Esileht Väikelaps Lastel juba kolmas kord ussid, mis ma valesti teen?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Lastel juba kolmas kord ussid, mis ma valesti teen?

Postitas:

Lapsed on 3 ja 6 ja viimase 1,5 aasta jooksul on neil kolmas kord ussid, naaskelsabad vist eesti keeles (need pisikesed ja valged). Kõikide kordade vahe on olnud umbkaudselt 6 kuud, teeme terve perega ravi läbi, saame lahti ja siis 5-6 kuu pärast saavad nad need uuesti. Võin öelda, et oleme väga puhtad inimesed, lapsed vahetavad aluspesu ja riideid iga päev, vannis käivad iga päev, käsi pesevad tihti, puuviljad ja köögiviljad peseme alati korralikult enne söömist, küüned on lastel alati võimalikult lühikesed. Vanem laps käib koolis ja noorem lasteaias, kas sealt toovadki need koju? Mida saaks teha, et me neid neljandat korda enam ei saaks, täiesti hulluls ajab, see pidev voodiriiete, rätikute pesu jne. Juba paranoia tekib, muudkui pesen nende käsi ja ei julge neil enam liivakastiski mängida lasta.
Kas kellegi lapsed veel sellega kimpus olnud, kuidas lahti saite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 22:48; 15.07 14:35; 21.07 13:57; 21.07 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa võimalik, et ntx lasteaiast saab uuesti nakkuse. Kui lastel ussid, kas siis olete kooli/lasteaeda teavitanud? Enda lapse rühmas olid ka need elukad, aga õnneks väike maakolka lasteaed ja kohalik arst tegi kohe tervele lasteaiale ussikuuri ja suurpuhastuse. Rohkem neid elukaid ei olnud. Kui rühmas ühel on ja kõik ussikuurist kinni ei pea, siis on taasnakatumine täiesti võimalik. Sama ka ntx täidega. Kui üks tõrjet ei tee, siis on suht suur tõenäosus, et need elukad hakkavad uuesti levima.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed. Kõik ei tee ussikuuri nii hoolikalt (või ei tee üldse), lapsed ka lobistavad käsi pigem kui pesevad (kui üldse pesevad), käpivad kõik asju ja nii see levib. Suures osas lastekollektiivide teema, nagu täidki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt noorem saab lasteaiast. Kool pole samuti välistatud.

Lasteaed on jube nakkuspesa, kust võid saada nii usse, täisid kui ka igasugu “toredaid” tõbesid.

Koolis on see risk juba mõnevõrra väiksem, seal ei ole lapsed enam nii ninapidi koos.

Minul oli võimalik laps lasteaiast ära võtta, ei käigi enam. Meil oli selline lasteaed, kus sügistalve perioodil tuli pidevalt teateid, et kellelgi on ussid, satikad, sarlakid vms. kasvatajad ise ka kogu aeg haiged, lapsed alailma seetõttu hoopis mõnes teises rühmas.

Kuna meil ei ole otsest vajadust selleks, et leida teine lasteaed, siis praegu on nii jäänudki. Laps käib nüüd eelkoolis ja huviringis, lasteaia asemel. Kui teil on võimalik, siis vahetage lasteaeda. Mõnes lasteaias on olukord hullem, teises pole seda probleemi üldse. Kindlasti peaksid lasteaeda teavitama sellest, et on ussid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.07 10:45; 16.07 17:43; 17.07 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teavitasin lasteaeda aga olen enam kui kindel, et paljud vanemad ei teinud ussikuuri siiski labi ja kindlasti paljud ei teavitanud yldse. Votsin lapse hetkel lasteaiast ara ja septembris laheb yldse teise lasteaeda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 22:48; 15.07 14:35; 21.07 13:57; 21.07 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ekspert, aga ma tõseti arvan, et nii nagu iga asjaga, on ka ussidega sedasi, et mõni on vastuvõtlikum kui teine. Noh, nagu öeldakse, et ühele hakkab kohe külge, teisel pole häda midagi. Ka suurte nakkuspuhangute korral ju enamasti TERVE rühm korraga haige pole.
Mõni ei pese üldse käsi (igapäevaselt vannis käimist pean minagi liiaks ja näiteks minu atoopikust lapse nahk seda ei kannatakski), aga ei mingeid usse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa võimalik, et ntx lasteaiast saab uuesti nakkuse. Kui lastel ussid, kas siis olete kooli/lasteaeda teavitanud? Enda lapse rühmas olid ka need elukad, aga õnneks väike maakolka lasteaed ja kohalik arst tegi kohe tervele lasteaiale ussikuuri ja suurpuhastuse. Rohkem neid elukaid ei olnud. Kui rühmas ühel on ja kõik ussikuurist kinni ei pea, siis on taasnakatumine täiesti võimalik. Sama ka ntx täidega. Kui üks tõrjet ei tee, siis on suht suur tõenäosus, et need elukad hakkavad uuesti levima.

