Esileht Pereelu ja suhted Lasterikkad isad hakkavad elatisvõlglastega tegelema. Usute?

Näitan 19 postitust - vahemik 151 kuni 169 (kokku 169 )

Teema: Lasterikkad isad hakkavad elatisvõlglastega tegelema. Usute?

Postitas:
Kägu

Intervjuu kohtutäituriga. Muuhulgas teemaks ka pahatahtlike elatisvõlglaste hulk:

Räägime natuke elatisvõlglastest ka. Kui palju nende seas seda päris pahatahtlikku kõrvalehiilimist on? Väga vähe. Need on need, kelle kohta öeldakse, et sõidab Lexusega, aga lastele ei maksa. Neid on tõesti vähe, vähem kui 5%.

Seega ei anna eriti lootust, et ka nende lasterikaste isade palgatud advokaadid suurt pappi suudaks võlglastelt välja võluda.

Et siis heatahtlikult hoolivad kõrvale? Normaalne lapsevanem jääb ise söömata, aga toidab last.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et siis heatahtlikult hoolivad kõrvale? Normaalne lapsevanem jääb ise söömata, aga toidab last.

Artiklis kohtutäitur väidab, et need võlglased ongi reeglina juba paljaks tehtud ja näljas. Kui nüüd lisada kohtutäituri rõhutusele, et lapsele peavad elatist andma mõlemad vanemad ja kui lapsega elav vanem saab pärast seda lubada endale ka kunstküüsi, pole see kellegi asi, Teie väite, siis saame kokku üsna kummalise seisukoha – on ok, kui üks vanematest võib endale lubada sisuliselt luksust ja teine vanem on lapsele elatise tagamise tõttu näljas. Õelal moel võiks nüüd küsida: on see oluline, kumb vanematest näljas, kumb luksuses on?

Või oleks siiski mõistlikum eeldada mõlemalt vanemalt sissetulekutega proportsionaalset panust tagamaks lapsele (lastele) vanemate endi keskmist toimetulekut. Võiks ju seda eeldada juba seadusandlikul tasandil, mitte jääda lootma “mõistlikule läbisaamisele” või kärutada kõiki kohtusse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et ma ei satu kunagi sellisesse olukorda, lahutada ei ole plaanis. Ja ma ei kujuta oma abikaasat ette lastega seotud kohustustest kõrvale hiilimas.

Aga – kui mul oleks eksabikaasa, kes ei taha majanduslikult panustada, on tige, vaimselt ebastabiilne, vaenaks uut meest jne… Siis ma läheks kindlasti kohtusse. Üks asi on raha lapsele. Teine asi on see, et on võimalik, et lapsed peavad kunagi hakkama seda tigedat allakäivat inimest üleval pidama (mida nirum elatisemaksja, seda suurem tõenäosus tegelikult). Ja dokumentaalselt tõestatud elatisest kõrvalehiilimine annab neile juriidilise vabaduse otsustada, kas nad on valmis seda tegema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pensionile juurdemakstav summa hooldekodudes, mida omavalitsus laste käest nõuab, on muuseas üsna täpselt kahe lapse elatisraha suurusjärgus. Kahe lapse korral siis 270 kanti kummaltki…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tõutäkk

Kaugele need jutupaunikud- Lasterikkad isad nüüd elatisvõlgnike asjaga jõudnud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

AK uudised 09.03.2020, tasub vaadata alates 11.17.
https://www.err.ee/1061739/aktuaalne-kaamera-kell-21-00
Ehk siis on selgelt välja öeldud, et elatis on liiga kõrge ja ületab ca 70 protsenti lapse tegelikest vajadustest. Loodetavasti vaadatakse see peagi üle, plaanis see juba on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaugele need jutupaunikud- Lasterikkad isad nüüd elatisvõlgnike asjaga jõudnud on?

