Esileht Pereelu ja suhted lastele alkot

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: lastele alkot

Postitas:

Ma tean väga hästi mida tähendab tabu.
Paistab, et sina ei jaganud matsu ära. Nagu arvata oligi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.06 14:11; 25.06 14:42; 25.06 14:44; 25.06 17:43; 25.06 18:31; 25.06 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vanemate ülesanne on see, et laps ei tahaks alkoholi. Kui laps seda tahab, siis on tehtud viga. Ja seda viga ei paranda uue vea tegemine.

Isegi kui kellegi laps on viimane joodikukalts, siis peaks tal olema oma vanemate vastu nii palju austust säilinud, et nende ees säilitab ta kaine pea ja selge mõistuse. See on inimväärikuse küsimus. [/tsitaat]
Äkki annad mingi retsepti kuidas see saavutada, et laps ei taha alkoholi?
Ma isiklikut olen elu jooksul üliharva alkoholi tarbinud; üks pokaal veini või ¨ampust mõnel üritusel ja seda juhtub ka paaril korral aastas. Enamasti joon tervitusnapsuna pokaalist mahla. Kui minu teha oleks, siis võiks alkohol olemata olla.
Samas minu eeskuju ei ole nakkav olnud, samuti minu jutt sellest, et alkoholi ei ole mõistlik tarbida. Kõik minu lapsed ( kõik täisealised) suuremal või vähemal määral tarbivad ja kätt selles osas ette panna ei saa.
Niipalju kui mina näen, siis ka peretuttavate lapsed tarbivad, samuti laste sõbrad.

Ja harvad ei ole juhused kui peol on näha sellised 14-15 aastased, kes on silmnähtavalt joobes. Huvitav, kuhu nad peale pidu suunduvad, ilmselt ikka oma koju vanemate juurde.
Kas ei ole natuke silmakirjalik rääkida sellest, et vanemate nähes ei juua alkot või vanemate nähes ei olda purjus. See on nagu jaanalinnu kombel pea liivaalla peitmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 20:14; 26.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki annad mingi retsepti kuidas see saavutada, et laps ei taha alkoholi?
Ma isiklikut olen elu jooksul üliharva alkoholi tarbinud; üks pokaal veini või ¨ampust mõnel üritusel ja seda juhtub ka paaril korral aastas. Enamasti joon tervitusnapsuna pokaalist mahla. Kui minu teha oleks, siis võiks alkohol olemata olla.
Samas minu eeskuju ei ole nakkav olnud, samuti minu jutt sellest, et alkoholi ei ole mõistlik tarbida. Kõik minu lapsed ( kõik täisealised) suuremal või vähemal määral tarbivad ja kätt selles osas ette panna ei saa.
Niipalju kui mina näen, siis ka peretuttavate lapsed tarbivad, samuti laste sõbrad.

Ja harvad ei ole juhused kui peol on näha sellised 14-15 aastased, kes on silmnähtavalt joobes. Huvitav, kuhu nad peale pidu suunduvad, ilmselt ikka oma koju vanemate juurde.
Kas ei ole natuke silmakirjalik rääkida sellest, et vanemate nähes ei juua alkot või vanemate nähes ei olda purjus. See on nagu jaanalinnu kombel pea liivaalla peitmine.
[/tsitaat]Kas sa arvad et kui lausa jooki juurde pakkuda, siis läheb asi paremaks? Et kui täiesti välja juurida pole võimalik, siis tasub käega lüüa ja minna lasta?
Kasvatus on aastatepikkune pidev protsess, mis nõuab järjekindlust ja visadust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.06 09:14; 25.06 09:32; 25.06 12:39; 25.06 13:15; 25.06 13:52; 25.06 14:12; 25.06 14:40; 25.06 15:26; 25.06 18:19; 25.06 18:38; 25.06 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osade meelest alkohol on kohe nii hea ravim, et peaks väikeste koguste kaup imikutele hakata andma vms

Inimesed – alkohol on meelemürk, mis tapab inimesi maailmas rohkem kui kõik muud meelemürgid kokku ja isegi kordades rohkem tapab!

Iga 10-s kes hakkan noorelt katsetama, muutub kuritarvitajaks – iga kümnes.

