Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laulud etendusest “Kadri”

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Laulud etendusest “Kadri”

Postitas:
Kägu

On neid võimalik internetist kusagilt kuulata? No nii meeldisid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

MA kasutan teemat ära ja uurin, kui vana lapse võiks kaasa võtta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“originaalmuusika ja helikujunduse loob Toomas Lunge”.

Peab Lunge Tommi käest küsma vist siis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

MA kasutan teemat ära ja uurin, kui vana lapse võiks kaasa võtta?

No väikestele lastele see igatahes ei ole. Leian, et sobibki alates teismeeast (12-13) ja tegelikult lausa täiskasvanutelegi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Näed siis, kui erinevad on maitsed. Mul ei ole muidu muusikaetenduste vastu vähematki, aga “Kadrit” vaadates mõtlesin mitu korda, et see laulmine oleks vabalt võinud olemata olla, ei pea igast suvetükist vägisi muusikali rebima. See etendus ei oleks midagi kaotanud, kui need mõned laulud oleks olemata olnud, mõjusid kuidagi ebaloomulikult ja kunstlikult selles kontekstis. Seda enam et keegi seal eriti lauluoskusega ei hiilanud, Barabantšikova ja Kütsari laulmist oli kohati lausa ebamugav kuulata ja ei jõudnud laulu lõppu ära oodata.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole sa tänatud selle arvamuse eest, paadund perekoolik! Ma olen täiesti hämmingus olnud, et kõik seda etendust nii kiidavad, neid laule nautisid ja soovitavad kõigil seda vaatama minna… “Kadri” raamat jättis mulle nooruses kustumatu mulje ja väga ootasin nüüd sellele etendusele minekut, aga kahjuks ei meeldinud see mulle kohe üldse 🙁 Olen samuti muidu suur muusikalide fänn, aga “Kadri” muusikalina minu jaoks üldse ei klappinud. Tegu on mu jaoks sellise mõtliku ja pigem tõsise looga ja ma seal lihtsalt ootasin, et see juba läbi saaks, et ma saaksin koju minna ja need raamatud (“Kasuema” ka) üle 15-20 aasta uuesti läbi lugeda. Just lõpetasin umbes tund aega tagasi ja need lood olidki sellised, nagu olin mäletanud ja meeldisid mulle ka nüüd, palju vanemana… Etendus ilmselt sobib u 12-16 aastastele hästi, igatahes see iga tõsisema koha peal laulma hakkamine oli tõesti… mulle täitsa vastuvõetamatu kuidagi. Lauludel iseenesest polnud viga midagi, aga see etendus mulle nii kohe üldse ei meeldinud.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas “Hüljatud” on ka muusikaliks tehtud romaan ja tõsise sisuga ja seal ei mõju laulmine nõmedalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot mulle jälle väga meeldis, peategelane oli nii loomulik ja sümpaatne. Väga usutavalt kandis oma suure rolli välja. Ja need laulud! Ma pole üldiselt muusikalide austaja, aga seekord olid küll laulud nii omal kohal.
Sai naerda, sai nutta-suurepärane kirjandusteos oli suurepäraseks etenduseks lavastatud.
Ootan juba, et keegi ka filmiga välja tuleks, see on väga tänuväärne materjal, millest film vormida.
Kes siin sobiva vanuse kohta küsis, siis jah, alates 12 aastat oleks vast eakohane.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 10aastasele etendus meeldis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot mulle jälle väga meeldis, peategelane oli nii loomulik ja sümpaatne. Väga usutavalt kandis oma suure rolli välja. Ja need laulud! Ma pole üldiselt muusikalide austaja, aga seekord olid küll laulud nii omal kohal.

Sai naerda, sai nutta-suurepärane kirjandusteos oli suurepäraseks etenduseks lavastatud.

Ootan juba, et keegi ka filmiga välja tuleks, see on väga tänuväärne materjal, millest film vormida.

Kes siin sobiva vanuse kohta küsis, siis jah, alates 12 aastat oleks vast eakohane.

Film ju tegelikult on – “Naerata ometi”, see küll ainult “Kasuema” poolelt. Või pidasid sa silmas muusikalist filmi?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas on siis muidu hea etendus?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Film ju tegelikult on – “Naerata ometi”, see küll ainult “Kasuema” poolelt. Või pidasid sa silmas muusikalist filmi?

