Esileht Koolilaps Lastega maalt linna kolimine

Näitan 14 postitust - vahemik 91 kuni 104 (kokku 104 )

Teema: Lastega maalt linna kolimine

Postitas:
Kägu

Ma ehitaks maja, et selles lastegam elada kui nad väikesed on ja kui ükskord penskar olen, siis pigem elaks väieses korteris.

ka 45 aastane inimene saab kinnisvara jaoks laenu aga seda siis kui tal on väga korralik sissetulek või peres kaks inimest normaalselt teenivad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan kõigist põhjendustest aru ja pikaajalisel plaanil polegi viga.

Aga ma ei näe kusagil vastust küsimusele kuidas oled mõelnud katta selle ca 40 tuhandese vahe, mis on omafin+ reaalne laenuvõime ja tehinguhindade vahel. Või aktsepteerite elu padulasnamäel 🙂 ja kas sa tõesti arvad et lapsed sellest võidaksid.

sest kusagil mujal ma jõukohase hinnaga vara ei näe olevat. 110 tuhat 4-toaliste korterite aeg oli aasta tagasi. Ei näe ühtki võimalust et see võiks tagasi tulla lähiajal. Võibolla mõni vägahea rongiühendusega koht Tallinna lähedal. Tihti saab rongiga sama ajaga linna kui lasnakalt mustamäele või tagant mustamäelt tipptunnil kesklinna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te nii valesti suutsite asjast aru saada. Linna kolimise üks eesmärke ju oligi see, et suurematel on kodus elamise võimalus ka siis, kui nad ülikoolis õpivad. Minugi pärast elagu kodus ka pärast õpinguid. Kui keegi läheb Tartusse, siis loomulikult me toetame tema õpinguid. Kui me elame siin väikses kohas, siis nad nagunii kolivad ära.

Suuremad lapsed ei taha maal elada. Nad tahavad seal olla, kus on sõbrad ja kool. Ja pärast kooli lähevad nad nagunii Tallinnasse. Seda on nad mõlemad väitnud. Nemad maakolkasse ei jää. Lihtsalt praegu ei taha nad kolida.

Hmm, sellest kodus elamise vajalikkusest siis, kui nad ülikooli lähevad ei saa mina aru… Ise elasin Tallinnas, aga ülikooli läksin Tartusse. Nädalavahetuseti ja suvepuhkuse ajal käisin-elasin kodus. Minu meelest piisas sellest päritoluperega sideme säilitamiseks küll. Pealegi, praegu pole ju raudkindel, kuhu nad edasi õppima lähevad. Sina läheks Tallinnasse, nemad äkki välismaale või Tartusse. Mis kasu sellest juba varem Tallinna kolimisest siis selles mõttes oleks.

Suht mõttetu on selline ette muretsemine ja “profülaktika mõttes” sõpradest eemale praegu, kui nad tahavad sõpradega veel koos olla ja koos suureks kasvada – täna ja praegu, kui on selleks veel võimalus ja loogiline aeg. Nad tunnevad seda ja seetõttu ei tahagi praegu kolida.

Pärast lõpetamist on nii nemad kui sõbrad kõik võibolla kuskil laiali, jah, ja tulevad maale võibolla eelkõige jõulude ajal/suvel. Aga seegi on normaalne. Edasi – kuhu nad tööle (või seikema) lähevad, kellega ja kus kodu loovad – jälle määramatus (praegu arvavad, et Tallinnasse, aga mängu võivad tulla ka ju kaaslased ja tont seda teab).

Miks sa praegu oma laste eest ette mõelda ja asju ette paika panna üritad (ning selle nimel peaks nemad nagu sõbrad ohverdama), ma küll ei saa aru.

