Esileht Väikelaps Kui ostate lastele

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui ostate lastele

Postitas:

Avastasin ühes jäätises sellise koostise ja jäin mõttesse. Kui lastele seda ostetakse, siis mida teeb pisikese inimese organism, mis see sellest keemiast saab:

KOOSTISOSAD
Lõss, purustatud kakaomaitselised küpsised vanillimaitselise täidisega 20% (NISUJAHU, suhkur, taimeõli (palmiõli), vähendatud rasvasisaldusega kakaopulber 4,6%, NISUTÄRKLIS, glükoosi-fruktoosisiirup, kergitusained (kaaliumkarbonaadid, ammooniumkarbonaadid, naatriumkarbonaadid), sool, emulgaatorid (letsitiinid (SOJALETSITIIN, päevalille letsitiin)), lõhna- ja maitseained (vanill)), vadakutoode (PIIMAST), suhkur, kookosrasv, GLÜKOOSISIIRUP, päevalilleõli, mais 1%, emulgaatorid (rasvhapete mono- ja diglütseriidid, letsitiinid, E476), stabilisaatorid (JAANILEIVAPUUJAHU, guarkummi), LÕSSIPULBER, VADAKUPULBER (PIIMAST), sool, lõhna- ja maitseained.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 08:46; 17.02 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, selle pisikese ema on juba ammu igasugu “keemiast” läbi imbunud ja laps saanud juba emaüsas oma osa. Sööma ja hingama peab, puhtamat maailma pole kuskilt võtta.

Et ei jääks vale muljet, justkui võiks ja peaks valimatult mingit jama sisse sööma – ikka tuleks valida halvimast parim. Aga hakata pisaraid kiskuma pisikese organismi jäätisega mürgitamise pärast…

Kukkusid või?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin ühes jäätises sellise koostise ja jäin mõttesse. Kui lastele seda ostetakse, siis mida teeb pisikese inimese organism, mis see sellest keemiast saab:

KOOSTISOSAD

Lõss, purustatud kakaomaitselised küpsised vanillimaitselise täidisega 20% (NISUJAHU, suhkur, taimeõli (palmiõli), vähendatud rasvasisaldusega kakaopulber 4,6%, NISUTÄRKLIS, glükoosi-fruktoosisiirup, kergitusained (kaaliumkarbonaadid, ammooniumkarbonaadid, naatriumkarbonaadid), sool, emulgaatorid (letsitiinid (SOJALETSITIIN, päevalille letsitiin)), lõhna- ja maitseained (vanill)), vadakutoode (PIIMAST), suhkur, kookosrasv, GLÜKOOSISIIRUP, päevalilleõli, mais 1%, emulgaatorid (rasvhapete mono- ja diglütseriidid, letsitiinid, E476), stabilisaatorid (JAANILEIVAPUUJAHU, guarkummi), LÕSSIPULBER, VADAKUPULBER (PIIMAST), sool, lõhna- ja maitseained.

Mis seal nüüd see jube keemia olema peaks? Eriti mida laps sellest jäätisest, aga mujalt mitte?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka saad aru, et see oli mingi kakaoküpsisetükkidega jäätis või pidasid neid kõiki jäätise koostisosadeks…
Ja mis täpselt sulle hull keemia tundus, naatriumkarbonaat ehk söögisooda jms?
Jäätis ei olegi igapäevane ega tervislik toit, kui see peaks kellelegi uudis olema.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:19; 17.02 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin ühes jäätises sellise koostise ja jäin mõttesse. Kui lastele seda ostetakse, siis mida teeb pisikese inimese organism, mis see sellest keemiast saab:

KOOSTISOSAD

Lõss, purustatud kakaomaitselised küpsised vanillimaitselise täidisega 20% (NISUJAHU, suhkur, taimeõli (palmiõli), vähendatud rasvasisaldusega kakaopulber 4,6%, NISUTÄRKLIS, glükoosi-fruktoosisiirup, kergitusained (kaaliumkarbonaadid, ammooniumkarbonaadid, naatriumkarbonaadid), sool, emulgaatorid (letsitiinid (SOJALETSITIIN, päevalille letsitiin)), lõhna- ja maitseained (vanill)), vadakutoode (PIIMAST), suhkur, kookosrasv, GLÜKOOSISIIRUP, päevalilleõli, mais 1%, emulgaatorid (rasvhapete mono- ja diglütseriidid, letsitiinid, E476), stabilisaatorid (JAANILEIVAPUUJAHU, guarkummi), LÕSSIPULBER, VADAKUPULBER (PIIMAST), sool, lõhna- ja maitseained.

