Esileht Väikelaps Lastekirurgia (TÜK)

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lastekirurgia (TÜK)

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis alateemasse panna, et kogemustega inimesi oleks… Igatahes varsti aastase lapsega üks väiksem plaaniline operatsioon tulemas ja umbes nädala oleme haiglas. Sain küll paberid kaasa, aga seal vaid kirjas, et hügieenitarbed, mähkmed, lapsele ravimid (kui võtab), lemmikmänguajad ja soovikorral pidzaama kaasa.

Tekkis aga esialgu küsimus hoopis toitlustuse koha pealt – laps hetkel täpselt sellises vanuses, kus veel joob piimasegu, sööb näputoitu ja ka püreesid. Kuida seal aastase lapse toitlsutamine on – ilmselt panen ikka ise mingeid püreesid ka kotti talle kaasa. Kuid kas piimasegu saab palatis teha (koridori ei lähe ju vett keetma? ja ei jäta last üksi) või peaks kaasa võtma valmis piimasegusid (pudelis) ja lihtsalt pudelisoojendaja. Peaksin arvestama talle kõik toidukorrad ise igaks juhuks kaasa või tuuaksegi siiski haiglas kuidagi vastavalt vanusele püreed/näputoidud?

Mida veel peaks kaasa võtma mille peale ehk ei tulegi – eks muidugi õnneks saab lasta asju ka jooksvalt juurde tuua.

 

Võite jagada ka kogemusi kui raske üldse väikelapsega nii haiglas olla on, kus peab siis umbes nädala rahulikult paranema. Aastane ju nii püsimatu ja samas ei selgita ka asju veel, multikatest ka veel ei hooli.

TÜKi kohta võib jagada ka seda, et kuidas seal on kui korra tahta kohvikus või kuskil käia – igatahes paberil on küll kõik võimalused söökla ja kohviku näol kirjas, aga kas keegi valvab last siis? Beebimonitor seal ilmselt ei levi. Lubatud on üks saatja, aga kuidas seal külastamisega on? Või kes nüüd hiljuti kliinikumis olnud siis oli ikka peamajas veel lastekirurgia – lugesin just uudist, kuidas neid oli plaan kolida ja oli õrnalt ka juttu, et palatid nii väiksed, et vanem ei mahugi justkui juurde… Kas ollakse üksikpalatis või mitmekesi?

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsega haiglasolekut ajast on küll palju aastaid möödas, aga mingeid erinõudmisi küll keegi ei täitnud. Toit oli üks nii lapsele kui vanemale (mul laps oli 1,5), küllap piimasegu peab ka ikka endal kaasas olema, oleks loogiline nagu. Tol ajal oli haiglas koridori peal mingi ruum, kus sai vett keeta. Kes su last valvab? Palatikaasalne näiteks kui vaja. Või külastusajal teine vanem. Alati on võimalus osakonda helistada ja küsida ju, milles kahtled.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsega haiglasolekut ajast on küll palju aastaid möödas, aga mingeid erinõudmisi küll keegi ei täitnud. Toit oli üks nii lapsele kui vanemale (mul laps oli 1,5), küllap piimasegu peab ka ikka endal kaasas olema, oleks loogiline nagu. Tol ajal oli haiglas koridori peal mingi ruum, kus sai vett keeta. Kes su last valvab? Palatikaasalne näiteks kui vaja. Või külastusajal teine vanem. Alati on võimalus osakonda helistada ja küsida ju, milles kahtled.

Jah, piimasegu võtakski kaasa – küsimus oligi, kas veekeetja on palatis või koridori peal. Kui koridori peal on lihtsam valmissegusid võtta (või siis mõned lisaks). Toiduosas pole tõesti aimu ega kirjas, et kas on nii väikesele erimenüü – sünnituse järgselt olid menüüs vedelad supid, jogurtid, kohupiimakreemid, kohukesed jne – eeldan, et nii väikesele siiski mingi teistsugune valik. Kui ongi sama siis varukski lihtsalt ise rohkem lapsele sobilikku kaasa.

