Esileht Pereelu ja suhted Lastekasvatus ja kodu ainult naise õlul

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Lastekasvatus ja kodu ainult naise õlul

Postitas:

Tuleb välja, et naistel on 3kuuse tita kõrvalt (magamatus ja kõik muu) lihtsamgi LISAKS veel näiteks 2-aastast kodus kantseldada (kes muidugi teeb kõiki maailma lollusi teatavasti), selle asemel, et ta lasteaeda saata. Kokkuvõttes, andke kodustele naistele veel rohkem tööd, sest nii on neil lihtsam.

Jah, just. Palju raskem on ju leida see aeg ja võimalus lapse lasteaeda viimiseks/toomiseks, kui üritada imikut rahustada, rinnaga toita, mähkmeid vahetada samal ajal kui on kodus ka teine väikelaps, keda peaks pidevalt jälgima, sest vastasel juhul võib midagi sisse süüa, ära lõhkuda, ennast kuidagi vigastada jne.

Muidugi on palju lihtsam imikuga kodus olla, kui peab lisaks veel teist last jälgima, kel juba jalad all, aga samas ei saa järelvalveta jätta. Mina usun, et see on lapsekasvatuses just kõige raskem osa, kuidas 24/7 hoolt vajava imiku kõrvalt veel teise aktiivse väikelapsega toime tulla.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis naisel on raha kohe võtta pere ülalpidamiseks? Või kas ta tõesti oledki napakas? Kuidas mees sinuga üldse pere elu elaks, vist kahe kuuga olete laiali, sest sa pole veel suureks kasvanudki.

Mitte midagi rahalises arvestuses ei muutuks-naine saab sama raha edasi ja mees samuti ju.

Minu lapsed ammu suureks kasvatatud mehega võrdselt osaledes. Elus ei lase mingil mehel endale pähe istuda. Ma pole mingi kodumasin, vaid võrdväärne partner.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.11 11:55; 09.11 12:25; 09.11 14:12; 09.11 14:59; 09.11 18:29; 09.11 20:49; 10.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed on 6-7 aastased, siis on ka nende osa koristada elamist, kas põrandaid pesta või tolmuimejaga imeda ja prügikotti välja viia.

Sa vist ei ole elu sees ühtegi last kasvatanud, ega isegi lähedalt näinud, sest vastasel korral sa ei arvaks, et 6-aastased juba suudavad teha neid toiminguid, mida sa siin mainid.

nii et ära trolli.

Õpeta oma lapsed välja, mõtle motivatsioon välja ja nad hea meelega seda teevad. Kui ikka ise saamatu lapsevanem oled, siis teised süüdi kui sina midagi ei usu.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.11 12:45; 09.11 13:31; 09.11 14:19; 09.11 16:21; 09.11 16:23; 09.11 18:05; 09.11 19:02; 09.11 19:03; 09.11 21:30; 10.11 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis naisel on raha kohe võtta pere ülalpidamiseks? Või kas ta tõesti oledki napakas? Kuidas mees sinuga üldse pere elu elaks, vist kahe kuuga olete laiali, sest sa pole veel suureks kasvanudki.

Mitte midagi rahalises arvestuses ei muutuks-naine saab sama raha edasi ja mees samuti ju.

Minu lapsed ammu suureks kasvatatud mehega võrdselt osaledes. Elus ei lase mingil mehel endale pähe istuda. Ma pole mingi kodumasin, vaid võrdväärne partner.

Kuidas ei muutuks? Naine teeniks raha, kulutaks selle perele, mehel ja siis peaks koos veel kodu koristama koos väsinud mehega. Eesti keelt siis ei oska:DDDDDDDDDDDDDD
Seda ma räägingi, vahetage rollid ära, kas tuleb välja, äkki siis tahaks ka peale tööd niisama vedeleda natuke?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.11 12:45; 09.11 13:31; 09.11 14:19; 09.11 16:21; 09.11 16:23; 09.11 18:05; 09.11 19:02; 09.11 19:03; 09.11 21:30; 10.11 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed on 6-7 aastased, siis on ka nende osa koristada elamist, kas põrandaid pesta või tolmuimejaga imeda ja prügikotti välja viia.

Sa vist ei ole elu sees ühtegi last kasvatanud, ega isegi lähedalt näinud, sest vastasel korral sa ei arvaks, et 6-aastased juba suudavad teha neid toiminguid, mida sa siin mainid.

nii et ära trolli.

