Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Lasteraha

Postitas:

Laps sai 24 märts 3 aastaseks. Küsimus siis, et kui siiamaani olen saanud iga kuu u 57 Euri, siis kas edaspidi saan sama raha või muutub midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, lisan igaks juhuks, et ainuke laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

19 ¤ kopikatega saad edaspidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla 3a lapsega said lapsetoetust+lapsehooldustasu. Lht kuni lapse 3a saamiseni.

Viimane lapsehooldustasu(38,35) on lapse 3a saamise kuul.
Edaspidi saad vaid lapsetoetust.
Lapsetoetus on 19,18 eurot/kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägev… ja sellise rahaga peaks siis lapse söödetud-joodetud-pestud-kasitud saama? Sellist Eestit me tahtsimegi- eks? 😉

Aitähh vastajatele muidugi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peretoetused sh lapsetoetus ei ole ette nähtud lapse kõigi vajaduste katteks.
Eesti peretoetuste eesmärk on hüvitada peredele OSALISELT laste hooldamise, kasvatamise ja õppimisega seotud kulutused.
Hetkel käib arutelu, et lapsetoetus muuta üldse vajadusepõhiseks st seda ei saa edaspidi kõik lapsed…

Lapse ülalpidamiskohustus on tema vanematel, emal ja isal. Kui laps on 3a vana, siis hiljemalt järgmisest päevast asub ema tavaliselt tööle.
Kui tööd pole, võtab end töötuna arvele, taotleb töötutoetust, edasi toimetulekutoetust jne.

Või tõsimeeli arvasite, et riik peabki last toitma, katma, koolitama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vägev… ja sellise rahaga peaks siis lapse söödetud-joodetud-pestud-kasitud saama? Sellist Eestit me tahtsimegi- eks? 😉

Aitähh vastajatele muidugi :)[/tsitaat]

Mida? Vanemad kasvatavad ikka oma lapsi! Miks peaks toetusest lapse söödetud ja kaetud saama? Millises riigis on lapsed täielikul riiklikul ülalpidamisel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok ok, kas ma sellepärast kirjutasingi siia foorumisse, et sõimata saada? See tõesti polnud minu eesmärk.
Loomulikult ma tean, et vanemad peavad lapsi kasvatama aga kuna praegu tööl ei käi ja eriti nagu polegi lihtinimesel kuhugi tööle saada siis jah, lootsin ikkagi abi riigilt saada…
Aga vahet pole… Eks igaühel ole õigus oma arvamusele…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööleping lõppenud? Või ei töötanud enne lapse sündi?
Palun võta end Töötukassas töötuna arvele.
Juba selleks, et saada ravikindlustus.
Saad ka 270 p töötutoetust, mis on 65,41 kuus

Ja kui teie pere sissetulekud miinus eluasemekulud jäävad alla toimetulekupiiri (2 liikmelisel perel 76,70+61,36=108,06, kolmeliikmelisel 76,70+61,36+61,36=122,72 ) pöördu iga kuu algul KOV sotsosakonda ja tee toimetulekutoetuse avaldus. Aidatakse.

Edu töö otsimisel ja oma elu seadmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud Kohalikule 🙂

Ma tõesti ei ole nii negatiivne inimene nagu siin minust tehti aga jah… las olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+61,36

I pereliige on 76,70, iga järgnev 61,36

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH-ajastu emad…
mis takistab tööle minemast? või on sulle uudiseks, et inimesed käivadki tööl ja teenivad oma pere elatamiseks raha? Kohalik lahkesti juhatab sulle uued toetused ka kätte, jõudu siis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ok ok, kas ma sellepärast kirjutasingi siia foorumisse, et sõimata saada? See tõesti polnud minu eesmärk.
Loomulikult ma tean, et vanemad peavad lapsi kasvatama aga kuna praegu tööl ei käi ja eriti nagu polegi lihtinimesel kuhugi tööle saada siis jah, lootsin ikkagi abi riigilt saada…
Aga vahet pole… Eks igaühel ole õigus oma arvamusele…
[/tsitaat]
No aga sina Eesti riiki võid küll halvustada? Keegi pole sind ju tegelikult sõimanud ka, reageerid ise oma iga postitusega üle. Ka teised kasutajad avaldavad siin vaid arvamust.
Ja on küll lihtinimestel võimalik tööle saada. Selleks tuleb tööd muidugi otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat nüüd ei saa mina küll aru (esimest korda siin Perekoolis) mille eest mind miinustada?
Et tean, kuidas toetust saada ja julgen seda soovitada?