Pole kunagi rohkem haiglas olnud kui sünnitusel ja perepalatis – seetõttu pole aimugi, kas lastekirurgias on ühis või üksipalatid – kas on üldse palatikaaslast (kes lapsel silma peal saab hoida) või ei. Või tulebki sõltuda töötajatest – ehk ma ei saa jätta opijärgselt last ju palatisse nutma, et koridori peale minna piima soojendama juhul kui keegi ei saa tulla. Seepärast uuringi, et seal olek võimalikult “mugavaks” teha.

Tean, et helistada saab – tahtsingi rohkem kogemusi. Et mille peale ise ei tule, kuidas mugavam – kuida see aeg üle elada st kuidas nii väikest last ka nädal aega rahulikult hoida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen olnud haiglas nii beebiga kui ka väikelapsega, aga Tallinna Lastehaiglas. Beebi puhul küsiti, et mis piimasegu joob. Neil vist oli pakkuda Hippi, aga kuna see mu laõsele ei sobi, siis kasutasime oma piimasegu. Koridoris on olemas kööginurk, kus saab külmkapis hoida enda toitu ja vett keeta, seal oli ka lutipudelisoojendaja. 1a lapse puhul küsiti, et kas sööb tavalist toitu või on vaja püreestatud kujul. Minu oma küll sõi selleks ajaks tavalist, seega ei ole näinud ise seda püreestatud varianti seal. Viimati olime nakkushaiguste osakonnas ja siis Covidi tõttu seal üldse palatist lahkuda ei võinud muidu kui ainult mõnele protseduurile kutsuti. Toodi veekeedukann tuppa meile ja lapsele toodi mänguasju kui küsisin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel oma kommentaarile juurde (viimasele), et minu jaoks oli mugavam ikkagi piimapulber. Tegin termosesse sooja vee ja siis timmisin söögiajal parajaks temperatuuri (vajadusel lisasin jahtunud vett pudelist). Algul ostsin valmissegu, aga oli tegelikult tüütum minna seda sinna kööginurka soojendama. Lisaks mei nt üks lutipudel ei mahtunudki sinna soojendajasse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on väga värske kogemus.

Käisin nädala alguses oma 8-kuusega plaanilisel operatsioonil. Esmaspäeva lõunaks kutsuti meid haiglasse, teisipäeva hommikul tehti operatsioon ja sama päeva õhtul saime juba ka ruumipuuduse tõttu koju. ???? Õnneks oli meil ka pigem lihtne operatsioon. Lastekirurgia osakond on hetkel ajutiselt kolitud Puusepa 6 majja ning seal on üsna kitsad olud. Meie olime näiteks samas palatis veel ühe ema ja lapsega kuid pidevalt käidi vaatamas, et kas kuidagi kuhugi mahuks meie palatisse veel mõni voodi. Lõpuks palutigi sellel emal ja tütrel samas voodis magada, et vajadusel saaks EMO kaudu tulijad sinna palatisse. Lisaks oli veel meil ka ilma vannitoata palat ja WC-s tuli käia koridori peal. Käisingi seal koos lapsega ja õnneks oli poti kõrval voodi, kuhu sain ta pikutama panna, kuniks oma asjad tehtud sain. Duši alla läksingi alles siis, kui kutsusin mehe last vaatama.

Külaliste vastu pole neil midagi, aga õde siiski ütles mulle, et kui palatis on palju inimesi, siis nad eriti ei taha, et keegi väljast veel seal on. Samas nad ka ei keela. Ja kuigi paberil oli kirjas üks saatja, siis saatis meid mees siiski palatisse ära ja viibis veel veidi aega meiega.

Mina võtsin enda lapsele piimasegu kaasa ning ka püreesid. Haigla poolt pakutud püreed tundusid olevat sama toit, mis täiskasvanutel, lihtsalt püreestatud kujul. Ehk siis soolased ja 8-kuusele ma neid ei andnud. Piimasegu oleks ilmselt saanud ka haigla poolt, aga kuna mul oli endal kaasas, siis ma seda ei täpsustanud. Kuuma vett sai teisest koridori otsast õdede toast. Palatis või koridori peal rohkem veekeetjaid polnud. Ise lasin enda termost neil täita, et vajadusel oleks kohe vesi kättesaadav.

Kui millesti puudutust tundsin, siis pesuvahenditest, millega piimapudeleid pesta. Ei näinud seal kusagil svamme ega ka vahendeid kahjuks. Samas vb õdede toas oleks jällegi olnud, aga päris tüütu sinna nt öösel joosta.

