Esileht Koolilaps lastelaager ööbimisega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: lastelaager ööbimisega

Postitas:

Kuidas on jäänud teie 7-8 aastased lapsed rahule suvelaagrites?
Kas sellistel pisikestel laabub ööbimisega laagris kõik kenasti?
Laps on mul käinud laagris, aga selliselt, et ööbib kodus. Nüüd mõtlen, et seekord võiks juba ööbimisega lastelaagri valida. Kas on hea mõte? Tegemist 8a tüdrukuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 09:39; 02.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on alustanud oma trennide vm huviringide laagritest: üks 6-, teine 7-aastasena. Päris nii polegi nad vist kunagi laagris käinud, et seltskond täiesti võõras oleks. Ma arvan, et kui vähemalt üks sõber on ka samas laagris, siis on märksa julgem ja kindlam. Oleneb väga lapsest ka – kas nad sul ilma vanemateta kodust eemal ööbinud on, kasvõi vanavanemate või siis ka sõprade pool, ja kas see on neile ok olnud? Minu lastele pole kodust eemal ilma vanemateta ööbimine kunagi probleemiks olnud, pigem on see neile kui põnev vaheldus kodusele rutiinile. Samas tean lapsi, kes veel ka 10-aastasena pelgavad vanematest eemal ööbimist ja keelduvad igasugu laagritest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:13; 04.04 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-8aastane on pisike? Meil käis laps esimest korda ööbimisega suvelaagris kui oli 4. Polnud ka midagi häda peale selle, et sai kogemata herilaselt nõelata ja ülejäänud aja pidime ekstreemse allergia tõttu seega haiglas veetma. Aga see oleks sama hästi võinud juhtuda 14-aastasega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 10:58; 02.04 12:06; 02.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka, kui mitu ööbimist on, st lapsel üksi, ilma vanemata. Minuga koos on laps laagrites käinud alates titeeast.
Oma laps alustas sellest, et läks 1.klassi kevadel (8 a) koos klassiga kahepäevasesse tantsulaagrisse. Kõik sujus kenasti, tuttavad klassikaaslased ümberringi ning see üks öö oli täpselt paras talle. Järgmisel aastal oli samas tantsulaagris juba 2 ööd ja ka väga tore.

Samas linnalaagrites on mu lapsed käinud 1.klassist peale. Need toimuvad kas või oma kooli juures, hommikul viin lapse ja õhtul saan puhanud ning mänginud lapse kätte, väga mõnus. Ei teki neil sedasi mingit koduigatsust, kõik on tore.

Nii et minu arvamus on, et 7-8-9 aasta kandis lapsele on paras korraga paar ööbimist. Nädal aega on natuke liiga pikk. Jah, saan aru et lastelaagrite reklaamijad teevad oma tööd täiega – ilusad värvifotod õnnest säravatest lastest looduses jne – aga neile reklaamidele pole tarvis iga hinna eest järele anda. Ise eelistan selles vanuses laste osas päevaseid laagreid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:09; 02.04 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-8aastane on pisike? Meil käis laps esimest korda ööbimisega suvelaagris kui oli 4. Polnud ka midagi häda peale selle, et sai kogemata herilaselt nõelata ja ülejäänud aja pidime ekstreemse allergia tõttu seega haiglas veetma. Aga see oleks sama hästi võinud juhtuda 14-aastasega.

selle peale ütleks, et mitte lapsi leidub igasuguseid, vaid vanemaid leidub igasuguseid. Esiteks ma pole kohanud ühtki lastelaagrit, kus nelja aastane laps võiks ööbida ilma vanemateta. Ma muidugi pole ka otsinud, kui aus olla!
Minu neljane poeg on väga tubli ja asjalik. Oskab minna ise magama ja toimetab omaette ja ei ole väga hädaline…aga siiski… Ööbimisega võõraste lastega laagrisse? NEVER!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 09:39; 02.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma pole kohanud ühtki lastelaagrit, kus nelja aastane laps võiks ööbida ilma vanemateta.

