Esileht Pereelu ja suhted Lastetud naised, kas te tunnete samamoodi?

Näitan 15 postitust - vahemik 421 kuni 435 (kokku 435 )

Teema: Lastetud naised, kas te tunnete samamoodi?

Postitas:
Kägu

Ning iga aasta ilmub perekooli ja ka ülemaailmsetesse foorumitesse teemasid, et olen jõuludel üksinda. Vaata, on vahe, kas üksi ollakse soovist, et ei viitsita ämma juurde minna, või sellest, et pole mitte kedagi kõrval, mees on võibolla tööl, ei armastagi jõule vms.

Peab armastama jõule? Mul on täiesti ükskõik jõuludes, kahjuks on teistel  mingi psühhoos sellega. Kui veab, on paar vaba päeva rohkem, muud midagi.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peab armastama jõule? Mul on täiesti ükskõik jõuludes, kahjuks on teistel  mingi psühhoos sellega. Kui veab, on paar vaba päeva rohkem, muud midagi.

Mul pole mingit psühhoosi. Talv on hubane. Suvi või talv valivad inimesed, harva kevad-sügis. Fakti vastu sa vist ei vaidle, et pühad, eriti perepühad on inimestel meeles. Sa ei pruugi jõule tähistada, aga kes ütleb, et üksikud pole kurvad, rohkem kurvad kui muudel päevadel? Ja ma ei räägi neist, kellel sünnipere või sõbrad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu point oli see, et äkki naine ei tähistagi jõule, aga lapsed ikka tähistavad isaga. On vahe, kas sul on valik üksi olla jõuludel või on üksiolek sunduslik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peab armastama jõule? Mul on täiesti ükskõik jõuludes, kahjuks on teistel mingi psühhoos sellega. Kui veab, on paar vaba päeva rohkem, muud midagi.

Mul pole mingit psühhoosi. Talv on hubane. Suvi või talv valivad inimesed, harva kevad-sügis. Fakti vastu sa vist ei vaidle, et pühad, eriti perepühad on inimestel meeles. Sa ei pruugi jõule tähistada, aga kes ütleb, et üksikud pole kurvad, rohkem kurvad kui muudel päevadel? Ja ma ei räägi neist, kellel sünnipere või sõbrad.

Siis loeme koos perekooli, kus peaaegu iga teema on “ma vihkan seda ringisõitmist ja ämma sülti, vihkanvihkanvihkan”.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis loeme koos perekooli, kus peaaegu iga teema on “ma vihkan seda ringisõitmist ja ämma sülti, vihkanvihkanvihkan”.

No see ämm võib sul ilma lasteta ka olla, siis vihkad veel rohkem, sest pole ka lapsi, kelle pärast kindlasti peaks vanaema juurde minema kord aastas. 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütlesin, et et naine ei lähe ämma juurde, ämma poeg läheb oma ema juurde ja naine on jõuludel üksi vs naisel pole ei meest, ei lapsi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei sünniperet.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on lapsed olemas aga tunnen hoopis jaanipäeval,  et olen üksi. Ilmselgelt ju noored on oma seltskonnaga. Ja maaamaja mul ka pole ,et läheks sinna ja kutsuks rahva kokku

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on lapsed olemas aga tunnen hoopis jaanipäeval, et olen üksi. Ilmselgelt ju noored on oma seltskonnaga. Ja maaamaja mul ka pole ,et läheks sinna ja kutsuks rahva kokku

Ei ole igas peres noored eraldi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja iga tegevust, hobi, võetakse tühja elu asendustegevusena.

Aga väga sageli ongi need hobid asendustegevus. Inimestel on vaja, et elu oleks millegagi täidetud.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja iga tegevust, hobi, võetakse tühja elu asendustegevusena.

Aga väga sageli ongi need hobid asendustegevus. Inimestel on vaja, et elu oleks millegagi täidetud.

Nii võib ju kõigesse suhtuda. Lapsi võib samamoodi asendustegevuseks nimetada. Elu on liiga igav, tühi, eesmärgitu. Siis saadakse lapsed, et olla kogu aeg rakkes ja see annab tunde justkui liiguks kuskile, elul oleks mingi sisu ja eesmärk. Siis saavad nad suureks ja jälle elumõtte kadu ja kriis. Tühjus, mida millegagi ei oska täita. Siis see kurikuulus keskiga, kus hakatakse uusi väljundeid otsima ja tundma, et terve elu elamata jäänud. Kõik korraga nii tühi.

