Esileht Koolilaps Lastel ei ole kelku?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Lastel ei ole kelku?

Postitas:

Olen õpetaja, tahtsin minna homme 6. klassi lastega vastlaliugu tegema. Suurem osa lastest ütles, et neil ei ole kelku! Rahalisi raskusi on vast paaris peres…

Olen ausalt öeldes jahmatunud ja kurb. Elame kohas, kus kelgumägesid jätkub.

+17
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:46; 15.02 15:07; 16.02 07:28; 17.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt asi rahalistes raskustes on. Nii suured tihti lihtsalt enam ei kelguta. Ja vanad kelgud on kellel ära antud, kellel ära visatud.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt asi rahalistes raskustes on. Nii suured tihti lihtsalt enam ei kelguta. Ja vanad kelgud on kellel ära antud, kellel ära visatud.

Mida need nii suured siis teevad? Suuski ja uiske neil ka pole…

Hea, et meie lapsena nii ruttu suureks ei saanud.

+16
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:46; 15.02 15:07; 16.02 07:28; 17.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii suured juba  suitsetavad nuka taga ja näpivad samal ajal nutitelefone.  meie omalajal 6 klassis kelgutasime niiet maa must.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt asi rahalistes raskustes on. Nii suured tihti lihtsalt enam ei kelguta. Ja vanad kelgud on kellel ära antud, kellel ära visatud.

Mida need nii suured siis teevad? Suuski ja uiske neil ka pole…

Hea, et meie lapsena nii ruttu suureks ei saanud.

Õpetaja võiks ikka nii laia silmaringiga olla, et teada, et tänapäeval saab suusatada ja uisutada ka suuski/uiske laenutades. Neid ei peagi alati kodus olema. Meil ka pole lapsel paar aastat kasvamise ja olematute talvede  tõttu suuski, aga see ei tähenda, et me pole eelmistel talvedel  üleüldse suusatamas käinud. Kooli kehalise tunni raames on paaril aastal kogu kooliaastate jooksul saadud 1x talve jooksul suusatada (kahjuks). Uisud on olemas, sest Tln välised uisuväljad, mis on meile ligemal, võimaldavad meil rohkem vabal ajal uisutada. Kelke tõesti enam paar aastat pole, sest viimane läks katki ja laps enam igapäevaselt kelgutamise vastu huvi ei tunne ja olid viimastel aastatel ka lumevaesed talved.

Ja niipalju kui mina mäletan, siis   kunagi oma lapse õpetaja poolt algatatud suusa-, kelgupäevaks oli vihje, et ei pea ju ainult kelk olema, vaid saab ka mingi kile, plaadi  vms ja jagamisega ka hakkama.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja, tahtsin minna homme 6. klassi lastega vastlaliugu tegema. Suurem osa lastest ütles, et neil ei ole kelku! Rahalisi raskusi on vast paaris peres…

Olen ausalt öeldes jahmatunud ja kurb. Elame kohas, kus kelgumägesid jätkub.

Kelke ühe klassi jagu laenata vist pole ka kusklit vastlapäeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt asi rahalistes raskustes on. Nii suured tihti lihtsalt enam ei kelguta. Ja vanad kelgud on kellel ära antud, kellel ära visatud.

Mida need nii suured siis teevad? Suuski ja uiske neil ka pole…

Hea, et meie lapsena nii ruttu suureks ei saanud.

Mina ka 13-14-aastaselt enam ei kelgutanud ega suusatanud. uisuplatsi meil ei olnud kodu juures ega ühtki jäähalli meie linnas. Meie jalutasime sõbrannaga. Suuri ringe.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja, tahtsin minna homme 6. klassi lastega vastlaliugu tegema. Suurem osa lastest ütles, et neil ei ole kelku! Rahalisi raskusi on vast paaris peres…

Olen ausalt öeldes jahmatunud ja kurb. Elame kohas, kus kelgumägesid jätkub.

meil on peres kelgud olnud aga kõik on sodiks sõidetud. 6 klassi laps pole enam kelgu vastu huvi tundnud, sest nemad käivad pigem uisutamas ja snowtuubitamas. Noh tegelikult ma oma 17 aastastele keldrist ikka ühe salvoka leidsin, sest siis oli sõpradega minek ja ei tundunud nii mark mingi kelk väljaotsida.