Aga palun: https://sonumitooja.ee/lapsed-oppisid-juminda-laagris-merepaastet/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 10:58; 02.04 12:06; 02.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma pole kohanud ühtki lastelaagrit, kus nelja aastane laps võiks ööbida ilma vanemateta.

Aga palun: https://sonumitooja.ee/lapsed-oppisid-juminda-laagris-merepaastet/

Sellisesse laagrisse 4-aastase toppimine on pigem karuteene suurematele lastele, kellega muidu saaks ilmselt märksa suuremal määral tegevustele keskenduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisesse laagrisse 4-aastase toppimine on pigem karuteene suurematele lastele, kellega muidu saaks ilmselt märksa suuremal määral tegevustele keskenduda.

Seal on üks vahetus konkreetselt 4-8aastastele.

Ja näiteks selles tantsulaagris osalevad ka 5aastased: http://www.stassi.ee/suvelaager/2017/laager2017/

Nii et 7-8aastased on nii mõneski kohas juba sellised paraja keskmise laagrikogemusega lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 10:58; 02.04 12:06; 02.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles möödunud suvel võis siit Perekoolist lugeda emade kurtmisi, kuidas nende lapselt olla lastelaagris mobiiltelefonidki ära korjatud, ideeks koduigatsust sedasi elimineerida. Esimene päev oli tore, järgmisel päeval tekkis juba emmesoov, kolmandal päeval tikkus pisar silmanurka, neljandal päeval unistati ainult kojupääsemisest. Mõned viidigi enne laagri lõppu koju. Lapsed siis sellised 6-9 aasta ringis.

Juhul kui vanematel muud võimalust ei ole (peavad tööl käima, lähevad ise reisile, remondivad ja korter värvihaisune vms), siis võib ju proovida. Ent lihtsalt niisama, lastelaagrite reklaami õnge minna ja väike laps nädalaks vanematest ja kodust kaugele saata – milleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:09; 02.04 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6,5-aastane läheb sel suvel esimest korda ööbimisega laagrisse. Laager toimub tema enda lasteaias. Esimesed 3 päeva on tavaline linnalaager kl 9.00-15
00 päevadega. Neljapäeval lähevad siis alles lōunaks ning jäävad ööseks ja reedel siis lōuna ajal on laagri lōpetamine. Arvan, et selline üks ööbimine on selles vanuses paras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja näiteks selles tantsulaagris osalevad ka 5aastased: http://www.stassi.ee/suvelaager/2017/laager2017/

