Esileht Pereelu ja suhted lastega manipuleeriv vanaema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: lastega manipuleeriv vanaema

Postitas:
Kägu

Eelnev lugu oleks liiga pikk, et kirja panna..aga tänaseks on mehega suhe läbi ja mehe emaga minul suhtlust pole. Elame küll veel mehega ühe katuse all, seni kuni suurem laps kooli lõpetab ,siis plaanis ette võtta kolimine.  Alustan siis sellest, et kui olime mehega riidu läinud, siis on sekkunud ämm vahele ja alati kõiges mehe poolt olnud, kisab ja sõimab laste nina all. Lastele patsutatakse vastu pead, küll teil on õudne elu olnud ja kutsub endaga kaasa jne. Väiksemate laste raseduse ajal soovis ühe lapse ära kaotamist, aborti ja kolmanda lapse sünnist ei saa tema üldse aru, miks teda vaja oli. Mees on nendest ütlustest teadlik ja teeb näo,et pole olnud. Ühesõnaga perellu on sekkunud igatepidi. Suuremale lapsele juba on ajupesu tehtud, väiksemad ei saa veel aru. Suurem laps enam vanaemale külla minna ei tahtnud, mees on kuidagi ära rääkinud ja nüüd üle pika aja mindi külla.  Kuna mehe ema suhtumine on olnud selline siis mina ei soovi, et lapsed seal külas käivad. Nad ei saa mehega isegi omavahel normaalselt läbi, võib ette tulla vaidlemisi ja karjumisi ja siis järsku külast ära minemist. Kas mul on õigus öelda, et lapsed seal vanaema juures külas ei käi? Või võib mees võtta ja minna kuidas tahab, arvestades vanaema suhtumist.

+4
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu meelest on lastel õigus öelda, kas nad tahavad külla minna. Kui ei taha, siis nii jääbki. Ütletegi vanaemale ja ongi kõik.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu meelest on lastel õigus öelda, kas nad tahavad külla minna. Kui ei taha, siis nii jääbki. Ütletegi vanaemale ja ongi kõik.

Väiksemad on liiga väiksed, et neilt seda küsida, nad ei saa aru. Suurem kooliealine laps seal käia pole tahtnudki.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teata sellest vanaemast lastekaitsesse.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa on ka vanem.
Ei saanud kirjast aru, et vanaema oleks lastele midagi halba teinud või öelnud. Ütlused paistavad ainult TA pihta.
Miks siis laste kaudu kätte maksta? Ole suurem inimene.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas vanaema sinu lapsi ka sõimab või ainult oma last (su meest)?

Kui laste suhtes ta vägivaldne ja kiuslik (igas mõttes) pole, siis ma küll ei näe põhjust, miks lapsed seal käia ei tohi. Eriti ,kui su mehel on instinktid olemas ja suudab sealt kiirelt lahkuda, kui lained üle pea kokku löövad.

Jah, lapsed on sinu vastutada, aga nad on ka su mehe vastutada ja ka “küla” vastutada. Ei ole võimalik neid vatis hoida, nad saavad niikuinii aru, et miskit toimub.

Aga ma ei saanud tegelikult aru, kas ämm elab teiega (et saab teie tülide vahele sekkuda) või ikka eraldi (et saate külas käia)? Samuti ei saa aru, mis see ära kolimine asja muudab. Laste isa on ikka laste isa ja vanaema vanaema. Ma loodan väga, et sul pole plaanis neid laste elust välja süüa vaid saavad ikka edasi suhelda oma pere liikmetega…Kui on, siis oled hoopis sa ise selle olukorra Nõid.

+11
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selle vanaema kirjelduse põhjal tundub, et on oht, et ta hakkaks noorimale lapsele mingit sellist juttu rääkima, et teda keegi siia ilma ei tahtnudki ja see oleks ikka küll juba päris halb.

Sina ise ära seda ka oma lapsele räägi, et vanaema enne tema sündi niimoodi arvas. Tal ei ole vaja seda teada.

