Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lastel eri perekonnanimi.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lastel eri perekonnanimi.

Postitas:

Sooviks vaid arvamusi.

Olen elukaaslasega koos olnud 7 aastat, ei ole abielus. Esimene laps on 6 aastane ja kannab isa nime. Teise lapse suhtes soovin (hetkel olen lõpurase), et laps kannaks minu nime. Olen pikalt mõelnud sellele ja tunnen hinges, et see on õige otsus. Kuid arvan, et elukaaslane ei kiida heaks seda otsust. Kuigi olen talle maininud, et mul on selline plaan, küsisin samuti arvamuse selle koha pealt, vastas, et ei tea mida arvata ja sinna see jutt jäi. Tulevikus abielu plaane ei ole. Kas on keegi teinud sellise otsuse või plaanib teha sellist otsust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 11:08; 19.03 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50:50, “üks laps sinu nimega, teine minu nimega” ja ongi õiglane.
On teil abiellumise või nime koha pealt mingi vägikaikavedu või probleem? Kui sa ei kasuta seda argumenti abielu väljapressimiseks vms, siis ei ole see ju täiesti objektiivselt võttes üldse kuidagi moodi paha mõte, ainult õiglane. Miks ainult tema perenimi peab teie lastega edasi kanduma.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 11:19; 19.03 11:39; 19.03 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ei eksi, uuri ise, siis seadusega peavad lastel olema üks perekonnanimi, kas mõlemale sinu oma või mõlemal elukaaslase oma. Igatahes 2018 aasta juulis, kui registreerisime enda teist last meile nii öeldi…

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasuta abielu välja pressimiseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 11:08; 19.03 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellist kohta seaduses ei leidnud:
§ 8. Elusalt sündinud lapsele isikunime andmine

(1) Elusalt sündinud lapsele antakse:
1) vanemate perekonnanimi, kui vanemad kannavad ühist perekonnanime;
2) erinevat perekonnanime kandvate vanemate kokkuleppel ühe vanema perekonnanimi. Kui nad kokkuleppele ei jõua, otsustab eestkosteasutus, kumma vanema perekonnanimi lapsele antakse;
3) ema perekonnanimi, kui isadus ei ole kindlaks tehtud.

(2) Lapsele ei või perekonnanimeks anda vanemale abiellumisel antud kahest nimest koosnevat perekonnanime. Kui mõlema vanema perekonnanimi koosneb abiellumisel antud kahest nimest, antakse lapsele vanemate kokkuleppel ühe vanema perekonnanimi.

(3) Lapsele antakse eesnimi vanemate kokkuleppel või tema ainsa vanema ettepanekul. Kui lapse hooldusõigus kuulub ainult ühele vanematest, antakse lapsele eesnimi tema ettepanekul. Kui kokkulepet ei ole või ettepanekut ei tehta, otsustab eestkosteasutus, milline eesnimi lapsele antakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 11:19; 19.03 11:39; 19.03 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pane teisele lapsele nii mehe kui ka enda perenimi. Ei näe probleemi.
Meil täpselt samamoodi.Kõik rahul.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pane teisele lapsele nii mehe kui ka enda perenimi. Ei näe probleemi.

Meil täpselt samamoodi.Kõik rahul.

Vot nii ei saa teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele ei saa panna liitnime, isegi kui abielludes on (ema) võtnud sidekriipsuga liitnime. Peab valima ühe või teise. Aga kes teab, kas tõesti on reegel, et lastele ei saa eri perenimesid panna, kui vanemad ei ole abielus ja nagunii on pereliikmed eri perenimedega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 11:19; 19.03 11:39; 19.03 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne ongi, et lapsed on naise nimel. Kui oled ühe lapse puhul nõustunud, et sinu laps kannab sinust erinevat nime, ei tähenda see, et peaksid kõikide lastega sama otsuse tegema.
kui olla abielus ja mingil põhjusel erinevate nimedega, siis tõesti võivad ka mehe nimel olla, kuid kui abielus ei ole, siis ma ei saa üldse aru, miks neid lapsi meeste nimedele kirjutatakse.
keegi küll ühist last saades ei mõtle lahkumineku peale, kuid ka koos elades oled nt sinust erineva perekonnanimega lapsega üksi reisides sina see, kes peab tõendama oma emadust – seevastu isa lapsega üksi reisides seda tegema ei pea, kui laps tema nimel.
eraldi teema on tõesti, kui lähed lapse isast lahku ja laps jääb sinuga elama (mis on tavapäraseim) ja isa nime kandma. tean naist, kellel kolmest suhtest kolm last, kes kõik elavad temaga (emaga) koos ja kannavad erinevate isade perekonna nimesid. nagu seltskond suvalisi inimesi koos 🙂

Minuteada see sama perekonnanime teema on kaksikute puhul.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean ka, et kaksikutele ei saa anda erinevaid perenimesid. Mingi aeg sai, aga see muudeti ära.

Minu kaks last on erinevate perenimedega, üks sündis enne abielu ja on minu neiupõlvenimega, teine peale abielu ning on abikaasa nimega. Midagi muuta me ei kavatse. Ise võtsin liitnime abielludes, et olla mõlema lapsega nime kaudu seotud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks last isa nimel, pole abielus aga ma juba aastaid olen öelnud, et kui kunagi kolmas, siis tema saab minu perekonnanime. Meil unikaalne pk-nimi ja järeltulijaid rohkem poleks. Nii, et kolmas laps saab minu pk-nime. Viimati sai pandud nimi vähem kui 2a tagasi ja alati küsitud kumma pk-nimi, kas ema või isa?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lastel eri perekonnanimi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.