Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasterikaste toetus tõuseb seni plaanitust enam

Näitan 30 postitust - vahemik 571 kuni 600 (kokku 1,051 )

Teema: Lasterikaste toetus tõuseb seni plaanitust enam

Postitas:
Kägu

Muidugi on igaühel oma nägemus sellest, kuhu riik raha kulutama peaks. Kui raha on vähe, siis ongi igalt poolt puudu, arusaadav. Aga lisaks minule tunnevad ka paljud teised praegu, et raha oleks hetkel hädasti vaja mujale, st toetada tuleks neid inimesi, kes on kõige suuremas hädas (näit. puudega inimesi, sh lapsi) ja raha juurde anda nendele valdkondadele, mille alarahastus meid kõiki valusalt puudutama hakkab (haridus, tervishoid).

Tuleks ja tuleks. Kas raha võtab puude endale või mida raha puudega täpsemalt teeb? Ei ole vaja viha keerutada kui selleks põhjust ei ole.

Kas sa oled loll või lihtsalt mängid lolli?  Sa ei saa oma kolme väntsakagi hakkama, mida sina tead ka puudega inimestest.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palgast maha minevad maksud maksab inimene endale! Lisaks oled saa tööandjale suur rahakulu.

Mesasja? Endale läheb inimestel otse palgast pisike osa II pensionisambasse, muu kõik ühisesse potti ju. Sotsiaalmaks on tööandjale kulu muidugi, aga seda kulu saab ta teha ikka tänu sellele, et mina piisavalt tulu toon, muidu poleks tal mingit mõtet mind pidada ju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleks ja tuleks. Kas raha võtab puude endale või mida raha puudega täpsemalt teeb? Ei ole vaja viha keerutada kui selleks põhjust ei ole.

Loe näiteks siit, kuidas on puudega lapse vanem olla, siis saad ehk aru, kuidas raha aidata saab.  https://epl.delfi.ee/artikkel/120094940/puuetega-laste-vanemad-me-enam-ei-jaksa-voidelda-oma-laste-oiguste-eest

Minul ei ole puudega last, seega mul ei ole isiklikke huvisid mängus, kui leian, et kolmelapseliste asemel tuleks neid toetada. Ja ma tean seda ka, kuidas on kolmelapseline olla, praeguseks on üks neist küll juba täiskasvanu – see pole eriti palju keerulisem kui kahelapselisena, ei pea uut autot ostma, ka hotellitubadesse mahtusime ära.

 

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleks ja tuleks. Kas raha võtab puude endale või mida raha puudega täpsemalt teeb? Ei ole vaja viha keerutada kui selleks põhjust ei ole.

Loe näiteks siit, kuidas on puudega lapse vanem olla, siis saad ehk aru, kuidas raha aidata saab. https://epl.delfi.ee/artikkel/120094940/puuetega-laste-vanemad-me-enam-ei-jaksa-voidelda-oma-laste-oiguste-eest

Minul ei ole puudega last, seega mul ei ole isiklikke huvisid mängus, kui leian, et kolmelapseliste asemel tuleks neid toetada. Ja ma tean seda ka, kuidas on kolmelapseline olla, praeguseks on üks neist küll juba täiskasvanu – see pole eriti palju keerulisem kui kahelapselisena, ei pea uut autot ostma, ka hotellitubadesse mahtusime ära.

Mina olen paljulapseline ja kahe puudega lapse vanem ning tean mõlemast nii mõndagi. Hotellituppa mahub küll. Peretuppa, mis on kallim. 🙂 Presidendisviiti võib ka mõnes hotellis mahtuda, aga peretuba vast mõistlikum valik. Kulud suure pere peale on suuremad. Iga lapse pealt erinevate asjade kohta väike summa, mis kokku teeb suure. Ei ole ainult suurem auto või elamine. On ka rohkem toitu, hügieenitarbeid, rõivaid, huviringide kuutasusid, klassiekskurssioone, sõprade ja nende endi sünnipäevi jnejnejne. Kogu lastetoetuse süsteem on inflatsioonile jalgu jäänud ja tõsta tuleks rohkem kõigil, vahe ei peaks ehk nii suur olema, aga suurperes sellest rahast midagi alles küll ei jää.  Meie peres ei kata see kuu toidurahagi.