Mis mõttes? Vaatan praegu lähedalt 7-aastast, imeb tolmuimejaga põrandaid, prügikoti või pakendikoti viib välja konteinerisse, põrandat peseb ka. Lisaks peseb nõusid, oskab wc-poti enda järel puhtaks teha. Mingi friik siis? Poisslaps kusjuures.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 19:57; 12.11 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks 1,5aastase vahega last ja mina küll leian, et lastega kodus olla on ikka palju lihtsam kui tööl käia. Kui ema just ei kujuta ette, et ta peab kõik see aeg ohjeldamatult last või lapsi lõbustama, kui ema ei kujuta ette, et elamine peab kogu aeg läikima, kui ema ei kujuta ette, et iga päev peab olema soe õhtusöök ja loomulikult mitte sama mis eile, kui ema ei kujuta ette, lastele tuleb neli korda päevas ise süüa teha, kui ema ei kujuta ette, et ta peab lapsevankriga iga päev mitu tundi ringi kärutama. Mul üks tuttav kurtis, et mitte millegi tegemiseks aega ei jää, et nii palju aega kulub lapsega jalutamisele (2*2 tundi iga päev), ise elas aiaga eramajas ja laps ei olnud selline, kes ainult liikuvas vankris või sõitvas autos magaks. Seega – ärge elage oma elu keeruliseks. Mina ka ei tahaks õhtul pool kuus koju laekudes tittedega jännata, tahan midagi põske pista ja pikali visata. Samas lastega kodusena sai seda pikaliviskamist päeval ka teha. Ühe lapsega ei olnud erilist unevõlgagi, sest koos lapsega sai silma kinni lasta, keeruliseks läks siis, kui oli juba kaks last, kes erineval ajal magasid. Aga teemaalgatajal on ju üks laps.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 20:03; 09.11 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Kas teie arvates peaks ainult koduse ema õlul olema lastekasvatus ja koduga seonduv? Mees käib ainult tööl ja koju tullakse vaid puhkama. Naine abi ja puhkust ei saa ja mehe arvates naine ei vaja ka puhkust. Sest naine ju kodune.

Mis kohutavad kodutööd need teil pidevalt on, mida kodus olles tehtud ei saa? Naine töötab kodus, mees tööl, ja kui mees koju tuleb, puhkavad mõlemad.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks sarnast asja teise nurga alt.

Oletame, et naine on väikese lapsega kodune. Miks teised naised teda stigmatiseerivad, kui ta suuremad lapsed ikka lasteaeda viib? Kas see, kui koduselt naiselt nõutakse “üleplaanilist tööd”, on siis OK, kui seda “nõuab” mõni võõras naine (nt lasteaiakasvataja või mõni teine ema lasteaias vms), aga siis ei ole OK, kui seda “nõuab” oma mees?

sest töötaval naisel on selle võrra raskem lapsele aiakohta leida. paljudes omavalitsustes on suur kohtadepuudus ja naine, kes TAHAKS tööle minna, ei saa.

aga – saan täiesti aru, et kõigil on samad õigused. kui kohti jaguks kõigile, poleks mul vähimatki koduste naiste vastu, kel lapsed aias ja sõimes.

Sellega on paraku niisugune lugu, vähemalt meie omavalitsuses, et kui järjekord on kätte jõudnud, siis kas võtad või jätad. Ei ole võimalik nii teha, et lased endast järjekorras inimesed mööda ja jääd nt järgmiseks aastaks järjekorras esimeseks. Kui kohast loobud, võid uue avalduse teha ja järjekorra lõpus koha sisse võtta. Seepärast inimesed, kes kohta tegelikult ei vaja veel, maksavad kohatasu ja toovad lapse aeg-ajalt mängima.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 20:03; 09.11 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei muutuks? Naine teeniks raha, kulutaks selle perele, mehel ja siis peaks koos veel kodu koristama koos väsinud mehega. Eesti keelt siis ei oska:DDDDDDDDDDDDDD Seda ma räägingi, vahetage rollid ära, kas tuleb välja, äkki siis tahaks ka peale tööd niisama vedeleda natuke?