Kummaline.
Keegi seletab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vat nüüd ei saa mina küll aru (esimest korda siin Perekoolis) mille eest mind miinustada?
Et tean, kuidas toetust saada ja julgen seda soovitada?

Kummaline.
Keegi seletab?[/tsitaat]
Kus sa miinust näed? Ära ole paranoiline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:20; 28.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vat nüüd ei saa mina küll aru (esimest korda siin Perekoolis) mille eest mind miinustada?
Et tean, kuidas toetust saada ja julgen seda soovitada?

Kummaline.
Keegi seletab?[/tsitaat]

Ühelegi sinu postitusele pole mitte ühtegi hinnet pandud, mis sind häirib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:23; 30.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, näen -54…
oma kasutajanime juures aga see on ilmselt eelmisele?

Olen seda + ja – nii harva vaadanud, häbi mulle
ja
tänan

kustutasin oma paranoia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Napakad siin koos ikka.No mis te näägutate teemaalgataja kallal.Lapsetoetus peaks kindlasti suurem olema,see on ikka väga naerunumber siin Eestis,raha ju oleks suurendamiseks võtta küll,aga see on prioriteetide küsimus.Ma ei saa aru,kuidas see lapsetoetuse suurus vanemate töölkäimisega seotud on.Kui vanematel on normaalsed palgad,kas siis riik ei peagi toetama?Iseasi on vanemate normaalsed palgad Eestis…Ülikooli õppejõud,doktorikraadiga inimesd on ka siin kerjused(muu maailmaga võrreldes).Mis te pläkutate siis seda töölkäimise juttu.Tööd tegema peab nagunii,aga ega see ei tähenda,et riik toetama ei peaks,Lapsetoetus peaks olema vähemalt 100 euri kuus ühe lapse pealt,see pole ju teab mis suur raha.Eesti riik on üks hoolimatu korruptsiooniurgas,kelmide ja pättide taimelava.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kata321 kirjutas:[/small]

No aga sina Eesti riiki võid küll halvustada? Keegi pole sind ju tegelikult sõimanud ka, reageerid ise oma iga postitusega üle. Ka teised kasutajad avaldavad siin vaid arvamust.
Ja on küll lihtinimestel võimalik tööle saada. Selleks tuleb tööd muidugi otsida.
No ja millist palka nn.lihtinimene sinu arust saab,kas selle eest on võimalik tagada lapsele täisväärtuslik elu?
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Napakad siin koos ikka.No mis te näägutate teemaalgataja kallal.Lapsetoetus peaks kindlasti suurem olema,see on ikka väga naerunumber siin Eestis,raha ju oleks suurendamiseks võtta küll,aga see on prioriteetide küsimus.Ma ei saa aru,kuidas see lapsetoetuse suurus vanemate töölkäimisega seotud on.Kui vanematel on normaalsed palgad,kas siis riik ei peagi toetama?Iseasi on vanemate normaalsed palgad Eestis…Ülikooli õppejõud,doktorikraadiga inimesd on ka siin kerjused(muu maailmaga võrreldes).Mis te pläkutate siis seda töölkäimise juttu.Tööd tegema peab nagunii,aga ega see ei tähenda,et riik toetama ei peaks,Lapsetoetus peaks olema vähemalt 100 euri kuus ühe lapse pealt,see pole ju teab mis suur raha.Eesti riik on üks hoolimatu korruptsiooniurgas,kelmide ja pättide taimelava.[/tsitaat]
Ossa jumal küll, üks lilleke ka siia \”kelmide ja pättide taimelavale\” ära eksinud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:20; 28.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ossa jumal küll, üks lilleke ka siia \”kelmide ja pättide taimelavale\” ära eksinud![/tsitaat]