Aega on mööda läinud. Võimalik, et mõni neist jutupaunikutest on tänaseks lahutanud ja leidnud end ühtäkki hoopis vastasleerist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mari

Küsin nüüd asjassepuutuva kõrvalteemana- kui suur peaks olema tegelik elatis 2 lapse kohta? Põnev oleks saada arvamus nii meestelt kui ka naistelt. 250 on ilmselt ikka vähe (see on hetkel minu laste saadav vabatahtlik mehepoolne toetus).

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Küsin nüüd asjassepuutuva kõrvalteemana- kui suur peaks olema tegelik elatis 2 lapse kohta? Põnev oleks saada arvamus nii meestelt kui ka naistelt. 250 on ilmselt ikka vähe (see on hetkel minu laste saadav vabatahtlik mehepoolne toetus).

Pika otsingu käigus leidsin üles ühe oma varasema postituse sellest teemast https://foorum.perekool.ee/teema/ennustame-miinimumelatist/page/2/
On ka variant, et miinimum 100eur+ protsent sissetulekust. Ühe lapse puhul näiteks 12,5%, kahe lapse puhul 18% ja 3 või enama puhul 25% sissetulekust elatisteks jagatuna laste arvuga.
Näiteks 1000eur/kuu üks laps, elatiseks 225eur. 2 last 380eur, ehk 190eur/laps. 3 last 550eur, ehk siis 183,33eur/laps. 4 last 650eur, ehk 162,5/lapse kohta.
Näiteks 500 eur/kuu üks laps, elatiseks 162,5. 2 last 290, ehk 145eur/lapse kohta, 3 last 425, ehk 141,67 lapse kohta.
Näiteks 1500eur/kuu : Üks laps elatiseks 287,5. 2 last 470, ehk 235/lapse kohta, 3 last 675 ja lapse kohta 225eur.
Sellisel kujul poleks eriti suureks motivatsiooniks ka sissetulekute peitmine.
Elatisel peaks olema ka lagi. Näiteks üle 300eur/lapse kohta, peaks elatisenõudjal olema selleks ka põhjendus ja elatisemaksjal ka piisav sissetulek.
Seda enam, et elatisabifond vist tasub ka 100eur/lapse kohta.
Kohus võik vähendada elatist kuni 100euroni ja elatisabi puhul on õigus sõlmida ka pikemaaegsem maksegraafik. Aga 100eur peaks lapse ema igal juhul saama, kas isalt või elatisfondilt. Viimasel juhul tekib nõue siis lapse isa vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehed peaks lihtsalt endale mingi soovitud laste arvu juba poistena välja mõtlema ja seda piiri pidama
Tüdrukud ju juba väiksena, räägivad, et saavad emmeks ja siis neil on näiteks 2 last poiss ja tüdruk.

Poisid võiks ka seda teha ja jäämagi selle oma soovitud laste arvu juurde- ühe korra.
Mitte täiskasvanuna saades, iga naisega seda poissi ja tüdrukut vorpida, ja siis nutta, et elatis suur ja ei jõua oma 5 kooselust 5 x “poisile ja tüdrukule” elatist maksta.
Ja neised kah muidugi võiks küsida teise-kolmanda-jne ringimehelt, mittu last ta juba üleval peab ja kas peab.. ja kas saab veel endale lapsi lubada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehed peaks lihtsalt endale mingi soovitud laste arvu juba poistena välja mõtlema ja seda piiri pidama

Tüdrukud ju juba väiksena, räägivad, et saavad emmeks ja siis neil on näiteks 2 last poiss ja tüdruk.

Poisid võiks ka seda teha ja jäämagi selle oma soovitud laste arvu juurde- ühe korra.

Mitte täiskasvanuna saades, iga naisega seda poissi ja tüdrukut vorpida, ja siis nutta, et elatis suur ja ei jõua oma 5 kooselust 5 x “poisile ja tüdrukule” elatist maksta.