Ma ei saa aru, oled sa juhmakas või? Oletame, et naine saab vanemahüvitist 1000.- ja mees tööl 1000.- Edaspidi vahetavad rollid ja mees saab VH-d 1000.- ja naine palka 1000.- Miks seda raha kuidagi teisiti peaks kulutama hakkama? Mees saab rahus kodus puhata, nagu ta arvab, et naine praegu teeb.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.11 11:55; 09.11 12:25; 09.11 14:12; 09.11 14:59; 09.11 18:29; 09.11 20:49; 10.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks läheb naine tööle ja mees istub titega kodus. naine tuleb töölt ja teeb väikese uinaku. Ärkab toidulõhnade peale ja istub lauda sööma. Seejärel suundub teleka ette, samal ajal mees kantseldab titte ja peseb nõud ning koristab köögi. Kui naine voodisse ära läheb, saab mees lapse vannitada, magama panna, põrandad üle tõmmata. Nädalavahetusel läheb naine sõbrannadega spaasse, et mees saaks rahus koristada.

Oota oota, aga kõige tähtsam punkt jäi ju puudu: kui mees kõige lõpuks rampväsinuna voodisse koperdab, tuleb vahepeal väikese uinaku teinud naisel nõuda, et mees teda põhjalikult ja innukalt rahuldaks!

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei muutuks? Naine teeniks raha, kulutaks selle perele, mehel ja siis peaks koos veel kodu koristama koos väsinud mehega. Eesti keelt siis ei oska:DDDDDDDDDDDDDD Seda ma räägingi, vahetage rollid ära, kas tuleb välja, äkki siis tahaks ka peale tööd niisama vedeleda natuke?

Ma ei saa aru, oled sa juhmakas või? Oletame, et naine saab vanemahüvitist 1000.- ja mees tööl 1000.- Edaspidi vahetavad rollid ja mees saab VH-d 1000.- ja naine palka 1000.- Miks seda raha kuidagi teisiti peaks kulutama hakkama? Mees saab rahus kodus puhata, nagu ta arvab, et naine praegu teeb.

Saab saab naine hüvitist tuhat, pigem ikka miinimum või mis
kui neid siin lahmitud palkasid vaadata mida naised saavad, miks siis lapsehoidjat ei jõua kuidagi palgata või lausa koduabilist kes kord nädalas suurema puhastuse teeb?

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.11 12:45; 09.11 13:31; 09.11 14:19; 09.11 16:21; 09.11 16:23; 09.11 18:05; 09.11 19:02; 09.11 19:03; 09.11 21:30; 10.11 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks 1,5aastase vahega last ja mina küll leian, et lastega kodus olla on ikka palju lihtsam kui tööl käia. Kui ema just ei kujuta ette, et ta peab kõik see aeg ohjeldamatult last või lapsi lõbustama, kui ema ei kujuta ette, et elamine peab kogu aeg läikima, kui ema ei kujuta ette, et iga päev peab olema soe õhtusöök ja loomulikult mitte sama mis eile, kui ema ei kujuta ette, lastele tuleb neli korda päevas ise süüa teha, kui ema ei kujuta ette, et ta peab lapsevankriga iga päev mitu tundi ringi kärutama. Mul üks tuttav kurtis, et mitte millegi tegemiseks aega ei jää, et nii palju aega kulub lapsega jalutamisele (2*2 tundi iga päev), ise elas aiaga eramajas ja laps ei olnud selline, kes ainult liikuvas vankris või sõitvas autos magaks. Seega – ärge elage oma elu keeruliseks. Mina ka ei tahaks õhtul pool kuus koju laekudes tittedega jännata, tahan midagi põske pista ja pikali visata. Samas lastega kodusena sai seda pikaliviskamist päeval ka teha. Ühe lapsega ei olnud erilist unevõlgagi, sest koos lapsega sai silma kinni lasta, keeruliseks läks siis, kui oli juba kaks last, kes erineval ajal magasid. Aga teemaalgatajal on ju üks laps.

Siis peaks ju mees hea meelega koju puhkama jääma?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 14:45; 09.11 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab saab naine hüvitist tuhat, pigem ikka miinimum või mis kui neid siin lahmitud palkasid vaadata mida naised saavad, miks siis lapsehoidjat ei jõua kuidagi palgata või lausa koduabilist kes kord nädalas suurema puhastuse teeb?

