellisel juhul nagunii mehe laekuvat palka, vaid seda, mis mees samal ametil Eestis teeniks. Läbi käidud tee ja nii meile seletati, kuigi palk tuli talle Eesti firmast (töötas Soomes, sinna läksid ka maksud).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma alustaks pangaskäigust. kui elatakse vaid mehe palgast (ja naise miinimumilähedane emapalk), siis 4 lapse puhul peaks see mehe palk kindlasti üle 3-4000 olema, et pank teile üldse laenu annaks. sellise ülalpeetavate arvuga ei pruugi pangalaenu saada ka siis, kui sissemaksu summa olemas.

kui pangast laebnu ei saa, siis pole mõtet ülejäänud draamat läbi tehagi, et lapsi järjekordse kolimisega traumeerida.

Pangad ei arvesta sellisel juhul nagunii mehe laekuvat palka, vaid seda, mis mees samal ametil Eestis teeniks. Läbi käidud tee ja nii meile seletati, kuigi palk tuli talle Eesti firmast (töötas Soomes, sinna läksid ka maksud).

Pankadel on väga erinev suhtumine. Ülbed on Swed ja Seb, teistel pankadel palju paindlikum ja asjaolusid arvestavam suhtumine. Ehk oma laenukõlblikust tuleb testida kõigis pankades ja läbi selle saab teada oma võimalused ning parima laenupakkumise.

Mis puutub teismeliste kaasamisse, siis enne kui ei ole rahalised võimalused selged pole mõtet segadust tekitada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Eks pangast peab tõesti järele küsima. See, et mees “vahelduva eduga” Soomes töötanud tähendab, et palk on olnud nii suur, et pole vajadust terve aasta tööl käia. Seda enam, et meil laenusid-liisinguid pole olnud. Mees on suve vabaks võtnud ja maal ehitanud. Aga kuna see ehitus sattus nüüd äärmiselt ebasobivale ajale ning ehitusmaterjal tõusis meeletult, siis päris palgast on maja keeruline ehitada. Pealegi lapsed ütlesid kohe, et nemad päris maale ei tule ja ega me nendega pole ka arvestanud. Maja on väike ja pole kõigile tubasidki. Oleme arvestanud kahe väiksema lapsega.
Samas on mees Soomes töötanud 14 aastat. Ma ei tea täpselt, mida pank arvestab sissetulekuna. Kui arvestaks ka lasterahasid ja oletame, et siis seda raha, mis mees Eestis töötades saaks, oleks meie sissetulek kahe peale u 2500euri. Tegelikkuses on see muidugi oluliselt suurem. 4-toaline Tallinna korter võiks olla vägagi remonti vajav ja odav. Selliseid on vähe, aga ikka juhtub olema. Näiteks täpselt samasugused korteris samas majas. Ühes remont aastast 80 ja teises võib-olla 10 aasta tagune remont. Hinnavahe korteritel 20tuh. Tegelikult peaks remonti tegema mõlemas korteris.
40tuh oleks sissemaksuraha ja u 90tuh peaks laenu võtma.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult koolis käimise pärast küll kusagile ei koliks. Kui teil kõik hästi praegu toimib seal maal elades, seda enam ei koliks. Saab käia ka kaugõppes koolis, prooviks pigem seda varianti ja tööl saab ka kunagi käia linnas, paljud käivad nii.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Eks pangast peab tõesti järele küsima. See, et mees “vahelduva eduga” Soomes töötanud tähendab, et palk on olnud nii suur, et pole vajadust terve aasta tööl käia. Seda enam, et meil laenusid-liisinguid pole olnud. Mees on suve vabaks võtnud ja maal ehitanud. Aga kuna see ehitus sattus nüüd äärmiselt ebasobivale ajale ning ehitusmaterjal tõusis meeletult, siis päris palgast on maja keeruline ehitada. Pealegi lapsed ütlesid kohe, et nemad päris maale ei tule ja ega me nendega pole ka arvestanud. Maja on väike ja pole kõigile tubasidki. Oleme arvestanud kahe väiksema lapsega.

Samas on mees Soomes töötanud 14 aastat. Ma ei tea täpselt, mida pank arvestab sissetulekuna. Kui arvestaks ka lasterahasid ja oletame, et siis seda raha, mis mees Eestis töötades saaks, oleks meie sissetulek kahe peale u 2500euri. Tegelikkuses on see muidugi oluliselt suurem. 4-toaline Tallinna korter võiks olla vägagi remonti vajav ja odav. Selliseid on vähe, aga ikka juhtub olema. Näiteks täpselt samasugused korteris samas majas. Ühes remont aastast 80 ja teises võib-olla 10 aasta tagune remont. Hinnavahe korteritel 20tuh. Tegelikult peaks remonti tegema mõlemas korteris.

