Esileht Pereelu ja suhted Lastetud naised, kas te tunnete samamoodi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 435 )

Teema: Lastetud naised, kas te tunnete samamoodi?

Postitas:
Kägu

Ma N 30ndates ja kõik sõbrannad ja sõbrad on kadunud, sest on otsustanud lapsed saada. Isegi kunagised suured peoloomad on ümber otsustanud ja ikkagi lapsed saanud. Abikaasaga oleme otsustanud, et lapsi ei soovi, samas pidevalt tunnen ühiskonna survet selleks ja tunnen, et inimesed, kellega varem oli ühine keel, on pärast laste saamist kadunud ja neil pole enam kunagi suhtlemiseks aega.

Lastetud, millega tegelete ja oma aega sisustate ja kas teil palju lastetuid sõpru?

+21
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees on vastu või oled ise vastu?

+12
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees on vastu või oled ise vastu?

Kas sa ei lugenud välja seda? Ühine otsus oli ju, TA sõnastas end väga selgelt.

+21
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe ühtegi põhjust, miks ei võiks lapsi saada, kui abikaasa olemas ja meditsiinilisi vastunäidustusi pole. Töö-kodu-x muutub üks hetk ääretult nüriks, vanemad surevad ära, raha ei ole nagunii kunagi.

+18
-41
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud välja seda? Ühine otsus oli ju, TA sõnastas end väga selgelt.

Nii, ja teemast loen siis välja plussid.
1. Olemas abikaasa.
2. Abikaasaga ühine ja kindel soov mitte saada lapsi.
3. Rohkem vaba aega.

Miinused.
1. Abikaasa võib paari aasta pärast hopsti diivanilt püsti tõusta ja leida naise, kellega saab veel 2-3 last.
2. Tunne, et ühiskond ootab lapsi.
3. Iga viimane kui peoloom kasvatab järglasi.
4. Ei pruugi leida lastetuid sõpru keskealisena.

+29
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinus veel:
5. Ise võib avastada, et ikka soovis lapsi.
6. Surmaga ongi kõik, sinu verd ei ole järglastes ja sind polegi olnud.

+11
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samas pidevalt tunnen ühiskonna survet

Milles väljendub ühiskonna surve? Näeme ikka täpselt seda mida näha tahame. Ei survesta keegi kedagi lapsi saama.  Mis jutt see on? Kõik saab teha nii lastega kui ilma lasteta.

+40
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud välja seda? Ühine otsus oli ju, TA sõnastas end väga selgelt.

Nii, ja teemast loen siis välja plussid.

1. Olemas abikaasa.

2. Abikaasaga ühine ja kindel soov mitte saada lapsi.

3. Rohkem vaba aega.

Miinused.

1. Abikaasa võib paari aasta pärast hopsti diivanilt püsti tõusta ja leida naise, kellega saab veel 2-3 last.

2. Tunne, et ühiskond ootab lapsi.

3. Iga viimane kui peoloom kasvatab järglasi.

4. Ei pruugi leida lastetuid sõpru keskealisena.

Abikaasa on teinud vasektoomia meie ühise otsusena, ära projitseeri oma arvamust sellest, et tegemist on mehega, kes kunagi hakkab otsustama, et võtab noorema naise ja hakkab temaga lapsi vorpima.

+26
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://wehavekids.com/having-baby/Most-Common-Reasons-Why-People-Want-Children

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinus veel:

5. Ise võib avastada, et ikka soovis lapsi.

6. Surmaga ongi kõik, sinu verd ei ole järglastes ja sind polegi olnud.

Mida see kuues punkt peaks mulle tähendama ja lugema? Minu jaoks pole absoluutset oluline, et minust mingi jälg maha jääks.

+30
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa on teinud vasektoomia meie ühise otsusena, ära projitseeri oma arvamust sellest, et tegemist on mehega, kes kunagi hakkab otsustama, et võtab noorema naise ja hakkab temaga lapsi vorpima.

Ma ei soovinud halvustada, lihtsalt mõttekohti välja tuua. Sul on täielik õigus. Lastetuid inimesi ei ole palju ja mida vanus edasi, seda vähem.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samas pidevalt tunnen ühiskonna survet

Milles väljendub ühiskonna surve? Näeme ikka täpselt seda mida näha tahame. Ei survesta keegi kedagi lapsi saama. Mis jutt see on? Kõik saab teha nii lastega kui ilma lasteta.

Näiteks selles, et kui ma tõstatan küsimuse LASTETUTELE siis ikka ronivad mingid tibuemmed kommenteerima kuidas minu otsus on vale.

+35
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa on teinud vasektoomia meie ühise otsusena

Siis on ju otused tehtud ja ühiskond ei saa enam kuidagi survestada.

+26
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks selles, et kui ma tõstatan küsimuse LASTETUTELE siis ikka ronivad mingid tibuemmed kommenteerima kuidas minu otsus on vale.

Ära siis saa, aga ega siis pead arvestama, et lastetuid pole palju ja oletegi mehega kaksi.