PS. Tean perekonda, kes ostis korteri juba teise kohta ära. On otsutanud, et tõmbavad preguses kohas joone alla ja tulevikuplaanid on seotud selle uue kohaga. Aga  kuni lapse lasteia lõpuni justnimelt ei koli veel. Ei hakka last praegusest lasteiast lühikeseks ajaks mujale solgutama. Las lõpetab lasteaia koos harjunud rühmakaaslastega ära – ja siis kolivad. Sest siis on lapsel niikuinii elumuutus (läheb kooli) ja kooli lähebki uues kohas. Sellest mõtteviisist ma saan rohkem aru.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paris ehmatavalt tühi elu nendel teismelistel… Kurb mõeldagi. Äkki sa emana suhtleks nendega, suunaks ja kaasaks neid sportima, kultuuriellu ja lahedalt koos vaba aega veetma, mitte ei saaks riburadapidi tittesid otsa nii, et vanemate jaoks aega ega mahvi ei jätku.

Miks sa arvad, et ma ei suhtle lastega. Selline “tühi” elu on ma pakun, et enamus teismelistel. Sul äkki pole siis teismelisi? Nemad ise on õnnelikud. Nad saavad tegeleda sellega, mis neile meeldib. Kes olen mina, et öelda, mis neile peaks meeldima. Ma olen neile võimaldanud erinevaid trenne. Mõlemad lapsed on kokku käinud kümnes erinevas trennis. On ostetud varustust, on tassitud trennidesse ja võistlustele. Alustades rulluisutamisest, käsipallist kuni kunstikoolini. Ju siis nad rohkem ei taha. Ma ei tassi neid igavatele etendustele, mis minu arvates on väga põnevad. See, et mina armastan raamatuid lugeda, ei tähenda veel, et nemad vabatahtlikult ühegi raamatu kätte võtaks. Neid lapsi on väiksena veetud mööda muuseume. Me oleme perekond, kes kindlasti on keskmisest rohkem lastega mööda Eestit ringi reisinud. Aga teismelise eas see pole enam nii lihtne. Meie töö jätkub jälle nooremate lastega, keda saab lihtsamini igale poole kaasa võtta. Näiteks ka praegu on abikaasa lasteaialapsega metsas jalutamas. Tegelikkuses nii mõnedki pered toimivad nii, et see vaene lasteaialaps topitakse sinna lasteaeda igal võimalusel (ja eriti siis, kui vanematel on vaba päev), et ta jumala eest pere elu ei segaks. Ma lausa tean mitut sellist perekonda. Meie laps saab vabu päevi ja kui abikaasa ka kodus, siis võtab poisi igale poole kaasa. Suurem poiss käib nädalavahetustel isaga koos tööotsi tegemas ja teenib sellega päris korralikult. Samuti käis suvel naabrimeest aitamas.

Nii et pole mõtet siin tänitada, kuidas ikka lapsi on järjest saadud ja nende jaoks ei jätku aega. Jätkub küll. Isegi nii palju, et aega jääb ülegi ja tahaks ise ka õppida. Paljulapselistes peredes ei saagi olla sellist asja, et kõik saavad jäägitult 100% tähelepanu korraga. Ei pea saama ja ei pea neid ära hellitama, iga aasta kallitele soojamaareisidele vedama, igaks sünnipäevaks I-Phone’e kinkima.

Eksid, mul tegelikult on küll oma teismelised, lausa kolm tükki.

Ja neil on trennid, huvid, sōbrad. Ise tahavad käia ja suhelda, ei ole ainult nutimaailm eks.

Sa ise kirjutasid, et lapsed passivad vaid nutis, et kas on palju palutud et lasteaiast ära toovad. Sinu enda sõnad. Ja et ei trenne, ei huvitu millestki, ei käi kuskil. Nyyd äkki vastupidi, mõlemad mehega hullult tegelete teismelistega ja aega yle.

Ja tegelikult olen meelt, et välisreisid, tutvustamaks kasvõi Euroopa kultuuripärandit, on rohkem kui veel vajalikud yhele perele. Miks sa selles osas nii vaenulik oled? Laste silmaring ju.

Ise oled otse loomulikult ju käinud, aga oma lastele ei voimalda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome maksusüsteem aga ei soosi sellist töötamist ja krahmab väga suure osa ära. Samas vastu ei anna midagi. Seepärast ta maksudega natuke üritab laveerida.

Kuidas see maksudega laveerimine tal Soomes küll välja peaks nägema su meelest?

