Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lätti sisenemine, kui põhjus pole sinna jääda

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Lätti sisenemine, kui põhjus pole sinna jääda

Postitas:
Kägu

Ilmselt rumal küsimus, aga proovin ikkagi kinnitust saada.

Hetkel, nagu aru saan, ei saa Lätti sõita ilma mõjuva põhjuseta. Kas see kehtib siis ka, kui ma soovin Lätist vaid läbi sõita edasi Leetu, Poola? Seega siis ka autoga ei õnnestu sel suvel Eestist välja saada?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Transiit on ju lubatud.

https://www.latvia.travel/et/node/374256

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ma piiril või kus iganes tõestan, et sõidan edasi Poola, mitte ei jää Lätti hängima?

Söömas võin käia, ütlen, et olen läbisõidul, ööbima samuti.

+7
0
Please wait...

Postitas:
ambur666

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/reisid-algusega-riiast-1

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Transiit on ju lubatud.

https://www.latvia.travel/et/node/374256

Sinna on kirjutatud ju, et vaid lennukiga saabujad. Seega autoga piirile jõudes kästakse mul tagasi keerata?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati/

Transiidiks võid piiri ületada, aga peab olema ankeet täidetud ja QR kood olemas. Samuti pead tegema koroonatesti, mitte varem kui 72h enne piiriületust, ja loomulikult peab tulemus olema negatiivne.

Üks tuttav käis autoga Saksamaal kuu aega tagasi. Ühed tuttavad sõitsid kaks kuud tagasi autoga Ungarisse. Ikka on võimalik piire ületada, ole kursis reeglitega! Aga Läti reeglid ongi vist ka kõige rangemad Euroopas. St kui juba Leetu jõuad, siis edasi ei taha sind ega su kovidtesti enam keegi kontrollida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sinna on kirjutatud ju, et vaid lennukiga saabujad.

Entry to Latvia from European Union Member States and the European Economic Area Member States, the Swiss Confederation is permitted for “urgent and essential” reasons only. These are defined as: work, training, studies, family reunion, in order to receive medical services, transit, accompanying a minor, return to one’s permanent place of residence, attending a funeral.

Kus on, et vaid lennukiga saabujad?

The negative Covid-19 test is mandatory for entry to Latvia, the rule applies to all arrivals, including those traveling by private transport.

Mina ei loe välja, et jutt oleks eralennukitest 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinna on kirjutatud ju, et vaid lennukiga saabujad. Seega autoga piirile jõudes kästakse mul tagasi keerata?

Ei ole nii. Autoga võid läbi Läti sõita, lihtsalt vajalikud paberid peavad olema täidetud ja nõutavad testid tehtud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära sisene Lätti, las Läti siseneb sinusse.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole nii. Autoga võid läbi Läti sõita, lihtsalt vajalikud paberid peavad olema täidetud ja nõutavad testid tehtud.

Selleks ajaks, kui soovin sõitu minna, on mul käes kaks vaktsiinidoosi. Kyll aga pole siis veel möödunud kaks nädalat teisest doosist st pole veel seda täielikku immuunsust. Kas siis ka ikka veel pean tegema testi? Voi piisab sellest, et mul on see qrkood, mis tõestab, et olen vaktsineeritud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on reegel selline, et testi peavad kõik tegema sõltumata vaktsineerimisest.
The conditions for testing for vaccinated persons also remain in force, in particular, a person must present a negative Covid-19 test, carried out no more than 72 hours before boarding the vehicle.

Mis tulevik toob, eks see siis ka samale lehele kirja pannakse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Transiidiks võid piiri ületada, aga peab olema ankeet täidetud ja QR kood olemas. Samuti pead tegema koroonatesti, mitte varem kui 72h enne piiriületust, ja loomulikult peab tulemus olema negatiivne.

Üks tuttav käis autoga Saksamaal kuu aega tagasi. Ühed tuttavad sõitsid kaks kuud tagasi autoga Ungarisse. Ikka on võimalik piire ületada, ole kursis reeglitega! Aga Läti reeglid ongi vist ka kõige rangemad Euroopas. St kui juba Leetu jõuad, siis edasi ei taha sind ega su kovidtesti enam keegi kontrollida.

Samas mingid külapoisid alles eelmine nädal ärandasid Rakverest GO liinibussi ja põrutasid Lätti! (Siiamaani vist pole tabatud?)Ei usu ,et nad mingeid ankeete täitsid piiril 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on reegel selline, et testi peavad kõik tegema sõltumata vaktsineerimisest.

The conditions for testing for vaccinated persons also remain in force, in particular, a person must present a negative Covid-19 test, carried out no more than 72 hours before boarding the vehicle.

Mis tulevik toob, eks see siis ka samale lehele kirja pannakse.

Põnev. Tea, kas neil on siis sandarmid vastas igas teeotsas? St ei pea ju Lätti minema just kõige suuremate teede kaudu 😎

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põnev. Tea, kas neil on siis sandarmid vastas igas teeotsas? St ei pea ju Lätti minema just kõige suuremate teede kaudu 😎

When traveling by private transport, a negative test must be indicated on the Covidpass form. This will be checked at random by the State Police and State Border Guard.
Mu mees on korduvalt käinud ka ühe eestlasest talumehe juures, kes elab paar km piirist, Lätis. On kohanud ka sisuliselt metsateel piirivalvet.
Ja suurel teel pole kedagi olnud.
Politsei võib suvalt kontrollida, ei pea piiril olema.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

St ei pea ju Lätti minema just kõige suuremate teede kaudu 😎

Ja nemad ei pea sind kontrollima piiril. Või kavatsed metsateid kaudu ka Lätist välja sõita?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas mingid külapoisid alles eelmine nädal ärandasid Rakverest GO liinibussi ja põrutasid Lätti! (Siiamaani vist pole tabatud?)Ei usu ,et nad mingeid ankeete täitsid piiril 🙂

No ma mõtlesin täpselt sama kui seda teemat lugesin, mingi teema sellest oli ka siia perekooli tehtud. Ning kuidas nüüd nii, et naisterahvaga sai politsei ühendust aga ta oma asukohta ei avaldanud. Ja pole küll kuskil uudist näinud  et nad oleks kätte saadu, või siis pole märganud?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi võib riskida ja külateed mööda Lätti sõita. Aga kui vahele jääd, saad mitu tuhat eurot trahvi. Mina ei ole nii rikas ega ole mul terasest närvid. Napsune Virumaa külamees seda muidugi ei oska mõelda ja eks ole ju ka ütlemine, Jumal hoiab lolle ja joodikuid.

Ma käisin novembris Vilniuses, loomulikult sõitsin läbi Läti. Piiril ei olnud kedagi, üldse oli piir sel ajal remondis ja seal poleks saanudki mingit kontrolli korraldada. Küll aga nägin piirist kuni Riiani politseid viies kohas tee ääres ja kolmes neist oli ka kinnipeetud auto. Nii et, kontrollivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lätti sisenemine, kui põhjus pole sinna jääda