Ma ei laseks oma lapsel alkoholi isegi maitsta vastavalt seadusele alla 18 nulltolerants ja kangemat alates 21 eluaastat.

ja ma olen selle reegliga väga range

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad andsid alates keskkoolist jõulude ja sünnipäevade ajal minule, minu õele ja vennale veini vm. alkohoolset jooki maitsta. Tulemusena – me kõik tarbime alkoholi ikka äärmiselt vähe, ei ole põnev, ei tunne vajadust. (Ja mina näiteks koolis igatahes ei joonud, ei olnud meil sellist kommet).

Samas kui vaatan esimese kursuse tudengeid rebaseks löömisel, on kohe aru saada, kellel on varasemat kokkupuudet alkoholiga, kellel mitte. Need, kes on varem alkoholi tarbinud, ei kipu vanemate kursusekaaslaste pakutavat suvalist kokkusegatud märjukest kulistama, vaid moe pärast mekivad, kes aga esimest korda elus suu seks teevad, joovad end lausa siruli maha, eriti just noored tudengineiud. Päris kole vaadata. Eks seal ole ka asi iseloomus, mõni on kohe iseloomult ettevaatlikum, mõni jälle ei oska piiri pidada.

Kui on soodumus alkoholismiks, siis ei aita see lapsepõlves alkoholi keelamine mitte kuidagi. Võibolla on põnevuse kaotamiseks see paar mekkimist jõulu ajal pigem hea. Oluline on aga see, et areneva ajuga lapse alkoholi tarbimine ei ületaks mõnd üksikut korda aastas, sest kui asi muutub regulaarseks (mis paraku paljude tänapäeva noorte seas on tavaline) siis mõjub see aju ja muude organite arengule ja mõjutab juba kogu noore tulevast elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joomine on tõepoolest eestlaste rahvuslik tragöödia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Joomine on tõepoolest eestlaste rahvuslik tragöödia. [/tsitaat]

Tegelikult küll. Vaadates toidupoes ostetava alko koguseid ja oma tutvusringkonda. 🙁 Minu küsimus on, et mis mulje (jälje?!) see lastele jätab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 14:33; 26.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas sa arvad et kui lausa jooki juurde pakkuda, siis läheb asi paremaks? Et kui täiesti välja juurida pole võimalik, siis tasub käega lüüa ja minna lasta?
Kasvatus on aastatepikkune pidev protsess, mis nõuab järjekindlust ja visadust. [/tsitaat]

Ma ei tea, kuidas sa suutsid minu postitusest välja lugeda seda, mida seal kirjas ei olnud aga kuna siin üks järgnev vastaja on ühe lausega väga kenasti kõik selle ära öelnud, mis minu mõte oli, siis kasutan tema mõtet:
\” Kui on soodumus alkoholismiks, siis ei aita see lapsepõlves alkoholi keelamine mitte kuidagi\”. Seda ma tahtsingi öelda.
Mõnda võid keelata ja tema eest alkot peita, kui ta tahab, siis ta seda ikka tarbib. Teine võib peolauas või üritusel istuda nii, et ei puutu alkot, kuigi pakutav valik on suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 20:14; 26.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leppisime mehega kokku,et pakume söögilauas esimest korda klaasi veini kui laps lõpetab põhikooli. St. vanuses ümmarguselt 16. Eesmärk oleks kasvatada lapses intelligentset suhet alkoholiga – juua võib ka mitte neljakäpukil olles.
Ise proovisin esimest korda alkoholi 12-aastaselt. Kahjuks oli see liiga vara ja oma lapsele sedasi ei tahaks. Ka meie peres oli nii,et lapsele ei pakutud, kuigi vanuses 15-16 olin enda mäletamist mööda pidevalt mõne siidri ära joonud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma usun et tänapäeval on juba enamus 12a isegi midagi enamat joonud/ proovinud. seega midagi hullu ma küll siin ei näe kui lapsele osta pudel siidrit .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on pakutud 14. eluaastast peale. Maitse pärast lonksu olen võtnud (veini, õlut jms), kuid ei tekitanud mingeid erilisi emotsioone.