Puuetega laste toetusi paar aastat tagasi tõsteti (ja vähendati siis kunstlikult ja vägisi puuetega laste arvu), seega neile nii väga rahalist toetust juurde vaja polekski kui et omavalitsused oma jalad tagumiku alt välja võtaksid ja alustuseks kasvõi oma juba olemasolevaid kohustusi täitma hakkaks. Omavalitsuste spetsialistid on enamasti nii ebamotiveeritud, et pooled riigi käest saadud rahad, mis suunatud puuetega lastele, jäävad kasutamata ja lapsed abita. Kui vanemad ei ole  ise täiskohaga bürokraadid, mida nad täiskohaga lapse hooldamise kõrvalt olla ei saa ja mis on vallaametniku töö, siis keegi midagi pakkuma ei tule. Toetuste asemel oleks vaja juurde puuetega laste rühmasid, koole, avalikke mänguväljakuid liikumispuuetega lastele jne. Samuti neid, kes eriliste lastega töötavad st eripedagoogid, logopeedid, psühholoogid jne. Tugiisikud ei peaks töötama käsunduslepinguga, kuna tänu sellele on neid peaaegu võimatu leida ja hoida. Praegu tähendab perre puudega lapse sünd väga suurt vaesusriski isegi muidu heal järjel perele. AGA. Kõike korraga ei saa. Ka pensionid võiks meil inimväärsed olla, piinlik on vaadata korralikke vanureid öösel taarat korjamas. Päästjad võiksid korralikku palka saada ja politseinikud samuti. Need ainult mõned näited. Midagi ei saavuta aga ilma maksumaksjateta ja kuniks meil neid järjest vähem on, pole ime et see teema eespool on.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled nagu täitmatu hoiupõrsas. Küllalt pole sul kunagi. Kõik peavad midagi tegema  vä sa ise. Ise olid või oled öövalves.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, kolme lapse toiduraha on 750 eurot suurem, kui kahel? No ega ikka ei ole küll. Ja mida peaks tegema see, kellel on kaks last ja need mõlemad puudega? Tema tuhandele eurole lähenevat toetust ei saa. Sisuliselt on oluliselt kergem sellel, kellel kolm last, neist kaks puudega, kui sellel, kellel kaks last ja mõlemad puudega.

Kõike korraga ei saa, on hea lause. Eestis tähendab see pigem seda, et kui üke grupp on nii rahaga üle külvatud, siis teised grupid ei saa aastaid midagi. Pigem pressitakse selle “erilise hoole” tähe all järgmine hüppeline tõus välja.

Ma saan kulude nimekirjast aru küll, aga millal andis riik lubaduse need kõik enda kanda võtta? Kõik suudaks sellise nimekirja teha.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulud suure pere peale on suuremad. Iga lapse pealt erinevate asjade kohta väike summa, mis kokku teeb suure.

Siis olekski võinud tõsta summat lapse kohta (nt 100 eurot iga lapse kohta, vahet pole, mitu neid peres on) ja olekski su toetus suurem. See, mis praegu kavandatakse, on liig igast otsast.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen paljulapseline ja kahe puudega lapse vanem ning tean mõlemast nii mõndagi. Hotellituppa mahub küll. Peretuppa, mis on kallim. ???? Presidendisviiti võib ka mõnes hotellis mahtuda, aga peretuba vast mõistlikum valik. Kulud suure pere peale on suuremad. Iga lapse pealt erinevate asjade kohta väike summa, mis kokku teeb suure. Ei ole ainult suurem auto või elamine. On ka rohkem toitu, hügieenitarbeid, rõivaid, huviringide kuutasusid, klassiekskurssioone, sõprade ja nende endi sünnipäevi jnejnejne.