“Naerata ometi” oli küll OK film,aga ainult põgusalt “Kasuema” süžeega seotud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Mina olen ka tihti mõelnud, miks ei ole “Kadri” ja “Kasuema” filmilinale toodud või veel parem sarjaks tehtud. Seal on ju nii paljut, mis ka tänapäeva noori ja ühiskonda üldisemalt kõnetaks: inetu pardipoja lugu, koolikiusamine, kuri võõrasema ja “sussist” isa, vastamata armastus, väärkoheldud lapsed jne jne. Kui ei teaks, siis esimese hooga küll ei pakuks, et film “Naerata ometi” on Rannamaa teosest inspiratsiooni saanud, autor oli Laiuse peale ju algul lausa vihane, et too tema raamatu ja peategelase ära “solkis”. Kuigi hiljem (kui õigesti mäletan) leebus, kui oli filmi ära näinud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laulud etendusest “Kadri”

Lavastusest.

Mul ei ole muidu muusikaetenduste vastu vähematki,

Muusikalavastuste. Sellist sõna nagu “muusikaetendus” ei ole olemas. Tehakse muusikalavastus ja see, mida sa eile (millal iganes) vaatasid, oli selle lavastuse etendus.

kõik seda etendust nii kiidavad,

Lavastust. Vaevalt, et kõik kommentaatorid ühel ja samal õhtul teatris käisid, et saaks samast etendusest rääkida.

kas on siis muidu hea etendus?

Lavastus. Mille etendusi toimub rohkem kui üks.

Meeldetuletuseks:

Tekst = näidend
Valminud produktsioon = lavastus (antud juhul muusikalavastus)
Mängukord = etendus

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas selles lavastuses oli lahendatud raamatus valitsenud nõukogude õhustik? Ma lugesin seda raamatut esimest korda ehk 10-11-aastasena ja väga meeldis. Siis üritasin uuesti lugeda kümmekond aastat hiljem ja enam ei suutnud! Üks komsomolikoosolek oli seal teise otsa. Minu jaoks oli see raamat äkki nõuka propagandat täis. Vahepealsetel aastatel olin ju ise vanemaks saanud, ülikoolis käinud ja ka riigikord oli vahetunud, vaade ajaloole vahetunud.
Üks, millest ma hilisemal lugemisel enam aru ei saanud (esmasel lugemisel lapsena ei osanud tähelepanu pöörata): kus Kadri isa oli kõik need aastad? Kas ta oli välismaal? Niisugune mulje justnagu jäi. Või oli ta äkki küüditatud? Sellist muljet jällegi ei jäänud. Millegipärast jäi mulle tugev mulje, et ta elas välismaal. See pidi olema siis ju vahetult peale sõda. Kadri oli vist sõjaajal sündinud laps. Minu ema, kes on sündinud 1944, õppis Rakvere Internaatkoolis samal ajal, kui Kasuema tegevus seal toimus. Aga kuidas sai Eesti mees olla välismaal ja siis tagasi tulla okupeeritud Eestisse, ja veel nii, et teda kohe vangi ei pandud, vaid lasti ehitusinsenerina töötada?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kadri isa oli sõjakeerises läinud jäänud “kadunuks”. Tegelikkuses oli sattunud Rootsi ning kuna lõi seal uue pere, siis jäigi sinna. Selleks ajaks, kui ta Kadriga uuesti kohtus, oli ta juba tükk aega Eestis elanud. Et päris nii polnud, et tuli tagasi ja kohe uhke töökoht.

Seda, miks teda ei arreteeritud vms, kahjuks öelda ei oska. Pole sellel ajal elanud, ei tea, kuidas asjad siis käisid 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kadri isa oli sõjakeerises läinud jäänud “kadunuks”. Tegelikkuses oli sattunud Rootsi ning kuna lõi seal uue pere, siis jäigi sinna. Selleks ajaks, kui ta Kadriga uuesti kohtus, oli ta juba tükk aega Eestis elanud. Et päris nii polnud, et tuli tagasi ja kohe uhke töökoht.