Oot, miks see naine seda lapsehoidjat ja koduabilist palkama peab? Naine teeb oma osa ju ära. Mees on see töll, kes oma kohustustega hakkama ei saa, ning seega peaks kellegi palkama.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.11 11:55; 09.11 12:25; 09.11 14:12; 09.11 14:59; 09.11 18:29; 09.11 20:49; 10.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes? Vaatan praegu lähedalt 7-aastast, imeb tolmuimejaga põrandaid, prügikoti või pakendikoti viib välja konteinerisse, põrandat peseb ka. Lisaks peseb nõusid, oskab wc-poti enda järel puhtaks teha. Mingi friik siis?

Kui pikk ja turske see 7-aastane sul on? Mul on kodus kohe 7-aastaseks saav tüdruk, ta ei jaksa meie maja välisustki lahti lükata, see käib väga raskelt. Tagasi sisse ta ei saaks, isegi siis, kui ta ust avada jaksaks, sest fonolukk on tema jaoks liiga kõrgel. Prügikonteineri kaant ta ulataks lahti tegema vaid siis, kui võtaks toast tabureti kaasa. Prügikott ise on sageli nii raske, et ta seda tõsta ei jaksaks, nii et kui ta taburetile ronides ka konteineri kaane avada suudaks, siis ta ei jaksaks kotti sinna sisse vinnata. Tolmuimeja on meil samuti päris suur kobakas, vaiba pealt sellega tõmmata – selleks on korralikult jõudu vaja, mida nii väiksel lapsel veel ei ole. Ta võib muidugi tolmuimemist imiteerida, aga sellest ei ole suuremat kasu, pärast peaks üle tegema. Põranda pesemisest ma ei hakka rääkimagi, naljanumber on öelda, et 6-aastane laps pesku põrandaid. Aurumopp on meil veel raskem kui tolmuimeja. Aga kui ta peaks põrandalapiga pesema, siis peaks teda selles osas pidevalt assisteerima, sest ega ta seda lappi piisaalt väänata ei jaksaks.

Nii et kui sinu poeg tõesti usinalt tolmu imeb ja prügi välja viib, siis selles vanuses on see küll pigem suur erand ja ilmselt on ta ka teistest omavanustest mõnevõrra suurem (tüdrukutest kindlasti).

Pigem ikka peaks see mees endale käed külge kasvatama ja ise ka midagi kodus tegema, selle asemel, et arvata, et tema ainus panus on tööl käimine.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.11 12:03; 09.11 18:13; 10.11 08:33; 10.11 15:35; 12.11 23:10; 13.11 13:19; 13.11 15:00; 13.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab saab naine hüvitist tuhat, pigem ikka miinimum või mis kui neid siin lahmitud palkasid vaadata mida naised saavad, miks siis lapsehoidjat ei jõua kuidagi palgata või lausa koduabilist kes kord nädalas suurema puhastuse teeb?

Oot, miks see naine seda lapsehoidjat ja koduabilist palkama peab? Naine teeb oma osa ju ära. Mees on see töll, kes oma kohustustega hakkama ei saa, ning seega peaks kellegi palkama.

ei viitsi sinuga isegi enam argumenteerida. mingi laadanaise töllide jutt.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 09.11 12:45; 09.11 13:31; 09.11 14:19; 09.11 16:21; 09.11 16:23; 09.11 18:05; 09.11 19:02; 09.11 19:03; 09.11 21:30; 10.11 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et kui sinu poeg tõesti usinalt tolmu imeb ja prügi välja viib, siis selles vanuses on see küll pigem suur erand ja ilmselt on ta ka teistest omavanustest mõnevõrra suurem (tüdrukutest kindlasti).

Minu 3-a tütreke aitas mul täna kõik põrandad tolmuimejaga üle käia, koristas ära kõik mänguasjad ja pühkis tolmu. Ka moppi suudab ta liigutada. Muidugi ei tee ta seda nii hästi kui mina, aga ma oleksin rumal lapsevanem, kui hakkaksin ta rõõmu või panust pisendama.

Ehk muretsed koju siis vähe kergemad koristusvahendid või leiad lapsele sobivamad kodutööd? Kindlasti ei saa väita, et 6-a ei saa kodus millegagi aidata!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prügikott ise on sageli nii raske, et ta seda tõsta ei jaksaks

Siis tee väiksemad prügikotid ja vii sagedamini välja, ei ole kusagil kirjas, et prügikott võib olla ainult paarkümmend kilo raske.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tee väiksemad prügikotid ja vii sagedamini välja, ei ole kusagil kirjas, et prügikott võib olla ainult paarkümmend kilo raske.