Mina antud olukorras seda ei pooldaks, et lapsed selle vanaema juures käivad, ütleks mehele, et kui saad, siis pigem ära vii või kui viid, siis ole ise ka seal. Mitte nii, et mees peaks veetma aega lastega aga selle asemel viskab nad hoopis vanaema juurde ja käheb ise minema. Kui tal endal oma emaga ka häid suhteid ei ole, ju siis ei ole eriti hea ema olnud.

+14
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed hoiavad nende poole, kellega kõige rohkem aega veedetakse. Vanaemaga kindlasti vähem.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole midagi lollimat kui lahku läinud paarike, kes ühe katuse all elavad.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle vanaema kirjelduse põhjal tundub, et on oht, et ta hakkaks noorimale lapsele mingit sellist juttu rääkima, et teda keegi siia ilma ei tahtnudki ja see oleks ikka küll juba päris halb.

Sina ise ära seda ka oma lapsele räägi, et vanaema enne tema sündi niimoodi arvas. Tal ei ole vaja seda teada.

Mina antud olukorras seda ei pooldaks, et lapsed selle vanaema juures käivad, ütleks mehele, et kui saad, siis pigem ära vii või kui viid, siis ole ise ka seal. Mitte nii, et mees peaks veetma aega lastega aga selle asemel viskab nad hoopis vanaema juurde ja käheb ise minema. Kui tal endal oma emaga ka häid suhteid ei ole, ju siis ei ole eriti hea ema olnud.

Suuremale lapsele on öeldud ja kui õudsalt elu sa oled pidanud elama, samal ajal patsutab pähe. Kutsub kaasa ja samal ajal sõimab ja karjub minu ja mehega. Mina ei soovi, et sellise vanaemaga peaksid lapsed koos adga veetma, eriti veel kui on suhtumine, miks neid vaja oli, siis miks on temal veel vaja neid näha. Oma pojaga ei ole mina suhtlemist takistanud, kraaklevad omavahel.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole midagi lollimat kui lahku läinud paarike, kes ühe katuse all elavad.

Mitte kauaks enam. Kuna tuleb elukoha vahetus siis ei saa üleöö kolida.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas vanaema sinu lapsi ka sõimab või ainult oma last (su meest)?

Kui laste suhtes ta vägivaldne ja kiuslik (igas mõttes) pole, siis ma küll ei näe põhjust, miks lapsed seal käia ei tohi. Eriti ,kui su mehel on instinktid olemas ja suudab sealt kiirelt lahkuda, kui lained üle pea kokku löövad.

Jah, lapsed on sinu vastutada, aga nad on ka su mehe vastutada ja ka “küla” vastutada. Ei ole võimalik neid vatis hoida, nad saavad niikuinii aru, et miskit toimub.

Aga ma ei saanud tegelikult aru, kas ämm elab teiega (et saab teie tülide vahele sekkuda) või ikka eraldi (et saate külas käia)? Samuti ei saa aru, mis see ära kolimine asja muudab. Laste isa on ikka laste isa ja vanaema vanaema. Ma loodan väga, et sul pole plaanis neid laste elust välja süüa vaid saavad ikka edasi suhelda oma pere liikmetega…Kui on, siis oled hoopis sa ise selle olukorra Nõid.

Sõimab ja karjub minuga ja mehega samamoodi, siis irvitades ütleb veel mehele, et rahune nüüd maha aga ise samal ajal paneb veel õli tulle. Mehe ema on üksik kibestunud naine. Elame hetkel mehe korteris, seetõttu arvabki mehe ema, et võib alati sekkuda, sest tema poeg ju ikkagi. Meie oleme teisejärgulised. Loomulikult ma sooviks, et lastel oleks vanaema kellel külas käia, aga kuna suhtumine ja käitumine on kahepalgeline siis mina ei soovi, et lapsed seal käivad.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päriselt ära keelata pole sul õigust. Muidugi neid konfliktiolukordi võiks vältida niipalju kui võimalik, niiet ämm ussitab teie vahel või kuidas ta teab külla sadada ja teie tülidesse sekkuda siis, kui ta elab eraldi jne. Kuigi nagu näha, siis pole tal nagunii mingit lähedust ei poja ega lastelastega.