Seda, miks teda ei arreteeritud vms, kahjuks öelda ei oska. Pole sellel ajal elanud, ei tea, kuidas asjad siis käisid 🙂

Jah, midagi sellist ma olen ka kusagilt lugenud. Aga kuidas sai tulla Rootsist tagasi Nõukogude Eestisse? Kust Rannamaa sellise asja üldse võttis? Kas siis oli päriselus ka taolisi juhtumeid, et inimesi sattus Läände aga tulid vabatahtlikult Nõukogude Liitu tagasi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Minu mäletamist mööda töötas Kadri isa laeval ning sattus sõja ajal kogemata Rootsi. Peale sõda ei julgenud Eestisse naasta (arvatavasti küüditamise vms hirmus), kuigi ta teadis, et naine ja pisitütar teda ootavad. Kolmteist-neliteist aastat hiljem naases Eestisse ja hakkas kohe Kadrit otsima. Ei mäleta küll, et tal välismaal pere oleks olnud. Eestis tagasi olles abiellus ta ju hiljem uuesti ning Kadri sai endale suhteliselt õela võõrasema. Ja nii ta internaati läkski.
Olen mõlemat raamatut palju kordi lugenud. Ei saa küll öelda, et nõukogude olustik niiväga häirinuks, raamatud keskenduvad ikka rohkem suhetele ja peategelase n-ö arenemisele. Ja eks tegevus toimubki ning raamat kirjutati ju sügaval nõukaajal, seega loogiline, et tollane õhustik ja reeglistik kumab läbi. Mingeid komsomolikoosolekuid vm nii radikaalset mina samas ei mäleta.

+7
0
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Ja kas seoses Hruštšovi (oeh, ei tea, kas kirjutasin õigesti?) võimuletulekuga ei alanud Eestis nn “sula”? Ehk lubatigi siis soovijatel kodumaale naasta?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei mäleta küll, et tal välismaal pere oleks olnud. Eestis tagasi olles abiellus ta ju hiljem uuesti ning Kadri sai endale suhteliselt õela võõrasema. Ja nii ta internaati läkski.

Seda jah polnud nagu raamatus öeldud jutustuse vormis, aga mu arust vanaema ühe korra vihjas taolise lausega, et miks ta muidu naise juurde ei tulnud, kui leidis sealt hea elu ja uue (naise). Aga muidugi võisin ma ka valesti ridade vahelt lugeda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mäletamist mööda töötas Kadri isa laeval ning sattus sõja ajal kogemata Rootsi.

Muidugi sattus. Kogemata. Ja-jah.

+1
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Hullult häirisid teatritükis Urmase prillid, nagu mingid klouniprillid olid. Täiega üle võlli. Raamatus pidi Urmas tekitama sümpaatiat, olema selline meeldiv poiss, etenduses mul paraku seda tunnet ei tekkinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sula ajal oli periood kus kutsuti tagasi neid kes sõjakeerises välismaale olid jäänud. Väga pikk see aeg ei olnud, aga ikkagi oli. Kui ma ei eksi siis samasse aega jäi ka see üsna lühike aeg kui passiivseid metsavendi kutsuti metsast välja ja vist ei tehtudki midagi kui otseselt tapnud ei olnud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sula ajal oli periood kus kutsuti tagasi neid kes sõjakeerises välismaale olid jäänud. Väga pikk see aeg ei olnud, aga ikkagi oli. Kui ma ei eksi siis samasse aega jäi ka see üsna lühike aeg kui passiivseid metsavendi kutsuti metsast välja ja vist ei tehtudki midagi kui otseselt tapnud ei olnud.

Aitäh! Umbes sellist vastust ma ootasingi. Seda metsavendade amnestiat ma isegi teadsin.
Mis mind hakkas just huvitama selle Kadri isa puhul, et Rannamaa ju ulmet ei kirjutanud ja see, et üks mees tuleb välismaalt tagasi Eestisse, kusagil 1950ndatel, tundus mulle u 1991 seda raamatut lugedes ikka ulme. Imestan veel, et hiljem on ju igasuguseid elulugusid avaldatud, lühemalt ja pikemalt. Pole kusagilt kuulnud, ei memuaaridest ega tuttavate tuttavatest, et keegi oleks niimoodi tagasi tulnud.
Võib-olla siis siin perekoolis on keegi, kelle sugulane või tuttav tuli 1950ndatel, või miks mitte ka 1940ndate lõpus, omal soovil mõnest kapitalistlikust riigist tagasi Nõukogude Eestisse?

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laulud etendusest “Kadri”