Et jumala eest mees midagi tegema ei peaks, las laps jookseb? Mehel kukuvad käed küljest ära, kui peale tööd oleks vaja prügikott välja viia?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.11 12:03; 09.11 18:13; 10.11 08:33; 10.11 15:35; 12.11 23:10; 13.11 13:19; 13.11 15:00; 13.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pole hetkel sellist tööd veel leidnud mida tervis teha lubaks. (raskusi tõsta ei tohi)

Mul on naissugulane, kellel on hulk kroonilisi haigusi, nende seas reumatoidartriit ja raskusi tõsta ta ei suudagi. On osalise töövõimega. Ja töö leidmise taha pole tal küll kunagi asi jäänud, kuigi tal on ainult harilik keskharidus nõuka-ajast ja ei mingeid erioskuseid. Neid töid, kus raskusi (no üle 4-5 kg kaaluvaid objekte) tõsta pole vaja, on vägagi palju, ka lihttööde hulgas.

Sa vist ei ole elu sees ühtegi last kasvatanud, ega isegi lähedalt näinud, sest vastasel korral sa ei arvaks, et 6-aastased juba suudavad teha neid toiminguid, mida sa siin mainid.

Mul on 3 poega ja olen neid pisikesest peale enda järelt koristama suunanud. 6-aastaselt tegid vanemad poisid juba tolmuimejaga põrandaid puhtaks ja pesid nõusid, enda asjade ärakoristamisest rääkimata.

 

Kas lastekasvatus ja kodumajapidamine peaks ainult koduse naise õlgadel olema? See on kokkuleppe, võimete ja võimaluste küsimus. Kui naine on haige ja/või puudega, siis ilmselgelt ei saa ta panustada töödesse nii palju kui terve inimene, isegi kui ta kodune on ja ülekohtune oleks seda nõuda või eeldada. Kui mees ei suuda kodus midagi teha, sest kogu energia kulub töötamise peale ära (kehva tervisega mehi on palju, eriti 40+ vanuses) ja naine jõuab kõik kodused tööd ja lastega tegelemised ära teha, siis miks ta ei võiks seda teha? Ometi, laste sisulise kasvatamisega (elutarkuste õpetamine, murede kuulamine ja lahendamise õpetamine jne) peaks kindlasti ka mees (laste isa) tegelema, kasvõi diivanil istudes või voodis lamades.
Kui nii mees kui naine on haiged, puudega või vähese elujõuga, tuleks maha istuda ja mõelda, kuidas elu korraldada nii, et vajalik saab tehtud ja keegi end lõhki ei rabaks.
Kui sissetulekud võimaldavad, võib vabalt koristaja ja/või majapidaja ja/või lapsehoidja palgata, mis sest et naine kodune.
Kui on kaks võimekat inimest pere loonud, siis on kokkuleppe küsimus kes ja kui palju teeb. Kui mees kodus midagi teha ei viitsi ja naine tahab samuti oma aega ja puhata, siis palgaku abiline.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 17:19; 14.11 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes? Vaatan praegu lähedalt 7-aastast, imeb tolmuimejaga põrandaid, prügikoti või pakendikoti viib välja konteinerisse, põrandat peseb ka. Lisaks peseb nõusid, oskab wc-poti enda järel puhtaks teha. Mingi friik siis?

Kui pikk ja turske see 7-aastane sul on?

Viimati oli pikkust 150 cm ringis.

Ja ei,  me ei tegele kodus läbivalt lapstööjõu rakendamisega. Ka mees teeb süüa, koristab, käib toidupoes ja teeb muid töid. Meie kodu, meie kõik toimetame oma kodus ja kodu heaks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 19:57; 12.11 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alati arvanud, et teine pool on nii laisk kui tal lastakse olla. Kui sa ise teed kõik asjad ära ja oled algusest peale seda teinud, äkki tahtsidki näidata, kui tubli naine sa oled, alati elamine korras ja söök laual, siis muidugi mees eeldab, et see jätkub. Naised teevad ise endale karuteene sellega, et algusest peale meest teenindavad ilma et mees ise lillegi liigutaks.