Mismoodi see arst tervele lasteaiale ussikuuri tegi? sunniviisiliselt? Lapsevanemad ikka teadsid, et lastele ussikuur tehti? Kõlab natuke ulmeliselt nagu nõukogude ajal.

meil on rühmas üks lapsevanem, kes ka iga sügis on koosolekul rääkinud, et hiljemalt oktoobris-novembris teeb profülaktika mõttes ussikuuri ja soovitab ka teistel. Meie perearst nii lihtsakäelisel tküll ravimit ei kirjuta. Tragikoomiliselt just selle sama lapsevanema lapsest sai alguse meie rühmas ussiepideemia. Ka siis kui arstile helistasin, ei kirjutanud arst profülaktiliselt ussirohtu vaid käskis oodata sümptomeid. Nii me tegimegi.

Mu enda lapsed ikka lutsutavad talvel jääpurikaid, poriseid kindaid, 2aastane joob vahel ots eporilombist, kui ma parasjagu selja pööran…:( usse on olnud ainult see üks kord, kui lasteaias kõigil olid. Ja isegi sel korral ei tekkinud sümptomid mitte sellel lapsel, kelle rühmas ussid olid, vaid nooremal. Võibolla tõesti mõni laps on vastuvõtlikum.

Usside puhul ei tasu mängust välja jätta ka koduloomi, sh vanavanemate, naabrite, sõprade loomi, kellega lapsed kokku puutuvad.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 13:25; 16.07 23:20; 17.07 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa võimalik, et ntx lasteaiast saab uuesti nakkuse. Kui lastel ussid, kas siis olete kooli/lasteaeda teavitanud? Enda lapse rühmas olid ka need elukad, aga õnneks väike maakolka lasteaed ja kohalik arst tegi kohe tervele lasteaiale ussikuuri ja suurpuhastuse. Rohkem neid elukaid ei olnud. Kui rühmas ühel on ja kõik ussikuurist kinni ei pea, siis on taasnakatumine täiesti võimalik. Sama ka ntx täidega. Kui üks tõrjet ei tee, siis on suht suur tõenäosus, et need elukad hakkavad uuesti levima.

Mismoodi see arst tervele lasteaiale ussikuuri tegi? sunniviisiliselt? Lapsevanemad ikka teadsid, et lastele ussikuur tehti? Kõlab natuke ulmeliselt nagu nõukogude ajal.

meil on rühmas üks lapsevanem, kes ka iga sügis on koosolekul rääkinud, et hiljemalt oktoobris-novembris teeb profülaktika mõttes ussikuuri ja soovitab ka teistel. Meie perearst nii lihtsakäelisel tküll ravimit ei kirjuta. Tragikoomiliselt just selle sama lapsevanema lapsest sai alguse meie rühmas ussiepideemia. Ka siis kui arstile helistasin, ei kirjutanud arst profülaktiliselt ussirohtu vaid käskis oodata sümptomeid. Nii me tegimegi.

Mu enda lapsed ikka lutsutavad talvel jääpurikaid, poriseid kindaid, 2aastane joob vahel ots eporilombist, kui ma parasjagu selja pööran…:( usse on olnud ainult see üks kord, kui lasteaias kõigil olid. Ja isegi sel korral ei tekkinud sümptomid mitte sellel lapsel, kelle rühmas ussid olid, vaid nooremal. Võibolla tõesti mõni laps on vastuvõtlikum.

Usside puhul ei tasu mängust välja jätta ka koduloomi, sh vanavanemate, naabrite, sõprade loomi, kellega lapsed kokku puutuvad.

Kuidas te nii täpselt teate, kes see nullpatsient oli?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2aastane joob vahel ots eporilombist

Oota mida? Seda on juhtunud rohkem kui ühe korra, et 2-aastane joob porilombist???

Ma saaks häda pärast aru veel, et seda juhtub ÜKS ja ainumas kord, kui sa selle avastad, siis sa selgitad lapsele, et nii ei tehta ja edaspidi jälgid hoolikamalt, et seda ei juhtuks. Aga sulle näib see täitsa tavaline asi et laps viskub kõhuli maha ja hakkab porilmbist jooma?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.07 10:45; 16.07 17:43; 17.07 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

me tegime ussikuuri asemel ikka sead vanavanemate retsepti, riivitud küüslaugu ja veesegu vedelikku ja enam pole tagasi tulnud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 19:13; 17.07 11:26; 17.07 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres neli last vanuses 6-15 ja noorimal, 6-aastasel, on keskmiselt 2 korda aastas ussid! Kogu perele teen profülaktika mõttes kuuri, aga iga jumala sügisel ja kevadel noorim kaebab ja ongi ussid! Kuidas temal on ja teistel ei ole?? Ja kõige õudsem on see, et kui esimestel lasteaiaaastatel teada andsin, et minu lapsel ussid, siis mõned vanemad noogutasid, et neil peres kogu aeg, aga rohtu ei anna, see liiga kange ja söövad kõrvitsaseemneid, aga lahti ka pole saanud…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2aastane joob vahel ots eporilombist

Oota mida? Seda on juhtunud rohkem kui ühe korra, et 2-aastane joob porilombist???