Operatsioon toimus peamajas, kuhu sai mugavalt mööda maa-alust tunnelit. Seal saaks käia ka kohvikus ja mina isiklikult võtaksin lapse lihtsalt kaasa kui vähegi võimalik või kutsuks mehe seniks lapse juurde, kui ära käin.

Sai vist kõik oluline kirja. Kui on veel küsimusi, siis vastan hea meelega!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis ikka on juba kolitud, meil tegelikult selline plaaniline operatsioon, mis pole üldse ajakriitiline – pean vist uurima, et ehk saab siiski veel edasi lükata, pidid vist paari kuu pärast juba uude kolima.

Ma lihtsalt ise ei kujuta ette kuidas laps opijärgselt on – et kas temaga saab mööda vetse-kohvikuid maja siseselt üldse liikuda või ei. Selle peale ka küsimus, et millega liikusite? Oli haigla poolt mingi kärumoodi lahendus või endal kergkäru kaasas – kuigi ei tundu, et seda palatisse saaks võtta?

Ma ilmselt võtaks kodust, kas veega või elektrilise soojendi kaasa, sellise mis vooluvõrku käib. Pudeli pesuvahend on õnneks ka endal juba nimekirjas ja alati tal kotis olemas – aga tõesti selline asi, mis võib meelest minna. Hari näiteks mul küll kirjas ega kaasas pole.

Söögi osas seda natuke pelgasingi, et ehk on ka neile sama suhkur+sool menüü, et eks võtan ise kaasa ja vahepeal saan vajadusel lasta juurde tuua. Eks siis saab kombineerida. Ega muud vist väga polegi, kaaslane on päevaaeg tööl, aga eks vajadusel ikka saaks käia läbi asju tuua jne. Kuidas seal külastusajaga on, et mis kell lõppeb?

Aga vähemalt see rahustab, et ikka öösel saab lapsega koos olla , sest uudises jäi just silma jutt, et saatja ei mahu lapse juurde ööseks ja saadetakse koju vmt – aga ehk see käib siis vanemate laste kohta juba mitte reegel. Millised seal muidu lastele need haiglavoodid on – võrekad? Mõtlen kui kõrge mu sünnitusjärgse palati voodi oli siis sellises ma küll aastase lapsega koos ei julgeks magada, et end alla ei keeraks sealt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin lastehaiglas küll mõni aeg tagasi, mitte küll samas osakonnas ja seal olid koridoris kärud muideks ka. Ja võrevoodid olid kaa. Usun, et igas osakonnas on ikka vajalikud asjad olemas ☺️

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise majja viidi laps oma ratastel metallist võrevoodiga. Iseseisvalt me rohkem teises majas ei käinud. WC-sse tassisin last süles, õnneks polnud see sugugi kaugel, aga no ebamugav ikka koridori peal käia sellessuhtes.

Palatisse käru ei lubatud võtta, seega mees viis selle tagasi autosse. Aga soovitan uurida, et kas on lubatud seda hoiustada koridoris või nt õdede toas.

Külastusaeg peaks olema kell 14-19. Aga ei oska öelda, kas see ka paika peab.

Üksi nii pisikest last sinna kindlasti ei jäeta. Meie palatikaaslane oli ma arvan 3-4 aastane ja koos emaga. Üht teismelist nägin aga küll liikumas täiesti üksi, et vast siis selles vanuses lastel peavad vanemad lahkuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lükkaks opi sinna aega, kui laps juba mõistlik tegelane.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemus Tallinna lastehaiglaga. Seal jah eraldi ruum, kus külmkapp, veekeetja ja mikrouun.
Oli kaasas piimasegu ja püreed. Kaasas oli ka oma väike veekeetja, terav nuga selleks, et enda kaasa võetud toiduasju lõigata. Samuti oli kaasas presskann ja kohv, kuna see mis hommikuti kohvi nime all pakutakse ei kõlba juua.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, teab keegi öelda, kas lastekirurgias on ühispalatid kõigile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastastele andsin enda kõrvalt süüa. Ei olnud mingeid poepüreesid ega piimapulbreid kasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lükkaks opi sinna aega, kui laps juba mõistlik tegelane.