jah, aga stassis tantsivad lapsed, kes on aastaid samas lasteaiarühmas käinud ja sama tantsuõpetsajaga tantsinud. sinna ei võeta rühma üksteisele võhivõõraid lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss (10) on ilmselt siis suur memmekas, kuna viibis ööbimisega laagris pärast I klassi lõpetamist augustis, tantsulaager. Sai sellest nii suure šoki, et järgmisel aastal keeldus minemast spordilaagrisse ja tänavu sama lugu. Miks? Raske öelda. Sõprade juures ööbib ühe öö kaupa meeleldi või vanaema juures. Ilmselt nii pikalt turvaringist eemal olla ja võõraste korraldusi täita, samuti laste kisa on mõnele liiast. Nii et kõik oleneb lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub väga paljudest asjadest. Alustades lapse iseseisvusest, lõpetades elukoha ning isikliku transpordi olemasoluga. Paljudesse kohtadesse tuleb lapsed ise kohale viia ja ühistranspordiga neisse ligi ei pääse (aʼla tuleb 10km peatusest jalgsi minna vmt) või on laager, kuhu laps sooviks teises Eesti otsas ja sinna sõitmine võtaks autoga juba peaaegu pool päeva.
Minu laps (10) on käinud kahel aastal Lindi Suvekoolis (tegemist on kolmepäevase telklaagriga) ja räägib sellest ülivõrdes. Eelmisel aastal oli enne seda veel nädalake Tallinnas tantsupeol ja kuu peale seda 5 päeva EFÜ Flöödi laagris.
Koduigatsust tal ei tekkinud, viimases laagris ütles ainult, et tüdrukud käisid liiga palju kiusamas (poisse on teatavasti flöödimängijate hulgas vähe ja seal konkreetselt oli ühe poisi kohta 5 tüdrukut).
Kui nädal peale laagrit küsisin, kas tahab uuesti minna, siis oli kindel, et läheb. Lindil küsis juba laagri lõpus korraldajalt, kas uuel aastal jälle toimub.
Peljata ei maksa, tuleb rääkida oma positiivsetest kogemustest, siis läheb ka laps positiivselt meelestatuna laagrisse. Koduigatsust ei maksa karta, tuleb lapsele rääkida, et see on normaalne ja kõik on seda tundnud ning tänapäeval pole selles suhtes midagi hullu, et saab alati vanematele helistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas peale 1-st klassis s.o. 8 aastaselt käima laululaagrites, mis olid 3-4 päevased ja ööbimistega ja 2x aastas ka. Sai kenasti hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lasteaia, trenni vms laager sujub ilmselt päris noorena ja see on teine asi, aga mingit täiesti uut keskkonda soovitaksin pigem 8-9-aastase puhul alles mõelda ja lapse endaga arutada, kas ta tahaks ja tunneb, et on valmis. Olen laagrikasvatajana paljude 6-8-stega tegeleda jõudnud ja üldjuhul kestab nende koduigatsus ikka päris kaua ning ütleksin, et pigem nad ei ole valmis. Lapsest oleneb muidugi, mõni saab hästi hakkama. Või kui sõbraga on koos minek (ei pea samas toas olema, kas või samas grupis), on ka see toeks. See on lapsele ikka pigem traumeeriv, kui tuleb mitu päeva nutuga tegeleda ja lõpuks tuleb lapsevanemal ikkagi varem lapsele järgi tulla. Nii ta ei pruugi rohkem tahta proovida kuskile minna. Eks neid kojuigatsejaid on ka 10-ste ja 12-aastaste hulgas (nt kes ei olegi varem perest ööseks eemal olnud), aga nemad üldjuhul siiski harjuvad paremini, üksikute eranditega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise pole kunagi laagris käinud, ei oska neist midagi arvata. Laps käis 8-aastasena 10-päevases spordilaagris, kus oli üsna õnnetu. Pärast laagrit loobus ka sellest alast. Õnneks on lastel maa-vanaema, kelle juures “öölaagris” olla.

4-aastast ei viiks elusees ööbimisega laagrisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin 17 aastat tagasi esimest korda laagris paartuhat kilomeetrit kodust, Venemaal. Olin siis 7aastane. Meiega võistkonnas olid lapsed alates 5. eluaastast lõpetades noorte täiskasvanutega. Peale esimest suve käisime samas laagris veel vähemalt 6 aastat järjest. Tegu oli Eesti koondise ja treeninglaagriga. Korraga viibisime kodust eemal kuu aega. Helistada saime 2x nädalas.

Alguses oli ikka koduigatsus, nii mul kui suurematel ja väiksematel lastel. Teisel nädalal ei leidnud enam koju helistamiseks aegagi. Lihtsalt nii lõbus ja huvitav oli, mis siis, et enamus meist oli täiesti võõras keele- ja kultuuriruumis, lähedaseks täiskasvanuks vaid treener.

Iseseisvust kasvatas rohkem kui küll ja siiani on sellest ajast pärit minu lapsepõlve kõige kirkamad mälestused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab ikka emotsionaalselt haige ja lastevaenulik lapsevanem olema, et 4-aastase ööbimisega laagrisse viia. Milleks neid lapsi endale teha kui nendega olla ei taheta?