+11
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks selles, et kui ma tõstatan küsimuse LASTETUTELE siis ikka ronivad mingid tibuemmed kommenteerima kuidas minu otsus on vale.

Ega sa ajaviiteks seda ju ei küsinud, pereelu alla tegid teema. Mis tibuemmed siia puutuvad, nabanöör on tibudega sünnitusosakonnas ammu läbi lõigatud. Lapsed lähvad kooli ja tibuemmed on jälle vabad, nagu sinagi. Iga päev vaatavad mis maa ja taeva vahel uut ja huvitavat toimub.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siia nõmedasse ja üha nõmedamaks muutuvasse maailma ei tahagi järglasi tuua.

+22
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siia nõmedasse ja üha nõmedamaks muutuvasse maailma ei tahagi järglasi tuua.

Kas peegelpilt on siis nii kole? Mina tõin oma lapse ilusasse maailma. Nüüd on juba ka väikene lapselapseke-samas ilusas maailmas.

 

+9
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõpruskond teeb mingis osas vahetuse iga 7 aasta järel. Mida vanemaks saame, seda väiksemaks jääb see päris oma sõpruskond, inimesed kelle käekäigu pärast päriselt hoolid. Nende seas saavad olema nii lastega kui lastetud pered. Lihtsalt ei viitsi suhelda inimestega, kellega ei ole mõnus.

Teiseks on see loomulik ja tavapärane, et laste saamisel pered on mõned järgmised aastad rohkem omaette ja võibolla eemalduvad varasemast sõpruskonnast. Tekkivad uued rõõmud ja mured ning vastavalt sellele ka hakkavad neid uued inimesed ümbritsema.

Tegelikult ega see lastetu elu polegi nii väga jama. Kuna teil on teineteise jaoks rohkem aega siis reisite ja naudite elu oluliselt rohkem. Omavaheline suhe on kindlasti hoolivam ja täisväärtuslikum. Mõnes mõttes kohustuste vaba elu, jääb rohkem raha ja aega enda huvide teostamiseks ja elu nautimiseks. Tegelikult selliseid lastetuid paare ei olegi nii vähe. Nad lihtsalt ei lõuga esimese reaktsioonina, kui miski tundub, et ei ole nii nagu neile meeldiks.

Ehk siis praegu võib ju tunduda, et sotsiaalne surve jne aga 50 dates on iga normaalne inimene juba elu rõõme ja muresid piisavalt näinud, et see ei ole enam teema. Oluliseks muutub üldine vaimsus, päris asjad ja lähedaste vahelised head suhted. Seda kõike pakub ka lastetu pereelu.

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lastetu naine, kes alles hiljuti sai 30, aga ei tunne ausalt öeldes mingit ühiskonna survet. Ema aegajalt küll uuris aastaid tagasi millal vanaemaks saab, aga tundub, et temagi on tänaseks leppinud mu otsusega. Mul on kolm lähedasemat sõbrannat, kellest kaks sarnaselt minule lapsi ei soovi ja kolmandal samuti (veel) lapsi ei ole, kuigi kõik kolm minuga samas vanuses. Armastan enda vaba aega – üritame mehega kord kuus spaas käia, korraldame sõpradega lauamängude õhtuid, hakkasin hiljuti õhtuti enesekaitse kursustel käima.. Aasta tagasi kolisime mehega neljaks kuuks Aasiasse, mis oli ka üliäge kogemus.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma N 30ndates ja kõik sõbrannad ja sõbrad on kadunud, sest on otsustanud lapsed saada. Isegi kunagised suured peoloomad on ümber otsustanud ja ikkagi lapsed saanud. Abikaasaga oleme otsustanud, et lapsi ei soovi, samas pidevalt tunnen ühiskonna survet selleks ja tunnen, et inimesed, kellega varem oli ühine keel, on pärast laste saamist kadunud ja neil pole enam kunagi suhtlemiseks aega.

Lastetud, millega tegelete ja oma aega sisustate ja kas teil palju lastetuid sõpru?

Valdav osa sõpradest on lastetud, aga ma olen ka suurema osaga neist tutvunud alles 20ndate keskel või lõpus ja siis muidugi ei sattunud suhtlema lastega inimestega, kellel olid sel ajal väikesed lapsed. Vaba aega jääb pigem väheks, tegelen hobidega, käin palju looduses ja erinevatel üritustel, loen raamatuid, vaatan filme, jne. Ma ei ütleks, et suuremate lastega vanemate elustiil väga palju erineb, ainus vahe on see, et võin nädalavahetusel spontaanselt ükskõik mida ette võtta, näiteks reisile minna.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa on teinud vasektoomia meie ühise otsusena, ära projitseeri oma arvamust sellest, et tegemist on mehega, kes kunagi hakkab otsustama, et võtab noorema naise ja hakkab temaga lapsi vorpima.

Mina ei usu, et lastetule mehele tehakse vasektoomia. Või on tal eelnevast elust siis lapsed olemas?

+10
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa on teinud vasektoomia meie ühise otsusena, ära projitseeri oma arvamust sellest, et tegemist on mehega, kes kunagi hakkab otsustama, et võtab noorema naise ja hakkab temaga lapsi vorpima.