Arvad, et teemaalgataja otsustas seda, millal operatsioon on vaja teha? Imelik inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on teismelised lastekirurgias olnud ning olen seal palatites viibinud. Väiksematel lastel lubatakse vanemad kaasa, suurematel mitte (ei mäleta, kus see piir jookseb). Üks 5-6 aastane oli seal päevakirurgias sees edukalt ilma vanemateta. Selles palatis, kus minu laps oli, seal mingeid keedukanne ei olnud. Samas olen olnud alla aastase lapsega nakkushaiguste osakonnas ning seal toodi mulle palatisse veekeedukann, millega sain piimapulbrist jooki teha. Võimalik, et see on osakonniti erinev.

Kirurgia osakonnas on vist kõik ühispalatid. Minu mälu järgi meil oli 6 voodit ühes palatis. Panevad vist rohkem ühe eagrupi ühte ruumi, kuid sõltub sellest, kes parasjagu sees on. Minu pimesoole operatsioonilt tulnud 12 aastane kurtis haiglakogemusest pärast kõige rohkem seda, et tema oli ühes palatis väikese lapse ja emaga, kes oli öö läbi vene multikaid vaadanud ja segas magamist. Õnneks ei pidanud haiglas rohkem aega veetma kui üks öö. Aga söögid olid olnud imelised 🙂 (ma ei tea, mida ta seal peale pimesoolelõikust üldse süüa tohtis, sest minu meelest ei tohtinud kohe kõike süüa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis alateemasse panna, et kogemustega inimesi oleks… Igatahes varsti aastase lapsega üks väiksem plaaniline operatsioon tulemas ja umbes nädala oleme haiglas. Sain küll paberid kaasa, aga seal vaid kirjas, et hügieenitarbed, mähkmed, lapsele ravimid (kui võtab), lemmikmänguajad ja soovikorral pidzaama kaasa.

Tekkis aga esialgu küsimus hoopis toitlustuse koha pealt – laps hetkel täpselt sellises vanuses, kus veel joob piimasegu, sööb näputoitu ja ka püreesid. Kuida seal aastase lapse toitlsutamine on – ilmselt panen ikka ise mingeid püreesid ka kotti talle kaasa. Kuid kas piimasegu saab palatis teha (koridori ei lähe ju vett keetma? ja ei jäta last üksi) või peaks kaasa võtma valmis piimasegusid (pudelis) ja lihtsalt pudelisoojendaja. Peaksin arvestama talle kõik toidukorrad ise igaks juhuks kaasa või tuuaksegi siiski haiglas kuidagi vastavalt vanusele püreed/näputoidud?

Mida veel peaks kaasa võtma mille peale ehk ei tulegi – eks muidugi õnneks saab lasta asju ka jooksvalt juurde tuua.

Võite jagada ka kogemusi kui raske üldse väikelapsega nii haiglas olla on, kus peab siis umbes nädala rahulikult paranema. Aastane ju nii püsimatu ja samas ei selgita ka asju veel, multikatest ka veel ei hooli.

TÜKi kohta võib jagada ka seda, et kuidas seal on kui korra tahta kohvikus või kuskil käia – igatahes paberil on küll kõik võimalused söökla ja kohviku näol kirjas, aga kas keegi valvab last siis? Beebimonitor seal ilmselt ei levi. Lubatud on üks saatja, aga kuidas seal külastamisega on? Või kes nüüd hiljuti kliinikumis olnud siis oli ikka peamajas veel lastekirurgia – lugesin just uudist, kuidas neid oli plaan kolida ja oli õrnalt ka juttu, et palatid nii väiksed, et vanem ei mahugi justkui juurde… Kas ollakse üksikpalatis või mitmekesi?

Lähed kohvikusse laps puusal, mis siin keerulist? Kes teda ikka sel ajal valvama peaks peale sinu? Piimasegu teed koridoris v selleks ette nähtud kohas, miks sa peaks seda palatis teha saama?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsega haiglasolekut ajast on küll palju aastaid möödas, aga mingeid erinõudmisi küll keegi ei täitnud. Toit oli üks nii lapsele kui vanemale (mul laps oli 1,5), küllap piimasegu peab ka ikka endal kaasas olema, oleks loogiline nagu. Tol ajal oli haiglas koridori peal mingi ruum, kus sai vett keeta. Kes su last valvab? Palatikaasalne näiteks kui vaja. Või külastusajal teine vanem. Alati on võimalus osakonda helistada ja küsida ju, milles kahtled.