Sisukas kommentaar 5000 eurose palgaga koduperenaiselt.Võiks veel lisada,et mees teenib \”olenevalt kuust\” 6000 eurot puhtalt kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ok ok, kas ma sellepärast kirjutasingi siia foorumisse, et sõimata saada? See tõesti polnud minu eesmärk.
Loomulikult ma tean, et vanemad peavad lapsi kasvatama aga kuna praegu tööl ei käi ja eriti nagu polegi lihtinimesel kuhugi tööle saada siis jah, lootsin ikkagi abi riigilt saada…
Aga vahet pole… Eks igaühel ole õigus oma arvamusele…
[/tsitaat]

mismõttes pole lihhttöölisel töökohti saada? tööpakkumistes on lademetes nõudepesijate, müüjate, koristajate töökuulutusi. või sa tõsimeeli arvasid, et istud kodus internetis ja riik muudkui kannab sulle pappi peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 19:20; 30.03 13:51; 30.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vägev… ja sellise rahaga peaks siis lapse söödetud-joodetud-pestud-kasitud saama? Sellist Eestit me tahtsimegi- eks? 😉

Aitähh vastajatele muidugi :)[/tsitaat]

Kes käskil sul sünnitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Napakad siin koos ikka.No mis te näägutate teemaalgataja kallal.Lapsetoetus peaks kindlasti suurem olema,see on ikka väga naerunumber siin Eestis,raha ju oleks suurendamiseks võtta küll,aga see on prioriteetide küsimus.Ma ei saa aru,kuidas see lapsetoetuse suurus vanemate töölkäimisega seotud on.Kui vanematel on normaalsed palgad,kas siis riik ei peagi toetama?Iseasi on vanemate normaalsed palgad Eestis…Ülikooli õppejõud,doktorikraadiga inimesd on ka siin kerjused(muu maailmaga võrreldes).Mis te pläkutate siis seda töölkäimise juttu.Tööd tegema peab nagunii,aga ega see ei tähenda,et riik toetama ei peaks,Lapsetoetus peaks olema vähemalt 100 euri kuus ühe lapse pealt,see pole ju teab mis suur raha.Eesti riik on üks hoolimatu korruptsiooniurgas,kelmide ja pättide taimelava.[/tsitaat]
Soomes on küll nt 100¤ aga arvestades sealset elukallidust on ka köömes selle kõrval mis tegelikult lapsele kulub.
riik ei peagi lapsi ülal pidama.see ,et lapse ema tööd ei leia, on tema probleem ka mitte ainult riigi probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 21:10; 30.03 18:55; 30.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli vägagi oodatud ja saame ta ka väga edukalt üles kasvatatud ka ilma riigi abita. Aga jah, juu siis siin on koos kõik (peale ühe käo), kes töötavadki võibolla riigiasutuses ja teenivad suuri summasid ja ei saa aru, mis tegelikult riigis toimub. Ja tõesti, teile seal Tartus, Tallinnas või teab kus mujal suurlinnas leiub tööd jalaga segada, siis maal ja võiksemates asulates seda pole. Ja kuhugi suurlinna sõit selle miinimumpalgaga lihtsalt ei tasu ära…
Probleeme meie riigiga on veel ja veel aga ma ei viitsi neid siin lahkama hakata, nagunii saan ainult miinuseid….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Soomes on küll nt 100¤ aga arvestades sealset elukallidust on ka köömes selle kõrval mis tegelikult lapsele kulub.
riik ei peagi lapsi ülal pidama.see ,et lapse ema tööd ei leia, on tema probleem ka mitte ainult riigi probleem.[/tsitaat]