Aga 12-13 aastane  ei taha titt olla.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6. klassi puhul ma ei imesta, et enam kelke kodus pole. Meil on lapsed 4. ja 5. klassis ja üle-eelmise talve lõpuks läks üks nende kelkudest katki. Siis tuli lumeta talv, kui ei läinudki uut ostma. Kui see talv lumi maha tuli, siis oli ka tunne, et kohe sulab niikuinii ära, mis sest teisest kelgust ikka osta. Käisid kahekesi ühe kelguga mõned korrad kelgutamas. Teist kelku me nii ei ostnudki. Ostsime hoopis kummalegi uisud, käivad uisuplatsil paar korda nädalas, see huvitab praegu rohkem.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 18:55; 17.02 16:33; 18.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ikka oleneb. Mul on ka 6. klassi laps kodus ja käidi ka 2 nädalat tagasi kelgutamas – vaid paaril lapsel 22st ei olnud kelku. Eelmine talv oli lumevaene ja kelke polnudki vaja. Sel aastal minu oma nõudis eraldi ühte uut kelku, suuremat, kuhu saab kahekesti peale. Ostsingi selle, paar korda kasutas, aga nüüd on tuhin jälle maas kahjuks. Aga samas on nad mitu korda sõpradega ikkagi kelgutamas käinud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 nädalat aastas on lumi maas, eelmisel aastal ei olnud sedagi. Ehk kahe lumise nädala kohta oleks tulnud 100 nädalat kuskil kelku hoiustada, et äkki läheb tarvis.

Üliõpilaste nipp- Toomemäest sõideti alla ka kilekoti/ prügikotiga, koti saab lund täis panna, et oleks pehmem istuda.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul gümnasist ja üliõpilane kodus ja kelgud siiani alles, just mõtlesin, et ei hakka ära andma, v-olla tahavad sõpradega vastlaliugu laskma minna. Sel aastal siiski vist mitte ja tegelikult ainult tüdruk mahuks kelgule.

Järgmisel talvel mõtlen uuesti, v-olla otsin vähemalt ühele kelgule uue omaniku või siis mõlemale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sõida mu 12-aastane enam kelguga, käivad isaga nädalavahetusel suusatamas.  Kui õpetaja peaks kelku nõudma – oleks jama majas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 00:58; 16.02 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sõida mu 12-aastane enam kelguga, käivad isaga nädalavahetusel suusatamas. Kui õpetaja peaks kelku nõudma – oleks jama majas.

Laps võiks iga päev ja päevad otsa õues möllata…

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:46; 15.02 15:07; 16.02 07:28; 17.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasete siis ühe kelguga. Igaüks teeb ühe liu ja ongi tund läbi. Auhinnad kõigile osavõtjatele. Ega kelgu puudumise taha ei saa üritus jääda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sõida mu 12-aastane enam kelguga, käivad isaga nädalavahetusel suusatamas. Kui õpetaja peaks kelku nõudma – oleks jama majas.

Laps võiks iga päev ja päevad otsa õues möllata…

Jah, aga mis see kelk siia puutub?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 00:58; 16.02 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostke kelgupõlguritele siis vähemalt see – olematu raha eest, hoiustamiseks ei küsi palju ruumi ja ootamatu vajaduse korral ajab asja ära 🙂

Enda viiendikul kelk olemas ja kindlasti saab olema ka järgmisel aastal. Pm on oma kelk kümnendikul ka isegi, mis sest, et tema poolt pole see vist ca 2-3a enam kasutust leidnud (kasutame ise 😀 ). Kelgud meil kõik ühesugused st hea keldris üksteise sees hoiustada, ehk et vahet pole kas neid seal hunnikus on nüüd parasjagu kaks või kolm (peres algklassilaps ka).

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:35; 16.02 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostke kelgupõlguritele siis vähemalt see – olematu raha eest, hoiustamiseks ei küsi palju ruumi ja ootamatu vajaduse korral ajab asja ära ????

no see on küll sama hea kui pükste peal mäest alla lasta. ühegi teismelise tagumine osa ei mahu sinna peale ära.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostke kelgupõlguritele siis vähemalt see – olematu raha eest, hoiustamiseks ei küsi palju ruumi ja ootamatu vajaduse korral ajab asja ära ????

no see on küll sama hea kui pükste peal mäest alla lasta. ühegi teismelise tagumine osa ei mahu sinna peale ära.

No neid on erinevaid, lingitasin esimese. Ntx KHW Glider nimelisele ma oma täiskasvanud (6kl/teismelise tagumisest osast kohe kindlasti suurema…) tagumise osa mahutasin vabalt ära. Kusjuures ülimugav oli isegi teine, selline kausjas 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:35; 16.02 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kelk keldris, ega ta süüa küsi. Väikesi sugulasi tuleb külla, saab mäele minna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui õpetaja annaks veidi varem teada, et tahab mingit kelguüritust teha, siis poleks paljudel ka probleemi see kelk selleks päevaks muretseda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka lapsed juba teismelised, aga kelgud on ikkagi olemas. Muide, mina ise kinkisin oma abikaasale sünnipäevaks kelgu ja kelk on ka mul endal. Ei saa aru mõtteviisist, et kelk on titekas ja alates ca 4.-5. klassist enam ei sobi. Tegemist on tavalise talispordivahendiga, mis annab trenni (mäest üles ronimine) sama palju kui suusad-uisudki.