Ja neised kah muidugi võiks küsida teise-kolmanda-jne ringimehelt, mittu last ta juba üleval peab ja kas peab.. ja kas saab veel endale lapsi lubada…

Kui naine tahab last, siis ta saab selle kas või läbi lukuaugu ja kui mees tahab seksi, siis tema teeb, mida naine tahab. Arvate, et mehed oma esimestel ei juhi tähelepanu asjaolule, et meil see suhe pisut ligadi-logadi, äkki ootaks pisut; või et uutel ei juhi tähelepanu asjaolule, et neil pole uue lapse jaoks lähematel aastatel raha. “Küll kõik saab korda – see laps selle suhte korda teebki ja raha ikka kuskilt tuleb”. Ja kui suhtes puhuvad värsked tuuled, seks on (jälle) hea, miks siis mitte paremat tulevikku loota. Sest naised on tegelt isekad tõprad ja kõik saab ainult halvasti minna? Kui mees tahab helget tulevikku, siis tema peaks suhtes olemist ja lapsi vältima nagu katku? Me teame seda, aga seks on ikkagi väga hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen palju selle elatisteemasi palju lugenud.Ise pidin ka välismaale minema ,et kuidagi hakkama saada.Käin muidugi lastel külas,aga suht nõme pean hoidma ka veel üürikorteri suures linnas ka veel ,et saaksin lastega olla.Ühesõnaga rebin pooleks välismaal ,et saaksin olla kulud päris suured.Elatis ,üür,kommud ja lastega koos olemised söök ,kino,ujumine ühesõnaga suht rets on see värk.Ja kõik sellepärast uued liblikad kõhus 😀 Eba inimlik teise suhtes teine saab kohe eluga edasi minna nii öelda ,aga teine peab surnuks rebima ennast.Ma ei saa aru sellest ka kuidas veel inimesed suudavad kes elatist peaks maksma nt 2 lapsele ja suudaks veel uue pere teha ja seda veel Eesti keskmisega 😀 Ja samas olen mujalt foorumitest lugenud õnneks on meil kohud muutumas ja lapsi jäetakse ka isagi. Sellega seoses olen lugenud naine mures millest ma peaks elama hakkama kui elatis võttab kogu raha ära.Arvan, et see elatis süüstem on vaja palju mõistlikumaks teha ja arvestada palju rohkem nüansse.Mina näiteks kui oleks lastega jäänud poleks elatist never küsinud tean ,et muidu tõmbaksin lihtsalt teise iniese põhja nagu elu näitanud Või peabki lihtsalt külma närviga olema ,et kõik maha jätma ,et infarkti ei saaks.Usuks ka ,et saaks lapsed kohtuga endale ,aga lihtsalt ei taha neid niigi traumeerida (tulid suht pikkalt sellest välja) ja seal musta pesu pesta .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees peab teenima piisavalt. Kui ühel päeval enam ei piisa, siis tuleb teenida rohkem. Loomulikult kui mees tahab ka pärast lahkuminekut elada, siis tuleb rohkem teenida. Lapsepõlv kaasaegses eramus ja kaks korda aastas puhkus soojal maal peaks olema elementaarne inimõigus, millesse iga normaalne isa peaks panustama, sõltumata sellest, kas ta ise saab sellest osa või mitte ja esitamata vähimatki pretensiooni selle üle, kas laste ema uus elukaaslane panustab eluasemesse või mitte. Ehk siis ürgaja näite põhjal, isa peab ikka lastele söögiks mammuti tooma, see kas ema uuele mehele sealt kõhutäis antakse, pole küll kellegi asi. Tegelikult peakski laste isa ema uuele mehele veel palka maksma, et see tema lapsi kasvatab, oma viga, et nii vilets oli, et naine uue võttis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mees peab teenima piisavalt. Kui ühel päeval enam ei piisa, siis tuleb teenida rohkem. Loomulikult kui mees tahab ka pärast lahkuminekut elada, siis tuleb rohkem teenida. Lapsepõlv kaasaegses eramus ja kaks korda aastas puhkus soojal maal peaks olema elementaarne inimõigus, millesse iga normaalne isa peaks panustama, sõltumata sellest, kas ta ise saab sellest osa või mitte ja esitamata vähimatki pretensiooni selle üle, kas laste ema uus elukaaslane panustab eluasemesse või mitte. Ehk siis ürgaja näite põhjal, isa peab ikka lastele söögiks mammuti tooma, see kas ema uuele mehele sealt kõhutäis antakse, pole küll kellegi asi. Tegelikult peakski laste isa ema uuele mehele veel palka maksma, et see tema lapsi kasvatab, oma viga, et nii vilets oli, et naine uue võttis.

