Esileht Kodunurk Lastetu naisena korter vs maja

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )

Teema: Lastetu naisena korter vs maja

Postitas:
Kägu

Nii, ja mida see esinduslik ja luksuslik tähendab? Mõne jaoks on juba see luksus, kui vesi on sees ja solk väljas.

Sambad, balustraadid, purskkaev ning iluaed näiteks. Tavaliselt suurem maja. Selline, mis pilke tõmbab.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, ja mida see esinduslik ja luksuslik tähendab? Mõne jaoks on juba see luksus, kui vesi on sees ja solk väljas.

Sambad, balustraadid, purskkaev ning iluaed näiteks. Tavaliselt suurem maja. Selline, mis pilke tõmbab.

Aaaa, ok, need kuplite ja tornidega õudused on villad ja normaalsed majad on majad. Selge, rohkem küsimusi ei ole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aaaa, ok, need kuplite ja tornidega õudused on villad ja normaalsed majad on majad. Selge, rohkem küsimusi ei ole.

Kui piinlikult rumal sa oled. Vahemere-stiilis villad on koledad? Oled üldse kunagi Kükametsast välja saanud või elekter sees ja solk väljas on sinu lagi?

https://www.architecturaldigest.com/story/villa-in-australia-listed-for-sale

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa austraalia majast pildi paned?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa austraalia majast pildi paned?

Sest see on vahemere-stiilis, millest rääkisin, mille kohta mingi mats ütles, et kuplite ja tornidega õudus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa austraalia majast pildi paned?

Sest see on vahemere-stiilis, millest rääkisin, mille kohta mingi mats ütles, et kuplite ja tornidega õudus.

On tõesti õudus, nagu muuseum. Kas sinu jaoks tundub kodune ja õdus?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On tõesti õudus, nagu muuseum. Kas sinu jaoks tundub kodune ja õdus?

Jah, vahemere-stiilis majad on ilusad. Väiksem maja, 300-500 m2 on kodune, pildil olev ilmselgelt liiga suur.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hängin lapselapsega.

Villavanaema, kui vana sa muidu oled? Kirjastiili järgi otsustades võiks arvata, et said juba lapseohtuna lapse ja haridustee jäi poolikuks?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Villavanaema, kui vana sa muidu oled? Kirjastiili järgi otsustades võiks arvata, et said juba lapseohtuna lapse ja haridustee jäi poolikuks?

Täitsa eksid. Lapse sain vanuses 22/magistrikraad. Ära parem ürita mõnitada, ma ei solvu mitte kunagi.
Täitsa mõistan, et mõni konservatiivne mammi kukub pikali.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt huvi pärast küsin: kustmaalt lõpeb maja ja algab villa?

Villa: https://www.kv.ee/ainulaadne-voimalus-saada-kvaliteetselt-ehitatud-a-3380567.html
Maja: https://www.kv.ee/korgelt-hinnatud-pirita-linnaosa-mereaarses-elamur-3429917.html

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis villa see ka on, lihtsalt lahmakas maja. Siseviimistluski samasugune, kui mu 35 ruuduses korteris.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millele su enese vaba aeg kulub? Pardimokkade süstimisele ja juuste triikimisele?

Minu jaoks see lillede valik (mu enda maitse järgi), istutamine ja nende eest hoolitsemine ongi oma aia suurim võlu! Puhas nauding ja stressiravim, mitte tüütu kohustus.

Mina valingi lilled ja värvid. Aianditest otsib välja ja ostab, toob kohale ning istutab aednik.

Ma ei naudi näpud mullas olemist ning mul ei ole kunagi ka stressi, et seda tegema peaks. Vabal ajal käin trennis, loen, vaatan filme, hängin lapselapsega. Nädalavahetustel enamjaolt tripin ringi ning suht palju käin reisimas.

PS: Peaksid abi otsima oma pardimokkade hälbega. Juuste triikimine on mingi põnev teema või? Pole pidanud seda õnneks kunagi tegema, juuksed ilusad sirged.

Mul pole mingit hälvet ega vaja ka abi. Lihtsalt joonistus silme ette pilt mitte midagi teha tahtvast “printsessist”. Näited sisutust elust tulid siinsamas perekoolis loetust.