Mina ei usu, et lastetule mehele tehakse vasektoomia. Või on tal eelnevast elust siis lapsed olemas?

Eestis ei tehta enne konkreetset vanust, aga mujal võib lasta teha. Minu meelest peaks see olema iga inimese enda otsus, kui tahab end viljatuks muuta. Kahjuks Eestis kuulub su keha selles osas riigile, enne kui 35 saad.

+17
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa on teinud vasektoomia meie ühise otsusena, ära projitseeri oma arvamust sellest, et tegemist on mehega, kes kunagi hakkab otsustama, et võtab noorema naise ja hakkab temaga lapsi vorpima.

Mina ei usu, et lastetule mehele tehakse vasektoomia. Või on tal eelnevast elust siis lapsed olemas?

Eestis ei tehta enne konkreetset vanust, aga mujal võib lasta teha. Minu meelest peaks see olema iga inimese enda otsus, kui tahab end viljatuks muuta. Kahjuks Eestis kuulub su keha selles osas riigile, enne kui 35 saad.

Mehed vanus isaks saamisel on naistest ligikaudu kümme aastat rohkem. 35 on isaks saamise kohta veel noor. 40-45 võib isaks vabalt saada, suisa hiljem. Kuni on naisel fertiilset iga, võib ka naine ümber mõelda. Lapsi ei pea keegi tegema, kes ei taha, aga võimalus ümber mõelda peab olema. Kas üks pool ikka soovib või ei soovi kunagi last, ei ole kunagi kivisse raiutud. Saan aru, et TA teab oma meest meist paremini ja selle vastu ei vaidlegi, et tema mees nüüd ümber mõtleb. Kuid tean inimesi, kes siiski mõtlevad.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on tehtud otsus, et lapsi ei taha, kas siis teiste haletsus selle otsuse pärast, on ühiskondlik surve?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa küsimusest aru, et mida ms teen. Teen, mida tahan. Kui ei taha, ei tee midagi, lebotan.

Teed seda, mida tahad. Kui ei taha, ei tee.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan küll küsimusest aru. Lapsed mul on. Juba suured. Nüüd lebotangi ja tööd teen poole kohaga. Ikka väga on see teiste asi mingil põhjusel. Mida sa siis teed, kas igav pole? Sellistele küsimustele pean sageli vastama, sest küsitakse. Ma nagu pean pidevalt end nagu õigustama oma elustiili pärast. Ma usun et t-a-l on sama. Kui ei saa lapsi, on arusaadav. Aga kui ei taha, siis peab nagu aru andma. Ja iga tegevust, hobi, võetakse tühja elu asendustegevusena.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud välja seda? Ühine otsus oli ju, TA sõnastas end väga selgelt.

üsna naiivne oled. Enamasti on see südamepõhjani aus olles siiski ÜHE otsus rohkem ja teine on sellega (praegu) nõus, sest on armunud ja ei taa teise tahtnise vastu käia jne. Niiet küsin siis onakorda, kas tegelikult on rohkem laste saamise vastu sina või mees? Kui sina, siis ühel hetkel võib titeisu silme eest mustaks võtta ja mingid kokkulepped enam ei aita. Kui mees, siis võib temal titeisu ühel hetkel silme eest mustaks võtta ja leiab naise, kes selle unistuse tal teoks teeb, kui sina oled kindel eitaja. Väga harva leitakse abikaasa, kes täpselt samamaoodi põhimõtteliselt lapsi ei taha ja on selle otsusega rahul elu lõpuni ja abielu õnnelik kahekesi, enamasti see mull ühel hetkel lõhkeb.

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks selles, et kui ma tõstatan küsimuse LASTETUTELE siis ikka ronivad mingid tibuemmed kommenteerima kuidas minu otsus on vale.

On ka kohutavalt loogiline koht ju, kuhu teema lastetutele “lastega tibuemmed mitte tülitada!” teha- perefoorum, kus valdavad teemad ja käijad on väikelaste emad ja rasedad 😀 mida sa lootsid? Küllap vastavad lastetud ka, aga neid on siin vähemus, ja eks me kõik ole ka mingil eluhetkel (veel) lastetud olnud.

+18
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastetu, meditsiinilistel põhjustel, vanus 40+. Enamik sõpru on lastega ning suhtleme nendega aktiivselt. Loomulikult oli siis, kui nad lapsed said, algul loomulikult suhtlemist varasemast vähem aga kui lapsed imikueast väljas olid, jätkus kõik peaaegu nagu varem. Endal on aega karjääri teha, hobidega tegeleda ning laste osas piisab täiesti sõprade omadest.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vastan teisest vaatenurgast. Mul aastane laps ja lastetud sõbrannad???? Mina olen endiselt mina ise. Ootan alati neid külla ja tahaks neist kuulda, pigem kaovad nemad ära ja peab vaeva nägema, et suhteid hoida. Teie aga reisige, käige teatris/muuseumis.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 435 )


Esileht Pereelu ja suhted Lastetud naised, kas te tunnete samamoodi?