Kas sa õnnetuke pead silmas neid trükitähtedega kirjutatud koostisosi või? Need on toiduained. Minuteada pole siin keemiaga mingit pistmist

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis ma tahan öelda, et kui teil on valida näiteks jäätise kostis:

täispiim, roosuhkur, pistaatsiapasta (10%), rõõskkoor, dekstroos, paksendaja (guarkummi, jaanileivapuujahu), sool, sidrunimahl, millel ei ole selline keemia nagu teemaalgatuses, siis säästke oma lapsi ja tehke õigeid valikuid.
Hiljem laste haigusi ravida ja mõelda, miks minu lapsel on selline ja selline allergia ning haigused – vaadake toidusedel üle.

Üks “tore” küpsisetoode ka teile näiteks:

Nisujahu, suhkur, palmirasv, madala rasvasisaldusega kakaopulber 4,7%, nisutärklis, glükoosi-fruktoosisiirup, kergitusained (kaalium-, ammoonium- ja naatriumhüdrokarbonaat), lauasool, emulgaator (sojaletsitiin, päevalilleletsitiin)..

Uurige mis on palmirasv, mis on glükoosi-fruktoosisiirup, mis on emulgaatorid..
Ükski suurtootja ei huvitu teie tervisest, vaid odavamatest laboris loodud koostisainetest mis võimaldavad rohkem müüa.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 08:46; 17.02 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi kunagi on öelnud, et küpsis ja jäätis ON mingi tervisetoode?? Iga normaalne vanem annab neid väikelastele mõõdukalt ja alla paariaastasele parem üldse mitte.

Jah, ka mina ei osta palmiõli ja taimse vahukoore ja muu saastaga maiustusi, ei anna lapsele (ega söö ise) transrasvaküpsiseid jne (kõige suurem transrasva allikas pole mitte kräppkomm või margariin vaid valmisküpsetised, külmutatud taignapooltooted, mikropopkorn jne, seal kasutatav rasv /”taimeõli” on väga madalakvaliteediline)

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:19; 17.02 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei osta lapsele selliseid asju, mille pakendi pealt ma saan lugeda, et seal sees on palmiõli. Olgu nende sojaletsitiinide ja jaanileivapuujahuga kuidas on, mingid vadakupulbrid või ka toiduvärvid mind ei häiri, aga seda ma arvan küll, et torti ja kooki ja jäätist saab teha ilma palmiõlita, samuti saab jäätist teha ilma kergitusaineteta.

Ma olen teinud kodus ise jäätist, vahukoorest ja kondenspiimast, mingeid erinevaid maitseid sisse. Aga mul laps nagunii jäätist ei söö, sest see on tema jaoks liiga külm. Mõnikord kui tahabki maitsta, siis võtab vaid paar ampsu ja isegi kui ta kuskil sööks seda veidra koostisega jäätist, siis seda on nii väike kogus, et lapse organismile ei tee midagi. Teine asi on see, mida teeb palmiõli liigne kasutamine loodusele. See on peamine põhjus, miks ma palmiõlitooteid ei osta. Õnneks on mu kodu läheduses mitu suure kaubavalikuga super-hüpermarketit nii et alati on saadaval ka ilma palmiõlita alternatiive.

Aga näiteks tordi ostmine on minu jaoks paras peavalu olnud, sest kõik tordid on küll niisuguseid asju täis, et käsi ei tõuse ostma. Ja ma tõepoolest võtan selle tordikarbi pihku ja loen sildi pealt, mis seal sees on. Nii kui näen, et mingi palmirasv, siis jääb ostmata. Õnneks on nüüd meie Selverisse müüki tulnud ka Rõngu pagari tordid, neil on vana hea kodune värk, et jahu, muna, kohupiim… Ja ei mingit palmiõli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Kui ostate lastele