Muidugi on see nii, aga see on ju kõik ette teada, kui inimene lapsi planeerib. Seda, et lapsi hakatakse juba planeerima vaid toetustega arvestades, me ju tegelikult ei taha, või kuidas? Aga haiguseid, õnnetusi jms mille tagajärjeks on puue, ei ole võimalik ette näha, siis on inimesel abi vaja ja ühiskond (st maksumaksjad, riik) peaks aitama. Jah, ma ei mõelnudki nii, et see raha peaks ilmtingimata inimestele kätte jagatama, toetada saab erinevalt ja seda tuleb võimalikult hästi ja mõistlikult planeerida, et inimestel lihtsam oleks ja nad ei peaks kogu selle bürokraatiaga nii palju maadlema. Aga seda kõike ning tugiisikuid, teenuseid jms saabki ju siis, kui sinna rohkem raha suunata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa oled loll või lihtsalt mängid lolli?  Sa ei saa oma kolme väntsakagi hakkama, mida sina tead ka puudega inimestest.

Mida vähem mõtled lugusid välja, seda lihtsam on sul endale elada. Kui sul väntsakad juhtuvad olema, siis palun neilt vabandust!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, kolme lapse toiduraha on 750 eurot suurem, kui kahel? No ega ikka ei ole küll. Ja mida peaks tegema see, kellel on kaks last ja need mõlemad puudega? Tema tuhandele eurole lähenevat toetust ei saa. Sisuliselt on oluliselt kergem sellel, kellel kolm last, neist kaks puudega, kui sellel, kellel kaks last ja mõlemad puudega. Kõike korraga ei saa, on hea lause. Eestis tähendab see pigem seda, et kui üke grupp on nii rahaga üle külvatud, siis teised grupid ei saa aastaid midagi. Pigem pressitakse selle “erilise hoole” tähe all järgmine hüppeline tõus välja. Ma saan kulude nimekirjast aru küll, aga millal andis riik lubaduse need kõik enda kanda võtta? Kõik suudaks sellise nimekirja teha.

Lasterikaste pere toetus on midagi muud kui puudetoetus. Lasterikaste perede toetus on midagi muud kui lapsetoetus. See ongi lasterikaste perede toetus, Hurraaa.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigile on kõige kasumlikumad 3-4 lapselised pered ja neid ka toetatakse vastavalt, iive on positiivne ja ema läheb ikka millalgi tööle ka. Kui peres on puudega laps või juba 5+ last, siis tõenäosus, et nende kõrvalt ema tööle läheb vähetõenäoline. Puudega laps ei anna riigile midagi, nii on, kahjuks…

Ja ikkagi – kõiki toetusi ei saa panna ühte patta, nii et suurperetoetus on ikkagi suurtele peredele, nii et see lähebki suurperedele. 1 v 2 last ei ole suur pere, 3 ja enam last on. Keegi ei räägi, kas 1 v 2 last on paremad/halvemad 3 lapsest, vahe ongi arvus…

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui kolmest lapsest kolm on puudega, siis kas siis on riigile kasumlikum, kui kaks puudega last? Kui paljulapselise pere ema saab ise tööle minna, siis vajab ta ju nii võttes vähem abi, kui puudega lapse ema, kes ei saa tööle minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui kolmest lapsest kolm on puudega, siis kas siis on riigile kasumlikum, kui kaks puudega last? Kui paljulapselise pere ema saab ise tööle minna, siis vajab ta ju nii võttes vähem abi, kui puudega lapse ema, kes ei saa tööle minna.

 

No see on ikka suht harv, et vanemal on 2 puudega last ja siis tuleb veel puudega laps jne. Teoreetiliselt on see võimalik, aga reaalses elus on neid üksikuid

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täpselt sama nagu siin kaagutatakse, et 3+ vanemad on harimatud kaltsakad, joodikud jne. Jah ka neid on, aga sellised inimesed paistavad oma eluviisiga silma ja siis kiputakse üldistama, tegelikkuses on neid nii vähe, võrreldes normaalsete peredega, et neid kes seadusi koostavad ja neid vastu võtavad nimetavaid neid nn statistiliseks hälveks.