No ega Eesti elukallidus enam nii väga palju Soomele alla ei jää,v.a. kinnisvara hinnad jms.Toidukaup on pea sama kallis juba.Aga mõtle nüüd,mis on Soome palgad ja mis Eesti palgad ning tee omad järeldused.100 eurot pole ka siin enam mingi raha,Kui meil lapsetoetus oleks 100 euri,kas siis kohe riik peaks lapsi üleval?Kas siis ema-isa enam tööle minema ei peaks,saaksid hakata mugavalt ära elama?Mõtle,mida sa kirjutad siia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps oli vägagi oodatud ja saame ta ka väga edukalt üles kasvatatud ka ilma riigi abita. Aga jah, juu siis siin on koos kõik (peale ühe käo), kes töötavadki võibolla riigiasutuses ja teenivad suuri summasid ja ei saa aru, mis tegelikult riigis toimub. Ja tõesti, teile seal Tartus, Tallinnas või teab kus mujal suurlinnas leiub tööd jalaga segada, siis maal ja võiksemates asulates seda pole. Ja kuhugi suurlinna sõit selle miinimumpalgaga lihtsalt ei tasu ära…
Probleeme meie riigiga on veel ja veel aga ma ei viitsi neid siin lahkama hakata, nagunii saan ainult miinuseid….[/tsitaat]
Küsimus pole selles,palju ema-isa teenivad,vaid põhimõttes-riik peab ka kasvõi sümboolselt kaasa aitama(100 eurot ongi sümboolne raha) laste kasvatamisele.Rahvaarv kahaneb nagunii,varsti sureme üldse välja.Ma väga imestan emade suhtumist-küll saame ise kuidagi hakkama jne.Muidugi saame,aga mis kvaliteet sellel saamisel on ja milleks leppida sellega,mis ei ole õige?Kui emad oma suhtumist ei muuda,siis ei muutu kunagi midagi.Lapsele ei piisa igapäevaselt ainult mingist odavast-allahinnatud toidust ja kaltsupoe riietest,lisaks on veel vaja palju muud.Huviringid,teater-kino.Kõik maksab ju raha ja mitte vähe.Palgad aga on imeväikesed,vaesed ema-isa peavad selleks,et midagigi teenida,tegema ületunde.Laps ei näegi siis õieti oma vanemaid,no mis elu see on.
Siinse suhtumise kohaselt öeldakse,et kui toetust suurendada,siis vanemad kohe tööle lähe.Kus siin see loogika on?Teadmine,et riik hoolib ja aitab kaasa,teeb parema tuju ja inimene jõuab paremini ja kvaliteetsemalt töötada.
Tean isiklikult ühte nn.äriinimest,kes petab nii riiki kui ka oma töötajaid.Inimesed orjavad tema firmas miinimumpalga eest ja lisaks ta veel haugub nendega.Tema pooldebiilikust laps aga käib regulaarselt ülikallites välismaa laagrites,taskuraha saab iga päev 100 euri,mersuga veetakse ukse eest ukse ette.Kui töötaja palka juurde küsib,siis ta mõnitab,sõimab ja röögib.Räägib kui raske tal on ja kuidas peab igat senti lugema.Naera või nuta selle peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Tean isiklikult ühte nn.äriinimest,kes petab nii riiki kui ka oma töötajaid.Inimesed orjavad tema firmas miinimumpalga eest ja lisaks ta veel haugub nendega.Tema pooldebiilikust laps aga käib regulaarselt ülikallites välismaa laagrites,taskuraha saab iga päev 100 euri,mersuga veetakse ukse eest ukse ette.Kui töötaja palka juurde küsib,siis ta mõnitab,sõimab ja röögib.Räägib kui raske tal on ja kuidas peab igat senti lugema.Naera või nuta selle peale.[/tsitaat]
Aga kes sul keelab ettevõtjaks hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kata321 kirjutas:[/small]

mismõttes pole lihhttöölisel töökohti saada? tööpakkumistes on lademetes nõudepesijate, müüjate, koristajate töökuulutusi. või sa tõsimeeli arvasid, et istud kodus internetis ja riik muudkui kannab sulle pappi peale? [/tsitaat]

Tegelikult on nii, et väikestes kohtades on tõesti töökohtadega probleeme, olgu siis lihttöö või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kell 12.24, täielikult sinuga nõus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.