Minu meelest nii mõttetu siin seda laste omamist kuidagi sisukamaks või mõttekamaks pidada kui lasteta elu. Laias laastus pole kellegi elul suurt mõtet. Kui just mingi suure saavutusega ajalukku ei lähe, mida enamus ju ei tee. Siis ongi elu mõtteks justkui vaid järglased, neis osake sinust elab justkui edasi. See ka rohkem selline illusioon. Lapsed samamoodi asendustegevus nagu mistahes muugi asi. Lihtsalt selleks, et oleks justkui millegi nimel elada ja millegagi oma elu täita. Minu meelest nõme ja ka naiivne arusaam, et lastega inimestel on kuidagi väga mõtestatud ja asjalik elu ja ülejäänud elavad tühja ja teevad kõike (hobid, trennid, karjäär vms) kõigest oma tohutu kurva ja tühja elu täiteks.

Tegelikult ongi elu mõte ju seda nautida ja teha, mis meeldib. Ükskõik kas siis lastega möllata, trenni vihtuda, karjääri edeneda vms. Pole üks elu teisest mõttekam või sisukam. Unustuse hõlma vajume me kõik. Ja mis siis. See on elu.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk siis lõpetame selle teema ära üldse. Teema oli, kust saab lastetuid sõpru. Ma ei tea, ausalt öeldes.

Huvialadega tegeledes, eriti sellistega, mida on lastega keeruline harrastada või aeganõudev. Reisides, matkates, ülikoolis magistri-või doktoriõppes, ka bakas, lihtsalt seal on palju väga noori. Paljud ühiskondlikult aktiivsed inimesed on lastetud, näiteks töötavad mõne MTÜga või üldse organisatsiooniväliselt, korraldavad midagi, tegelevad ettevõtlusega. See ei tähenda muidugi, et lastega inimesed neid asju ei teeks, aga lastetutel on rohkem aega selle jaoks. Suurem osa mu 30ndates tuttavatest on lastetud, seepärast et olen neid kohanud just taolisel viisil, läbi ülikooli, huvialade, vabatahtliku töö, sarnaste maailmavaadete.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi on see, et sa ei taha lapsi kunagi saada. Okei. Respekt.

Teine asi on see, et sa jääd korduvalt rasedaks, TEADES seda, et sa ei taha mitte kunagi lapsi saada. Abort ei ole rasestumisvastane vahend. Kui sul on kindel veendumus, et sa ei taha iial lapsi, siis kasuta tõhusamaid vahendeid. Steriliseeri end ära, kui ei taha pille süüa, spiraali panna või kondoom ei meeldi. Mitte ära jää korduvalt ups rasedaks.

Nii et selles suhtes ma täiesti mõistan siinseid Kägusid, kes on ühe naise sõnavõtu peale nördinud.

Nõustun mõneti väljaöelduga, aga inimese eluolu ja tervis on ikkagi tema enda valik.

Ei ole tarvis end sandistada (steriliseerida). Kuigi jah, ka kondoom võib alt vedada: aktisooni käigus maha libisedes… Nagu ka SOS-pill, mis soovitud toimet ei avaldanud.

Kui inimene on oma eluga rahul ja õnnelik, ongi kõik hästi. Olgu see siis lastega või lasteta.

Mina olen oma eluga vägagi rahul.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi on see, et sa ei taha lapsi kunagi saada. Okei. Respekt.

Teine asi on see, et sa jääd korduvalt rasedaks, TEADES seda, et sa ei taha mitte kunagi lapsi saada. Abort ei ole rasestumisvastane vahend. Kui sul on kindel veendumus, et sa ei taha iial lapsi, siis kasuta tõhusamaid vahendeid. Steriliseeri end ära, kui ei taha pille süüa, spiraali panna või kondoom ei meeldi. Mitte ära jää korduvalt ups rasedaks.

Nii et selles suhtes ma täiesti mõistan siinseid Kägusid, kes on ühe naise sõnavõtu peale nördinud.

Ei ole tarvis end sandistada (steriliseerida). Kuigi jah, ka kondoom võib alt vedada: aktisooni käigus maha libisedes… Nagu ka SOS-pill, mis soovitud toimet ei avaldanud.

Tule kivi alt välja, mis ajast see steriliseerimine sandistamine on?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

samas pidevalt tunnen ühiskonna survet selleks ja tunnen, et inimesed, kellega varem oli ühine keel, on pärast laste saamist kadunud ja neil pole enam kunagi suhtlemiseks aega.

“Ühiskonna survet” ei tohi oma sisemiste tunnetega segi ajada. Ega peale lapse saamist ei olegi eriti aega – tuleb ettevaatlikumalt valima hakata, kuidas vaba aega ära kasutatakse.

Ühiskonna surve 🙂

Mees otsustas sinu eest, et ei taha lapsi?

Aga kui sul oleks mees, kes tahaks lapsi?

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 421 kuni 435 (kokku 435 )

Esileht Pereelu ja suhted Lastetud naised, kas te tunnete samamoodi?