Esileht Pereelu ja suhted Lastega pered ja töö

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Lastega pered ja töö

Postitas:
Kägu

Lastega pered, milline on teie töö iseloom? Peate kella peale jooksma? Kas töötate osalise või 100% tööajaga. Jääb teile laste jaoks aega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on 3 last ja kaks kogemust. Kõiki lapsi olen üksi kasvatanud. Esimese kahe lapse kooli ajal ma töötasin tihti õhtuti kl 21 ja pühapäevadelgi paar tundi, ja vabadel õhtutel oli hobiga tegelemist. Nad pidid ikka üsna ise hakkama saama, õppima ja sööma. Nad olid suhteliselt tublid, arvestades asjaolusid.
Nüüd, kolmanda puhul töötan õnneks kontoris nii, et juba lasteaias ei pidanud ta valverühma minema, kodus püüan olla viieks (et aidata tal õppida, teda trenni viia vajausel) ja kui jäängi kauemaks, siis keegi lähikondne tuleb lapsele seltsiks. Sama on lähetuste korral, keegi tuleb muidugi mind asendama. Loomulikult on see variant parem kui esimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3 last, noorim 2. Mõlemad mehega töötame sealt, kus tahame ja saame oma aega ise sättida. Töökoormust reguleerime ise vastavalt vajadusele. Lukselu ikka kui majas väikesed lapsed.

Esimese lapse kõrvalt lõpetasin veel kooli ning käisin 80% tööl. Eks ta üks paras jooksmine oli, aga noorena oli ka tahtmist ja energiat palju.

Teise lapsega oli kellast kellani töö, mis lõppes kell 4, mehel kell 3 ja sai mõnusasti õhtul perega olla.

Laste jaoks on alati aega jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil kohe sündimas neljas(viimane). Ma ei plaanigi tööle minna, käin arendan koolis end aegajalt.
Tööl käimine kellast kellani pole minu jaoks 😛
Olen leidnud mõned hobid, mis toovad ka tulu + üüritulu.
Meil töötab pereisa. Minu peal enamasti kodune elu, laste sõidutamine trenni jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tavaline valgekrae, tööpäev 8.00-16.30. Tagumikutunde ei loeta ehk siis töö peab tehtud olema aga ei tehta probleemi kui hommikul veidi hiljem jõuda või vajadusel ära käia. On ka võimalus vajadusel kodukontoris töötada. Elukaaslasel liikuv graafik, ei ole kindlaid tööpäevi ega -aegu. Lapsele jääb seetõttu aega palju, elukaaslane saab vabadel päevadel ka tööpäevadel vajadusel lasteaialapsega koos toimetada, minu on kindlalalt nädalavahetused alati vabad ning tööpäeva väline aeg ka. Ka hoolduslehel on vajadusel elukaaslane kuna seda on lihtsam korraldada ja majanduslikult kasulikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm last, eraettevõtja, igapäevaselt tööd ei tee aga kui teen, siis mitu päeva järjest 10-11 h jutti.
Siis jagame vanemate lastega ära, kes väiksemat lasteaialast kantseldab, kes süüa teeb jne. Mees on olemas aga ka eraettevõtja ja tihti ära, mina majandan laste riiete, koolikulude jne. lisaks ostan söögi, mees maksab maja arved. Lisaks saan veel üüritulu kahelt korterilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks peaaegu 4a laps. Töö on 8 tundi. Ise valin, kas alustan 6-9.00 ja vastavalt sellele tuleb 8h täis teha. Aga enda mugavusest(olen hommikuti kaua magada tahtev inimene) ja lasteaia lahtioleku aja järgi olev valinud kellaajaks 8-16.00
Lasteaed on nagunii vaid 16.30 lahti. Võiksin ka varem viia aga ka laps tundub olevat mitte just hommikuinimene. Seega sobib see kellaaeg meile mõlemale. Kui vahel harva õhtul kuhugi jõuda vaja on vms, siis alustan kell 7.00.

Töö on füüsiline ja liikuv aga mitte konti murdev.

Õhtuti olen väsinud küll(on ka krooniline haigus) aga lapse jaoks aega jagub ning ka kõik kodused toimetused saab vajadusel(loe viitsimisel) tehtud. Ning kuna enne 24 väga nagunii voodisse ei lähe, jääb piisavalt ka nö “oma aega”.

Kui oleks rohkem lapsi, oleksin ilmselt ennekõike just vaimselt kõige rohkem väsinud. Üks juba suudab piisavalt pooltühjaks tõmmata.