40tuh oleks sissemaksuraha ja u 90tuh peaks laenu võtma.

2500 eurot ja 6 inimest? Laenu saamise võimalus on pm null.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal õpingud algaks, alles aasta pärast või varem? Kui enne seda kui väikseim sõime läheb, kes teda hoiab?

Ma olen nõus nendega, kes ütlevad, et uurige esmalt pangast, mis laenuvõimalused teil üldse on. Ainult ühe palgasaajaga suur pere on veidi riskantne värk.

Kui sul on kodusest elust puhkust ja vaheldust vaja, siis tundub ka päris tore variant 3x nädalas kodust kaugemal koolis käia.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, ma arvan, et sa elad oma soovunelmates.

 

130 tuhande eest soovid osta kaks 2-toalist korterit Tallinnas, mis peaksid siis asuma yhes majas ja arusaadavalt kõrvuti??? Pluss panete raha amortiseerunud elamiste remontimisse ja samal ajal jätate maamaja amortiseeruma (mis nagu aru saan, on tegelik pika perspektiivi kodu)?

 

Selle raha eest saad heal juhul ühe kahetoalise korteri.

 

Ja veel lapsed samasse kooli? Sel juhul peab olema väga nõrk kool, et igas klassis erinevas vanuses on vabu kohti.

 

2500.- kuueliikmelise pere peale on absurdselt vähe. Arvestades kõike seda pidevat remontimist siis juba kolmel objektil, on see näljapiiril elamine.

 

Ja plaanid seda kõike praegu, kus ehitusmaterjalide ning -töö hinnad on absoluutses laes? Kus isegi miljonäridest Tallinna majaomanikud lükkavad abihoone ehituse edasi, sest praegu on ebamõistlikud hinnad?

 

See, et reaalselt on suurem sissetulek, ajab olukorra ainult veel imelikumaks, eriti panga jaoks. Pangad ei arvesta vahelduva eduga töötamist stabiilseks sissetulekuks. Samuti on väga suur riski koht panga jaoks tõsiasi, et sissetulekut toob tegelikkuses vaid üks inimene, kellel on 5 mitteteenivat ülalpeetavat. Mis siis, kui temaga midagi juhtub? Loomulikult saavad ühe sissetulekuga pered laene, aga need on rikkad pered ja tegu ettevõtjatega või tippspetsialistidega.

 

Laenukindlustusest räägi mulle niikaua, kui oled natuke uurinud, kuidas see reaalsuses toimib:)

 

Lisaks elukalliduse suurenemine Tallinnas. Oled sa sellega arvestanud?

 

Jube julgelt võtad omades mõtetes ette, pole midagi öelda.

 

 

 

 

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oletame, et siis seda raha, mis mees Eestis töötades saaks, oleks meie sissetulek kahe peale u 2500euri. Tegelikkuses on see muidugi oluliselt suurem.

Pank arvestab reaalset, regulaarset sissetulekut. Mitte kujuteldavat “mida saaks” või mis “tegelikkuses on”.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtteid, millest sellise elukorralduse puhul mõelda, on siin teemas küllaga. Üldiselt lapsed harjuvad, ka teismelised, selle pärast liiga palju muretseda ei tasu. Tallinna kohta ütlen küll, et kui lastel juba praeguses maakoolis pole õpimotivatsiooni, siis see läheb suures linnas vaid hullemaks. Ahvatlusi tuleb vaid juurde ning kui teismelised satuvad veel halba seltskonda, siis on kuri karjas (alko, narko jne). Ma oleks sellega ettevaatlik.

Teine teema on pangalaen. Olen üsna kindel, et ükski pank ei anna laenu. Kas te pole kuulnud, kui keeruline võib olla saada laenu, kui töökoht on Soomes? Paljudele öeldakse ära, seda enam, et töölkäijaid on vaid üks peres ning nii palju lapsi on. Mingit “tegelikkuses on suurem sissetulek” ei ole mõtet pangas rääkida, loeb tõendatud osa ning ümbrikupalkade jms huvitavad kalkulatsioonid kahjuks ei päde.