Ma loodan, et see on sarkasm.
Neil kes seda tõepähe võtavad soovitan selgeks teha mõiste “minimaalne”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See reklaam, mida nad teevad.

Usute sellesse?

Kas riik ei tegele siis selle teemaga piisavalt?

Ma ei usu sellesse. Kui üldse midagi tegema hakatakse, siis just nende elatisvõlglaste naisi taga kiusama ja süüdistama. Mulle tundub, et ükski mees ei näe oma sookaaslasel mitte kunagi mingit süüd, süüdlastena nähakse vaid naisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei usu sellesse. Kui üldse midagi tegema hakatakse, siis just nende elatisvõlglaste naisi taga kiusama ja süüdistama. Mulle tundub, et ükski mees ei näe oma sookaaslasel mitte kunagi mingit süüd, süüdlastena nähakse vaid naisi.

Asi ei olegi süüs või süü puudumises. Lihtsalt – kui inimene on oma süüd, või osalust süüs, tunnistanud ja võtnud vastutust kanda, siis tema pikali lükkamine ja kambakesi jalgadega peksmine ei ole enam asjakohane. Elatiste vajadusest ja maksevõimest suuremaks kasvatamine nii, et olulisel määral hakatakse võlgu jääma ja siis aina rangemate repressioonide kehtestamine ning sotsiaalmeedias tänitamine aga just täpselt seda ongi.

Tegelikuses on väga vähe neid jõukaid, kes saaksid ja suudaksid elatist nõutud määral maksta, aga põhimõtte pärast ei maksa. Ülejäänud võlglased kas ei ole seaduses nõutut algusest peale maksta suutnud, või ongi laste ülalpidamise teemal piisavalt mõtlematud olnud, et selleks hetkeks, kui neid seda teadvustama pannakse on neil juba tuhandetesse eurodesse ulatuvad võlad üleval, mida takkajärgi ära maksta ei jõua.

Täiesti arusaamatu on aga nende lahuselavate vanemate tümitamine, kes senini elatist on seaduse järgi maksnud, aga teevad nüüd häält, et ei jaksa enam – summa on juba liiga suur. Nende mingist aastate tagusest süüst rääkimine on igas mõttes kohatu – elatis ei ole vahend lahuselava vanema karistamiseks, vaid vahend lahuselavate laste ülalpidamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustuseks võtku ette ja nõudku elatis välja neilt emadelt, kelle lapsi kasvatavad isad ja kes leiavad, et ega sellele lapsele ei kulugu midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis täna rekord see homme norm. Mis täna maksimum, see homme miinimum. Seda nimetatakse arenguks kes veel ei tea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis täna rekord see homme norm. Mis täna maksimum, see homme miinimum. Seda nimetatakse arenguks kes veel ei tea.

Täna ei tea ilmselt ka need lasterikkad isad, kas neil homme üldse on töö ja sissetulek…
Vaadaku, et ise võlglaste nimekirja ei satu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Näitan 19 postitust - vahemik 151 kuni 169 (kokku 169 )

Esileht Pereelu ja suhted Lasterikkad isad hakkavad elatisvõlglastega tegelema. Usute?