Alkoholi praegu, 20ndate lõpus, ei tarvita üldse. Kahjuks on eestlaste mentaliteet väga alkoholikeskne. Vahel olen jätnud seltskonnaüritustele minemata, et vältida seda negatiivset tähelepanu alkoholi mittejoomise osas. 🙁 Tundub, et kui lihtsalt öelda, et ma ei joo alkoholi, siis see vastus ei rahulda, kuna alati peab ju mingi tegelik põhjus olema, kuna niisama ei keeldu küll keegi. Kurb on see. Oskan pidutseda ja ilma alkoholita, kuid on näha, et teised ei oska seda tolereerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle on pakutud 14. eluaastast peale. Maitse pärast lonksu olen võtnud (veini, õlut jms), kuid ei tekitanud mingeid erilisi emotsioone.

Alkoholi praegu, 20ndate lõpus, ei tarvita üldse. Kahjuks on eestlaste mentaliteet väga alkoholikeskne. Vahel olen jätnud seltskonnaüritustele minemata, et vältida seda negatiivset tähelepanu alkoholi mittejoomise osas. 🙁 Tundub, et kui lihtsalt öelda, et ma ei joo alkoholi, siis see vastus ei rahulda, kuna alati peab ju mingi tegelik põhjus olema, kuna niisama ei keeldu küll keegi. Kurb on see. Oskan pidutseda ja ilma alkoholita, kuid on näha, et teised ei oska seda tolereerida.[/tsitaat]

No mul tekib küll sellise juhul küsimus, mis veidras ringkonnas sa küll liigud :)? Ka mulle ainti noorena kodus natuke proovid, kui seda soovisin. Ja samuti, kuni ca 25. eluaastani ei tarbinud ma üldse alkoholi (hiljem avastasin tohutult maitsavate kokteilide ning väga heade veinide maailma ning joon nii kord kuus klaasi või paar). Aga ei pubekaeas ega ka ülikooliajal ei olnud mul küll mitte kunagi probleemi, et keegi vaataks imeliult. Ja tohutult sotsiaalse inimesen liikusin ma ikka igasugustes seltskondades ja tohutult palju ning tihti. Mõni võõram vahel lihtsalt tundis huvi, et miks ma ei joo, ütelsin siis rahulikult, et ei ole huvi. Ja kuna ma ka päriselt ilma alkoholita tore olin ja pidutseda oskasin, siis ei olnud küll kellelgi mitte kunagi selles osas rohkem mingeid pretensioone. Ja kuhugi seetõttu minematta jättmine poleks mulle pähegi tulnud :)! Ja ma tean veel paari inimest, kes ka nüüd kolmekümnendaid käies üldse alkoholi ei tarbi ning ei ole ka neil sellist probleemi, nagu sa kirjledad.

Ainult üks kord sattusin sellisesse seltskonda, kus tõesti joodi nii palju, et ma kaine inimesena nendega ühist keelt leida ei suutnud, ega soovinud.

Nii et oma kogemuse varal kahtlustan ma siiski, et su sõpruskonnal natuke liiga sõbralik suhe alkoholiga või on nad lihtsalt äärmiselt väiklased ja veidrad inimesed. Või kui mitte, siis peab asi ikka sinu enda käitumises olema. Selline üldistus eestlaste alkomentaliteedi kohta aga ei pea küll ühestki otsast vett!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 13:07; 27.06 14:47; 27.06 15:15; 27.06 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mul tekib küll sellise juhul küsimus, mis veidras ringkonnas sa küll liigud :)? Ka mulle ainti noorena kodus natuke proovid, kui seda soovisin. Ja samuti, kuni ca 25. eluaastani ei tarbinud ma üldse alkoholi (hiljem avastasin tohutult maitsavate kokteilide ning väga heade veinide maailma ning joon nii kord kuus klaasi või paar). Aga ei pubekaeas ega ka ülikooliajal ei olnud mul küll mitte kunagi probleemi, et keegi vaataks imeliult. Ja tohutult sotsiaalse inimesen liikusin ma ikka igasugustes seltskondades ja tohutult palju ning tihti. Mõni võõram vahel lihtsalt tundis huvi, et miks ma ei joo, ütelsin siis rahulikult, et ei ole huvi. Ja kuna ma ka päriselt ilma alkoholita tore olin ja pidutseda oskasin, siis ei olnud küll kellelgi mitte kunagi selles osas rohkem mingeid pretensioone. Ja kuhugi seetõttu minematta jättmine poleks mulle pähegi tulnud :)! Ja ma tean veel paari inimest, kes ka nüüd kolmekümnendaid käies üldse alkoholi ei tarbi ning ei ole ka neil sellist probleemi, nagu sa kirjledad.

