Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Lasteraha

Postitas:

[small]Kägu kirjutas 28/03/2012 12:37:[/small]
[tsitaat] [small][/small]No ja millist palka nn.lihtinimene sinu arust saab,kas selle eest on võimalik tagada lapsele täisväärtuslik elu?
[/tsitaat]
Esiteks – õpi tsiteerima. Praegu kirjutasid oma jutu minu tsitaadi sisse.

Teiseks – jutt algas praegusest lapsehooldustoetusest ja kui vajalik see summa on. Miinimumpalk on sellest ikka tükk maad suurem ja sellega enam last ära ei elata?
Tunnen päris palju selliseid inimesi, kes istuvad kodus ja virisevad. Tööle ei saa sellepärast, et kesk- või keskerihariduski saamata, samas tööde suhtes ollakse jube valivad – \”SEDA tööd ma küll ei tee\”, \”sinna ei viitsi sõita, mõtle – kahe bussiga vaja minna!\” jne. CV on kirjavigu täis ja motivatsioonikirja \”ei viitsi\” saata. Ja siis istutakse kodus kellegi kulul – vanemate, elukaaslase. Ja kirutakse, et riik ei tee nende jaoks midagi. Ehk oleks tulnud enne mõelda, kui last tegema hakati? Kui suur lapsetoetus on, on ju täiesti avalik info. Riik maksis niikuinii vanemahüvitist.

Mina ka ei poolda suuremaid rahalisi lapsetoetusi. Pigem ikka tasuta trenne, õppevahendeid, koolilõunaid jne. Et tulumaksuvabastus kehtiks juba esimeselt lapselt ja nii kaua välja, kuni vanemal on lapse ülalpidamiskohustus (vähemalt 21-eluaastani, kui laps õpib).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegelikult on nii, et väikestes kohtades on tõesti töökohtadega probleeme, olgu siis lihttöö või mitte. [/tsitaat]
Kindlasti on. Aga seda probleemi on vaja lahendada regionaalse arengukava ja töökohtade loomise, mitte lapsetoetustega. Miks mina, mitme lapse emana, pean oma maksudega toetama seda ühe lapse ema, kes leiab, et pole mõtet tööle minna? Kust see toetusraha teie arvates tuleb? Enamikul maksumaksjatest on ju lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamus siin kommenteerijaist on meie sarkastilise ja kibestunud ühiskonna ehe näide… elage ennast mujal välja, kui ainult tatti torust tuleb.
olen nõus, et lastetoetuse summa tõstmise asemel, võiks toetada laste huvitegevust-sportimist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]enamus siin kommenteerijaist on meie sarkastilise ja kibestunud ühiskonna ehe näide… elage ennast mujal välja, kui ainult tatti torust tuleb.
olen nõus, et lastetoetuse summa tõstmise asemel, võiks toetada laste huvitegevust-sportimist![/tsitaat]

Ja kuidas siis on Eestis laste sportimist-huvitegevust toetatud?Kõik trennitasud ja treeninglaagrid peavad ema-isa oma taskust kinni maksma.Isegi siis,kui laps on keskmisest palju andekam.Kui lähed toetust küsima,siis kukutakse mõnitama.Tean seda,sest mu laps tegeleb spordiga.Tatti tuleb torust aga ainult sinul endal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu kell 12.24, täielikult sinuga nõus![/tsitaat]

Tore,et nõus oled,aga enamik siin ajab ikka oma joru edasi.Arvan,et osad siis kommenteerijatest tegelikult pole tööd üldse teinud,elavad meeste kulul,veeretavd oma päevakesi sisutult õhtusse ja kirjutavad ajaviiteks siia lollusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.03 12:35; 28.03 12:37; 28.03 16:11; 29.03 11:58; 29.03 12:24; 29.03 19:50; 29.03 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kata321 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps oli vägagi oodatud ja saame ta ka väga edukalt üles kasvatatud ka ilma riigi abita. Aga jah, juu siis siin on koos kõik (peale ühe käo), kes töötavadki võibolla riigiasutuses ja teenivad suuri summasid ja ei saa aru, mis tegelikult riigis toimub. Ja tõesti, teile seal Tartus, Tallinnas või teab kus mujal suurlinnas leiub tööd jalaga segada, siis maal ja võiksemates asulates seda pole. Ja kuhugi suurlinna sõit selle miinimumpalgaga lihtsalt ei tasu ära…
Probleeme meie riigiga on veel ja veel aga ma ei viitsi neid siin lahkama hakata, nagunii saan ainult miinuseid….[/tsitaat]

aga kuidas sa enne lapse saamist hakkama said? kui elad väikeses kohas, kus tööd pole, siis tuleb kolida sellisesse kohta, kus on suuremad võimalused. müüd maja/ korteri maha ja kolid väiksemale pinnale, üürid elamispinna vms. ei saa olla nii abitu, et keegi tuleb sulle raha kandikul pakkuma, ise peab aktiivne olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 19:20; 30.03 13:51; 30.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kata321 kirjutas:[/small]