Ma olen viimasel ajal kohanud ka sellist suhtumist, et mees ei ole naisele veel üks laps ja seega naine ei pea mehele ütlema, et tee, korista või tegele lastega, mees peaks ise aru saama. Mõnes mõttes õige, naine ei peaks olema üksi projektijuht ja mees mõtlemisvõimetu käsutäitja, aga kui mees ei saa ise aru? Ja naine ei ole tegelikult rahul.

Kuna tundub, et TA mees jutust aru ei saa, kui ta arvab, et naine ei vajagi puhkust, siis kindlasti organiseeri talle üks lapsehoidmise nädalavahetus, ega ta muidu ei hakkagi aru saama. Teise asjana hakka ise tegema vähem kodutöid. Muretse erinevaid elu lihtsustavaid kodumasinaid ja lase ka oma standardid allapoole. Leia endale mingi tegevus väljaspool kodu, näiteks trenn paar korda nädalas. Kui mees on koju tulnud ja näiteks tund aega pikutanud, siis lihtsalt teatad talle enne uksest välja astumist, et lähed trenni ja tuled 2 tunni pärast. Küll ta lapsega hakkama saab.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 22:02; 12.11 23:42; 16.11 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati oli pikkust 150 cm ringis.

Ohoh, siis see 7-aastane on peaaegu minupikkune juba. Minu mõne kuu pärast 7-aastaseks saav laps on 110cm pikk. Aga omavanuste seas ta kuidagi erakordselt lühike siiski ei ole. Tõsi, üks sõbranna on peajagu pikem, aga tema on erand. eelkoolis tüdrukud kõik samasugused väiksed nagu minugi laps.

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.11 12:03; 09.11 18:13; 10.11 08:33; 10.11 15:35; 12.11 23:10; 13.11 13:19; 13.11 15:00; 13.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks sarnast asja teise nurga alt.

Oletame, et naine on väikese lapsega kodune. Miks teised naised teda stigmatiseerivad, kui ta suuremad lapsed ikka lasteaeda viib? Kas see, kui koduselt naiselt nõutakse “üleplaanilist tööd”, on siis OK, kui seda “nõuab” mõni võõras naine (nt lasteaiakasvataja või mõni teine ema lasteaias vms), aga siis ei ole OK, kui seda “nõuab” oma mees?

Minule sobib väga hästi, kui elukaaslane on väikse lapsega kodune ja suurem on lasteaias.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks sarnast asja teise nurga alt.

Oletame, et naine on väikese lapsega kodune. Miks teised naised teda stigmatiseerivad, kui ta suuremad lapsed ikka lasteaeda viib? Kas see, kui koduselt naiselt nõutakse “üleplaanilist tööd”, on siis OK, kui seda “nõuab” mõni võõras naine (nt lasteaiakasvataja või mõni teine ema lasteaias vms), aga siis ei ole OK, kui seda “nõuab” oma mees?

Minule sobib väga hästi, kui elukaaslane on väikse lapsega kodune ja suurem on lasteaias.

Ma just sellepärast paningi lapse hoidu, et teine laps on sündimas. Kui poleks olnud teist last tulemas, siis poleks veel pannud nii vara. Ja olen selle otsusega väga rahul, laps kohanes väga kiiresti, samas sõbrannadel on oma natuke vanemate laste harjutamisega raskused.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 22:02; 12.11 23:42; 16.11 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks 1,5aastase vahega last ja mina küll leian, et lastega kodus olla on ikka palju lihtsam kui tööl käia. Kui ema just ei kujuta ette, et ta peab kõik see aeg ohjeldamatult last või lapsi lõbustama, kui ema ei kujuta ette, et elamine peab kogu aeg läikima, kui ema ei kujuta ette, et iga päev peab olema soe õhtusöök ja loomulikult mitte sama mis eile, kui ema ei kujuta ette, lastele tuleb neli korda päevas ise süüa teha, kui ema ei kujuta ette, et ta peab lapsevankriga iga päev mitu tundi ringi kärutama. Mul üks tuttav kurtis, et mitte millegi tegemiseks aega ei jää, et nii palju aega kulub lapsega jalutamisele (2*2 tundi iga päev), ise elas aiaga eramajas ja laps ei olnud selline, kes ainult liikuvas vankris või sõitvas autos magaks. Seega – ärge elage oma elu keeruliseks. Mina ka ei tahaks õhtul pool kuus koju laekudes tittedega jännata, tahan midagi põske pista ja pikali visata. Samas lastega kodusena sai seda pikaliviskamist päeval ka teha. Ühe lapsega ei olnud erilist unevõlgagi, sest koos lapsega sai silma kinni lasta, keeruliseks läks siis, kui oli juba kaks last, kes erineval ajal magasid. Aga teemaalgatajal on ju üks laps.