Ma saaks häda pärast aru veel, et seda juhtub ÜKS ja ainumas kord, kui sa selle avastad, siis sa selgitad lapsele, et nii ei tehta ja edaspidi jälgid hoolikamalt, et seda ei juhtuks. Aga sulle näib see täitsa tavaline asi et laps viskub kõhuli maha ja hakkab porilmbist jooma?

Tore, kuisul nii kukununnu 2aastane on, kes kohe iga esimese keelamise peale midagi uuesti ei tee. Keskmine laps aga ei ole selline. Ja kui sul on mitu last+aiatoimetused, siis sa ei jälgi koguaeg kullipilguga ainult üht. Ja ilmselt jõid-sõid pori ka ise väiksena, nii nagu kõik. Ehk seetõttu mu lapsed ongi terved, et ma ei minesta iga mustuse peale.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 13:25; 16.07 23:20; 17.07 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, kuisul nii kukununnu 2aastane on, kes kohe iga esimese keelamise peale midagi uuesti ei tee. Keskmine laps aga ei ole selline. Ja kui sul on mitu last+aiatoimetused, siis sa ei jälgi koguaeg kullipilguga ainult üht. Ja ilmselt jõid-sõid pori ka ise väiksena, nii nagu kõik. Ehk seetõttu mu lapsed ongi terved, et ma ei minesta iga mustuse peale.

Haha, ei ma ei söönud pori kui ma olin väike. Küll aga püüdis seda teha mu vend, kellele selleks teist võimalust enam ei antud, sest edaspidi teda valvati lihtsalt rohkem.

Oma lapsele ma võtan alati joogitopsiku kaasa ja ta teab, et kui tahab juua, siis võtab ja joob sellest, mitte ei kuku porilombist jooma. Pole kuigi keeruline seda 2-aastasele selgeks teha.

Ja kohe kindlasti ma ei jäta 2-aastast kuskile aiatööde tegemise ajaks ula peale nii et ma teda ei näe, kahjuks mul tutvusringkonnas on juhtum, kui umbes selles vanuses laps sai surma, ka oma aias. See on küll asi, mida ei taha kunagi kogeda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.07 10:45; 16.07 17:43; 17.07 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru miks miinus.
Söötke lapsele kõrvitsaseemneid ja küüslauguvedelik tapab iga ussi, kogu lugu.
Mingit rohtu pole vaja olnud andagi ja saime lahti, pole enam kordunud või olete vaid apteegirohu usku ? 😀 On ju näha et erilist kasu pole sellest olnud

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 19:13; 17.07 11:26; 17.07 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, kuisul nii kukununnu 2aastane on, kes kohe iga esimese keelamise peale midagi uuesti ei tee. Keskmine laps aga ei ole selline. Ja kui sul on mitu last+aiatoimetused, siis sa ei jälgi koguaeg kullipilguga ainult üht. Ja ilmselt jõid-sõid pori ka ise väiksena, nii nagu kõik. Ehk seetõttu mu lapsed ongi terved, et ma ei minesta iga mustuse peale.

Haha, ei ma ei söönud pori kui ma olin väike. Küll aga püüdis seda teha mu vend, kellele selleks teist võimalust enam ei antud, sest edaspidi teda valvati lihtsalt rohkem.

Oma lapsele ma võtan alati joogitopsiku kaasa ja ta teab, et kui tahab juua, siis võtab ja joob sellest, mitte ei kuku porilombist jooma. Pole kuigi keeruline seda 2-aastasele selgeks teha.

Ja kohe kindlasti ma ei jäta 2-aastast kuskile aiatööde tegemise ajaks ula peale nii et ma teda ei näe, kahjuks mul tutvusringkonnas on juhtum, kui umbes selles vanuses laps sai surma, ka oma aias. See on küll asi, mida ei taha kunagi kogeda.