Kui mõtlema hakkata, siis tööl käies viitsin ja jõuan ma palju rohkem(va nädalavahetus, siis ma tõesti ka vedelen niisama ja tegelen lapsega rohkem), kui lapsega emapuhkusel olles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

4 last, täiskohaga töö, magistriõpe ülikoolis. Tööl puudub igasugune paindlikkus, kõik käib sekundi järgi, graafikuvälise vaba aja saab vaid eriolukordades ja pärast tuleb iga minut järgi teha.
Õnneks olemas päris mõistlik abikaasa, kes töötab osaajaga, teenib ülivähe, aga tegeleb lastega. Viib, toob ja möllab kodus. Temal üsna vaba graafik. Nii et enne palgapäevi sööme kartulikoori ja leivakoorukesi, aga muidu kõik vajalik olemas ja lapsed hoitud. Tahak küll veidi rohkem vaba aega, aga no kool ei kesta igavesti ja küll saab. Seni olen õhtuni tööl, siis paar tundi laste päralt ja siis ühe-kaheni õppetöö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen arusaanud, et kogu maailma raha kokku kraapida ei ole võimalik. Teenin nii palju, et saan kanda enda, laste ja söögikulud, mehe palk on kütus, kommunaalid, reisid, suured ostud. On ka üüritulu. 9-13 ja 14-17 on tööpäev, tunnike on lõunat – siis käin kodus söömas, valmistan ka õhtusöögi ette, koristan ja annan koolilapsele süüa. Reedel teen vaheajata 9-16.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan kontoris E-R kl 8-17, nii tööle minekuks ja töölt tulekuks kulub veel omakorda tund. Mehel on vahetustega töö, aga tema käib vabadel päevadel sageli oma vanematekodus (teises Eesti otsas) abiks.

Lapsi 3 (1 lasteaias, 2 koolis) ja mina tunnen küll, et laste jaoks jääb aega väheks nii nädala sees kui ka nädalavahetusel. Ikka jääb aega puudu – kord laste ja kord kodutööde, enamasti aga nende mõlema jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemad täistööajaga, aga minu töögraafik on paindlik ja tegelik koormus on ka väiksem kui 100%. Töötan põhiliselt kodust ka, nii et päeva jooksul jõuan kõik tehtud, koristatud, õhtusöögi kui ka lapsega õpitud. Väga mugav. Mees rabab rohkem, aga ka temal on võimalik ise oma tööaja üle otsustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm last ja osaline koormus tööl sh vähemalt pool ajast kodus. Ei kujuta ette, et täiskohaga töötaks. Siis jääks lastele ikka liiga vähe aega. Kui praegu satub kaks pikka kontori päeva järjest, siis juba läheb asi käest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastega pered, milline on teie töö iseloom? Peate kella peale jooksma? Kas töötate osalise või 100% tööajaga. Jääb teile laste jaoks aega?

Mina teen kodukontorist 100% ajaga painduva graafikuga tööd. Vahel teen öösel-nädalavahetusel töötamise spurte, sest päeval on pidevalt asjatamist lastega, täna näiteks pean kell üks päeval olema arenguvestlusel. Hirmus edukas ma siiski ei ole tööl, sest otsustasin juba tükk aega tagasi, et keskendun lastele ja pereelule ja silmipimestav karjäär jäägu hilisemaks. Ega tõsiselt keskendunult töötamise tunde mul 8h küll kokku ei tule. Minu ema tegi samuti, tippjuhiks sai alles siis kui lapsed kodust välja kolisid ja aega üle jäi. Aga üldiselt ma leian, et mul on küll piisavalt aega lastega tegeleda ja kuna ma tegin kolm väikese vahega last, siis paljudele üritustele, kinno jm. suunan ma nad kolmekesi koos ilma vanemateta, ega ei peagi kõike koos lastega tegema. Üldiselt aga tundub, et lastega koos põnevaid tegemisi on meie peres isegi rohkem kui tavapäraselt kombeks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

3 last. Mina olen kogu aeg töötanud kontoris 8.30-17.00. Mees töötab 10h päevi. Seetõttu on tal 1 päev nädala sees vaba, aga lasteaeda last viia-tuua ei saa. Noorima lapse tugivõrguks on vanemad lapsed. Saame hakkama ja ei kurda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tunnen, et tööpäeva õhtud jäävad küll liiga lühikeseks. Mõnikord on siis veel tööasjad teha, samas vaja esimese klassi lapsega kooliasjad üle vaadata, viiesega ka midagi teha, kodused tööd jne. Töökohad on nii mehel kui ka minul sellised tavalised, et väike mänguruum tööaja osas on, aga iseenda peremehed ikka ei ole. Kui on vaja lastega arstil käia vmt asjaajamised, siis saab töölt ära käia küll, minu töökohas tuleb see aeg lihtsalt muul ajal tasa teha. Mehel on veidi rohkem vabadust, aga see tähendab ka seda, et tihtipeale teeb õhtul veel tööasju või nädalavahetusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 2 last – 4 ja 2.