Kui inimene ei suuda isegi lilli istutada iseseisvalt ja vajab selleks abitööjõudu, siis mida sellisest saamatust ikka arvata…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene ei suuda isegi lilli istutada iseseisvalt ja vajab selleks abitööjõudu, siis mida sellisest saamatust ikka arvata…

😀 ei suuda. Asi pole ju suutmises. Ma ei taha, mulle ei meeldi. Las iga inimene teeb seda, mis tal hästi välja tuleb. Sa teed asju, mis sulle ei meeldi? See on väga kurb, kui pead tegema. Meie vanuses võiks olla saavutatud teatud finantsvabadus teha seda, mis rõõmu pakub.
Kas koristaja palkajate kohta ka ütled, et need inimesed ei suuda iseseisvalt koristada? Äkki nad hoopis vihkavad koristamist, peaks seda siis hambad ristis tegema? Või lapsehoidja võtjatele? Mis on sinu elus valesti läinud, et sinust sai kade ja õel inimene?
Sulle muidu lund meeldib rookida? Igal hommikul tõuseksid minu asemel kell 6 üles ning lükkaks majaesise, sissesõidutee ning 50 meetrit kõnniteeed ka puhtaks, et võõrad inimesed liikuda saaksid? Mulle ei meeldi. Ma tahan 8.30 tõusta ning 9.15 autosse istuda ning minema sõita.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näited sisutust elust tulid siinsamas perekoolis loetust.

Hahhaa, päris hea. Kui lille ei istuta, ei niida ning lund ei lükka, on elu sisutu? Päris hea koomik oled ikka. Või siis tegelikult muidugi mitte, kuna oled end kenasti konseratiivsuses marineerinud ning taolisel inimesel üldjuhul puudub ka huumorimeel, mis omakorda on tihti seotud madala intelligentsiga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Meie vanuses” kõlas isegi meeldivalt 😉 Kuigi olen 40 ja on samuti finantsvabadus e. pole ühtegi laenu. Ega ole ka üüriline.. Teemasse sobitun samuti: elan üksi. Ok, kassiga 🙂

See pole läbi elu nii olnud. Abielus on ka ikka oldud. Terve kümnend.

Ma pole ei kade aga ka õel. Millest selline arvamus? Tõsimeeli imestasin, et inimene palkab lillede istutamiseks aedniku. Aga ma suur looduselemb ka- ju sealt see mõistamatus. Et kõik pole minusugused.

Küsimuse teine pool: jaa, mul pole lume rookimise vastu vähimatki! Saab kohe mitutuhat sammu kella kaheksaks 😀 Ma preagu ka vabatahtlikult tõusen kuue paiku. Kastan oma lilled (10 kannutäit toon lähedalasuvast tiigist; mõlemas käes kann), korjan õunad kokku (et niita saaks). Mõnus hommikune virgutus.

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näited sisutust elust tulid siinsamas perekoolis loetust.

Hahhaa, päris hea. Kui lille ei istuta, ei niida ning lund ei lükka, on elu sisutu? Päris hea koomik oled ikka. Või siis tegelikult muidugi mitte, kuna oled end kenasti konseratiivsuses marineerinud ning taolisel inimesel üldjuhul puudub ka huumorimeel, mis omakorda on tihti seotud madala intelligentsiga.

Seda madalat intelligentsi demonstreerisid just ise hetkel vägagi ehedal kujul… 😉

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi olen 40 ja on samuti finantsvabadus e. pole ühtegi laenu. Ega ole ka üüriline..

See ei ole mingi finantsvabadus vaid tavaline elu.  Finantsvabadus on see, kui passiivne sissetulek katab kõik sinu kulud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi olen 40 ja on samuti finantsvabadus e. pole ühtegi laenu. Ega ole ka üüriline..

See ei ole mingi finantsvabadus vaid tavaline elu. Finantsvabadus on see, kui passiivne sissetulek katab kõik sinu kulud.

No hästi. Vähemalt ei pea kellast kellani kuskil aega täis tiksuma.

Neljakohaline summa laekub iga kuu kontole kodust jalga välja tõstmata. Kodukontori võlud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No hästi. Vähemalt ei pea kellast kellani kuskil aega täis tiksuma. Neljakohaline summa laekub iga kuu kontole kodust jalga välja tõstmata. Kodukontori võlud.

Paljud tänapäeval ei pea. Ma ei pea üldse töötama, kui ei taha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No hästi. Vähemalt ei pea kellast kellani kuskil aega täis tiksuma. Neljakohaline summa laekub iga kuu kontole kodust jalga välja tõstmata. Kodukontori võlud.

Paljud tänapäeval ei pea. Ma ei pea üldse töötama, kui ei taha.

Aga tahad? Miks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tahad? Miks?

Sest töö ja töökaaslased väga meeldivad. Ja see 20+ tuhat lisaraha aastas on täitsa kena lisakopikas passiivtulule.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene ei suuda isegi lilli istutada iseseisvalt ja vajab selleks abitööjõudu, siis mida sellisest saamatust ikka arvata…

???? ei suuda. Asi pole ju suutmises. Ma ei taha, mulle ei meeldi. Las iga inimene teeb seda, mis tal hästi välja tuleb. Sa teed asju, mis sulle ei meeldi? See on väga kurb, kui pead tegema. Meie vanuses võiks olla saavutatud teatud finantsvabadus teha seda, mis rõõmu pakub.