Samas, kui meie lapse klassi õpetaja lapsed kelgumäele viis, siis valis ta selleks koha, kus on võimalus teha kõike: saab kelgutada, saab tuubitada, saab lumelauaga või mäesuuskadega alla lasta jne. Jaguneski klass oma huvide ja võimaluste alusel rühmadesse ja kõigil oli lõbus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on ka kelgud olemas, aga väiksem 2.klassi laps keeldub kelku kaasa võtmast kooli. Põhjendab seda sellega, et talle ei meeldi, et kelgud vedelevad üksteise otsas ja siis kõik tallavad nende peal. On olemas ka pepualus, aga ka seda ta kaasa ei võta. Muidu kelgutada meeldib ja kodu ümbruses kasutab praegu tihedalt. Suurem 13.aastane enam ei kelguta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6ndikel polegi kelke, pole talvegi siiani olnud. aastaid tagasi kelk katki läinud ja lapsed kelkudest välja kasvanud.

aga…. liugu saab ka kilekotil lasta. ise tegime nii, 28aastat tagasi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte veel selle kelgujutu peale. Paljudel peredel on maakodud ja kelgud on seal. Kirjutasin eespool, et katki läinud kelgu asemel lastele uut ei ostnudki, kelgutavad kahepeale ühe kelguga. Aga nüüd tuli meelde, et meil tegelikult on maal kummalgi veel kelk. Kelke lähebki seal rohkem vaja, möllavad rohkem õues.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 18:55; 17.02 16:33; 18.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte veel selle kelgujutu peale. Paljudel peredel on maakodud ja kelgud on seal. Kirjutasin eespool, et katki läinud kelgu asemel lastele uut ei ostnudki, kelgutavad kahepeale ühe kelguga. Aga nüüd tuli meelde, et meil tegelikult on maal kummalgi veel kelk. Kelke lähebki seal rohkem vaja, möllavad rohkem õues.

Me oleme maakool… Ja linnas viibibad ju lapsed suurema osa ajast, miks nad seal kelgutamas ei käi? Mina kelgutasin lapsena kesklinnas, iga päev tundide kaupa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 14:46; 15.02 15:07; 16.02 07:28; 17.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu 12a lapsel kelk kohe katki minema ja ei plaani ka uut osta seisma. Lihtsalt tal ei ole selle vastu huvi eriti. Paar korda talve jooksul kasutab. Sporti teeb palju ja kuna ongi enamasti saalis tundide kaupa, siis seda niisama õues möllamist pole nagunii aega teha. Kui tuleb talispordi tuhin peale, saab suuski ka laenutada, uisud on endal olemas, sest neid saab ka suvel kasutada ja pigem just suvel uisutabki meelsasti, sest siis on vaba aega rohkem. Kõik inimesed pole talvefännid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib 6. klassis ja teda ei huvita absoluutselt kelgutamine – kui tahab liugu minna laskma, siis haarabki kodust/ühikast mingi kilekoti kaasa ja läheb. Esimest korda kuulen, et mõni õpetaja sellest probleemi teeb, et 12-13aastastel ei ole enam kodus kelku. Mäletan eelmisest aastast, et oligi palve lastel kaasa võtta midagi liu laskmiseks – suuremal enamusel  (tollel ajal 5. klassi lastest) oli kaasa võetud kilekott

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte veel selle kelgujutu peale. Paljudel peredel on maakodud ja kelgud on seal. Kirjutasin eespool, et katki läinud kelgu asemel lastele uut ei ostnudki, kelgutavad kahepeale ühe kelguga. Aga nüüd tuli meelde, et meil tegelikult on maal kummalgi veel kelk. Kelke lähebki seal rohkem vaja, möllavad rohkem õues.

Me oleme maakool… Ja linnas viibibad ju lapsed suurema osa ajast, miks nad seal kelgutamas ei käi? Mina kelgutasin lapsena kesklinnas, iga päev tundide kaupa.

Nad ei taha, ei huvita enam. Kirjutasin eespool oma kommentaaris, et ostsime uisud, käivad kodu lähedal liuväljal uisutamas. Uisutada meeldib neile rohkem kui kelgutada. Ei hakka ju lapsi nui neljaks kelgutama ajama, sest “mina kunagi kelgutasin”. Kui neile meeldib hoopis uisutamine ja sõbrad käivad samuti kõik uisuplatsil, siis on ju tore. Samasugune talvine õuetegevus nagu kelgutaminegi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 18:55; 17.02 16:33; 18.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt asi rahalistes raskustes on. Nii suured tihti lihtsalt enam ei kelguta. Ja vanad kelgud on kellel ära antud, kellel ära visatud.

Mu laps on 7. klassis ja tema klassis küll kelgutatakse-uisutatakse-suusatatakse. Helistavad üksteisele ja lähevad kelgutama. Koolis olid nii uisu- , suusa- kui kelgupäevad. V6ibolla on asi selles, et elame Norras ja siin on lapsed 6ues olemisega rohkem harjunud. Meil läänes pole ka igal talvel lund, nii et kui on, on ikka k6ik 6ues. Ja suured (teismelised ja noored täiskasvanud) kelgutavad näiteks suurtest mägedest alla. Funikulööriga üles ja kelguga alla. Ja nii terve päeva!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Lastel ei ole kelku?