Ahh, lapsed saavad väga hästi tegelikult aru, mis toimub ja kelle pool tegelikult õigus on. Mul oli vanaema (ema ema siis), kes ei sallinud minu isa. Rääkis ka meile, et isa meid tegelikult ei tahtnud jnejne, ussitav, valelik ja kiuslik inimene (ausalt ja objektiivselt öeldes kõige halvema iseloomuga inimene, keda ma kunagi tundnud olen, aga ma armastasin teda sellest hoolimata tegelikult väga). Miks sa arvad, et laps seda uskuma jääb, kui kogu tema elu tõestab vastupidist? Kahju tegi sellise ussitamisega ta ainult minu hingele ja usaldusele tema vastu, mitte ei pannud isa vähem armastama. Mul  oli ja on maailma parim isa, nüüd juba ise vanaisa ja vanavanaisa.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole ise alati juures, kui ämm lastega suhtleb ning kui ämm käitub valesti, korda valjult ja rahulikult nagu papagoi: “See, mida ütlesid, oli rumal/vale/ebaviisakas, – mulle see ei sobi.” Niimoodi õpetad lapsi (kooli)kiusajatega toime tulema. Võta seda ämma kui väärt õppematerjali ja harjutage tema peal.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus need intsidendid teil toimuvad? Jutust jääb mulje, et hoopis ämm käib teil külas mitte teie seal.

Ma teeks nii, et suurema lapsega räägiksin olukorrast, et vanaema ongi ebaadekvaatne, inimesi on igasuguseid ja tema juttu ei tasu tõsiselt võtta. Laps võib viisakalt midagi vastata, nt et mulle ei meeldi, kui sa mu ema/minu perekonda/minu elu jne halvustad, palun ära rohkem selliseid asju räägi. Või siis lihtsalt ignoreerida seda sõnavalingut.

Mehele ütleksin, et kuna ta tülitseb emaga laste nähes, siis laste psühhika säästmiseks neid sinna kaasa ei võta. Lahutus on niigi laste jaoks keeruline, palun, ärme tekitame neile lisapingeid.

Kui ämm pistab kisama, et miks ei tooda lapsi, siis vastaks, et kuna sa ise ju nende sündi ei soovinud, siis me ei koorma sind sellega, et pead vastumeelsete inimestega suhtlema. Rohkem sel teemal ei reageeriks ja lärmamisest välja ei teeks. Kui ikka edasi jaurab, ütleks iga kord, et see teema on lõpetatud.

Kui ämm teile külla tuleb ja imelikke kommentaare tegema hakkab, siis ütleks, et sa ei luba end ega oma lapsi omaenda kodus solvata ja palud tal lahkuda. Kes külas käituda ei oska, seda rohkem ei kutsuta.

Ilmselt ta ikka jamab edasi ja kisab veel kõvemini, sina iga kord ikka vastad sama juttu, rahulikult, külmalt ja resoluutselt.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on õpetlik lugu lugeda, et mis juhtub kui inimene ei viitsinud koolis käia ja on lapsed saanud. Eks te seal kuskil endises kolhoosikeskuses olete kõik üksteist väärt. Nii TA, tema mees ja ämm. Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad. Tavaliselt Taavi Libe käib oma saates sellistel inimestel külas ja lahkab nende probleeme. Soovitan talle kirjutada ja tema appi paluda.

+7
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teata sellest vanaemast lastekaitsesse.

Ja mida suurt imet see lastekaitse nüüd siis tegema peaks? Tõesti huvitab.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elame hetkel mehe korteris, seetõttu arvabki mehe ema, et võib alati sekkuda, sest tema poeg ju ikkagi. Meie oleme teisejärgulised. Loomulikult ma sooviks, et lastel oleks vanaema kellel külas käia, aga kuna suhtumine ja käitumine on kahepalgeline siis mina ei soovi, et lapsed seal käivad.

Alustuseks lahenda üks probleem korraga. Koli välja mehe korterist.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei soovi, et sellise vanaemaga peaksid lapsed koos adga veetma, eriti veel kui on suhtumine, miks neid vaja oli, siis miks on temal veel vaja neid näha.