Kas koristaja palkajate kohta ka ütled, et need inimesed ei suuda iseseisvalt koristada? Äkki nad hoopis vihkavad koristamist, peaks seda siis hambad ristis tegema? Või lapsehoidja võtjatele? Mis on sinu elus valesti läinud, et sinust sai kade ja õel inimene?

Sulle muidu lund meeldib rookida? Igal hommikul tõuseksid minu asemel kell 6 üles ning lükkaks majaesise, sissesõidutee ning 50 meetrit kõnniteeed ka puhtaks, et võõrad inimesed liikuda saaksid? Mulle ei meeldi. Ma tahan 8.30 tõusta ning 9.15 autosse istuda ning minema sõita.

Vanalinnast 6km kaugusel villas pead võõrastele kõnnitee puhtaks lükkama? Esiteks on see linnaosavalituse kohustus, teiseks pole sul mingit villat 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanalinnast 6km kaugusel villas pead võõrastele kõnnitee puhtaks lükkama? Esiteks on see linnaosavalituse kohustus, teiseks pole sul mingit villat ????

Kohe näha, et sa ei tea asjadest midagi, aga kraaksuma kõva.
https://www.omanikud.ee/heateada/aid-3624/Pealinn–Majaesise-k%C3%B5nnitee-koristamata-j%C3%A4tmine-v%C3%B5ib-tuua-ligi-10-000-eurot-trahvi
Kui libedusetõrje on tegemata, võib määrata kuni 9600 eurot sunniraha,” selgitas Uudeväli. “Väärteo korras saab füüsilist isikut karistada kuni 400 euro suuruse trahviga ja juriidilist isikut kuni 1300 euroga.”
Suvel tuleb kõnnitee prahist puhas hoida.
Oi mai ei kannata neid nännännää-valetad-tobusid. Kui ise valetate, ärge seda halba kommet ja kasvatust kõikidele omistage.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanalinnast 6km kaugusel villas pead võõrastele kõnnitee puhtaks lükkama? Esiteks on see linnaosavalituse kohustus, teiseks pole sul mingit villat ????

Maaomanik peab oma kulude ja kirjadega koristama krundiga piirnevad kõnniteed. Kella 7-ks hommikul olgu lumi lükatud, tee liivatatud/graniiditatud.  Kas sinul lükkab seda linnaosavalitsus või niisama plähmerdad huupi? Suure krundi omanikul on tõenäoliselt pikem ka kõnnitee osa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinul lükkab seda linnaosavalitsus

Minu majal kusjuures puhastab seda linnaosavalitsuse pisike traktor. Elukoht asub kahe linnale kuuluva kinnistu vahel ja siis see üks sahk lükkab kogu tänava puhtaks, puistab paar graanulit ka maha.

Tõsi, lund peab kühveldama värava eest, et saaks autoga hoovist välja sõita, aga jalakäijate tänav õnneks ei ole meie mure. Ma ei ela suures villas, küll aga vanalinnast 3,5 km eemal Tallinnas. Nii et veidi rohkem kesklinnas kui sa oma villaga.

Autot alati ei viitsigi kasutada, sest ma ei põlga ära ka trammiga sõitmist, sellega on kohati mugavam linnas liikuda kui autoga sõites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu majal kusjuures puhastab seda linnaosavalitsuse pisike traktor. Elukoht asub kahe linnale kuuluva kinnistu vahel ja siis see üks sahk lükkab kogu tänava puhtaks, puistab paar graanulit ka maha. Tõsi, lund peab kühveldama värava eest, et saaks autoga hoovist välja sõita, aga jalakäijate tänav õnneks ei ole meie mure. Ma ei ela suures villas, küll aga vanalinnast 3,5 km eemal Tallinnas. Nii et veidi rohkem kesklinnas kui sa oma villaga.

Siis sul veab. Minu kinnistu, 3010 m2,  piirneb ühelt poolt kõnniteega, mille koristamine on minu kohustus. Sõidutee lükkab sahk, kõnniteed mitte. Koristada lisaks lumele tuleb ka mahavisatud praht, lehed jms. Ilmselgelt mul ei ole mingit huvi sellega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinul lükkab seda linnaosavalitsus

Minu majal kusjuures puhastab seda linnaosavalitsuse pisike traktor. Elukoht asub kahe linnale kuuluva kinnistu vahel ja siis see üks sahk lükkab kogu tänava puhtaks, puistab paar graanulit ka maha.