Ainult üks kord sattusin sellisesse seltskonda, kus tõesti joodi nii palju, et ma kaine inimesena nendega ühist keelt leida ei suutnud, ega soovinud.

Nii et oma kogemuse varal kahtlustan ma siiski, et su sõpruskonnal natuke liiga sõbralik suhe alkoholiga või on nad lihtsalt äärmiselt väiklased ja veidrad inimesed. Või kui mitte, siis peab asi ikka sinu enda käitumises olema. Selline üldistus eestlaste alkomentaliteedi kohta aga ei pea küll ühestki otsast vett!!! [/tsitaat]Mis asja sa valetad? Sina jah oled mingi aadliprintsess, kes pole elus joodikutega kokku puutunud ja ülejäänud inimesed liiguvad lihtsalt vales seltskonnas ja on seetõttu ise süüdi, et pole muud kui vedel pask! Niiviisi sa mõista annad.
Ei tea mis ime ülikool see oli, kus pidudel tilkagi ei võetud? Peab ikka hiiglaslike silmaklappidega olema, et tohutut, üleüldist purjutamist kõigis eesti rahvakihtides mitte märgata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 14:57; 27.06 22:26; 28.06 00:12; 28.06 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis asja sa valetad? Sina jah oled mingi aadliprintsess, kes pole elus joodikutega kokku puutunud ja ülejäänud inimesed liiguvad lihtsalt vales seltskonnas ja on seetõttu ise süüdi, et pole muud kui vedel pask! Niiviisi sa mõista annad.
Ei tea mis ime ülikool see oli, kus pidudel tilkagi ei võetud? Peab ikka hiiglaslike silmaklappidega olema, et tohutut, üleüldist purjutamist kõigis eesti rahvakihtides mitte märgata![/tsitaat]

Rahu-rahu, loe nüüd uuesti :). Kus ma ütlesin, et tilkagi ei võetud? Võeti küll ja kuidas veel! Ma ütlesin, et MINA ei võtnud, lihtsalt kellelgi ei olnud sellega kunagi probleemi, et mina ei joo. Ja loomulikult juhtus ka seda, et mõnes seltskonnas MÕNI inimene ennast aeg-ajalt täiesti pildituks jõi. See aga ei tähendanud seda, et kogu seltskond oli pidevalt sellise auru all, et poleks tore pidutseda või suhelda olnud.

Ülikooliajal oli mul põhiliselt 4 suhtlusringkonda- majandusõliõpilased, EKA rahvas, TÜ inimesed ja muusikud-ürituste korraldajad (need viimased kõige napsulembesemad :)). Ja tõesti ei kohanud ma nendes seltskondades kunagi halvusavat või mõistmatut suhtumist iseenda (või mõne teise inimese) täielikku karskusesse, kuni see inimene ise alkoholi tarbijatele nende valikuid pidevalt ette ei heitnud või lihtsalt tigeda näoga peo ajal nurgas ei istunud. Ja just seetõttu ma lihtsalt imestasin, miks see sinu jaoks probleem on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 13:07; 27.06 14:47; 27.06 15:15; 27.06 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem lasen tütrel kodus maitsta, nii klaasike siidrit jaanipäeval ja klaasike ¨ampust vanaasta õhtul (14) kui lasen tal siis kõik kuskil külapeal veel kümme korda hullemini järgi proovida. Tütrele sobib täielikult, on ise ka öelnud, et jah, klassipidudel on ikka natuke võtnud, aga mitte eriti, ei taha idioodina käituda, see klaasika rahuldab teismelise vajadusi täielikult. Usaldan oma tütart! Ja kui kodus see teemagi juba tabuks tehakse siis kas te vasikasilmadega vanemad tõesti arvate, et laps ulapeal olles sellle kõige tegemata jätab? Pigem turvalises õhkkonnas ja tilluke kogus kui kuskil mujal lademetes…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pigem lasen tütrel kodus maitsta, nii klaasike siidrit jaanipäeval ja klaasike ¨ampust vanaasta õhtul (14) kui lasen tal siis kõik kuskil külapeal veel kümme korda hullemini järgi proovida. Tütrele sobib täielikult, on ise ka öelnud, et jah, klassipidudel on ikka natuke võtnud, aga mitte eriti, ei taha idioodina käituda, see klaasika rahuldab teismelise vajadusi täielikult. Usaldan oma tütart! Ja kui kodus see teemagi juba tabuks tehakse siis kas te vasikasilmadega vanemad tõesti arvate, et laps ulapeal olles sellle kõige tegemata jätab? Pigem turvalises õhkkonnas ja tilluke kogus kui kuskil mujal lademetes…[/tsitaat]Aga sina arvad, et kui sina kodus klaasikese pakud, siis see hoiab ära külavahel kümnete kummutamise? Kuidas küll?
Pigem annab see signaali, et \”joomine on ok\” ja \”seda teevad kõik\”

