Esileht Väikelaps Lastehoid Tartus. Palun Teie arvamust.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lastehoid Tartus. Palun Teie arvamust.

Postitas:
Kägu

Tere kõigile!

Plaanis on luua Tartusse lastehoid lastele vanuses 1a.5k. – 3a. Rühmas saab olema maksimaalselt 10 last. Enne tahan välja selgitada, millest lapsevanemad puudust tunnevad ja mida lastehoiult ootavad. Palun avaldage mõtteid alljärgnevate märksõnade kohta:

1.Asukoht
2.Maksimaalne laste arv rühmas
3.Lahtiolekuajad.( Ka õhtused ajad, tunnihoiud, nädalavahetused)
4.Toitlustus
5.Lastehoiu maksimaalne tasu
6.Tegevused

Üks lastehoiu loojatest omab üle 20.a. töökogemust lasteaiaõpetajana. Hetkel täiendab end Tallinna Ülikoolis. Soovime pakkuda tegevusi vastavalt lapse eale. Meie eesmärk on, et laps tunneks end hästi ja turvaliselt.Võtame arvesse lapse vanust ja eripära igapäevatöökorralduses ja tegevustes.

Lühidalt ootan Teilt arvamusi ja ettepanekuid selle kohta, milline võiks üks lastehoid Tartu linnas olla?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Lastehoid Tartus

Asukoht võiks olla kesklinnas. Kindlasti peab olema mänguväljak või asuma linna mänguväljaku läheduses. Lahtiolek alates 7.30st kuni (konkreetselt minul vajalik) kuni ajani, mil viimane lapsevanem järgi tavaliselt tuleb, nt kl 18ni.
Toitu tuleb arvatavasti sisse tuua, kuskilt tellida, mis teeb toidu kahjuks väga kalliks. Tervislikkus eelkõige!!!
Tasu – võimalikult madal!!
Tegevused – üldõpetuslikke põhimõtteid silmas pidav, st spontaansus mõningase planeerituse sees.
Tahaks, et laps saaks peamiselt mängida ja et õpetaja mängiks lastega, õpetaks neid mängima ja et õpetaja tõeliselt naudib pisikeste põnnide seltskonda, mitte pole lihtsalt valvur!

Ei meeldi see, kui mängtuba on täis värvilist plastmassi, lapsed sünteetilistel vaipadel. Rohkem naturaalsid materjale!! Loomisrõõmu! Avastamisrõõmu!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Lastehoid Tartus

Asukoht võiks olla Raadil!!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Lastehoid Tartus. Palun Teie arvamust.

Raadil pole ühtegi hoidu

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on üks palve Eesti lasteaiakasvatajatele – palun olge rõõmsameelsed, armastage lapsi (või vähemalt käituge nagu te armastaks) ja näidake üles hellust ja hoolivust. Me elame Eestist väljas ja kui vahepeal minu töö tõttu olime pool aastat Eestis ja olin sunnitud lapse ühte Tartu eralastehoidu panema, siis oli see minu ja mu lapse jaoks kohutav kogemus. Minu seltsiv tütar, kes armastab siinses lasteaias käia, nuttis terve kuu aega iga päev hoidu minnes ja ära tulles. Põhjuseks just kasvatajte ükskõiksus ja külmus. Kui Tartus oleks üks selline armas ja soe koht, kuhu lapsed tahaksid minna, siis olen kindel, et vanemad oleksid ka nõus rohkem maksma, et lapsel hea oleks seal olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole mahti pikalt kirjutada.
Mul on väga negatiivne kogemus ühe eralastehoiuga.
Ilmselgelt oli äriplaanis olulisel kohal võtta tööle pikaajalised töötud, kes olid läbinud lapsehoidja koolituse.
Nii ükskõikseid, tuimi ja suvalisi tädisid on raske ettegi kujutada lapsi hoidmas – aga nii see oli.
Mulle oli väga suur kergendus, et mul polnud hädavajadust oma last sinna viia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alla 3-aastaste puhul on kõige olulisem see, et ta oleks hoitud/valvatud, igasugu arendamine ja kunst-muusika- võimlemine võib oodata. See, kes peab alla 2se hoidu viima ei ole enamasti rahaliselt kuigi heal järjel, seega on olulisem pigem võimalikult madal hind, kui lisategevused.
Lahtiolekuajad- äkki oleks mõeldav kasvõi üks lasteaed linnas, mis oleks lahti nt 20:00ni. Et nt käies tööl 8-18(19) aga 2-3 korda nädalas, ei oleks probleemi lapsele järeleminekuga tööpäevadel ja samas saaks teha lühikesi päevi või hoopis koju jätta vabadel päeval. Ilmselt oleks tegelikult päris palju ka neid, kes vajaks 24h hoidu, aga nt 4-5 korda kuus. Aga noh, meie riigis see ilmselt võimalik ei ole.

0
-1
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Väikelaps Lastehoid Tartus. Palun Teie arvamust.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.