Ja see kui see toetus paneb mõne inimese lapsi juurde sünnitama on pigem hea. See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks. Need on väga suured üldistused, mida ei tohiks tõesena võtta

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean valdavalt kahte sorti kolmelapselisi – ühed sellised, kellel oli majanduslik seis nii hea, et sai kolm ja enam last vabalt nö lubada ja siis sellised kärgpered vms pered, kelle puhul ma pole kindel, kas see kolmas laps sinna pilti ikka nii ideaalselt sobib.

Sellisel toetuse suurel vahel on teisi tagajärgi ka, kui et ainult mõned kolmandad lapsed juurde. Üks Isamaa poliitik nt ütles, et toetusi jagada on odavam, kui lasteaiakohti juurde teha. Aga oletame nt, et sünnib siis mõni kolmas laps juurde – kas nad Isamaa loogika alusel lasteaiakohta ei vaja? Või Tallinnas ka nt kodulähedast koolikohta? Või äkki kolib mingi ports solvunud kahelapselisi peresid Eestist ära, nii et ei tulegi sellest toetusest suuremat võitu. See toetus lihtsalt suruti läbi, erinevaid kaudseid mõjusid pole isegi arutatud.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas pole nt ühtegi kärgpere…

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas pole nt ühtegi kärgpere…

Oi kui huvitav, räägi veel, mida SINU tutvusringkonnas on ja ei ole. Ja teavita Riigikogu ka, et nad ikka seadused SINU järgi teeksid.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks.

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi…

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks.

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi…

Vabandust, aju-, mitte mälumahust. Mu esiklaps ongi mu ajule jälje jätnud.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks.

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi…

Et kui 4 last, siis 0?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks.

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi…

Et kui 4 last, siis 0?

Natuke midagi taastub, aga jah, ega sealt midagi eriti võtta ei ole.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, kolme lapse toiduraha on 750 eurot suurem, kui kahel? No ega ikka ei ole küll. Ja mida peaks tegema see, kellel on kaks last ja need mõlemad puudega? Tema tuhandele eurole lähenevat toetust ei saa. Sisuliselt on oluliselt kergem sellel, kellel kolm last, neist kaks puudega, kui sellel, kellel kaks last ja mõlemad puudega.

Kõike korraga ei saa, on hea lause. Eestis tähendab see pigem seda, et kui üke grupp on nii rahaga üle külvatud, siis teised grupid ei saa aastaid midagi. Pigem pressitakse selle “erilise hoole” tähe all järgmine hüppeline tõus välja.

Ma saan kulude nimekirjast aru küll, aga millal andis riik lubaduse need kõik enda kanda võtta? Kõik suudaks sellise nimekirja teha.

Lugesid ka, mida see ema korjutas? Su kommentaarist tundub, et peaksid viis korda üle lugema.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulud suure pere peale on suuremad. Iga lapse pealt erinevate asjade kohta väike summa, mis kokku teeb suure.

Siis olekski võinud tõsta summat lapse kohta (nt 100 eurot iga lapse kohta, vahet pole, mitu neid peres on) ja olekski su toetus suurem. See, mis praegu kavandatakse, on liig igast otsast.

Eilne päevalehe artikel oli väga hästi kirjutarud, kui keegi luges, ise lugesin veebis. Toetustega me vaesust ei likvideeri. Miks peaks kellegile toetusi maksma. Mina käin tööl ja elatan ennast ja oma lapsed oma töötasuga täiesti ära. Sellepärast tulebki noortel haridus omandada, et see oleks vôimalik. Toetusi saavad inimesed kellel ei ole vôimalik mingil perioodil tööd teha. Emapalk väga hea meede. Lühiajaline ja kui tita lasteaeda läheb, läheb ka ema tööle. Kui inimene käib tööl, siis miks ta toetust vajab ja kui ta tööle ei viitsi minna, no oma probleem, tuleb leida muid elatusviise, aga mitte toetused.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks.