See suhtumine oli juba esimesega, aga ikka jäid uuesti rasedaks ja lasid lapsed vanaema juurde. Pole kuulnud seadusest, et vanavanemad peavad lapselapsi nägema.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on õpetlik lugu lugeda, et mis juhtub kui inimene ei viitsinud koolis käia ja on lapsed saanud. Eks te seal kuskil endises kolhoosikeskuses olete kõik üksteist väärt. Nii TA, tema mees ja ämm. Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad. Tavaliselt Taavi Libe käib oma saates sellistel inimestel külas ja lahkab nende probleeme. Soovitan talle kirjutada ja tema appi paluda.

Kus on siin keegi haridusest ja kolhoosist rääkinud? Mul on väga heameel, et teie arvates on see õpetlik lugu ja te sellest õppisite ja tore, et soovitasite kohe saatesse kandideerida, ehk käivad seal hoopis teie sugused?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei soovi, et sellise vanaemaga peaksid lapsed koos adga veetma, eriti veel kui on suhtumine, miks neid vaja oli, siis miks on temal veel vaja neid näha.

See suhtumine oli juba esimesega, aga ikka jäid uuesti rasedaks ja lasid lapsed vanaema juurde. Pole kuulnud seadusest, et vanavanemad peavad lapselapsi nägema.

Jah ja see suhtumine paraku pole muutunud aastatega, vaid on läinud hoopis hullemaks. Sest nüüd ei ole ka mind kõrval, kui lapsed külas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah ja see suhtumine paraku pole muutunud aastatega, vaid on läinud hoopis hullemaks. Sest nüüd ei ole ka mind kõrval, kui lapsed külas.

Mina olin see, kes ütles, et vanavabematel pole lastele sama palju mõju kui enamuse ajast lastega olevad vanemad mõjutavad lapsi.

Mina teeks nii. Koliks välja JA oma koju vanaema ei laseks. Isal on õigus oma ema kutsuda, aga sina ei ole juures.

Alusta ÜHEST probleemist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alustuseks lahenda üks probleem korraga. Koli välja mehe korterist.

See oleks tõesti kõige mõistlikum algus- sinu korterisse ta ju sisse ei sajaks? Oma tuba, oma luba! Nii saad drastiliselt vähendada tema esinemist su elus ja laste elus, mees tehku mis tahab oma emaga.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus on siin keegi haridusest ja kolhoosist rääkinud? Mul on väga heameel, et teie arvates on see õpetlik lugu ja te sellest õppisite ja tore, et soovitasite kohe saatesse kandideerida, ehk käivad seal hoopis teie sugused?

Keegi otse rääkinud ei ole, selles on sul õigus. Aga haritud inimene (nagu mina seda olen) saab TA teksti lugedes kohe aru, kus võiks umbes tegevus toimuda ja palju kirjutal kooliharidust umbes on.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis siis? Kas nemad ei või siit nõu küsida või mis täpselt sinu hammustamise mõte oli, oli kuidagi soe, innustav ja abiks kindlasti, eks?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi otse rääkinud ei ole, selles on sul õigus. Aga haritud inimene (nagu mina seda olen) saab TA teksti lugedes kohe aru, kus võiks umbes tegevus toimuda ja palju kirjutal kooliharidust umbes on.

Palju siis haritud inimene, harimata inimesele kooliharidust pakub? 😀

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on küll mingi troll või megalomaan, lol.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju siis haritud inimene, harimata inimesele kooliharidust pakub?

Ei hakka ma siin midagi pakkuma. Taavi Libe “Märgatud Eestis” peaks sind aitama.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju siis haritud inimene, harimata inimesele kooliharidust pakub?

Ei hakka ma siin midagi pakkuma. Taavi Libe “Märgatud Eestis” peaks sind aitama.

On olemas ka haritud lolle inimesi, siin kohal ehe näide. Ehk pöördud ise pakutud saatesse oma hariduse probleemidega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna tuleb elukoha vahetus siis ei saa üleöö kolida.

Mis see lause tähendab?

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Pereelu ja suhted lastega manipuleeriv vanaema