Tore,et nõus oled,aga enamik siin ajab ikka oma joru edasi.Arvan,et osad siis kommenteerijatest tegelikult pole tööd üldse teinud,elavad meeste kulul,veeretavd oma päevakesi sisutult õhtusse ja kirjutavad ajaviiteks siia lollusi.[/tsitaat]

ei tea kuidas enamik aga mina olen väga kehvadest tingimustest tulnud, ennast laste kõrvalt üles töötanud, lastehaiglast ka lapse juurest ära käinud sest firma algusaastad olid ikka väga rasked. teemaalgataja jutust ei tule kuidagi välja, mida ta töö otsime jaoks ise teinud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 19:20; 30.03 13:51; 30.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kitsuke on ikka see maailmavaade, et lihtinimesed istuvad kõik töötult kodus, riigiametnikud suplevad rahas ja tööd ei tee, ja tööle soovitavad minna ainult rikkurite kodused naised. Ise ei tunne ma selliseid ühtegi, küll aga sadu inimesi, kes on enda elu eest vastutuse oma kanda võtnud, ennast harinud, vaeva näinud, vajadusel kolinud, ennast üles töötanud ja saavad normaalselt hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme, et antaksegi 100 EUR lapse pealt. ma olen enam kui kindel, et siis need alg- ja põhiharidusega maakad hakkavad lapsi vorpima ja lasterahade pealt elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaarel kirjutas:[/small]
[tsitaat]ütleme, et antaksegi 100 EUR lapse pealt. ma olen enam kui kindel, et siis need alg- ja põhiharidusega maakad hakkavad lapsi vorpima ja lasterahade pealt elama.[/tsitaat]

Jah, karta on.
Kahjuks pole Eesti ühiskond valmis suuremateks toetusteks. Olen ka nõus sellega, et praegusel ajal oleks targem toetada laste sportimist, huviharidust jms.

Kindlasti ei tohiks lastetoetuse suurus olla 1/3 alampalgast – see on proportsionaalselt vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:23; 30.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenutan aegu kus oli kuum lause-tehke lapsi,riik toetab või midagi taolist. Kus see riik nüüd on? Lapsed jäävad isegi pensionäridele alla. Eesti on üks persekukkund riik mis tuleks ümber n… saata!Ja ärge sogage et lihttöölisel on kerge tööle saada,ei ole ikka küll. Need kanaemad ja kontorirotid, kes oma perset kuskil kontoris nühivad,ei teagi mis tähendab ühe lihtinimese elu! Mulgud kinni oinad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No ega Eesti elukallidus enam nii väga palju Soomele alla ei jää,v.a. kinnisvara hinnad jms.Toidukaup on pea sama kallis juba.Aga mõtle nüüd,mis on Soome palgad ja mis Eesti palgad ning tee omad järeldused.100 eurot pole ka siin enam mingi raha,Kui meil lapsetoetus oleks 100 euri,kas siis kohe riik peaks lapsi üleval?Kas siis ema-isa enam tööle minema ei peaks,saaksid hakata mugavalt ära elama?Mõtle,mida sa kirjutad siia.[/tsitaat]
ei ma mõtlesin selle all seda, et ka heaoluriigis Soomes ei pea riik lapsi üleval.st lastetoetus on pigem sümboolne.ja ka seal on maapiirkondades miinimumpalgad ja tööpuudus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 21:10; 30.03 18:55; 30.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meenutan aegu kus oli kuum lause-tehke lapsi,riik toetab või midagi taolist. Kus see riik nüüd on? Lapsed jäävad isegi pensionäridele alla. Eesti on üks persekukkund riik mis tuleks ümber n… saata!Ja ärge sogage et lihttöölisel on kerge tööle saada,ei ole ikka küll. Need kanaemad ja kontorirotid, kes oma perset kuskil kontoris nühivad,ei teagi mis tähendab ühe lihtinimese elu! Mulgud kinni oinad![/tsitaat]
mina nt elan Tallinnas paneelmaja korteris. meid on 5 inimest 60m2. ja just seetõttu, et siin on tööd.ja lapsel lasteaiakoht.
võiks ka laiutada oma majas aga kahjuks on see piirkonnas kus töökohti pole või on vaja kaugele sõita.enamus perekoolikate teemasid ju on sellest , et kui nõme on elada paneelikas kus elab ainult lumpen…
suurem lapsetoetus siin ei aitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 21:10; 30.03 18:55; 30.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.