    <li style=”text-align: left;”>Vabandust, aga mis imelapsed teil on ja kuidas te nad selliseks kasvatasite? Täiesti siiralt? Mida ma valesti teen? Olen beebist peale last muudkui õpetanud, aga ta muutub sellest ainult kavalamaks pahanduste tegemisel… Sellist asja, et ma saaksin näiteks köögis rahulikult süüa teha, lihtsalt ei ole, rääkimata muudest kodutöödest. Eriti veel arvestades seda, et mul on ka beebi lisaks sellele väikelapsele, kes päevad läbi proovib pahandust teha. Isegi kui ta proovib näiteks käsi pesta, siis varsti lendavad kraanikaussi ka hambaharjad või sokid või midagi. Ta lihtsalt külvab päevad läbi kaost. Õnneks mees teab, milline laps on, ning ta ei julgeks elusees midagi öelda (et miks söök valmis pole või miks on nii või naa), sest ei taha riskida, et ma ütlen, et olgu ise nendega kodus (ta ootas pikisilmi, et puhkus läbi saaks ja saaks tööle tagasi, et veidigi hinge tõmmata). Ühesõnaga – me ei saa ka kahepeale hakkama, seejuures on meie beebi lausa ideaalne beebi (ja seda oli ka suurem laps, kui keegi tuleb küsima, et miks teise saime. Aga beebi pole siin üldse tegelikult probleemiks). Aga mõni selline ideaalselt kasvatatud lastega ema võiks siiski nippe jagada, sest ma muudkui otsin netist, aga siiani pole ükski toiminud. Asi on kaugel diivanil laisklemisest, isegi pesusid voldime õhtul, kui suurem laps magab, sest päeval pole tihtipeale võimalik olnud. Hetkekski ei saa suuremat valveta jätta.
+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa vist ei ole elu sees ühtegi last kasvatanud, ega isegi lähedalt näinud, sest vastasel korral sa ei arvaks, et 6-aastased juba suudavad teha neid toiminguid, mida sa siin mainid.

Muidugi suudavad, minu lapsed küll saavad nende tegevustega hakkama. Oma toa tõmbavad üle ja pesevad ise. Minu järelvalve all küll. Mul on tüdrukud, need on kuueselt juba üsna asjalikud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 07:41; 13.11 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise tööle lähen, kas see paneb siis meest, ennast kodus liigutama? Kahjuks mitte. Siis minu kohustused suuremad. Kahjuks pole hetkel sellist tööd veel leidnud mida tervis teha lubaks. (raskusi tõsta ei tohi)

Mul tööstaazi juba 30 aastat ja pole kunagi pidanud tegema tööd kus peab raskusi tõstma. Kummaline, et naisterahval vaid sellised valikud on tööturul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks 1,5aastase vahega last ja mina küll leian, et lastega kodus olla on ikka palju lihtsam kui tööl käia. Kui ema just ei kujuta ette, et ta peab kõik see aeg ohjeldamatult last või lapsi lõbustama, kui ema ei kujuta ette, et elamine peab kogu aeg läikima, kui ema ei kujuta ette, et iga päev peab olema soe õhtusöök ja loomulikult mitte sama mis eile, kui ema ei kujuta ette, lastele tuleb neli korda päevas ise süüa teha, kui ema ei kujuta ette, et ta peab lapsevankriga iga päev mitu tundi ringi kärutama. Mul üks tuttav kurtis, et mitte millegi tegemiseks aega ei jää, et nii palju aega kulub lapsega jalutamisele (2*2 tundi iga päev), ise elas aiaga eramajas ja laps ei olnud selline, kes ainult liikuvas vankris või sõitvas autos magaks. Seega – ärge elage oma elu keeruliseks. Mina ka ei tahaks õhtul pool kuus koju laekudes tittedega jännata, tahan midagi põske pista ja pikali visata. Samas lastega kodusena sai seda pikaliviskamist päeval ka teha. Ühe lapsega ei olnud erilist unevõlgagi, sest koos lapsega sai silma kinni lasta, keeruliseks läks siis, kui oli juba kaks last, kes erineval ajal magasid. Aga teemaalgatajal on ju üks laps.