Samas jällegi vestad veel lisaks, et jube koht see Soome ja sa ei saa aru, kuidas Soomes üleüldse eestlased elada suudavad…
Siis väidad sa veel, et soomlaste kodud on räpakad ning jubedad. Seda väidad ainult oma paarikuise “naljategemise” alusel, mil sa siin koristajaametit pidasid.
Ja seejärel juba oled valmis siiasamasse kohutavasse Soome õena küll tööle tulema. Seekord tuleksid siis siia mõnesse haiglasse soomlaste üle naerma või?

Sa naera siis juba ka oma mehe üle. Ta nimelt töötab siin selles Soomes palehigis selleks, et sind ja lapsi üleval pidada ja veel maamaja ehitus kah on tema rahakotist.

Sinu otsene heaolu sõltub selle nõmeda Soome poolt pakutavast palgasüsteemist ning -tasemest ning su enda mees peab siin ka elama, et kõiki neid ületunde teha…

Ära hammusta kätt, mis sind toidab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ka, et praegune gümnaasium on päris tugev kool. Vist oli edetabelis esimese 30 kooli seas.

Käina on 30 ja Loksa 31, ülejäänud on linnakoolid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tegelikult olen meelt, et välisreisid, tutvustamaks kasvõi Euroopa kultuuripärandit, on rohkem kui veel vajalikud yhele perele. Miks sa selles osas nii vaenulik oled? Laste silmaring ju. Ise oled otse loomulikult ju käinud, aga oma lastele ei voimalda.

 

Ma olen 45 aastat ära elanud, aga välismaale pole veel jalga saanud. Ainult Lätti paar korda. Ei oska puudust ka tunda, sest vaevalt ma eesti+vene keelega mujal hakkama saaksin ja alla tuhandeeurose palgaga on esmatähtis elamiseks vajalik soetada, mitte mööda ilma laristada… Internetist ja televiisorist saab ju lugeda-vaadata, infot otsida kui miski huvitab.

Lapsed on mul tänaseks täiskasvanud, neil inglise keel vabalt suus (vene keelt ei oska üldse) võivad ise reisida kuhu iganes tahavad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kui unustan. Oleneb lasteaiast, minu laps anti telefonikõne peale 12. aastasele koju tuua. Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada. Päris huvitav on vaadata, kuidas siin teemaalgatajat igati allapoole tiritakse, tehakse talle selgeks, et niikuinii ei tule välja, et on halb ema ja tänamatu naine. No ja muidugi maakas, kes suures linnas ära eksib, kuigi ta juba kusagil päris alguses kirjutab, et lõpetas kooli Tallinnas. Peamine vaib näikse olevat, et jumala eest keegi oma ainsa elu soovidega “ära ei tõuseks” vms.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ka, et praegune gümnaasium on päris tugev kool. Vist oli edetabelis esimese 30 kooli seas.

Käina on 30 ja Loksa 31, ülejäänud on linnakoolid.

Mis tabelist sa vaatad, siin on teisi maakoole- https://www.postimees.ee/7383434/postimehe-koolide-edetabel-2021

Nõo, Kiili, Orissaare, Viimsi,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ka, et praegune gümnaasium on päris tugev kool. Vist oli edetabelis esimese 30 kooli seas.

Käina on 30 ja Loksa 31, ülejäänud on linnakoolid.

Olen teemaalgataja. Jah tunnistan, et eksisin. Aastaid tagasi oli esimese 40 kooli seas. Nüüd täiesti allakäinud. Koguaeg kiidetud, et väga tugev kool, aga tegelikult pole midagi. Mul sugulane läks väga nõrgast maakoolist Tallinnasse kooli, aga ta oli ka praktiliselt viieline oma vanas koolis. Uues koolis läheb hästi, aga pingutama peab rohkem. Ikka tulevad kolmed ka sisse. Aga tal oli ka stiimulit õppida, sest tänu sellele sai ta sealt pärapõrgust minema. Kurb on ikka lapse elu, kes elab üksiku lapsena kuskil metsa sees. See on puhas lapsevanema väärarusaam, kuidas maal kasvavad lapsed on õnnelikumad, naudivad metsas jalutamist ja linnulaulu.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada. Päris huvitav on vaadata, kuidas siin teemaalgatajat igati allapoole tiritakse, tehakse talle selgeks, et niikuinii ei tule välja, et on halb ema ja tänamatu naine. No ja muidugi maakas, kes suures linnas ära eksib, kuigi ta juba kusagil päris alguses kirjutab, et lõpetas kooli Tallinnas. Peamine vaib näikse olevat, et jumala eest keegi oma ainsa elu soovidega “ära ei tõuseks” vms.