Ma küsin veelkord sama asja. Kui see \”preventiivse proovimise\” meetod kontrollitud keskkonnas nii tõhus on, siis miks te ei anna lastele kodus narkootikume proovida???
Ma pole sellele lihtsale küsimusele ühtegi vastust saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 14:57; 27.06 22:26; 28.06 00:12; 28.06 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikoli ühikas elades jagunesid kursusekaaslased kaheks: need, kellel oli kodus alkohol rangelt keelatud, läksid puhta segi ja jõid end laua alla. Need, kellel oli maast-madalast ka klaas pandud, ei tabinud alkoholi üldse või tegid seda väga mõõdukalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 22:34; 28.06 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ülikoli ühikas elades jagunesid kurusekaaslased kaheks: need, kellel oli kodus alkohol rangelt keelatud, läksid puhta segi ja jõid end laua alla. Need, kellel oli maast-madalast ka klaas pandud, ei tabinud alkoholi üldse või tegid seda väga mõõdukalt.[/tsitaat]

See oli küll siis imelik ülikol, kus nii vähe üliõpilasi, et said kohe kõikide kursusekaaslaste varasema joomiskogemusega tutvuda 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ülikoli ühikas elades jagunesid kurusekaaslased kaheks: need, kellel oli kodus alkohol rangelt keelatud, läksid puhta segi ja jõid end laua alla. Need, kellel oli maast-madalast ka klaas pandud, ei tabinud alkoholi üldse või tegid seda väga mõõdukalt.[/tsitaat]

Jah, just täpselt sama on ka minu ning mitmete tuttavate kogemus (nagu ka eelnevalt kirjutasin). Mõningate väga üksikute eranditega, mida on teatavasti reegli kinnitamiseks vaja :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.06 13:07; 27.06 14:47; 27.06 15:15; 27.06 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]osade meelest alkohol on kohe nii hea ravim, et peaks väikeste koguste kaup imikutele hakata andma vms

Inimesed – alkohol on meelemürk, mis tapab inimesi maailmas rohkem kui kõik muud meelemürgid kokku ja isegi kordades rohkem tapab!

Iga 10-s kes hakkan noorelt katsetama, muutub kuritarvitajaks – iga kümnes.

Ma ei laseks oma lapsel alkoholi isegi maitsta vastavalt seadusele alla 18 nulltolerants ja kangemat alates 21 eluaastat.

ja ma olen selle reegliga väga range[/tsitaat]

Ja kuidas sa seda rakendada kavatsed? Hoiadki last 21a saamiseni enda vaateväljas ja käekõrval? Ilma vanemateta kuhugi minna ei tohi, ei mingeid laagreid, sünnipäevi, sõprade pool ööbimisi jne kuhu sinu silmad ei ulatu? Nagu imik emal kotiga kaelas kogu aeg? Puudega (eriti liikumispuudega) lapse puhul see ehk isegi õnnestub..normaalse arenguga lapsed küll sellise ahistava kohtlemisega nõus pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 00:06; 28.06 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kuidas sa seda rakendada kavatsed? Hoiadki last 21a saamiseni enda vaateväljas ja käekõrval? Ilma vanemateta kuhugi minna ei tohi, ei mingeid laagreid, sünnipäevi, sõprade pool ööbimisi jne kuhu sinu silmad ei ulatu? Nagu imik emal kotiga kaelas kogu aeg? Puudega (eriti liikumispuudega) lapse puhul see ehk isegi õnnestub..normaalse arenguga lapsed küll sellise ahistava kohtlemisega nõus pole.[/tsitaat]Kui suhted lapsega on õiged ja sa oma lapsele ainult ütled, et sulle see ei meeldi, siis ta seda ka ei hakka tarvitama. Nii lihtne see ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 14:57; 27.06 22:26; 28.06 00:12; 28.06 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui suhted lapsega on õiged ja sa oma lapsele ainult ütled, et sulle see ei meeldi, siis ta seda ka ei hakka tarvitama. Nii lihtne see ongi. [/tsitaat]