    <li style=”text-align: left;”>Vabandust, aga mis imelapsed teil on ja kuidas te nad selliseks kasvatasite? Täiesti siiralt? Mida ma valesti teen? Olen beebist peale last muudkui õpetanud, aga ta muutub sellest ainult kavalamaks pahanduste tegemisel… Sellist asja, et ma saaksin näiteks köögis rahulikult süüa teha, lihtsalt ei ole, rääkimata muudest kodutöödest. Eriti veel arvestades seda, et mul on ka beebi lisaks sellele väikelapsele, kes päevad läbi proovib pahandust teha. Isegi kui ta proovib näiteks käsi pesta, siis varsti lendavad kraanikaussi ka hambaharjad või sokid või midagi. Ta lihtsalt külvab päevad läbi kaost. Õnneks mees teab, milline laps on, ning ta ei julgeks elusees midagi öelda (et miks söök valmis pole või miks on nii või naa), sest ei taha riskida, et ma ütlen, et olgu ise nendega kodus (ta ootas pikisilmi, et puhkus läbi saaks ja saaks tööle tagasi, et veidigi hinge tõmmata). Ühesõnaga – me ei saa ka kahepeale hakkama, seejuures on meie beebi lausa ideaalne beebi (ja seda oli ka suurem laps, kui keegi tuleb küsima, et miks teise saime. Aga beebi pole siin üldse tegelikult probleemiks). Aga mõni selline ideaalselt kasvatatud lastega ema võiks siiski nippe jagada, sest ma muudkui otsin netist, aga siiani pole ükski toiminud. Asi on kaugel diivanil laisklemisest, isegi pesusid voldime õhtul, kui suurem laps magab, sest päeval pole tihtipeale võimalik olnud. Hetkekski ei saa suuremat valveta jätta.

Mina näiteks kaotasin need asjad-kohad millega sai pahandust teha lihtsalt elamisest ära. Kapid lukku jne. Minul oli üks vahe 0a, 2a ja 4a lapsed kodus. Ja päris ohtlike asjadega toimub nulltolerants keelamine. Meil oli nendeks ahi, pliit ja õues tiik. Kohe, kui seda näppima läks, siis selgelt ja ehmatavalt kurja häälega ” ei tohi” ja ” ai- ai”, et laps tajuks, et tegu on tavapärasest toonist teistsuguse, olulise asjaga. Ja kohe viivitamatult tõstsin ära. Tiigi poole minnes koheselt tuppa tagasi, kui ei kuulanud. Ahju ja pliidi näppimine ja seejärel ära tõstmine ei tohi lapsele kujuneda meeldivaks ja lõbusaks meelelahutuseks, mille tulemusel saab emmega mängida. Paar nädalat nulltolerantsiga harjutamist ja rohkem ei proovinud. Meeldiv ja mängiv lapsevanem oled kõigis teistes, mitteohtlikes olukordades.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 07:41; 13.11 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, kuidas siin 6-aastasi lasteaialapsi pannakse põrandaid pesema, samas kui nende issi (täiskasvanud ja kehaliselt terve meesterahvas) võib kodus ainult diivanit kaunistada 🙂

Ja mis puutub sellesse, et “naine on ju kodune”, siis seesama naine saab ju vanemapalka, mis vastab sellele palgale, mille ta varem 8 tundi tööl käies sai.

Samamoodi saab ka mees oma 8 t töö eest palka. Ainult selle vahega, et mehe tööpäev kestabki endiselt 8 tundi, aga naiselt, kes samamoodi peret ülal peab, oodatakse miskipärast 24-t pikkusi päevi. Ei ole nagu aus?

Toimivas peres ei pea stopperiga aega jagama, tegemisi jätkub kõigile. Isa saab vabalt suuremate lastega mängida, beebiga õhtul väljas kärutada, pühapäevahommikuti pannkooke küpsetada – mida iganes. Ei peagi tingimata põrandat küürima, aga pereelus osaleda ja kasulik olla – selleks on võimalusi oi kui palju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgake siis koduabiline, kui mees ennast liigutada ei viitsi. Meie peres oli see lahendus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Pereelu ja suhted Lastekasvatus ja kodu ainult naise õlul