Seda, et teemaalgataja soov edasi õppida ja parema töökoha ja eluni välja jõuda on mõistlik soov, pole ju lõppude lõpuks keegi vaidlustanud.

Mida kahtluse alla seatakse, on see konkreetne plaan oma unistusteni jõudmiseks, mille teemaalgataja välja käis – kohe kiiresti kolida jne.  Mitmed on viidanud, et selles plaanis on nõrgad kohad, ajastus kolimiseks pole ehk hea jne. Ja pakkunud välja teistsuguseid variante. Näiteks esialgu õppida  ja kui haridus käes, siis saada töökoht. Ja vastavalt sellele, kuhu saadakse see töökoht, siis vaadata, kas on vaja kolida või polegi kolimine (ja suure laenu võtmine) tingimata vajalik.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on puhas lapsevanema väärarusaam, kuidas maal kasvavad lapsed on õnnelikumad, naudivad metsas jalutamist ja linnulaulu.

Ei, see ei ole lapsevanema väärarusaam. Väärarusaam on, kui mõni lapsevanem arvab, et oma lapse mitmekülgse arengu (mille hulka kuulub ka metsas jalutamine ja linnulaulu kuulamine) ja erinevates olukordades toimetuleku tagamine ei ole tema ülesanne. On väga oluline, millistes oludes ja kui stressivabas keskkonnas veedab laps oma esimesed kooliaastad. Siis suudab ta ka koolivahetuse sujuvalt üle elada, väike hinnetelangus on täiesti normaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ka, et praegune gümnaasium on päris tugev kool. Vist oli edetabelis esimese 30 kooli seas.

Käina on 30 ja Loksa 31, ülejäänud on linnakoolid.

Olen teemaalgataja. Jah tunnistan, et eksisin. Aastaid tagasi oli esimese 40 kooli seas. Nüüd täiesti allakäinud. Koguaeg kiidetud, et väga tugev kool, aga tegelikult pole midagi. Mul sugulane läks väga nõrgast maakoolist Tallinnasse kooli, aga ta oli ka praktiliselt viieline oma vanas koolis. Uues koolis läheb hästi, aga pingutama peab rohkem. Ikka tulevad kolmed ka sisse. Aga tal oli ka stiimulit õppida, sest tänu sellele sai ta sealt pärapõrgust minema. Kurb on ikka lapse elu, kes elab üksiku lapsena kuskil metsa sees. See on puhas lapsevanema väärarusaam, kuidas maal kasvavad lapsed on õnnelikumad, naudivad metsas jalutamist ja linnulaulu.

Nii negatiivne kohe. Ise läksite ka ju kunagi maale elama. Tundub, et sul on nii, et kust tuul, seal meel. Keegi kiidab maaelu, kolid sinna. Sõbrannad ülistavad Tallinnat (oli eespool juttu, kui lihtne siin nende sõnul kõik on), siis kolid kohe sinna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolige suuremasse linna. Haridusministeerium ässitab praegu omavalitsusi maagümnaasiume sulgema, maksab sulgemise eest omavalitsustele 1152 eurot õpilase kohta. Too oma teismelisedja lasteaialapsed linna, veel parem, pereisa juurde Soome, õpi seal ja ehitage sinna maamaja. Või kui Eestis lihtsam õppida, õpi Eestis ja siis kolige Soome, kui maal elada soovite.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 91 kuni 104 (kokku 104 )


Esileht Koolilaps Lastega maalt linna kolimine