Inglismaal saatsid heal järjel pered oma lapsed 4-aastaselt internaatkoolidesse. Laps sai koju vaid vaheaegadeks. Tänapäeval vist selliseid koole enam eriti pole, kuhu nii noori kodust ära saadetakse, aga vanusele 7+ mõeldud internaatkoole on veel suht palju.
..vat ei saa sellest kultuurist aru…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:13; 04.04 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise laagrikorraldaja ja ütleksin oma kogemuse põhjal järgmist: 8-aastane on igati laagrivalmis, kuid alati tuleb vanusest rohkem silmas pidada laste individuaalseid iseärasusi. Mõni laps igatseb ka 14-aastaselt koju ja lahkub poole laagri pealt, teine on 6-aastaselt igati aktsioonis ja ei tee vanemate puudumisest suuremat probleemi.
Mida soovitada? Võimalusel minna esimesse laagrisse koos sõbra/sõbrannaga. Samuti rääkida laagripersonalile, et tegemist lapse esimese laagriga ja ei tea, kuidas läheb. Laagri töötajad on professionaalid, kes oskavad erinevaid standardolukordi (milleks on ka vanemaid igatsev laps) hästi lahendada.
Mis veel…ahjaa…väga tavaline asi on see, et laps, kes on igati rõõmus ja aktiivne ning kellega pole mingeid probleeme, purskub õhtul telefonis ema häält kuuldes pisaratesse ja nutab südantlõhestavalt: “Emmeee, tahan kojuuuu…siin on nii pahaaaa…tule mulle järgiiiii-iiii”. Selle peale läheb paanikasse ka lapsevanem. Enne kohaletormamist tasuks kindlasti kasvataja käest üle küsida, mis seis täpselt on. Võimalik, et laps rahuneb sama kiiresti, kui nutma puhkes. Võimalik, et kasvataja suudab ta maha rahustada. Tavaliselt suudab.
Kokkuvõtlikult ütleks nii, et u 10% lastest nukrutseb õhtuti või emale helistades. Nendest u 10% on sellised, keda rahustada ei anna ja kes lähevadki koju.
Kindlasti tuleb endal rahulikuks jääda ja lapsega sel teemal ehk enne rääkidagi. Samuti ei tasu esialgu valida megakallist laagrit, sest tavaliselt poole laagri pealt lahkudes raha ei tagastata. Samuti võiks esimene laager olla pigem lühem ning uurida tasuks ka laagrikorraldaja tausta ja kogemusi, otsida tagasisidet jne.
Võin aga julgelt öelda, et Eestis on laagrite tase kõrge ja seal töötab pädev personal, seega ilmselt väga muretsemiseks põhjust pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 14:13; 05.04 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 aastane läheb ka sellel suvel esimest korda ööbimisega laagrisse. Ma ka muretsen juba veidi ette, kuigi tegemist on trenni laagriga ja ta läheb sinna koos väga hea sõbrannaga. Aga mõtlen, et mis siis tehakse, kui selgubki, et lapsel on väga suur koduigatsus ja nutab seal jne. ? Kas laagrikasvatajad kutsuvadki vanemad järgi või enne proovivad ise pigem lohutada vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 14:17; 05.04 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ju palju ka lapsest ja pere harjumustest. Näiteks meil oli juba lasteaia viimases rühmas tavaks, et tüdrukud käisid aeg-ajalt üksteise juures ööbimas, samuti on põhimõtteliselt sünnist saati olnud öösiti vanaema-vanaisa või onu-tädi juures.

Kindlasti tuleb enne lapsega rääkida, 8a saab juba aru küll, mida tähendab nädal aega ilma vanemateta olemist. Enda laps käis esimest korda laagris, kui oli just 7 saanud (suvel enne kooli), kusjuures tal ei olnud seal ühtegi tuttavat kuna sõbranna viimasel hetkel ei saanud tulla. Esimesel õhtul helistades oli küll kurb aga julgustasin ning ei tormanud ise kohe kohale. Pärast oli üliõnnelik kogu laagri üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teades laagris töötanuna, mis elu lastelaagrites elatakse, ei saadaks ma sinna kunagi eales oma last. Ei 4-ega ka 14-aastast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 17:22; 13.04 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see viimane kommentaar siis nüüd tähendaks? Mis seal siis toimuda saab? Väga väga paljud lapsed ju käivad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 14:17; 05.04 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist kommentaari kirjutades tuleks ikkagi pikem selgitus ka juurde panna. Praegu ei saa üldse pihta, milles asi.