Väga huvitav vaatenurk. Ma pakun välja, et sul ei ole kas üldse lapsi või on juba nii suured, et sa ei mäleta enam midagi. Mis vanusest siis tohivad vanemad üldse aiatöid teha? Kas seni, kuni lapsed on 18, peaks aias ainult hein kasvama? 😀 Aga võibolla tõesti, kui elad korteris ja väljas käies käidki eesmärgiga ainult, et lapsi valvata, on võimalik koguaeg üht ja ainult üht last vaadata (sest see, et lapsed on ka mänguväljakul erinevate asjad epeal, erinevates suundades, ei tule ju mõttessegi, eks? ). Ilmselt tassiksid sina 2-aastase ka wc-sse kaasa, sest 2-aastane on täiesti võimeline end ka kodus tapma, arvestades tema turnimisoskust – isegi kui kõik tundub turvaline, võib 2-aastane diivanilt pea ees maha kukkuda nii õnnetult, et murrab kaela. Muide, see võib juhtuda veel ka 3- ja 4-aastasega. Elu ei saa elada nii, et kuni täisealiseks saamiseni on lapsed rihma otsas. Jah, tuleb kujundada turvaline keskkond, aga see ei hõlma endas laste rihma otsas hoidmist ja mitte hetkekski liikumisvabaduse andmist. Aga sinu postitus selgitab ka kõiki neid teisi postitusi, kus emal pole hetkegi enda jaoks aega, sest ongi vaja koguaeg last jälgida 🙂 Võta nüüd seda lapsekasvatust natuke vabamalt, pisuke mustust ei tapa kedagi, küll aga tugevdab immuunsust. ja sinu jutt koduaias surnud lapsest – kui koduaias on turvamata tiik või pooleli ehitus vmt, siis muidugi tuleb aga lapsi jälgida. Kahjuks aga võib laps surra ka siis, kui koguaeg jälgida, kasvõi lihtsalt endale kaasvõetud joogipudelist vee nii õnnetult kurku tõmmates, et ka esmaabi ei aita.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 13:25; 16.07 23:20; 17.07 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes imestavad, et kuidas just ühel lapsel on sümptomid ja teistel mitte, siis meie perearst ütles, et nii ongi – mõnel ei esinegi sümptomeid, aga see ei tähenda, et tema pole nakatunud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://maaelu.postimees.ee/3992751/taimerohud-aitavad-sooleparasiitide-vastu

Kui ei aita rohi, aitab miski muu ja tasub proovimist, sest kaotada pole midagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 19:13; 17.07 11:26; 17.07 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiast saab need tõenäoliselt. Või on teil sugulane/tuttav, kelle juures aega-ajalt käite ja kel endal on ussid, aga ta ei pea vajalikuks neist vabaneda.

Positiivse poole pealt: need ussid on küll jäledad ja häirivad, kuid organismile kahjutud ning on isegi leitud, et ussidega nakatunud olnud inimesed on edasises elus vähemate allergiatega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiast saab need tõenäoliselt. Või on teil sugulane/tuttav, kelle juures aega-ajalt käite ja kel endal on ussid, aga ta ei pea vajalikuks neist vabaneda.

Positiivse poole pealt: need ussid on küll jäledad ja häirivad, kuid organismile kahjutud ning on isegi leitud, et ussidega nakatunud olnud inimesed on edasises elus vähemate allergiatega.

See nüüd küll väga väärarusaam. Pikaajaline usside olemasolu tekitab soolte mulgustust ja soolte põletikku, mis võib lõppeda ka surmaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres on kolm last ja ussiprobleemi pole esinenud. Jäle probleem, tunnen kaasa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega teil lemmikloomi pole või kokkupuuteid loomadega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 09:48; 21.07 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega teil lemmikloomi pole või kokkupuuteid loomadega?

Meil on 2 koera, toakoerad, kes saavad regulaarselt ussirohtu. Õues käivad vaid oma aias, tänaval ei käi. Ei tahaks uskuda, et koertelt saavad sest esimesel lapsel polnud kordagi ussiprobleemi, see tekkis kui teine laps lastaeada läks. Nõustun eelneva kommentaatoriga, on küll jah väga jõle asi 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 22:48; 15.07 14:35; 21.07 13:57; 21.07 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadmiseks, googeldades tuleb valja, et koertelt polegi neid voimalik saada.

Humans are the only pinworm hosts. Your cat or dog can’t infect you or be infected with pinworms. It’s not necessary to treat your pets for the infection, even if others in your household are affected.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.07 22:48; 15.07 14:35; 21.07 13:57; 21.07 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.kliinik.ee/perearst/id-26/noustamine?question=59018

Eks arvamusi on igasuguseid, kust neid võib saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 09:48; 21.07 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küüned ülilühikeseks, pidev kätepesu, voodi- ja ööpesu 90 kraadiga pesta + triikimine, see peaks aitama, kui teha enne korralik ravikuur ära.
Eks see probleem on, nagu täidega – piisab, kui üks vanem ei hoolitse lapse eest, kui terve rühm kratsib pead.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps Lastel juba kolmas kord ussid, mis ma valesti teen?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.