Esileht Väikelaps Lastehoid vrs Lasteaed

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lastehoid vrs Lasteaed

Postitas:

Tehke palun lihtsalt selgeks, mis sisuline vahe neil on? Kas lastehoius ei ole nii põhjalik õppekava?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 00:03; 24.05 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastehoid ei ole kohustatud järgima mitte mingisugust õppekava. Nende peamine eesmärk on, et lapsed oleksid hoitud. Loomulikult on paljudes hoidudes siiski mingi õppekava olemas, ntx nad voolivad, laulavad, meisterdavad jmt. Aga see ei ole kindlasti nii põhjalik, kui on riiklikus lasteaias. Näiteks ei tea ma ühtegi lastehoidu, kus toimuksid spetsiaalsed liikumistunnid.
*Minul käib üks laps hoius (2a) ja teine lasteaias (5a). Ernevusi ikka jagub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohatasult tulumaksu ka tagasi ei saa. Aga peamine on ikkagi jah see, et tegelikult on riiklikes lasteaedades õppekava väga põhjalik ja hea, õpetajad peavad olema kõrgharidusega, lastehoius alati nii ei ole. Seal kohtab täiesti suvalisi inimesi, kelle jaoks see on vaid järjekordne ajutine töökoht. Tase erineb väga palju erinevates lastehoidudes, riiklikes lasteaedades need vahed nii suured ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poiss käis lastehoius, kus olid ka liikumistunnid 🙂
Lisaks muusikatunnid, kunst jne.

Oleneb jah hoiust, tausta tuleb uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oleneb lastehoiust. Minu lapse hoius on kasvatajad väga pädevad (spets haridusega), samuti on tegelused, nagu aedades – olin isegi imestunud, et pidi ju lihtsalt hoid olema, aga ikka joonistavad-maalivad, teevad kaarte ja laulutund on. Neil on isegi loodusetund – teevad peenart kevadel aianurka, vaatavad kännu alt usse jne 🙂

Ma ei tähtsustaks üle seda liig varajast intellektuaalset tegevust – selles vanuses lapsed õpivad ikka eelkõige läbi mängu ja suur kollektiiv pigem takistab, kui soodustab seda. Kui vähegi võimalik, siis otsiks väiksemat hoidu, aga ikkagi kontrolliks üle. Mina näiteks kuulsin hiljuti hoiust, kus lastakse lastel teleka ees istuda 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad riiklikud lasteaiad on= samuti lastehoiuga. Õppekavad küll olemas ja kinnitatud, aga pole inimest kes neid lastele tutvustab. Riiklikus lasteaias on ka kaadrivoolavus väga suur, et õppeaasta lõpus kõiki kasvatajaid ei mäletagi ja kõik ei ole kõrgharidusega.
Tahan sellega seda öelda et uurida tuleks ikka seda lastehoidu või lasteaeda mis sind huvitab mitte üldiselt kuna näiteid ja juhuseid on väha palju. Kindlasti ei ole nii, et üks varjant on hea ja teine halb.
Kas ametlike munitsipaal lastehoide üldse on? Vot seda ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate äkki soovitada mingit lastehoidu Tartus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate soovitada mingit lastehoidu Tartus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 00:03; 24.05 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oskate soovitada mingit lastehoidu Tartus?[/tsitaat]

Minu 2a laps käib Õnne tn hoius. Julgen kiita taevani 🙂
Paraku aga on seal selleks sügiseks juba kohad täis. Tean, sest sõbranna just hiljuti võttis nendega ühendust ja tema oma lapsele enam sügiseks kohta ei saanud.
Hoiu asukoha eelistus oleks muidugi siinkohal abiks, sest vaevalt nüüd ntx Veerikult hakkaks mõnda Karlova lasteoidu last tooma, pigem otsiks ikka kodulähedase, jah 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Osad riiklikud lasteaiad on= samuti lastehoiuga. Õppekavad küll olemas ja kinnitatud, aga pole inimest kes neid lastele tutvustab. Riiklikus lasteaias on ka kaadrivoolavus väga suur, et õppeaasta lõpus kõiki kasvatajaid ei mäletagi ja kõik ei ole kõrgharidusega.

Lasteaedades kehtivad riiklikud kvalifikatsiooninõuded st. pedagoogilist kõrg või kesk-eri haridust (vanasti andis näit. Tall Ped Sem väga tugeva kesk-eri hariduse). Alla selle l-a õpetajana töötada ei saa. Samuti kehtib l-a riiklikult kinnitatud õppekava, mille täitmist kontrollib regulaarselt Haridusamet.
Munitsipaallastehoide pole olemas! See sektor on puhtalt erakätes ja mis seal toimub, varieerub suuresti. Ärksamad neist püüavad teha sama, mis lasteaedades, suurem osa hoiab su lapsed päeva jooksul lihtsalt ära. Vähemalt Tallinnas ei jagu muusika ja liikumisopetajaid lastehoidudesse. Lasteaiadki nende leidmisega hädas. Kindlasti pole lastehoidudes ka logopeedi ega tervishoiutöötajat ja kasvatajatel puuduvad igasugused kvalifikatsiooninõuded- raha kokkuhoiu mõttes palgatakse ka keskharidusega inimesi.
Minu arvates puudub siin diskussioonikoht: loomulikult lasteaed!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju ka sellest, mis vanuses lapsest jutt on. Näiteks 3-aastasele ei ole vaja õppekava – tal on vaja turvalist keskkonda, kus mängida ja kasvada ning õppida viisakust, teistega arvestamist jne. Mina julgen Tartus väga soovitada Kullakalli lastehoidu, kus minu laps käis Vikerkaare tänava rühmas. Lastehoius on tihti samas rühmas eri vanuses lapsed, mis annab jällegi kõigile lisakogemuse võrreleds ainult samavanuste seltskonnaga – väiksemad õpivad suuremaid jäljendades, suuremad jälle õpivad vastutamist ja hoolitsemist. Mul on oma lapsega kogemus 3 erinevast lasteasutusest – lastehoid, linnalasteaed ja waldorflasteaed. Linnalasteaeda julgen kõige vähem soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastehoiud Tartus: http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=8&page_id=4016

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Lastehoid vrs Lasteaed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.