Teades laagris töötanuna, mis elu lastelaagrites elatakse, ei saadaks ma sinna kunagi eales oma last. Ei 4-ega ka 14-aastast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 aastane läheb ka sellel suvel esimest korda ööbimisega laagrisse. Ma ka muretsen juba veidi ette, kuigi tegemist on trenni laagriga ja ta läheb sinna koos väga hea sõbrannaga. Aga mõtlen, et mis siis tehakse, kui selgubki, et lapsel on väga suur koduigatsus ja nutab seal jne. ? Kas laagrikasvatajad kutsuvadki vanemad järgi või enne proovivad ise pigem lohutada vms?

Üldiselt trennilaagrites lapsed üksteist tunnevad, treener on tuttav ja seal on koju tahtvad lapsed pigem haruldased. Mina kindlasti ei muretseks. Samuti ei palu kasvatajad esimese nukrameelsuse peale (kui see üldse peaks tekkimagi) laps ära viia. Ikka räägitakse ja proovitakse igatepidi tuju rõõmsamaks muuta. Põhiline, et vanem ise närvi ei lähe ja ei hakka kohe tegutsema ega lapsele jumal teab mida kokku lubama. Meil on olnud ka selline juhus, kus olime kõik tavapäraste õhtuste tegevuste juures ning järsku saabus laagrikohta ähmis lapsevanem, kes oli lapsele järele tulnud. Me ei saanud kohe nagu arugi, et mis toimub. Kui uurima hakkasime selgus, et laps oli pärast õhtusööki helistanud ja nutnud, et talle ei meeldi ja tahab koju saada. Kasvataja poole keegi murega ei pöördunud, selle asemel oli isa kiiruga teisest Eesti otsast järele saadetud. Kohale jõudes leidis vanem eest rõõmsa lapse, kes ei soovinud hoopiski koju minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 14:13; 05.04 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käis ööbimisega laagris 7lt ja 8-lt ka. Uskumatu et aastaga jõuad ära unustada kui stressav see ka mulle endale oli. Laps oli sõpradega, aga kõik lapsed nutsid seal enam-vähem iga õhtu. Ja ka eelmine suvi oli sama teema. Minu laps enda sõnul ei nutnud ainult korra tuli pisar silma. Aga ma ise muretsesin nagu segane kas temaga on ikka kõik hästi jne jne ma tundsin end nii halvasti. See aasta kui ta on 9ne ma enam ei pane ööbimisega laagrisse. Nii väiksele isegi kui ta on üliseltskondlik ja seiklushimuline on see ikka stress. Jutt on poistest, tüdrukute osas ei tea:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on käinud mõlemad koolieelikuna spordiklubi laagris (umbes 4 ööd), üks oli koos lasteaiakaaslasega, teisel olid kõik lapsed vist ainult nime ja nägupidi tuttavad. Mingit suurt sõbrustamist seal 2x nädalas pool tundi trennis küll polnud. Mingit nuttu ja koduigatsust ka minule teadaolevalt mitte. Telefonid said kaasa (mõlemad värsked telefoniomanikud lasteaia lõpetamise puhul), iga õhtu lapsed ei helistanud. Kui helistasid, siis uurisin, mida nad sel päeval tegid, kas oli tore, kellega ühes toas on jms positiivset.
Üks käis algklassides ka kooli spordiringi laagrites, teine soovi ei avaldanud. Seal olid juba tõesti enamus kaaslasi ja ka õpetajad tuttavad.
Mina olen alati lastelt uurinud, kas nad tahavad minna laagrisse ja kui soovivad, siis panen kirja. Täiesti suvalisse laagrisse tundmatute laastega vist tõesti algklassilast ei saadaks (mul noorem oli ka üsna kehv kohaneja).
Viimase käo asemel ka ma last laagrisse ei saadaks, aga sõpradega iga õhtu nutta tundub üsna uskumatu. Kas sõprade vanemad olid ka kõik stressis ja tekitasid lastes negatiivse meeleolu? Miks sa üldse lapse laagrisse saatsid, kui sa ise selleks valmis pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raskelt. ka 10a oli ühel raske, kuigi kaksikõde oli kaasas ja vend ka. öö jooksul esimestel päevadel helistati korduvalt. teaduslaager oli esimene, kus koduigatsust ei tuntud.