Jah, piimasegu võtakski kaasa – küsimus oligi, kas veekeetja on palatis või koridori peal. Kui koridori peal on lihtsam valmissegusid võtta (või siis mõned lisaks). Toiduosas pole tõesti aimu ega kirjas, et kas on nii väikesele erimenüü – sünnituse järgselt olid menüüs vedelad supid, jogurtid, kohupiimakreemid, kohukesed jne – eeldan, et nii väikesele siiski mingi teistsugune valik. Kui ongi sama siis varukski lihtsalt ise rohkem lapsele sobilikku kaasa.

Pole kunagi rohkem haiglas olnud kui sünnitusel ja perepalatis – seetõttu pole aimugi, kas lastekirurgias on ühis või üksipalatid – kas on üldse palatikaaslast (kes lapsel silma peal saab hoida) või ei. Või tulebki sõltuda töötajatest – ehk ma ei saa jätta opijärgselt last ju palatisse nutma, et koridori peale minna piima soojendama juhul kui keegi ei saa tulla. Seepärast uuringi, et seal olek võimalikult “mugavaks” teha.

Tean, et helistada saab – tahtsingi rohkem kogemusi. Et mille peale ise ei tule, kuidas mugavam – kuida see aeg üle elada st kuidas nii väikest last ka nädal aega rahulikult hoida.

Võtad lapse puusa peal kaasa, mis siin keerulist.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsega haiglasolekut ajast on küll palju aastaid möödas, aga mingeid erinõudmisi küll keegi ei täitnud. Toit oli üks nii lapsele kui vanemale (mul laps oli 1,5), küllap piimasegu peab ka ikka endal kaasas olema, oleks loogiline nagu. Tol ajal oli haiglas koridori peal mingi ruum, kus sai vett keeta. Kes su last valvab? Palatikaasalne näiteks kui vaja. Või külastusajal teine vanem. Alati on võimalus osakonda helistada ja küsida ju, milles kahtled.

Jah, piimasegu võtakski kaasa – küsimus oligi, kas veekeetja on palatis või koridori peal. Kui koridori peal on lihtsam valmissegusid võtta (või siis mõned lisaks). Toiduosas pole tõesti aimu ega kirjas, et kas on nii väikesele erimenüü – sünnituse järgselt olid menüüs vedelad supid, jogurtid, kohupiimakreemid, kohukesed jne – eeldan, et nii väikesele siiski mingi teistsugune valik. Kui ongi sama siis varukski lihtsalt ise rohkem lapsele sobilikku kaasa.

Pole kunagi rohkem haiglas olnud kui sünnitusel ja perepalatis – seetõttu pole aimugi, kas lastekirurgias on ühis või üksipalatid – kas on üldse palatikaaslast (kes lapsel silma peal saab hoida) või ei. Või tulebki sõltuda töötajatest – ehk ma ei saa jätta opijärgselt last ju palatisse nutma, et koridori peale minna piima soojendama juhul kui keegi ei saa tulla. Seepärast uuringi, et seal olek võimalikult “mugavaks” teha.

Tean, et helistada saab – tahtsingi rohkem kogemusi. Et mille peale ise ei tule, kuidas mugavam – kuida see aeg üle elada st kuidas nii väikest last ka nädal aega rahulikult hoida.

Võtad lapse puusa peal kaasa, mis siin keerulist.

Kas kujutad ette, et osadel lastel on ka kanüülid, kateetrid, tilgutid jmt, lisaks haavad, et ei saa “tõsta puusale ja mine”.

Sain lapsega max palati piires liikuda, opp ei olnud otseselt tõsine, aga lapsel olid igasugu juhtmed, kanüülid jne küljes. Igasugune võta puusal kaasa ja mine oli välistatud – sh lastekirurgia on/oli teises majas, kust kohvikusse on pikk maa. Käru ei tohtinud olla, haigla poolt ka mingit käru ei olnud.
Õnneks oli meil wc-ga palat, jätsingi lapse oma võrevoodisse ja nutma hakkas siis nuttiski või kui koridori jooksin. Enamasti küll jäi multikaid vaatama ja ei pannud seda korra äraolekut tähele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Lastekirurgia (TÜK)