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi…

Et kui 4 last, siis 0?

Täitsa loll valmis

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täpselt sama nagu siin kaagutatakse, et 3+ vanemad on harimatud kaltsakad, joodikud jne. Jah ka neid on, aga sellised inimesed paistavad oma eluviisiga silma ja siis kiputakse üldistama, tegelikkuses on neid nii vähe, võrreldes normaalsete peredega, et neid kes seadusi koostavad ja neid vastu võtavad nimetavaid neid nn statistiliseks hälveks.

Ja see kui see toetus paneb mõne inimese lapsi juurde sünnitama on pigem hea. See ei tähenda, et enne olid ideaalne 2 lapse vanem ja siis muutud mõttetuks sünnitusmasinaks. Need on väga suured üldistused, mida ei tohiks tõesena võtta

No need siin kolme lapselised ongi. Täiesti ôigesti oled aru saanud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks pagana päralt ei võiks see toetus olla võrdne ja võrdeline kõigi laste vahel?! Nt igale lapsele 100 või 150.-

1 laps- 150

2 last- 300

3 last 450.

Kuigi ma ise ole ” kasusaajate” hulgas, ei mõista ega kiuda praegust diskrimineerimist heaks. Eriti jabur on see muudatus, mis suurendab ebaõiglust veelgi. Ah et läheks kallimaks…? Nujaa, eks populaarsus ongi kallim kui populism!

 

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi… Vabandust, aju-, mitte mälumahust. Mu esiklaps ongi mu ajule jälje jätnud.

Väga huvitav. Sellepärast siis mõned üle kahe lapse ei julgegi sünnitada. Kui ajumaht niigi väike, siis peab eriti ettevaatlik olema. 😀

Ei tea, kas keiser läheb ka arvesse või ainult loomulik sünnitus? Või arvestatakse see mingi koefitsiendiga? 😀

 

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi… Vabandust, aju-, mitte mälumahust. Mu esiklaps ongi mu ajule jälje jätnud.

Väga huvitav. Sellepärast siis mõned üle kahe lapse ei julgegi sünnitada. Kui ajumaht niigi väike, siis peab eriti ettevaatlik olema. ????

Ei tea, kas keiser läheb ka arvesse või ainult loomulik sünnitus? Või arvestatakse see mingi koefitsiendiga? ????

No sellepärast môned kolmelapselised ongi peast väheke lihtsameelsed. Siin see ju selgelt näha.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, mul on siis vedanud, et siis kaksikute sünniga, vähenes veerand, siis oli mul ajuinfarkt, millega vähenes veel ning siis kolmas laps ning siis veel suutsin ülikooli cum laudega lõpetada…

vbl siis ikkagi valeinfo? Aga no, mis viga selliseid infokilde pritsida, kui on tarku, kes neid usuvad ka 🙂

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine pidi iga sünnitusega kaotama veerandi oma mälumahust. Midagi küll tuleb hiljem tagasi, aga ikkagi… Vabandust, aju-, mitte mälumahust. Mu esiklaps ongi mu ajule jälje jätnud.

Väga huvitav. Sellepärast siis mõned üle kahe lapse ei julgegi sünnitada. Kui ajumaht niigi väike, siis peab eriti ettevaatlik olema. ????

Ei tea, kas keiser läheb ka arvesse või ainult loomulik sünnitus? Või arvestatakse see mingi koefitsiendiga? ????

No sellepärast môned kolmelapselised ongi peast väheke lihtsameelsed. Siin see ju selgelt näha.

Minu meelest siin foorumis õigustavad enda “geniaalsust” ikka 1-2 lapselised…

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 571 kuni 600 (kokku 1,051 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasterikaste toetus tõuseb seni plaanitust enam