Meie maja juures pole mingit kõnniteed, mida peaksin lumest lahti hoidma. Teed ennast hooldab omavalitsus, lükkab lahti, niidab teepervesid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanalinnast 6km kaugusel villas pead võõrastele kõnnitee puhtaks lükkama? Esiteks on see linnaosavalituse kohustus, teiseks pole sul mingit villat ????

Maaomanik peab oma kulude ja kirjadega koristama krundiga piirnevad kõnniteed. Kella 7-ks hommikul olgu lumi lükatud, tee liivatatud/graniiditatud. Kas sinul lükkab seda linnaosavalitsus või niisama plähmerdad huupi? Suure krundi omanikul on tõenäoliselt pikem ka kõnnitee osa.

Vanalinnast 6km kaugusel villas pead võõrastele kõnnitee puhtaks lükkama? Esiteks on see linnaosavalituse kohustus, teiseks pole sul mingit villat ????

Maaomanik peab oma kulude ja kirjadega koristama krundiga piirnevad kõnniteed. Kella 7-ks hommikul olgu lumi lükatud, tee liivatatud/graniiditatud. Kas sinul lükkab seda linnaosavalitsus või niisama plähmerdad huupi? Suure krundi omanikul on tõenäoliselt pikem ka kõnnitee osa.

Sul ei lükkagi? Elad siis järelikult kuskil karupees. Siis tuleb normaalsemasse kohta kolida kus linnaosavalitsus kõnniteid hooldab.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ei lükkagi? Elad siis järelikult kuskil karupees. Siis tuleb normaalsemasse kohta kolida kus linnaosavalitsus kõnniteid hooldab.

Mitte kuskil ei hoolda, tobu.
Elan heas piirkonnas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha maja seetõttu, et mulle ei meeldi väljaspool tuba olevad kohustused, need on suisa vastikud ja ma hoian neist eemale. Need on siis õueala koristamise teemad – on see siis muru või peenrad, vahet pole, ma ei soovi tegelda mingite niitmis- ja trimmerdamisprobleemidega, mind ei huvita näppude muldapistmine, ma ei taha mingeid muruniidukeid, trimmereid, oksalõikureid jne osta, hooldada, kasutada ega remontida. Ma ei soovi lehti riisuda ega mingit sodi oma õue pealt korjata ja kompostihunnikuid tekitada – kui mul oleks maja, siis loomulikult oleksid seal ka mingid puud ja põõsad, kasvõi mõnedki, ja nende kõikide pealt langevad sügisel lehed. Ma ei soovi lund lükata ega mingit libedatõrjet teha -ma vihkan talve ja puutun lumega kokku nii vähe, kui võimalik. Ma ei taha talvehommikul ärgates ja tööle kiirustades avastada, et hang on ukse ees ja esimese asjana tuleb võtta lumelabidas ja autole ja iseendale mingi tee rajada – selleks peaksin ma mõnikord tont teab mis kell ärkama ja mul ei oleks eelmisel õhtul tegelikult aimugi, mis olukord hommikul on ja mis kell ma siis ikkagi ärkama peaksin. Muide, ma lähen tööle vara, oma korteris ärkan 5.10 ja 6.30 juba istun autos ja hakkan sõitma. Ma küll ei kujuta ette, et enne seda veel lund lükkaksin, jube.

Nõus, elan enamjaolt üksi ning mina ka seda teha ei taha. Seega palkan kevadel inimese, kes mu aia korda teeb-ostab uued lilled ja istutab need kõikjale, rohib, väetab, lõikab jne. Maastikuarhitektilt on tellitud isehooldav (ilu)aed, mis väga jooksvalt mässamist ei vaja. Jooksvalt läbi aastakümnete tegelevad palgatud inimesed iganädalase muruniitmisega, lehtede koristusega, igapäevase lumelükkamise jm vajalike hooldustöödega. Ma ise vajadusel kastan ning paar korda suve jooksul korjan umbrohu ära. Kõik. Vanalinnast 6 km kaugusel olev villa.

Ja millele su enese vaba aeg kulub? Pardimokkade süstimisele ja juuste triikimisele?

Minu jaoks see lillede valik (mu enda maitse järgi), istutamine ja nende eest hoolitsemine ongi oma aia suurim võlu! Puhas nauding ja stressiravim, mitte tüütu kohustus.

Aga saa aru, on teistsuguseid inimesi, kellele see ON rove kohustus.

Ma pole sinu poolt tsiteeritu, mul kõigest väga normaalne maja, mitte villa:))), aga aias kõpitsemine on mul ka no-go. No ei taha minna sinna ega kuskil näppupidi ukerdada. Jalutan niisama aias ringi aeg-ajalt. Terrass on tihedas kasutuses.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )


Esileht Kodunurk Lastetu naisena korter vs maja