Soovitan läbida õpingud ilma kolimata (kaaluge kooli ühiselamus ööbimist näiteks). Kui hiljem on naispoolel samuti kindel töökoht olemas ning sealt juba katseaeg läbitud, siis võib uuesti proovida laenu saada. Abikaasa peaks senini mõistagi käima terve aasta tööl (järjest), mitte katkendlikult nagu praeguseni on tehtud. Siis võib ilmselt julgemalt laenu küsima minna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaugel te praegu Tallinnast elate? Kas on kooli  ajaks lapsehoidja olemas? Seega kas on reaalne praegusest kodust koolis käia?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on küll vale aeg kinnisvara osta, hinnad on laes ja midagi mõistliku pea võimatu saada ja kui tekib ostetakse kohe ära (ilma laenuta) sest rahval pensionifondidest võetud raha sügeleb näppude vahel. Seega jah, ära mõtle praegu ainult enda seisukohast vaid mõistlikum ära oodata kui see suur buum möödub, elektri hinnad normaliseeruvad. Lisaks panga jaoks tõesti  üsna suur risk 5 liikmeline pere, kus vaid 1 palgasaaja. Noortega seoses võin öelda, et nende kulud Tallinasse kolides ilmselt tõusevad sest veedetakse vaba aega, kinodes, kohvikutes ja shopates ning riietus vaadatakse ka kriitiliselt üle, eriti kui oled nn uustulnuk vanas seltskonnas. Mõnes koolis pidi ka tõsine IPhone kultus olema. Ma küll elan oma teismelistega linnast veidi väljas seega iga päev neil õhtul linna asja pole aga kuus kulub kino jms väljaskäimise peale vähemalt 150 euri lapse kohta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan uurida kõigepealt kaugõppe võimalusi. Kui on võimalik paar korda kuus jätta lapsed kellegi hoolde, siis saad ka Tallinnas õppida, ei pea kohapeal elama. Soovitan hakata end juba praegu tulevaste õpingute alal täiendama – otsi sellekohaseid raamatuid ja internetikursusi ja saad edukalt beebi kõrvalt õppida. Kui päriselt õppima lähed, siis on võimalik läbitud internetikursuse eest saadud tunnistusi VÕTA raames arvestada ja ainepunkte juurde saada.

Üleüldiselt, praegusel ajal on ikka väga riskantne laenu võtta ja elukohta vahetada, kõik peab olema hoolikalt läbimõeldud ning hinnatõusude ja võimaliku töökoha kaotusega arvestatud. Kui raha on, siis pigem üürige omale korter Tallinnas, kasvõi pooleks aastaks ja vaadake, kas üldse sobib see Tallinna elu, siis jääb ka maale tagasipöördumise võimalus. Muidugi siis on oht, et lapsed ei taha enam maale tagasi minemisest midagi teada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahvatlusi tuleb vaid juurde ning kui teismelised satuvad veel halba seltskonda, siis on kuri karjas (alko, narko jne).

Sellega on reaalsuses maakohtades lood palju hullemad. Linnas on pigem just lootust, et leiab äkki ka normaalseid sõpru. Saab minna kuskile trenni või ringi ja suurem tõenäosus kohata ka õpihuvilisi või sportlasi. Maaklassis on ümberringi ainult need, kes klassis on, ja nagu näha, ei leidu õpihuvilisi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et laenu saate. Uuri avatud ülikooli kohta (kord kuus N-P oled Tallinnas ja võtad selleks airbnb). Kui pandeemia veel kestab, siis võibolla saad ka mõned loengud zoomi teel ja ei pea isegi nii mitu ööd kodust ära olema.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet heietada, mida lapsed arvaksid, sest nii suur pere ühe palgaga (mis pole ka suur) laenu ei saa. Või ehk 1- toalise korteri ostuks, aga teile on vaja vähemalt 5 tuba. Suured lapsed vajavad rohkem privaatsust ja ruumi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on boonuseks ka see, et tihti on trennid ja hobiringid odavamad/tasuta – heal järjel vald/linn  hoolitseb rohkem oma elanike eest. Ei ela küll alevikus, väiksemas linnas – lapsed saavad jalgsi kooli, trenni, huviringi, ise käin jalgasi tööl. Samas Tallinnas elavad sõbrannad on kui logistikud – et kuidas saaks lapsed lasteaeda, poolest päevast kooli, siis trenni. Teiseks on siin tugev kogukonnatunne, naabrid tunnevad naabreid – laste sõbrad elavad ümbruskonnas ja tead, kus ja kellega su laps suhtleb. Ei kujutaks ette, et kogu oma kambaga peaks kuhugi kortermajja elama pressima, hakkama otsima koole, lasteaegu jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )


Esileht Koolilaps Lastega maalt linna kolimine