Seda arvad sina ja arvavad paljud naiivsed vanemad! Tegelikult tarvitatakse kusagil ikka, koju muidugi joobes ega lõhnadega ei ilmuta ja emme-issi silme all noogutatakse pailapselikult kaasa, et mina pole iial proovinudki, alko pähh..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 00:06; 28.06 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda arvad sina ja arvavad paljud naiivsed vanemad! Tegelikult tarvitatakse kusagil ikka, koju muidugi joobes ega lõhnadega ei ilmuta ja emme-issi silme all noogutatakse pailapselikult kaasa, et mina pole iial proovinudki, alko pähh..[/tsitaat]Sellisel juhul ma olen teinud väga sügavaid vigu kasvatuses ja need ilmnevad ka väga paljudes muudes asjades. Täitsa selge, et paljas käsk ei tööta kunagi. Asi arutatakse lapsega igakülgselt läbi ja lõplik otsustusõigus jäetakse temale. Lapsel on õigus alkoholi pruukida, kui ta seda vajalikuks peab. Ta ei pea seda salgama. Ta peab seda lihtsalt põhjendama.
Minu suhtumine alkoholi on negatiivne. Lastel on õigus oma valikutele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.06 14:57; 27.06 22:26; 28.06 00:12; 28.06 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See oli küll siis imelik ülikol, kus nii vähe üliõpilasi, et said kohe kõikide kursusekaaslaste varasema joomiskogemusega tutvuda ;)[/tsitaat]

Mis seos on kursuse ja ülikooli suurusel? Ja kursusekaaslastega vestlesime omavahel tõepoolest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 22:34; 28.06 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kogemus näitab, et joodikud tulevad kas joodikute või fanaatiliste alkoholivastaste kodudest, normaalsetest peredest, kus alkohol ei ole ei jumal ega kurat, tulevad kõige normaalsemad inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole siin foorumis sada aastat käinud, aga pidevalt oli õhtuti jutuvestmisi klaasi taga (nii nad ise ütlesid, need foorumlased). Ja nüüd loen – nii ontlikud!
Ok, teemasse. Mina oma 11-aastasele poisile olen andnud maitsta veini ja siidrit. Ta on ise küsinud, et mis maitse sellel on. Pigem maitsku minu klaasist ja saagu teada.
Kui jutt oleks juba vanematest lastest, nii 14 v 15, siis ka põhimõte oleks, et kodus palun! maitse see siis ära. Ära keelatuna maitseks ta seda kusagil mujal ju nagunii. Loomuliukult on minu jutt maitsemises, mitte joomises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodus oli alkoholi osas 0-tolerants.

16-aastaselt jõin ma koolipidudel viina nagu vana mees.

Õnneks siiski viinaviga külge ei hakanud ja praegu tarbin mõnikord klaasikese veini. Aga omast kogemusest vist üliranget keeldu oma lastele peale ei pane. Sellest ei ole absoluutselt mingit kasu.

Lubaks alkoholi väikeses koguses 15-16a. 13 tundub küll liiga vara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu arust, kui antakse noortele kodus alkoholi proovida, siis see ei anna noorele mingit halba sõnumit, et nüüd on okei end täis juua jne, vaid pigem saab huvi rahuldatud, noor näeb, et mõistlikult saab ka juua ja et teda usaldatakse. Oluline ongi ju noorele selgeks teha nö mõistlik joomine. Ise sain juba 15 a aeg-ajalt, kui soovisin, klaasi veini juua. Ja ma ei joonud pidudel üldse, samal ajal , kui teised jõid. Lihtsalt selline avameelne suhtlus kodus, kus mulle tehti selgeks, mis on normaalne ja mõistlik alkoholitarbimine ja mind usaldati , toimis minu puhul hästi. Mitte mingil juhul ei julgudtanud see mind jooma. Aga vb oli asi minu isiklikus intelligentsis. Kes oma teismelise intelligentsis nii väga kahtleb ja usub, et laps hakkab pärast tähtpäevadel saadud klaasist/poolest kohe hullusti jooma, siis pole vist mõistlik tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Pereelu ja suhted lastele alkot

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.