Mõlemad mehega töötame kontoris. Päris “kella pealt” ei pea kumbki käima, aga siiski mõistlikkuse piires, kuna meie mõlema töö iseloomud on sellised “nõustavad” et ehk ikka vähemalt vahemikus 9-16 peaksime olema kolleegidele kättesaadavad, selline töötegemise “tipptund”.

mehel loetakse rohkem nö tagumikutunde, samas tööaega saab ise sättida. Läheb väga varakult tööle ja tuleb ka selle võrra varem ära ja lapsed ei pea nii pikalt aias olema. Kui mina 18 paiku koju jõuan, on õhtusöök juba valmis või valmimas. Miinuspool on see, et selleks, et mees saaks nii varakult tööle minna ja ära tulla, viin mina hommikuti mõlemad lapsed erinevatesse lasteaedadesse, mis on natuke stressirohke mulle. Aga järgmisel aastal peaksid ühte aeda saama. Kui mehega mõlemad jõuaksime kell 18 koju, siis oleks küll jama, hakata alles õhtusöögiga tegelema jne. Kuna mees jõuab varakult ja oskab süüa teha, saame süüa ka ägedamaid asju kui ainult 30minuti roogasid 🙂

PS minu tööpäev hakkab kell 8, aga jõuan 8.15-8.30, kuna ei sa ju lapsi viia aeda enne kui need avatakse

Laste jaoks nädala sees ongi täpselt nii palju aega, kui siis peale õhtusööki kuni magaminek jääb. Ega meil sel ajal väga muud teha polegi kui istume niisama ja vaatame, kuidas lapsed mängivad või siis mängime koos nendega või vaatame kõik koos multikaid. Noorem laps ei lase mul veel “rahus” lugeda või ristsõnu lahendada.

Nädalavahetustel me tööd ei tee, see on puhkeaeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3 last. Mina olen kogu aeg töötanud kontoris 8.30-17.00. Mees töötab 10h päevi. Seetõttu on tal 1 päev nädala sees vaba, aga lasteaeda last viia-tuua ei saa. Noorima lapse tugivõrguks on vanemad lapsed. Saame hakkama ja ei kurda.

Miks seda postitust miinustada, ega see, kui vanemad lapsed on tugivõrgustikuks, ei ole tingimata halb. Minu ja minu õe jaoks oli teismelisena tohutu rõõm, kui me pisikese venna saime. Pisike vend oli tohutult mõnus stressimaandaja pidevalt kraaklevatele teismelistele ja meil ei olnud kunagi mingit probleemi sellega, kui paluti pisemat valvata või aidata. Lihtsalt väga sobis see ja õigel ajal tuli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks seda postitust miinustada, ega see, kui vanemad lapsed on tugivõrgustikuks, ei ole tingimata halb. Minu ja minu õe jaoks oli teismelisena tohutu rõõm, kui me pisikese venna saime. Pisike vend oli tohutult mõnus stressimaandaja pidevalt kraaklevatele teismelistele ja meil ei olnud kunagi mingit probleemi sellega, kui paluti pisemat valvata või aidata. Lihtsalt väga sobis see ja õigel ajal tuli.

Mina olen see miinustatud kommentaari autor. Mina ise mõtlesin, et miinused sain selle eest, et julgesin tunnistada, et laste kõrvalt on võimalik täiskohaga töötada…
Mis puudutab seda, et suured lapsed on väiksemale tugivõrguks, siis meil ongi just nii nagu sa oma lapsepõlve kirjeldad. Vanematel ja noorimal lapsel on suur vanusevahe ja suurematele meeldib väiksemaga tegeleda. Palun nende abi paar korda kuus mõneks tunniks. Mõnikord helistab keskmine laps mulle tööle ja küsib, et kas ta võib lasteaeda noorimale järgi minna. Vanavanemate igapäevast tuge meil pole, aga suurematest lastest on tõesti väga palju abi kui ei saa mõnikord peale tööd otse lasteaeda minna jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tore teema. Meil on 3 last, 1 koolilaps ja 2 lasteaialast. Mina käin kontoris tööl 0,8 kohaga ja mees on paindliku graafikuga eraettevõtja. Maal elades ei kujuta ettegi, et mõlemad vanemad saaksid kellast kellani tööl käia. Paraku tuleb neid haiguspäevi ja kõike muud ikka päris palju ette- isegi hetkel on issi kahe väiksemaga haiguslehel.
Oleme täiesti teadlikult teinud selle otsuse, et kuni lapsed on väikesed, elamegi rahaliselt ehk kehvemalt ,kuid vähemalt hoiame enda tervise ja suhted korras. Küll tulevikus jõuab seda mammonat ka kokku ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me mehega mõlemad õpetame, seega on meil osa tööaega selline, kus peab absoluutselt kellaaja pealt kohal olema, ja osa selline, mida võib teha siis, kui parajasti aega on. Meil laste (2 suurt, 2 väikest) jaoks aega jääb peaaegu igal päeval/õhtul, aga teismelistel endil koostegemiseks tööpäeva õhtuti naljalt aega ei ole.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Pereelu ja suhted Lastega pered ja töö