Esileht Pereelu ja suhted Lasterikkad isad hakkavad elatisvõlglastega tegelema. Usute?

Näitan 4 postitust - vahemik 151 kuni 154 (kokku 154 )

Teema: Lasterikkad isad hakkavad elatisvõlglastega tegelema. Usute?

Postitas:
Kägu

Intervjuu kohtutäituriga. Muuhulgas teemaks ka pahatahtlike elatisvõlglaste hulk:

Räägime natuke elatisvõlglastest ka. Kui palju nende seas seda päris pahatahtlikku kõrvalehiilimist on? Väga vähe. Need on need, kelle kohta öeldakse, et sõidab Lexusega, aga lastele ei maksa. Neid on tõesti vähe, vähem kui 5%.

Seega ei anna eriti lootust, et ka nende lasterikaste isade palgatud advokaadid suurt pappi suudaks võlglastelt välja võluda.

Et siis heatahtlikult hoolivad kõrvale? Normaalne lapsevanem jääb ise söömata, aga toidab last.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et siis heatahtlikult hoolivad kõrvale? Normaalne lapsevanem jääb ise söömata, aga toidab last.

Artiklis kohtutäitur väidab, et need võlglased ongi reeglina juba paljaks tehtud ja näljas. Kui nüüd lisada kohtutäituri rõhutusele, et lapsele peavad elatist andma mõlemad vanemad ja kui lapsega elav vanem saab pärast seda lubada endale ka kunstküüsi, pole see kellegi asi, Teie väite, siis saame kokku üsna kummalise seisukoha – on ok, kui üks vanematest võib endale lubada sisuliselt luksust ja teine vanem on lapsele elatise tagamise tõttu näljas. Õelal moel võiks nüüd küsida: on see oluline, kumb vanematest näljas, kumb luksuses on?

Või oleks siiski mõistlikum eeldada mõlemalt vanemalt sissetulekutega proportsionaalset panust tagamaks lapsele (lastele) vanemate endi keskmist toimetulekut. Võiks ju seda eeldada juba seadusandlikul tasandil, mitte jääda lootma “mõistlikule läbisaamisele” või kärutada kõiki kohtusse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et ma ei satu kunagi sellisesse olukorda, lahutada ei ole plaanis. Ja ma ei kujuta oma abikaasat ette lastega seotud kohustustest kõrvale hiilimas.

Aga – kui mul oleks eksabikaasa, kes ei taha majanduslikult panustada, on tige, vaimselt ebastabiilne, vaenaks uut meest jne… Siis ma läheks kindlasti kohtusse. Üks asi on raha lapsele. Teine asi on see, et on võimalik, et lapsed peavad kunagi hakkama seda tigedat allakäivat inimest üleval pidama (mida nirum elatisemaksja, seda suurem tõenäosus tegelikult). Ja dokumentaalselt tõestatud elatisest kõrvalehiilimine annab neile juriidilise vabaduse otsustada, kas nad on valmis seda tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pensionile juurdemakstav summa hooldekodudes, mida omavalitsus laste käest nõuab, on muuseas üsna täpselt kahe lapse elatisraha suurusjärgus. Kahe lapse korral siis 270 kanti kummaltki…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 4 postitust - vahemik 151 kuni 154 (kokku 154 )

Esileht Pereelu ja suhted Lasterikkad isad hakkavad elatisvõlglastega tegelema. Usute?