kui mina laagris käisin, siis oöi vahetus veel pikem ning Pärseljal toimunust saaks nii mõnegi ahistamis või kiusamise syydistuse kokku panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu poiss (10) on ilmselt siis suur memmekas, kuna viibis ööbimisega laagris pärast I klassi lõpetamist augustis, tantsulaager. Sai sellest nii suure šoki, et järgmisel aastal keeldus minemast spordilaagrisse ja tänavu sama lugu. Miks? Raske öelda. Sõprade juures ööbib ühe öö kaupa meeleldi või vanaema juures. Ilmselt nii pikalt turvaringist eemal olla ja võõraste korraldusi täita, samuti laste kisa on mõnele liiast. Nii et kõik oleneb lapsest.

Heh, minul on veel suurem memmekas! Sai just 13 ja pole üheski ööbimisega laagris kunagi käinud. Küll on käinud klassiga kaks korda ööbimisega üritustel. Korra oli vaid üks öö, teine kord oli aga viis päeva ära. Mingit hirmu tal kodust ära olemise ees ei ole (üleüldse on julge ja sotsiaalne laps), mingil juhul poleks ta tahtnud neist üritustest loobuda. Aga tal on suur probleem võõras kohas uinumisega ja talle ei meeldi see – kõik juba ammu magavad, kell on juba 1-2, ent tema ikka ärkvel. Ja siis on kogu järgmine päev halb ja uimane enesetunne, kuna on öö jooksul liiga vähe magada saanud. Sõprade juurest kipub ka ikka ööseks koju. Hiljuti ööbis üldse esimest korda oma hea sõbra juures, meist paar maja eemal. Kell üks öösel sai nukratoonilise sõnumi: “Emme, ma ei suuda kuidagi magama jääda, juba poolteist tundi üritan, A norskab ka veel lisaks kõigele”. Lohutasin teda siis sõnumis, et ärgu proovigugi paaniliselt uinuda, hommikul pole kuskile kiiret, pikutagu ja mõelgu näiteks sellele, mida nad homme tegema hakkavad. Mingil hetkel sain veel eriti õrna ja armastava sõnumi: “Emme, ma armastan sind nii väga!” 🙂 ja siis ikka lõpuks uinus. Ma just neil vähestel kordadel, mil ta on öösiti kodust ära, saangi temalt kõige südamlikemaid sms-e 🙂

Ise olin lapsena samasugune – ei käinud üheski pioneerilaagris, ehkki isa töö juurest pakuti mitu korda igasugustesse vingetesse kohtadesse tuusikuid. Küll olen käinud juba vanemana (alates 15. eluaastast) huviringiga seotud laagrites.

Noh, nüüd läks ehk natuke teemast mööda heietamiseks, aga tahtsin öelda, et ega need ööbimisega laagrid pole ju mingid hädavajalikud asjad. Kui laps ei naudi, pole vaja toppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hakkas spordilaagris hakkas käima esimese klassi esimesest koolivaheajast – igal koolivaheajal üks nädal. Esimesel aastal oli nutuseid õhtuid, mil telefon helises ja “kohe koju” küsiti. Treener on ise samas laagris suureks kasvanud ja mitmeid põlvkondi “väikeseid” suureks kasvatanud – aitas meilgi vanematena nende kõnedega toime tulla. Aastaid helistasime lapsega õhtuti – lihtsalt päevast rääkimiseks. Umbes seitsmendale klassile järgnenud suvest alates on suhtlus aga vaid ühepoolne – mina helistan umbes üle päeva. Tema enam ei helista, ilmselt kogu nädala jooksul ei helistaks – kõik on tuttav, sõbrannad on koos ja nauditaksegi täiel rinnal sporti ja koosolemist.
Lapsed on nii erinevad – keskmine laps on peaaegu kaheksa ega ole kindlasti valmis minema laagrisse ka sellel suvel. Kõige väiksema, hetkel viiese, saadaks koolilapseks saades samuti üsna julge südamega usaldusväärsesse laagrisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps lastelaager ööbimisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.